Drzwi do nowoczesnego wnętrza – jakie wybrać?

Urządzanie mieszkania w nowoczesnym stylu daje nam sporo możliwości w doborze materiałów. Nowoczesne wnętrze charakteryzuje się oszczędnością formy, prostotą i syntetycznością dzięki czemu pozostanie atrakcyjne przez długi czas. Decydując się na wnętrze urządzone w tym duchu warto kierować się kilkoma kryteriami, które pomogą nam wyczarować spójną i zachwycającą kompozycję. Jakie drzwi wybrać do nowoczesnego wnętrza? Sprawdzamy!

Styl nowoczesny we wnętrzu – postaw na prostą i estetyczną bazę

W nowoczesnych wnętrzach stawia się na minimalistyczne rozwiązania bazujące na prostocie i syntetyce. Całość ma się prezentować spójnie, bez niepotrzebnych ozdobników i nadmiaru barw czy faktur. Tu najlepiej spiszą się neutralne i uniwersalne materiały takie jak stal, naturalny kamień, beton, szkło czy drewno. Dobierając poszczególne elementy bazy takie jak drzwi wewnętrzne, podłogi oraz kolor ścian musimy bardzo gruntownie przemyśleć każdy z aspektów dbając o to, by nie wprowadzić do stylizacji niepotrzebnego chaosu czy nadmiaru. Zwłaszcza w przypadku drzwi, które są najrzadziej wymienianym elementem we wnętrzu. Czym kierować się przy ich wyborze? Które modele sprawdzą się we wnętrzach tego typu najlepiej?

Drzwi do nowoczesnego wnętrza – jakie wybrać?

Nowoczesne aranżacje stronią od dekoracji, krzykliwych barw oraz zdobnych form w przypadku drzwi jak i pozostałych elementów wyposażenia. Do niedawna prym wiodły drzwi wewnętrzne białe, ale jak pokazują najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz opcji mamy zdecydowanie więcej. Do najpopularniejszych modeli należą drzwi o prostej formie i gładkiej powierzchni pokryte naturalnym rysunkiem drewna. Drzwi pokryte drewnopodobną okleiną mogą stanowić stonowany kontrapunkt dla chłodnej i minimalistycznej stylizacji. Jeśli do wnętrza wpada niewielka ilość naturalnego światła warto postawić na drzwi z przeszkleniem w formie mlecznej lub satynowej szyby. Na uwagę zasługują także skrzydła wzbogacone o stylowe detale w postaci intarsji. To zlicowane z powierzchnią drzwi dodatki w formie wstawek z innych materiałów takich jak metal w kolorze złota, czerni czy srebra. Zdobne elementy przybierają formę przecinających się linii i geometrycznych kształtów, które dodatkowo korzystnie wpływają na zachowanie proporcji we wnętrzu. Takie urozmaicenie prostych w formie nowoczesnych drzwi daje niezwykle ciekawy efekt dekoracyjny, który ociepli nieco i zneutralizuje prostotę i oszczędność aranżacji.

Drzwi bezprzylgowe – zachwycające oblicze nowoczesności

Z nowoczesnymi aranżacjami bezsprzecznie kojarzą się drzwi bezprzylgowe, w których ościeżnica tworzy zlicowaną, gładką powierzchnię ze skrzydłem drzwiowym. W modelach tego typu zawiasy są niewidoczne po zamknięciu dzięki czemu doskonale sprawdzą się w oszczędnych i minimalistycznych nowoczesnych wnętrzach. W wielu przypadkach istnieje możliwość dopasowania koloru drzwi do koloru ściany co sprawia, że drzwi tworzą monochromatyczną gładką całość z powierzchnią ściany. Decydując się jednak na drzwi tego typu zwróćmy uwagę na wymiary muru. W przypadku niestandardowej grubości ściany montaż drzwi bezprzylgowych nie będzie możliwy.

Jaki kolor drzwi do nowoczesnych aranżacji?

W przypadku nowoczesnych wnętrz, w których aranżacja ma być uniwersalna i ponadczasowa postawmy na skrzydła drzwiowe w białym kolorze. Bez trudu dobierzemy do nich pozostałe elementy bazy aranżacyjnej, a także inne części wystroju. Biel oprze się przemijającym trendom, pomoże optycznie powiększyć pomieszczenie, rozjaśni je i będzie się prezentować niezwykle elegancko. Innymi popularnymi kolorami są czerń, cała gama szarości z antracytem na czele, a także granat. Odważny, ciemny kolor drzwi pozwoli nam przełamać monochromatyczność barw w nowoczesnym wnętrzu i wprowadzi przyjemny dla oka kontrapunkt, który stanie się ozdobą sam w sobie. Jeśli nie jesteśmy fanami ciemnych kolorów, a także bieli możemy śmiało sięgnąć po skrzydła w kolorze beżowym lub pokryte okleiną doskonale imitującą naturalne drewno, która perfekcyjnie wpisuje się w nowoczesny styl.

Dobierając drzwi do wystroju wnętrza pamiętajmy nie tylko o walorach estetycznych, ale również o ich funkcjonalności. Warto stawiać na modele, w których idealnie łączą się wysokie walory użytkowe, trwałość, a także elegancki design.

Artykuł partnera