Zaczynamy wakacje i akcję „Lato w Mieście”

21 czerwca br. kończy się rok szkolny 2023/2024. Po zasłużonym wysiłku, wakacyjny odpoczynek rozpocznie w Tarnobrzegu 6511 uczniów, w tym 2727 uczniów publicznych szkół podstawowych i 3784 uczniów publicznych szkół średnich. Podstawowy etap edukacji w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Miasto zakończyło w tym roku szkolnym 184 ósmoklasistów, a w szkołach niepublicznych – 35 uczniów. Naukę na poziomie średnim w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Miasto zakończyło 690 absolwentów, w niepublicznych – 153 uczniów.

– Z okazji zakończenia roku szkolnego i nadejścia upragnionych wakacji życzę wszystkim uczniom i ich rodzicom słonecznych dni, podczas których będą mieli okazję odkryć piękno naszego miasta i wybrać się na bliższe i dalsze wyprawy. Mam nadzieję, że nadchodzące wakacje przyniosą Wam wiele uśmiechu, wspaniałych wspomnień oraz nowych doświadczeń. Odpocznijcie od szkolnych obowiązków, nabierzcie sił i energii, by z entuzjazmem wrócić do nauki po wakacjach. Pamiętajcie również o bezpieczeństwie – bawcie się dobrze, ale rozsądnie – mówi Łukasz Nowak, prezydent Tarnobrzega.

W załączeniu także wakacyjna oferta zajęć i atrakcji dla dzieci, które będą realizowane w Tarnobrzegu od 21 czerwca br. do końca lipca w ramach tegorocznej akcji „Lato w mieście”. Część sierpniową podeślemy w późniejszym terminie.

Ofertę zajęć przygotowały miejskie jednostki: Tarnobrzeski Dom Kultury, Kino „Wisła” TDK, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejska Biblioteka Publiczna, Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły, a sfinansowane zostaną ze środków na realizację miejskiego Programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii w 2024 roku.

Szczegółowy program zajęć organizowanych przez poszczególne instytucje dostępny na ich stronach internetowych.