Parking pośrodku Pasażu Dominikańskiego

Historia kolejnych projektów budowy galerii w centrum ciągnie się od wielu lat, a z każdym etapem koszty inwestycji, dostępne powierzchnie i nasze oczekiwania są redukowane. Planowana początkowo na dwie kondygnacje i podziemny parking na 300 samochodów prawdziwa galeria, stała się stopniowo pasażem bez podziemnego parkingu. No właśnie – jeśli nie pod ziemią, to gdzie miałby się znajdować odpowiedniej wielkości parking?

Temat budowy Pasażu Dominikańskiego w centrum pojawił się na ostatnim spotkaniu mieszkańców osiedla Stare Miasto z prezydentem Dariuszem Bożkiem i miejskimi służbami. Według zasłyszanych relacji, po kolejnych zmianach projektu, obiekt ma wyglądać mniej więcej tak jak na poniższym obrazku, czyli podobnie do parkingu przy parku handlowym na ul. Kwiatkowskiego.

Zamiast planowanych 300 podziemnych miejsc parkingowych zostanie ich prawdopodobnie około 100, w większości mieszących się pośrodku obiektu, między dwiema halami sprzedażowo-usługowymi. Co ciekawe, według planów parking ma być zadaszony, ale nie wiem czy dach ma się rozciągać nad całym obiektem, ani czy będzie przepuszczał światło.

Z gorszych informacji, które rozchodziły się po mieście po spotkaniu osiedlowym – inwestor nie planuje angażować się w remont ulicy Dominikańskiej, a TSM wystąpiło o zasiedzenie spornej działki na wjeździe do galerii. Może więcej dowiemy się w oficjalnych komunikatach, jeśli takie się pojawią.

Cóż, wiadomo, że oczekiwania były dużo większe, a szans na rozwój obiektu nie mamy w najbliższej perspektywie czasowej. Podziemny parking mógłby być w razie potrzeby (oby nigdy) wykorzystywany jako obszerne miejsce schronienia. Według relacji prezydenta po spotkaniu z inwestorem, prace budowlane przy obiekcie mają się rozpocząć w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

You May Also Like