Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 

13 maja br. ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Absolwenci podstawówek mają czas na złożenie wniosku do 14 czerwca 2024 roku do godziny 15:00. W tarnobrzeskich liceach, technikach i szkołach branżowych prowadzonych przez Miasto przygotowano aż 2512 miejsc.

– Mam nadzieję, że każdy ósmoklasista znajdzie dla siebie odpowiadającą jego zainteresowaniom i ambicjom klasę oraz, że z oferty tarnobrzeskich szkół średnich skorzysta wielu uczniów z całego powiatu tarnobrzeskiego i sąsiednich gmin – mówi Łukasz Nowak, prezydent Tarnobrzega. – Czas szkoły średniej to okres wytężonej nauki, ale także zawierania znajomości i osobistego rozwoju, dzięki któremu można dalej ruszyć w świat. Wybór nie jest łatwy, ale w odpowiedzi na oczekiwania młodych ludzi i oczekiwania rynku pracy, tarnobrzeskie szkoły przygotowały naprawdę bogaty wybór kierunków kształcenia oraz ciekawą ofertę edukacyjną. Jest w czym wybierać.

Poniżej oferta tarnobrzeskich szkół.

LO im. M. Kopernika przygotowało 792 miejsca w 11 profilowanych klasach. LO w ZS „Górnik” – 160 miejsc w pięciu klasach profilowanych. LO w ZS-1 – 32 miejsca i LO w ZS-3 „Budowlanka” – 120 miejsc w czterech klasach o profilach: pielęgniarsko – rehabilitacyjnym, animator czasu wolnego, ratowniczo – pożarniczym i bezpieczeństwo wewnętrzne.

Ofertę edukacyjną przygotowały także cztery technika. Technikum w ZS „Górnik” – 264 miejsca w klasach o profilach: automatyk, elektromobil, elektronik, elektryk, grafik, mechanik, pojazdów samochodowych, programista, teleinformatyk.

Technikum w ZS-1 – 192 w klasach o profilach: technik usług fryzjerskich, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk, technik obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, technik reklamy, technik organizacji turystyki.

Technikum w ZS-2 – 300 miejsc w klasach o profilach: technik architektury krajobrazu, technik agrobiznesu, technik eksploatacji portów i terminali, technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik logistyk, technik rachunkowości, technik spedytor i technik turystyki.

ZS-3 – 410 miejsc w klasach o 12 profilach: technik robót wykończeniowych z aranżacją wnętrz, aranżacji wnętrz, budownictwa, spawalnictwa,  energetyki odnawialnej, geodezji z elementami nawigacji, budowy dróg, gazownictwa, inżynierii sanitarnej, inżynierii środowiska i melioracji, chłodnictwa i klimatyzacji i ochrony środowiska.

Ciekawą ofertę mają także szkoły branżowe.

Branżowa Szkoła I Stopnia (ZS „Górnik”) – 32 miejsca w klasie o profilu mechanik pojazdów samochodowych, Branżowa Szkoła I Stopnia (ZS-1) – 160 miejsc w klasach o profilach: cukiernik, fryzjer, kucharz, piekarz i sprzedawca i Branżowa Szkoła I Stopnia (ZS-3  Budowlanka) – 210 miejsc w klasach o profilach:  monter zabudowy i robót wykończeniowych, ślusarz z elementami spawalnictwa, monter sieci i instalacji – hydraulik, dekarz, murarz – tynkarz, stolarz, betoniarz – zbrojarz.

Przypominamy, że od 21 czerwca do 8 lipca br. uczeń ma czas na dostarczenie świadectwa do wybranej szkoły i dostarczenie zaświadczenia o wynikach egzaminu ośmioklasisty. 16 lipca br. opublikowane zostaną listy zakwalifikowanych, a 19 lipca br. o godz. 10:00 listy przyjętych.

Info: UM

You May Also Like