Bożena Kapuściak i Sławomir Partyka poza klubem RDT, a 9-2-2≠5

Sytuacja w Radzie Miasta wciąż jest dynamiczna, ale powoli się klaruje. Na zeszłotygodniowej sesji Rady Miasta odczytano składy trzech klubów radnych, które zresztą później opublikowano na BIPie. To już nieaktualna informacja.

O składzie poszczególnych klubów pisałem po sesji w poniższym tekście:

Stan wiedzy na zeszły tydzień wskazywał zatem po siedmioro radnych dla klubu Łukasza Nowaka i Razem dla Tarnobrzega oraz pięcioro radnych Koalicji Obywatelskiej, przy dwóch radnych niezrzeszonych.

Razem, ale osobno

Według najnowszych informacji z klubu Razem Dla Tarnobrzega zostali właśnie usunięci Bożena Kapuściak i Sławomir Partyka. Decyzja wynika z objęcia przez nich funkcji przewodniczących komisji bez uzgodnienia z klubem – Komisji Zdrowia, Rodziny i Środowiska przez Sławomira Partykę i Komisji Skarg, Wniosków i Petycji przez Bożenę Kapuściak.

W wyniku decyzji klubu RDT posypała się trochę narracja o podziale stanowisk w prezydium i w komisjach proporcjonalnie według klucza klubowego. Podział po dwoje przewodniczących na klub co prawda wciąż obowiązuje, ale tylko jeśli uwzględniamy kto z radnych z jakiej listy został wybrany, a nie w jakim klubie obecnie zasiada.

9-2-2≠5

Po tym jak na ostatniej sesji z dziewięciorga radnych wybranych z listy Razem Dla Tarnobrzega w klubie zaprezentowano siódemkę, a teraz kolejną dwójkę usunięto, można by przypuszczać, że w RDT zostało tylko pięcioro radnych. Nic bardziej mylnego 🙂 Do klubu ma się oficjalnie dopisać radny Alfred Martyniak, który ostatnio nie zdążył wpisać się na listę. Nie do końca jest też klarowna sytuacja klubowa wiceprzewodniczącego Rady Miasta Waldemara Szwedo, wyjaśnienie pewnie wkrótce.
Klub RDT powinien zatem liczyć 6 lub 7 radnych.

Mogę tylko dodać, że przed ostatnią sesją znane już były propozycje wysokości diet dla poszczególnych stanowisk, o których rozmawialiśmy na forum.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

You May Also Like