16 sierpnia koncert TSA MNKWL pod Palmami

W piątek 16 sierpnia w Wake Parku obędzie się koncert jednego ze składów kontynuujących tradycję legendarnego zespołu TSA. Otwarcie bramek o godz. 19:00, start o 20:00, po koncercie afterparty.

Zespół TSA MNKWL, to współczesne wcielenie legendarnego zespołu TSA, który jako pierwszy w historii, wykonywał w Polsce muzykę heavy metalową. Był on w latach 80-tych ubiegłego wielu, niekwestionowanym muzycznym i scenicznym wzorem dla setek rodzimych zespołów, grających ciężką odmianę rocka. TSA królowało na wszystkich festiwalach, a jego koncerty w tzw. klasycznym składzie (Marek Kapłon, Stefan Machel, Janusz Niekrasz, Andrzej Nowak i Marek Piekarczyk) przyciągały ogromne tłumy fanów.

Do kanonu polskiej muzyki rockowej weszły płyty: „LIVE” (1983), „TSA” (1983), ale w szczególności „HEAVY METAL WORLD” (1984). Zawierały one legendarne przeboje grupy, m.in.: „Chodzą ludzie”, „Mass Media”, „51”, „Bezpodtekstów”, „Trzy zapałki”, „Ty On Ja”, „Kocica”, „Maratończyk”, „Alien” czy „Heavy Metal Świat”.
Po licznych perturbacjach i zawieszeniu działalności w latach 90-tych, TSA powróciło na scenę na przełomie wieku w klasycznym składzie. Zespół wydał znakomicie przyjętą, premierową płytę „PROCEDER” (2004), lecz w kolejnych latach popadał w coraz większy marazm twórczy i coraz wyraźniejszy konflikt na linii Piekarczyk-Nowak. Doprowadziło to w 2018 roku do odejścia z zespołu Marka Piekarczyka, a nowym wokalistą TSA został Damian Michalski.

Od lipca 2023 roku zespół rozszerzył nazwę o inicjały wszystkich muzyków TSA MNKWL (Michalski – Niekrasz – Kapłon – Wester – Lekki) i rozpoczął koncertową promocję nowej płyty w wersji CD.
Od 30 listopada 2023 trwa promocja płyty „NIEZWYCIĘŻONY” w wersji winyl 12’’ gatefold. Wydanie LP – w kilku kolorach winyli i wieloma insertami dla fanów.

Bilety:
60 zł (przedsprzedaż)
80 zł (w dniu koncertu)
Sprzedaż biletów: Wake Park TBG

You May Also Like