Dekoracja grobu w czerwcu — te kwiaty sztuczne wyglądają jak z łąki

Czerwiec to czas, kiedy natura wybucha pełnią barw i życia, a łąki pokrywają się kolorowym dywanem kwiatów. Chociaż żywe kwiaty są pięknym i tradycyjnym wyborem do dekoracji grobów, sztuczne egzemplarze mogą być świetną, a przy tym trwałą alternatywą – szczególnie w miejscach, gdzie trudno byłoby zadbać o regularną pielęgnację i podlewanie.

Kwiaty na cmentarz sztuczne – które warto wybrać? 

Wybierając sztuczne kwiaty do dekoracji grobu, warto zwrócić uwagę na to, aby były one jak najbardziej realistyczne i oddawały urok czerwcowej łąki. Dzięki nowoczesnym technologiom produkcji dostępne na rynku sztuczne kwiaty mogą z imitować naturalne rośliny. Wystarczy wiedzieć, które sztuczne kwiaty na cmentarz wybrać, a najlepiej sięgnąć po te, które dostępne są pod linkiem https://zniczefenix.pl/kwiaty-sztuczne/. My szczególnie polecamy sięgnąć po: 

  • Margaretki – charakteryzują się białymi płatkami z żółtym środkiem. Są niezwykle trwałe w swojej sztucznej formie. Idealnie nadają się do stworzenia jasnej, wesołej kompozycji, która będzie widoczna z daleka.
  • Maki – ich głęboko czerwone płatki mogą dodać grobowi wyrazistości i głębi. Sztuczne maki często są wykonane z materiałów, które pięknie imitują delikatną strukturę prawdziwych kwiatów.
  • Chabry – ich intensywnie niebieskie lub fioletowe barwy wprowadzą na grobie element spokoju i zadumy.
  • Irysy – te eleganckie kwiaty są dostępne w wielu odcieniach fioletu, niebieskiego, a także żółci i bieli. Ich wysokie łodygi i charakterystyczne kształty płatków są wyjątkowo atrakcyjne wizualnie.
  • Niezapominajki – małe, ale wyraziste, z intensywnie niebieskimi, różowymi lub białymi kwiatami. Niezapominajki są symbolem trwałej pamięci i miłości. Są idealne do delikatnego uzupełnienia kompozycji.

Kwiaty sztuczne na cmentarz – kompozycja 

Komponując kwiatową aranżację na grobie, warto pamiętać o zachowaniu harmonii kolorystycznej. Sztuczne kwiaty umożliwiają eksperymentowanie z różnymi kolorami czy formami i to bez ryzyka, że rośliny zwiędną lub stracą na urodzie pod wpływem warunków atmosferycznych.

Kompozycja kwiatów sztucznych na cmentarz powinna wyglądać naturalne, dlatego dobrze jest łączyć różne typy kwiatów, naśladując przypadkowe połączenia, jakie można spotkać na prawdziwej łące. Niektóre sztuczne kwiaty są dostępne w formie bukietów, które można łatwo umieścić w wazonie lub na płycie nagrobnej, a inne są wyposażone w długie łodygi, umożliwiające ich wbijanie w ziemię.

Trwałość i pielęgnacja sztucznych kwiatów 

Sztuczne kwiaty na cmentarz są wyjątkowo trwałe i odporne na zmienne warunki pogodowe, dzięki czemu są idealnym wyborem na dekoracje zewnętrzne. Nie wymagają one podlewania, przycinania czy innej regularnej pielęgnacji, co z pewnością  jest dużym ułatwieniem dla osób, które nie mogą często odwiedzać cmentarza.

Podczas wyboru kwiatów należy spojrzeć na ich jakość oraz materiały, z których zostały one wykonanie. Gatunkowe kwiaty sztuczne są często wykonane z silikonu lub specjalnych mieszanek tkanin, które są odporne na blaknięcie i działanie promieni UV, dzięki czemu zachowują swój wygląd przez wiele miesięcy, a nawet lata.

Artykuł sponsorowany

You May Also Like