Trenuj z wojskiem nad Jeziorem Tarnobrzeskim

W sobotę, 1 czerwca br. nad Jeziorem Tarnobrzeskim żołnierze 3 PBOT przeprowadzą bezpłatne, jednodniowe szkolenie. Podczas 5. edycji projektu „Trenuj z wojskiem” będzie można nauczyć się podstaw posługiwania bronią, dowiedzieć się jak przetrwać w terenie czy udzielić pierwszej pomocy.

„Trenuj z wojskiem 5” to cykl sobotnich, otwartych szkoleń wojskowych dla każdego chętnego. W Tarnobrzegu, szkolenie poprowadzą żołnierze z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”.

Na 8-godzinne, profesjonalne szkolenie można się zgłosić w każdej chwili i w dowolny sposób – wystarczy imię, nazwisko, wiek i kontakt. Nabór trwa do godz. 13.00 dnia poprzedzającego szkolenie (31.05).

– Jedynymi warunkami uczestnictwa są: wyłącznie polskie obywatelstwo, wiek od 18 do 65 lat oraz odpowiedni ubiór (długie lub sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki). Organizator zapewnia: szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie oraz świetną, sobotnią rozrywkę i przygodę z Wojskiem Polskim -informuje ppor. Magdalena Mac, oficer prasowy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. – Nauczymy każdego posługiwać się bronią, zakładać maskę przeciwgazową, przekażemy podstawy przetrwania (SERE), będzie można postrzelać z broni ASG czy pokonać przeprawę wodną i wiele innych. To opcja dla wszystkich mieszkańców regionu, którzy chcą czuć się bardziej bezpiecznie i pewnie. Zapraszamy do kontaktu i zgłoszeń. Gwarantujemy, że będzie warto i nie będzie nudno.

Info: UM

Prasy krawędziowe. Gdzie znajdą zastosowanie? Czytaj więcej:
https://www.tarnobrzeg.info/2024/05/29/prasa-krawedziowa-nieocenione-narzedzie-w-przemysle-metalowym/