Majówka z premierą i biesiadą

1 maja w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie się premiera spektaklu obrzędowego pt. „Znachorka” w wykonaniu Zespołu Ludowego Ocicanki. Będzie też wspólne śpiewanie i smakołyki.

Zespół Ludowy Ocicanki przygotował nowe widowisko obrzędowe, które 1 maja zostanie zaprezentowane premierowo na deskach sceny w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Spektakl „Znachorka” powstał według scenariusza stworzonego wspólnie przez członków zespołu na bazie wspomnień rodzinnych, opowieści babć i podań ludowych. Główną bohaterką jest tytułowa znachorka, do której przychodzą mieszkańcy wsi z różnymi problemami, zdrowotnymi, rodzinnymi, miłosnymi, a ona próbuje im pomóc ziołami, gusłami i dobrymi radami.

Będzie to już kolejne widowisko obrzędowe tego tarnobrzeskiego zespołu. Poprzednie – „Ocepiny”, „Żeniacka kowala” i „Kiszenie kapusty” zostały docenione na prestiżowych ogólnopolskich festiwalach folklorystycznych. Także to najnowsze artyści planują zaprezentować na tegorocznych konkursach.

Po spektaklu odbędzie się majówkowa biesiada, czyli wspólne śpiewanie ludowych piosenek z Kapelą Smykla Band. Będzie też można popróbować tradycyjnych przysmaków, m.in. broziaków i ciast, które przygotują Ocicanki.

Spektakl i biesiada odbędą się 1 maja w Tarnobrzeskim Domu Kultury o godz. 16.00. Wstęp jest wolny.

Zespół Ludowy Ocicanki:
Alicja Bąk
Anna Giza
Alina Pawełczak
Maria Tomczyk
Krystyna Janik
Anna Krawczyk
Teresa Jaskot
Anna Smykla
Michalina Smykla
Anna Paprocka
Wiktoria Dąbrowska
Józef Smykla
Stanisław Paprocki
Maciej Smykla

Kapela Smykla Band:
Józef Smykla
Maciej Smykla
Stanisław Paprocki
Stanisław Mroczek

You May Also Like