Premiera i debiut młodych aktorów Tarnobrzeskiego Domu Kultury

Kolejne duże wydarzenie teatralne w Tarnobrzeskim Domu Kultury. 19 kwietnia odbędzie się premiera spektaklu Grupy Teatralnej TDK „W cieniu trucizny” wg scenariusza uczestniczek zajęć.

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza na spektakl premierowy Grupy Teatralnej TDK pod złowrogo brzmiącym tytułem „W cieniu trucizny”. Będzie to nie tylko wielkie wydarzenie dla młodych aktorów, ale także debiut dramaturgiczny dwóch młodych aktorek grupy. Autorkami scenariusza są 15-letnia Jagoda Zając i o rok młodsza Bianka Szymczak. Zaproponowały swój tekst instruktorce Agnieszce Mroczce, a także innym członkom grupy, spodobał się i zapadła decyzja o realizacji.

– Kiedy dziewczyny zaproponowały mi realizację własnego scenariusza byłam oczywiście zaskoczona, ale bardzo też ciekawa ich pomysłów, bo pracujemy razem już od paru lat i wiem, że są bardzo kreatywne i zdolne. Bardzo się ucieszyłam, że nasze zajęcia przynoszą też takie efekty i jestem z nich bardzo dumna – mówi Agnieszka Mroczka, która wyreżyserowała spektakl.

Autorki wyjaśniają, że zainspirowały się literaturą klasyczną i w takiej konwencji utrzymany będzie spektakl. Będzie to dramat pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji, konfliktów i skomplikowanych relacji. W tle pojawi się wątek kryminalny i tytułowa trucizna. Kto i komu ją poda? Tego wszystkiego dowiemy się już w piątek.

Na scenie wystąpią: Miłosz Brejta, Zuzanna Chorzępa, Karina Furman, Blanka Kukiełka, Weronika Kukiełka, Anna Łączkowska, Krystyna Małecka, Bartosz Rękas, Wiktoria Sałek, Bianka Szymczak, Emilia Wiącek, Maria Wójcik, Nel Wójcik, Jagoda Zając.

Premiera spektaklu „W cieniu trucizny” odbędzie się w Tarnobrzeskim Domu Kultury 19 kwietnia o godz. 18:00. Wstęp jest wolny.

You May Also Like