Cegła dekoracyjna we współczesnych wnętrzach

Wnętrza z cegłą na ścianie zyskują na popularności. Stanowią inspirację dla wielu osób, które marzą o stylowej, komfortowej i praktycznej przestrzeni do życia. Rozważasz odświeżenie swojego domu przy użyciu cegiełek ozdobnych? Zostań z nami na dłużej, by przekonać się o wyjątkowości tego materiału!

Rozwój cegły w architekturze

Niegdyś cegła pełniła głównie funkcje budowlaną, jednak dziś jej zastosowanie wykracza poza tradycyjne ramy. Kto by przypuszczał, że ten starannie zamaskowany pod tynkiem materiał uzyska kiedykolwiek status jednego z najpopularniejszych dekorów ściennych. Obecnie jesteśmy tego świadkami – cegiełki o nieidealnych kształtach, urzekającym ubarwieniu i chropowatej strukturze stały się nieocenionym narzędziem w dziedzinie aranżacji wnętrz.

Oryginalny ceglany mur we wnętrzu jest postrzegany jako symbol luksusu lub prestiżu, jednak nie każdy ma możliwość, aby docenić jego obecność… Kiedy właściciele starych domów lub mieszkań w kamienicach cieszą się z tej opcji, innym z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania, które umożliwiają osiągnięcie podobnego efektu. Jakie? O tym poniżej.

Szeroki wybór cegieł dekoracyjnych do wnętrz

Cegła ozdobna – pod tym wyrażeniem kryje się wiele produktów. Część z nich to dekory bazujące na glinie (płytki z cegły prawdziwej), a pozostałe to imitacje wyprodukowane z kamienia, betonu czy sztucznych materiałów kompozytowych. Co więcej, rynek wciąż zalewają nowe propozycje – nie bądź zaskoczony, jeśli natkniesz się na panele ścienne 3D, tapetę z motywem cegły lub inne podobne produkty. Tak szeroki wybór cegiełek ma jednak jedną niepodważalną zaletę – pozwala na stworzenie różnorodnych aranżacji, a przede wszystkim na perfekcyjne dopasowanie zarówno do stylu wnętrza, jak i indywidualnych preferencji oraz budżetu.

Przeczytaj także: Ściany z cegieł w salonie – porady i inspiracje

Zastosowanie cegiełek ozdobnych w nowoczesnym designie

Wszechstronność cegły sprawia, że pojawia się ona we wnętrzach o rozmaitej stylistyce. Wykończone nią powierzchnie przyciągają wzrok, niezależnie, czy mówimy o całych ścianach, czy jedynie o jej subtelnej dekoracji, gdzie cegiełki pełnią rolę wyraźnych akcentów. Poza walorami estetycznymi cegła zaskakuje pozytywnie pod względem trwałości, odporności na wilgoć czy nieskomplikowanej konserwacji. Materiał ten posiada dobre właściwości izolacyjne i akustyczne, co oznacza, że przyczynia się do utrzymania stabilnej temperatury w pomieszczeniach oraz redukcji hałasu. Dzięki temu korzystanie z danego pomieszczenia staje się bardziej przyjemne i komfortowe.

Już teraz sprawdź ofertę polskiego producenta płytek ze starej cegły: https://e-cegla.pl/

Artykuł partnera