Komu przypadną do gustu tradycyjne lakiery do paznokci?

Trwały manicure bez lampy UV – czy to możliwe? Jak najbardziej! Istnieją lakiery, które nie wymagają utwardzania, by długo zachwycać wspaniałym efektem. Sprawdź, jakie rodzaje lakierów sprawdzą się, jeśli nie jesteś zwolenniczka hybryd, czy żeli.

Hybryda – kiedy warto z niej zrezygnować?

Manicure hybrydowy cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością. Dziś wiele kobiet wykonuje go samodzielnie w domu – wystarczy kilka akcesoriów i ulubione lakiery, by wykonać trwałą i piękną stylizację. Coraz więcej osób poszukuje jednak bezpieczniejszych alternatyw dla hybryd – czy słusznie?

Należy podkreślić, że właściwie wykonywany manicure hybrydowy jest bezpieczny dla zdrowia. Nie istnieją badania, które by jednoznacznie potwierdzały szkodliwość samych lakierów, jak i lamp UV/LED do ich utwardzania. Faktem jednak jest to, że wykonywany systematycznie manicure hybrydowy może osłabić paznokcie, za czym stoi głównie ich zdejmowanie za pomocą acetonu lub nieostrożne stosowanie frezarki.

Jeśli chcesz całkiem zrezygnować z hybryd lub jedynie zrobić sobie od nich przerwę, możesz zamienić je na lakiery, które są prostsze w stosowaniu. Na rynku znajdziesz wiele ciekawych propozycji, które pozwolą ci uzyskać trwały manicure bez lampy. Sprawdź!

Lakiery do paznokci bez lampy UV – rodzaje

Nie chcesz już wykonywać stylizacji paznokci z hybrydą, żelem lub akrylem? Pamiętaj, że wciąż masz do wyboru co najmniej kilka konwencjonalnych opcji. Oto rodzaje lakierów, których możesz używać bez utwardzania w lampie.

Lakiery tradycyjne

Klasyczny lakier do paznokci zawiera kombinację składników takich, jak żywice, estry, plastyfikatory, barwniki. Taka masa zastyga po kontakcie z powietrzem, co może zająć kilka minut. Lakiery klasyczne cieszą się dużą popularnością, ponieważ są niedrogie i proste w stosowaniu. Na tle innych wyróżniają się jednak mniejszą trwałością. Jeśli jednak jesteś gotowa malować paznokcie co kilka dni, z pewnością będziesz z nich zadowolona. Nowoczesne lakiery zaskakują bogatą gamą kolorów.

Lakiery winylowy

Lakier winylowy to preparat zawierający polimery winylu, które odpowiadają za piękny blask, ale it trwałość wykonywanej stylizacji. Jest trwalszy niż tradycyjny lakier, a jednocześnie równie prosty w użytkowaniu. To odpowiednia opcja dla osób, które szukają prostego w zastosowaniu lakieru, który zagwarantuje im odporną na czynniki zewnętrzne stylizację. A to wszystko bez potrzeby stosowania lampy UV/LED.

Lakiery żelowe

Na rynku znajdziesz także lakiery żelowe, których nie trzeba utwardzać w lampie. W tym wypadku żel został połączony z tradycyjnym lakierem, co sprawia, że preparat zyskuje gęstszą konsystencję i zdolność do wygładzania powierzchni płytki. Lakier żelowy jest również bardziej elastyczny, co sprawia, że nie odpryskuje tak łatwo, jak klasyczny. Wybierz go, jeśli masz choć minimalne doświadczenie z „żelami” – jego aplikacja może wymagać odrobiny wprawy.

Lakier do paznokci – hybryda bez lampy

Ciekawym rodzajem lakierów są hybrydy, które utwardzają się samoczynnie pod wpływem światła UV ze słońca. Wystarczy, że pomalujesz paznokcie, a słońce zrobi swoje!

Lakiery tytanowe

Stosunkowo nowym rozwiązaniem jest lakier tytanowy, wzbogacony dwutlenkiem tytanu. Już sama nazwa wskazuje, że jest on wyjątkowo trwały. Ponadto w lakierach tytanowych można znaleźć składniki odżywcze, takie jak wapń czy witaminy. Lakier tytanowy utwardza się samoczynnie – nie potrzebujesz lampy!

Prosty i trwały manicure: zrób go sama!

Jak widać, hybryda to niejedyny sposób na trwały manicure! Pamiętaj, że wspomniane lakiery w kilka chwil pozwolą ci cieszyć się udaną stylizacją. Koniecznie odwiedź także bloga Świat Kosmetyków https://swiat-kosmetykow.pl/, na którym czeka na Ciebie wiele praktycznych wskazówek dotyczących stylizacji paznokci.

Artykuł partnera