Debaty kandydatów pomogą dokonać wyboru

Wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę. Przed pierwszą turą wyborów samorządowych odbyły się dwie debaty kandydatów do urzędu prezydenta miasta. Jedną z nich zorganizowała telewizja TVL, drugą Polskie Radio Rzeszów.

Wielu tarnobrzeżan wciąż nie wie na kogo mogłoby oddać głos. Trudno porównywać oferty kandydatów wyłącznie poprzez pryzmat banerów, plakatów czy ulotek. Z pomocą wyborcom przyszły debaty z udziałem większości pretendentów. Mi pomogły.

Debata wyborcza w TVL

W debacie zorganizowaną przez telewizję lokalną TVL wzięła udział szóstka kandydatów: Dariusz Bożek, Grażyna Potańska, Łukasz Nowak, Tomasz Stróż, Małgorzata Zych i Norbert Mastalerz. Na udział nie zdecydował się Norbert Kolano. Materiał udostępniony w serwisie Youtube obejrzało już ponad 1900 internautów.

Debata wyborcza Polskim Radiu Rzeszów

Tym razem w grupie kandydatów zabrakło również Grażyny Potańskiej. Nie będę oceniał kto debatę wygrał, wiadomo jednak wyraźnie kto ją przegrał – Polskie Radio Rzeszów dwukrotnie w materiałach dotyczących debaty wspomniało o Tarnobrzegu jako o „hutniczym mieście”. Trudno o większe nieporozumienie. Zapis debaty można obejrzeć w pod poniższym linkiem:
https://radio.rzeszow.pl/97406/debata-kandydatow-na-prezydenta-tarnobrzega/

Fot. zrzut ekranowy Youtube TVL

Postaw mi kawę na buycoffee.to

You May Also Like