Tinfo - 15 lat i... koniec?

Podziel się uwagami. Co można zrobić lepiej, czego tu brakuje?
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Post autor: admin » 07-12-2018 22:15

"Hasła zakodowane.
Jakby był problem z odzyskaniem, to da się pewnie ręcznie ustawić dostęp. Pewnie się policzymy przy okazji.
Urodziny Tinfo będą dopiero w marcu, chociaż parę rocznic przegapiłem. Tymczasem nie mam planów na szczególne świętowanie."

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Post autor: karas » 07-12-2018 23:03

"Dobra, jak już mnie Jordan wywołał do tablicy to napiszę parę zdań o tym jak to będzie wyglądało, co będzie następstwem przenosin itd.

Forum przenosimy na najnowsze phpBB3, co daje sporo możliwości (jak to dobrze wygląda na telefonach :)
Co się uda przenieść (w skrócie):
1. Fora, tematy, posty wraz z ilością napisanych, ilością odwiedzin, autorem, datami itd. (komplet)

2. Konta użytkowników wraz z:
- mailami (hasła są zakodowane i nie zostaną przeniesione. Trzeba będzie je przywrócić funkcją przypomnij hasło. To najmniej kłopotliwe i bezpieczne rozwiązanie)
- sygnatury zostaną przeniesione, nie będziemy przenosić avatarów, ponieważ różnice w wymaganych rozmiarach mogą być kłopotliwe. Stare forum pozostanie jako historyczne przez jakiś czas, będzie można z niego pobrać swój avatar

3. Przeniesione zostaną wiadomości prywatne odebrane/wysłane - wszystkie oznaczone jako przeczytane.

4. Zostaną odnowione znaczniki BB Code.

W skrócie to tyle. Myślę, że 95% forum przenieśliśmy bez problemu.

Jak będą wyglądały przenosiny:
- jeżeli nic się nie zmieni to w niedziele wieczorem forum zostanie przełączone w stan (tylko do odczytu)
- ponowne odpalenie forum na nowym silniku planowane jest na wtorek wieczór/środa rano
- po włączeniu nowego forum użytkownik musi wykonać czynności takie jak
- reset hasłą za pomocą funkcji "przypomnij hasło"
- konfiguracje swojego konta - ustawimy dla wszystkich podstawowe parametry (format daty, strefę czasową, język). Inne parametry takie jak notyfikacje, widoczności, ustawienia wiadomości prywatnych itd. muszą zostać przeglądnięte i zaktualizowane przez użytkownika

Utworzymy też forum z roboczą nazwą "przenosiny forum" czy jakoś tak. Myślę, że umożliwimy przynajmniej na początku możliwość komentowania bez logowania. Tam prosimy zgłaszać wszystkie błędy w działaniu nowego silnika, mile widziane będą screeny.

@kermit słuszna uwaga z certyfikatem SSL, szczególnie w dzisiejszych czasach RODO. Jak już forum ruszy to temat do zrobienia.

Tyle, tylko tyle i aż tyle. Trzymajcie kciuki.

ps. Będzie też nowa strona, ale to już Jordana zasługa :)"
Karaś

MT
Posty: 983
Rejestracja: 11-02-2013 23:47

Post autor: MT » 07-12-2018 23:14

"Czyli niemal tak dokładnie jak się spodziewałem , pisałem o mozliwościach i oczekiwałem. :)

Super, karas. Dziękuję już teraz."

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 718
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Post autor: dominik267 » 08-12-2018 19:08

"@Admin, @Karas Trzymam kciuki :D Powodzenia!"

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Post autor: admin » 09-12-2018 17:55

"Dziś "mrozimy" forum na parę dni i taka wersja trafi na nowe skrypty i serwery.
Może powstanie specjalny wątek techniczny, z którego dane nie przetrwają, ale będzie służył do tymczasowej komunikacji.
W razie czego można mnie łapać na admin@tarnobrzeg.info, albo przez facebooka.
A na początku przyszłego tygodnia wszystko zniknie i pojawi się w nowej wersji po przerwie.
Taki plan..."

Anonymous

Post autor: Anonymous » 09-12-2018 21:00

"Jeśli dobrze ustawiłem uprawnienia, to tu może pisać każdy, nawet niezalogowany, a gdzie indziej już nikt.
Admin"

Anonymous

Post autor: Anonymous » 09-12-2018 21:02

"Test niezalogowanego - @karas"

ODPOWIEDZ