Od jutra rusza Pole Biwakowe MOSiR nad Jeziorem Tarnobrzeskim

W dniu 5 lipca decyzją prezydenta Łukasza Nowaka Pole Biwakowe przy ul. Plażowej w Tarnobrzegu zostało zaszeregowane jako obiekt hotelarski rodzaju pole biwakowe. Tym samy od dnia 6 lipca Pole Biwakowe zostanie otwarte i rozpocznie działalność.

Pole biwakowe wyznaczone jest na trawiastym i częściowo zadrzewionym terenie przy ulicy Plażowej pomiędzy parkiem linowym a siedzibą LOK, z zejściami na plażę. Powierzchnia pola to blisko 8,5 tysiąca metrów kwadratowych. Jest to pierwsze zarejestrowane w Tarnobrzegu pole biwakowe spełniające wymagania ustawy o usługach turystycznych stawiane obiektom o takiej nazwie. Obszar jest ogrodzony, z dostępem do węzła sanitarnego.

Na polu biwakowym można rozstawiać tylko namioty. Parkowanie samochodów na polu nie będzie możliwe. Wjechać można tylko na krótko, żeby rozpakować się.

Na terenie pola biwakowego nad Jeziorem Tarnobrzeskim są dwa kontenery sanitarne (damski i męski, każdy o wymiarach 6 na 2,5 metra). Kontenery podłączone są do sieci wodno-kanalizacyjnej i energetycznej.

Korzystanie z pola biwakowego nad Jeziorem Tarnobrzeskim jest płatne. Zarządzenie Prezydenta Tarnobrzega wprowadza następujące ceny za dobę:
Namiot do 4 metrów kwadratowych – 10 złotych
Namiot powyżej 4 mkw. – 15 zł
Osoba dorosła – 15 zł
Dzieci i młodzież od 5 do 18 lat – 10 zł
Dzieci do 5 lat bezpłatnie

Jeśli zmotoryzowani biwakowicze będą zostawiać auta przy drogach i parkingach nad Jeziorem Tarnobrzeskim, powinni doliczyć do powyższych opłat także dzienną stawkę za wjazd nad jezioro. W sezonie letnim to 20 złotych.

Szczegóły dotyczące obiektu znajdują się na stronie MOSiR: https://mosir.tarnobrzeg.pl/obiekty-2/pole-biwakowe/

Telefon: 518 423 102 (Uwaga: telefon czynny w godzinach otwarcia obiektu)
Adres: ulica Plażowa, 39-400 Tarnobrzeg

Biuro na Polu Biwakowym będzie czynny codziennie od godziny 10:00 do godziny 18:00.

Info/fot: MOSiR Tarnobrzeg