Jak ułatwić sprzątanie pomieszczeń?

Sprzątanie miejsc komercyjnych, pokoi hotelowych czy toalet w miejscach, gdzie natężenie ruchu jest duże to spore wyzwanie. Podstawą sprawnego i efektywnego czyszczenia jest odpowiednia organizacja, sprzęt, detergenty i wymiana materiałów eksploatacyjnych zgodnie ze wskazaniami umieszczonymi na dozownikach. Sprawdź, jak można ułatwić konserwację powierzchni i usprawnić pracę ekipy sprzątającej.

Wózki do sprzątania

Podstawą sprawnego sprzątania są profesjonalne środki czyszczące oraz akcesoria, które przyspieszają czynności. Zarówno w przypadku budynków jedno- jak i wielokondygnacyjnych niezastąpione będą wózki do sprzątania na kółkach z pojemnikami na detergenty, miejscem na zamontowanie worków na śmieci i wyciskarką do mopa. Szeroki wybór znajdziesz w sklepie https://higi24.pl/pl/c/Wozki-do-sprzatania/16. Dzięki odpowiedniej rączce wózek można wygodnie prowadzić zarówno po drewnianej podłodze, jak i wykładzinie dywanowej czy kaflach. Korzystanie z tego rodzaju sprzętu ogranicza konieczność wracania po detergenty do schowka, ułatwia proces czyszczenia, a także segregację śmieci czy transportowanie pościeli. Łatwiej również przewozić mydło czy ręczniki papierowe, którymi trzeba uzupełnić odpowiednie dozowniki (https://higi24.pl/pl/c/Dozowniki/24). Dzięki temu pracownik nie musi za każdym razem dźwigać wszystkich produktów. W zadbaniu o czystość kabiny prysznicowej pomoże ściągaczka, która pozwoli uniknąć powstawania zacieków na szybie od wody i pozostawi ją idealnie suchą.

Mop i odkurzacz

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia jest mop o odpowiedniej szerokości i ze stelażem z możliwością regulacji długości. Szersze modele sprawdzą się do większych przestrzeni typu korytarze, pomieszczenia konferencyjne czy restauracyjne. W pokojach czy gabinetach łatwej umyć podłogę mniejszym, bardziej skrętnym mopem. Kij powinien być regulowany, co pozwoli dopasować jego długość do wzrostu konserwatora, a także dotrzeć do trudnodostępnych miejsc. Wysokiej jakości mopy, kije i akcesoria zamówisz w sklepie https://higi24.pl/.  W przypadku dywanów i wykładzin niezbędny będzie dobrej jakości odkurzacz o silnej mocy ssania. Przesyłowe modele z odpowiednią końcówką sprawdzą się także do odkurzania kafli czy podłóg drewnianych, co znacząco przyspiesza pracę oraz ułatwia proces mycia.

Warto pamiętać, by w trakcie sprzątania zadbać o detale. W gabinetach zabiegowych czy fizjoterapeutycznych warto sprawdzić ilość prześcieradeł medycznych na roli, sprawdzić stan rękawiczek, uzupełnić poziom mydła i jednorazowych ręczników, a także pozostałych środków higienicznych. W toaletach należy również zadbać o przyjemny zapach – dyfuzor czy patyczki zapachowe z pewnością docenią zarówno klienci gabinetów, jak i goście hotelowi.

Artykuł partnera