Tarnobrzeg, info z 23 tygodnia roku 2024

Dzisiaj głównie o inwestycjach i wydarzeniach, a polityki trochę mniej. Zapraszam na tarnobrzeską tygodniówkę.

Inwestycje i dyskusje

Mamy kilka tematów z UM. Na początek rozmowy z PKP w sprawie przebudowy linii, w sposób, który zadowoli okolicznych mieszkańców (odwodnienia).

Po tym wspólne z Sandomierzem rozmowy ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w sprawie odpowiednich rozwiązań Lwowskiej Bis.

W końcu rozmowy w sprawie alternatywnego przejazdu przez tory na czas budowy ronda za wiaduktem.

Przy tej okazji pojawia się w internetowych dyskusjach (miejmy nadzieję, że nie tylko) temat docelowego, alternatywnego dla wiaduktu, połączenia z krajem za torami, bliższego centrum niż Ocice i Sobów. Dyskusje np. pod tym wpisem na fejsie.

Na forum wybrzmiało wrażenie pozytywne z powyższych uzgodnień.

Kompleks handlowy, czy też galeryjka – kolejne zapowiedzi startu

Tak to ma wyglądać. Ładnie? Park handlowy z zadaszonym parkingiem pośrodku. Najpierw mieliśmy 3 kondygnacje, później 2, później 1, a zostało… 0,5?

Na forum w wątku budowlanym były jeszcze dwie wizualizacje.

Cóż, tytuł „Koniec dziadostwa” na pierwszej stronie Tygodnika Nadwiślańskiego został uznany za dosyć niefortunny w tej sytuacji. Niby jest rozwiązywanie starych problemów, ale galeryjka na raptem 6400 m2 powierzchni handlowej w takiej lokalizacji jest znacznie poniżej zbiorowych oczekiwań. I z jednej strony będziemy mieli w ciągu roku kolejny rekord w udostępnianiu powierzchni handlowej. Do tego jeszcze kompleks na miejscu DAO. Z drugiej strony wiele małych obiektów nie zastąpi jednego dużego. Nie przyciągnie sąsiadów z powiatu i nie zlikwiduje wyjazdów na zakupy do galerii w Rzeszowie, czy nawet tych trochę bliższych.

TVL o inwestycji ECO

Dwa tygodnie po moim tekście na temat planowanej inwestycji spółki ECO, o tym:

TVL wrzuciło materiał na ten temat.

Komentarze zastanawiające, wiele krytycznych. Trudno jednak coś zorganizować, żeby się wszystkim spodobało. Chociaż instalacja nie tylko nie truje, nie kopci (wręcz przeciwnie, ogranicza powyższe) i z głównych szlaków byłaby praktycznie niewidoczna, to już pojawia się grono obrońców samosiejek po skrajach.

Na koniec tematów inwestycyjnych wrzucę zdjęcie z 12 Października. Szerzej się zrobiło. Na początku drogi, cięcia również po prawej stronie.

Zmiany kadrowe

W wydziale informacyjno-promocyjnym zmiana, mamy nową rzeczniczkę prasową i nowego szefa RN Wodociągów.

Krótki komentarz do wyborów europarlamentarnych

Święto krwiodawców, jest nie tylko co, ale i gdzie świętować

Poniżej materiał z uroczystości pod pomnikiem krwiodawców.

Było o krwiodawcach, to teraz o krwiopijcach

Na weekendzie miało być pierwsze w tym roku odkomarzanie. Trzeba przyznać, że nie było źle, ale po tych deszczach może się pogorszyć. Akcja przesunięta ze względu na spodziewane opady.

Prosto i łagodnie, albo prosto i na ostro

Wczoraj wieczór było w czym wybierać. Albo prosta muzyka łagodna w ramach potańcówki na rynku, albo prosta muzyka na ostro w Leoncino. Dobrze, że w weekendy żyje nie tylko plaża, ale i centrum. Swoją drogą, dzisiaj na rynku (w czasie meczu) było pewnie blisko 200 osób, w coraz liczniejszych ogródkach sporo ludzi, otwarte pączki i nowa cukiernia – Torte Time, o ta poniżej. Ogródek (już zadaszony) jest, kawa Illy, słodkości oryginalne.

Na słodko, już chyba 5 punktów przy samym placu, większość z ogródkami. Ogródków na słono (i gorzko) chyba 4? I więcej punktów w promieniu kolejnych 100 metrów. Wszędzie ludzie. Pamiętam, wcale nie tak dawno, pustki na rynku w niedzielne popołudnia. Miasto odżywa, albo zwyczaje się zmieniają.

Zapowiedzi

Rather Blues pod palmami

Piknik rodzinny na rozpoczęcie wakacji

I przypominajka o Wiankach

i nocnym biegu

Strefa kibica na stadionie

Ruszyło wspólne oglądanie Euro na telebimie. Doping niestety nie pomógł, chociaż wstydu podobno nie było.

Fantastyka po sąsiedzku

Rozmaitości

Wywiad z d(y)r Zychem

Rozmowa chyba sprzed miesiąca, ale opublikowana teraz.

Justyna Gamoń – Wesołowska z kolekcją LAS na pokazie w Krakowie

I znów film znad (dosłownie) Jeziora

To jeszcze fotka dzisiejsza z dworca. Dawno nie widziałem tylu ludzi na peronie, chociaż przyzna szczerze, że nie wszyscy są pasażerami.

Kawa

Nie musi być Illy 🙂 Jeden klik do wsparcia, polecam się pamięci.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

You May Also Like