Jak przygotować domowy sorbet?

Sorbety należą do najpopularniejszych letnich przekąsek. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ są pyszne i szalenie zdrowe! Deser na bazie mrożonych owoców możesz dostać w dobrej lodziarni, ale także przygotować całkowicie samodzielnie. Podpowiadamy, jak wyczarować pyszny sorbet z owoców we własnej kuchni.

Zdrowy sorbet: w czym go przygotować?

Uwielbiasz owocowe sorbety, jednak ceny tych sprzedawanych w lodziarniach przyprawiają cię o zawrót głowy? Musisz wiedzieć, że taki sam deser możesz przygotować w domowym zaciszu! Potrzebujesz jedynie ulubionych owoców i dobrego blendera kielichowego o odpowiednio dużej mocy.

Blender do lodu jest w stanie zmiksować mrożone owoce, które są elementarnym składnikiem każdego sorbetu. Modele kielichowe niemal zawsze oferują tę przydatną funkcję, co pozwala na przygotowywanie wielu zdrowych oraz pysznych przekąsek. Kupując blender, zwróć jednak uwagę na jego specyfikację i upewnij się, że jego ostrza i moc są dostosowane do kruszenia twardych cząstek.

Sprawdź, jak wybrać dobry blender do twardych owoców i warzyw: https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/blender-do-warzyw. To wydatek, który znacznie urozmaici twoją kuchnię, pozwalając na przygotowywanie nie tylko deserów, ale także sosów, zup czy koktajli.

Domowy sorbet: proste przepisy

Trudno o prostszy przepis na deser niż domowy sorbet. Głównym składnikiem tej przekąski są mrożone owoce, które możesz dopasować do indywidualnych preferencji. Pyszne sorbety przygotujesz m.in. z:

  • Truskawek,
  • Malin,
  • Bananów,
  • Mango,
  • Cytrusów.

Wystarczy wrzucić wcześniej umyte i zamrożone cząstki owoców do kielicha blendera, a następnie zmiksować. Opcjonalnie możesz dosłodzić deser cukrem, miodem lub syropem klonowym, a jeśli zamiast sorbetu chcesz uzyskać klasyczne lody, dodać odrobinę śmietanki 30% i ponownie zblendować.

Wskazówka: do przygotowywania sorbetów najlepiej nadają się miękkie, mięsiste owoce. Twardsze, takie jak jabłka czy gruszki, nie zapewnią deserowi właściwej konsystencji. Możesz wykorzystać je jednak do ozdobienia swojej przekąski.

Blender kielichowy – niezastąpiony sprzęt w twojej kuchni

Jak widzisz, inwestując w mocny blender kruszący lód i mrożone owoce, możesz w kilka chwil przygotować letnie desery, nie wydając majątku. Jeśli szukasz innych technologicznych ciekawostek związanych z domowym AGD, koniecznie odwiedź Magazyn Ceneo: https://magazyn.ceneo.pl. To serwis, na którym znajdziesz wiele praktycznych porad związanych ze sprytną organizacją kuchni – i nie tylko!

Artykuł partnera