Jak wybrać dla siebie idealną kawę?

Wystarczy wejść do dowolnego sklepu spożywczego lub odwiedzić jakikolwiek sklep internetowy z kawą, aby ujrzeć dziesiątki marek i rodzajów ziaren. Wybór ten może przytłoczyć i sprawić, że kompletnie nie będziesz wiedzieć, na jaki produkt warto się zdecydować. Może wydawać się, że bez specjalistycznej wiedzy znanej tylko pasjonatom, nie jest możliwe dobranie właściwej kawy do swojego gustu. Zobacz, czym kierować się przy wyborze ziaren do idealnego naparu.

Dlaczego pijesz kawę?

Na początek warto zadać sobie najbardziej podstawowe pytanie – dlaczego właściwie pijesz kawę i czego od niej oczekujesz? Są osoby, które traktują ten napój w sposób bardzo funkcjonalny, a więc po prostu muszą wypić duży kubek o poranku, aby się w ogóle obudzić i to właśnie pobudzające działanie jest dla nich najważniejsze. Jest też grupa miłośników kawy, którzy niekoniecznie piją ją często, natomiast jest ona dla nich pewnego rodzaju rytuałem. Nie wyobrażają sobie chwili relaksu bez słodkiej filiżanki z dodatkiem mleka. Mimo, że obie te grupy klientów potrzebują wysokiej jakości produktów, trudno byłoby dać im uniwersalną poradę, jaka kawa będzie dla nich idealna, bo różnica w ich podejściu do niej jest bardzo duża.

Jeśli szukasz kawy, która skutecznie postawi Cię na nogi, polecane są wszelkie blendy z dodatkiem robusty, która cechuje się dużą zawartością kofeiny. W drugim przypadku warto skosztować wysokiej jakości Arabiki. Obydwa rodzaje kaw znajdziesz w sklepie internetowym Coffee Love – https://coffeelove.pl/. To miejsce stworzone z pasją, gdzie wirtualne półki uginają się pod ciężarem opakowań z polskich palarni. Duży wybór kaw z segmentu speciality zachwyci każde wymagające podniebienie.

W jaki sposób parzysz kawę?

Nie istnieje żaden rodzaj ziaren ani też stopień ich zmielenia, który byłby idealny, niezależnie od tego, jak zaparzasz kawę. Ekspres, AeroPress, dripper, kawiarka – każdy z tych sprzętów działa w inny sposób i potrafi wydobyć z wybranego przez Ciebie produktu inne walory. Ten sam rodzaj kawy wykorzystany w każdym z tych urządzeń dałby napój o innym smaku. Przed zakupami warto skorzystać z poradników mówiących o tym, jaki produkt lepiej nadaje się do Twojej ulubionej metody parzenia. Wiele praktycznych porad na ten temat znajdziesz w Coffee Love.

Jakie smaki preferujesz?

Nawet, jeśli uważasz, że nie znasz się zbyt dobrze na kawie, na pewno masz już jakieś własne preferencje smakowe. Jesteś zapewne w stanie stwierdzić, czy wolisz, gdy kawa jest bardziej gorzka, czy też kwaskowa. Być może miałeś także okazje pić napary o smaku zbliżonym wręcz do czekolady – delikatnym i słodkim. Pomyśl o wszystkich swoich wcześniejszych doświadczeniach i zastanów się, jakie nuty przemawiały do Ciebie najbardziej. Będziesz mógł odszukać produkt o zbliżonych właściwościach do kawy, która była według Ciebie po prostu najsmaczniejsza.

Artykuł partnera