Technorattan – co warto o nim wiedzieć?

Naturalny rattan powstaje z palmy rotangowej. Jest elastyczny, ale nie najlepiej radzi sobie na zewnątrz, dlatego meble ogrodowe wykonane tego materiału wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Alternatywą, która wyglądem go przypomina, jest technorattan. Sprawdź, czym cechuje się ten materiał i co warto o nim wiedzieć!

Czym jest technorattan?

Technorattan to materiał wykonany z włókien polietylenowych lub polipropylenowych, który swoim wyglądem przypomina naturalny rattan. Wykorzystuje się go do produkcji mebli ogrodowych. Ze względu na swoje właściwości plastyczne, można z niego stworzyć praktycznie każdy kształt – od krzeseł, leżaków, stolików, po skrzynie do przechowywania czy ścianki osłonowe na balkon. Wiele ciekawych propozycji znajdziesz na stronie https://www.ogrodowysalon.pl/meble-ogrodowe-technorattan. Technorattan ma plecioną strukturę, która najczęściej występuje w trzech rodzajach – płaskim, półokrągłym i okrągłym.

  • technorattan płaski – włókna polietylenowe czy poliuretanowe są spłaszczone,
  • technorattan półokrągły – włókna są zwykle grubsze, dzięki czemu meble są nieco masywniejsze,
  • technorattan okrągły – wizualnie najbardziej przypomina naturalny rattan, plecionka jest gęsta, dzięki czemu cała konstrukcja jest stabilniejsza.

Technorattan może naśladować swoim odcieniem naturalny, brązowy kolor, albo mieć pasujący do otoczenia odcień. Najczęściej można znaleźć produkty w czerni, graficie, bieli, a nawet czerwieni czy zieleni. Takie rozwiązanie pozwala dopasować design do przestrzeni, a także stworzyć idealne miejsce do wypoczynku i relaksu w ulubionym stylu. Jeżeli szukasz dobrej jakości propozycji, koniecznie sprawdź ofertę sklepu https://www.ogrodowysalon.pl/.

Właściwości technorattanu

Technorattan jest uznawany za znacznie trwalszy materiał niż naturalny rattan. Jest syntetyczny, dzięki czemu nie kruszy się ani nie łamie. Wykazuje odporność na działanie promieniowania UV, blaknięcie czy wilgoć. Dużą zaletą jest również możliwość poddania go recyklingowi. Meble z technorattanu mają wszechstronne zastosowania – można je zaaranżować na prywatnym tarasie, balkonie czy w ogrodzie zimowym, a także wykorzystać w przestrzeniach komercyjnych – restauracjach, kawiarniach czy na hotelowym patio. Doskonale komponują się z dodatkami czy nowoczesnymi poduchami, które zamówisz na stronie https://www.ogrodowysalon.pl/nowoczesne-meble-ogrodowe.

Warto pamiętać, że o meble technorattanowe, pomimo dobrych parametrów samego materiału, trzeba odpowiednio dbać. Pozostawienie ich na zimę na zewnątrz przyczyni się do szybszego zużycia, a także pogorszy ich stan wizualny. Po zakończeniu sezonu warto wszystkie umyć, a następnie przenieść do suchego miejsca. Poduchy w zależności od zaleceń producenta umieszczonych na metkach warto wyprać, wysuszyć i przechowywać w worku czy pojemniku. Przy minimalnym wysiłku z pewnością posłużą przez wiele lat!

Artykuł partnera