Dzika podróż po parkach – wystawa ilustracji Mizielińskich w TDK

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza na wycieczkę po największych parkach narodowych świata. Właśnie otwarto tam wystawę „Którędy do Yellowstone” na podstawie książki autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich.

Tarnobrzeski Dom Kultury wraz z Wydawnictwem Dwie Siostry zapraszają do Galerii TDK na wystawę inspirowaną książką Aleksandry i Daniela Mizielińskich „Którędy do Yellowstone”. Książka wpisana została na listę lektur klas I-III szkół podstawowych.

– Odwiedzających galerię zapraszamy do wielkiej podróży przez parki narodowe, którą odbywamy dzięki wielkoformatowym planszom w formie komiksowej – mówi Elżbieta Miśkiewicz-Zamojska, która przygotowała ekspozycję. – Plansze to ilustracje oraz ciekawostki, podane w dowcipnej i efektownej formie. Zawierają ogrom wiedzy o ekologii, zwierzętach, ich zwyczajach i środowisku. Wystawa była przez nas długo oczekiwana, cieszymy niezmiernie z jej wizyty w Tarnobrzegu.

To już dziesiąta ekspozycja w Galerii TDK powstała dzięki uprzejmości jednego z największych polskich wydawnictw Dwie Siostry, które jako jedyne w Polsce otrzymało tytuł Najlepszego Europejskiego Wydawcy Dziecięcego Roku.

Wystawa będzie dostępna w Galerii TDK do 29 maja.

Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Graficy, twórcy książek i stron internetowych. Autorzy wielu książek, m.in. „Miasteczko Mamoko”, „D.O.M.E.K.”, „Co z Ciebie wyrośnie?”, „Mapy”, „Mapownik”, „Pora na Potwora”, „Pod ziemią, pod wodą”, „Podziemnik”, „Podwodnik”, „Jeden dzień” „Tu jesteśmy”, ilustratorzy książek „D.E.S.I.G.N.”, „S.Z.T.U.K.A.”, „Gdzie jest wydra?”, „Ale patent!” i „M.U.Z.Y.K.A.”. Laureaci licznych nagród i wyróżnień przyznawanych za projekty książkowe i internetowe, w tym prestiżowego międzynarodowego wyróżnienia Bologna Ragazzi Award 2010 za książkę „Co z Ciebie wyrośnie?” oraz francuskiej Prix Sorcières 2013 i włoskiej Premio Andersen 2013 za „Mapy”.

You May Also Like