Rozmowy w sprawie dworca kolejowego i centrum przesiadkowego

Prezydent Łukasz Nowak spotkał się dziś w Oddziale Gospodarowania Nieruchomościami w Krakowie z Violettą Szumilak Dyrektor tego oddziału, by rozmawiać o zmianie koncepcji zagospodarowania nowego Dworca PKP w Tarnobrzegu. Chodzi przede wszystkim o zmianę koncepcji lokalizacji centrum przesiadkowego.

Samorządowi szczególnie zależy na tym, by centrum przesiadkowe znalazło się w bezpośrednim centrum dworca, co będzie dużo lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem dla podróżujących. Konstruktywne rozmowy o dworcu, które prowadzi włodarz miasta, zmierzają także do tego, by znacznie przyspieszyć remont tego ważnego dla komunikacyjnego funkcjonowania miasta obiektu.

Koncepcja przedstawiona przez Prezydenta została pozytywnie przyjęta, co otwiera kolejny etap uzgodnień związanych z tym przedsięwzięciem. I co za tym idzie ustalenie szczegółów zmian w koncepcji, a w następstwie praca nad ich wdrożeniem w projekcie. W najbliższym czasie odbędzie się kolejne, trójstronne spotkanie, w którym będzie uczestniczył samorząd miasta Tarnobrzega, przedstawiciele Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Krakowie oraz przedstawiciele Polskich Linii Kolejowych.

Info/fot. UM

You May Also Like