Tarnobrzeg - info z tygodnia

Podziel się uwagami. Co można zrobić lepiej, czego tu brakuje?
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 04-07-2022 18:24

Twittera nie używam. A na fb - udostępniać, reagować :)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 12-07-2022 11:07


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 24-07-2022 18:06

Wracamy w trybie wakacyjnym, czyli podsumowanie dwóch tygodni:

https://www.tarnobrzeg.info/2022/07/24/ ... dnia-roku/

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: Jacek » 24-07-2022 22:44

Fajnie Admin. Dzięki większej liczbie zdjęć robi się taki różnorodny przegląd wydarzeń. Brakuje mi nadal takiego wcześniejszego portalu na telefon o wydarzeniach w Tbg-u (nie pamiętam jak się nazywał bo odinstalowałem, jak się okazało, że właściciele praw autorskich zaprotestowali przeciwko wykorzystywaniu ich pracy - m.in. chyba Ty oraz lokalne redakcje).

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 24-07-2022 23:27

Jagon bywa w Tarnobrzegu przejazdem, a ja się w tym niestety nie specjalizuję. Ale prawe zawsze i wszędzie jest NW24.

Czy chodzi Ci o TuTarnobrzeg? Ciągle działa. Nic nie protestowałem :) Z moich informacji pojawiała się tam wyłącznie tygodniówka, zatem ginęła w natłoku innych krótkich wieści, a później nawet ona przestała się pojawiać.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: Jacek » 25-07-2022 00:07

A no widzisz. Znów zainstalowałem tę aplikację i jest ponownie na starcie tak jak było. W tej chwili Twoje podsumowanie jest na czele. Wcześniej ta aplikacja była taka właśnie. Potem poinformowali, że wieści ze stron internetowych gazet i portali nie mogą publikować z powodu protestów w sprawie praw autorskich. Odinstalowałem, bo hotele i knajpy niespecjalnie mnie interesują. Więc cieszę się, że jest, jak było. Polecam.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 31-07-2022 18:51

Dzisiaj podsumowania nie będzie, bo z rozchodzącym się mocno tekstem wczorajszym zeszło mi trzy dni. Ale liczę, że uda się na początku przyszłego tygodnia, że nie będziemy czekać na dwutygodniówkę.

Przy okazji - dziękuję za pierwsze kawy! Naprawdę znakomite :)
To nowość, eksperyment tutaj i chyba w ogóle na rynku lokalnym.

Kto tylko zechce to może mi postawić kawę, o tutaj:
https://buycoffee.to/tinfo

Co mogę obiecać wspierającym, to że nie wezmę tego pod uwagę przy dalszym pisaniu ;)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 07-08-2022 23:51

A jednak - nadrabiam zaległości dwutygodniówką. Ale dość obszerną:

https://www.tarnobrzeg.info/2022/08/07/ ... dnia-roku/

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 15-08-2022 15:37

I zapraszam na kolejne podsumowanie tygodnia. Ależ ten czas leci...

https://www.tarnobrzeg.info/2022/08/15/ ... dnia-roku/

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 21-08-2022 21:03

Zapraszam na kolejne podsumowanie tygodnia:

https://www.tarnobrzeg.info/2022/08/21/ ... roku-2022/

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: zbyry » 22-08-2022 16:34

Fajna, wakacyjna lektura, szczególnie o podwyżkach za wodę :) 2 lata temu pisałem, że podwyżki będą ustawiczne, co jest nieuniknione i takie było od początku. Trzeba było mieć na Jezioro. Kto spłaci zadłużenie dla mieszkańców? My sami a z tego korzystają inni, w promieniu 70 km. Więc będziemy płacić za zabawę za mieszkańców innych miast i gmin. Kto bogatemu zabroni. Nic do nikogo nie mam, tylko jakoś nie chce mi się płacić za to wszystko.

Ile już miesięcy świeci się każda lampa nad Jeziorem, nawet ostatnio przed 4 rano wszystkie również. Mogłaby spokojnie swiecic co 2 a nawet 3 co by azymutu nie zgubić. Zamiast ciąć koszty, gdzie się tylko da, to zarządca terenu świeci. Żabom i jenotom i innym gatunkom.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: encore » 22-08-2022 19:14

Stać nas. Bal na Titanicu trwa, orkiestra skocznie przygrywa. 10zł za wjazd to śmiesznie niska cena. Nieadekwatna do ponoszonych kosztów.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: 1967 » 22-08-2022 19:41

Troszkę mnie Adminie twój wpis, że Prezydent reaguje na publikację zdjęć zmierzającej do zawalenia dawnej Restauracji Tarnobrzeska zirytował. Prezydent nie reaguje tylko został delikatnie przymuszony przez Komisję Techniczno-Inwestycyjną Rady Miasta . Zarząd Osiedla Stare Miasto wobec bezsilnych starań od kilku lat o podjęcie przez odpowiednie służby miejskie jakichkolwiek działań na rzecz przymuszenia właścicieli do remontowania swoich nieruchomości zwrócił się w tej sprawie bezpośrednio do Rady Miasta skutkiem czego powołana została komisja. 3 lipca 2020 odbył się już taki przegląd. Zarząd Osiedla spisał Protokół i przekazał go odwrotnie do Urzędu Miasta. Przez rok nie było żadnej reakcji. Po roku napisaliśmy pismo ale nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi w końcu w tym roku napisaliśmy do Rady Miasta. Poniżej protokół:
3.07.2020 rok
PROTOKÓŁ
spisany na okoliczność przeglądu Osiedla Stare Miasto w zakresie realizacji przez właścicieli obowiązków utrzymywania budynków i przyległego terenu w należytym stanie technicznym.
Spotkanie komisji odbyło się w budynku Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ul. Kościuszki 32 w sali 201.
W spotkaniu udział wzięli:
Z-ca Prezydenta Miasta Tarnobrzega
- Naczelnik Wydziału Urbanistyki, Architektury i Budownictwa
- Wydział Edukacji, Zdrowia, Sportu i Edukacji
- Przewodniczący Komisji Techniczno-Inwestycyjnej Rady Miasta Tarnobrzega
- Przewodniczący Komisji Finansowo-Budżetowej Rady Miasta Tarnobrzega
– Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Miasta Tarnobrzeg
– Strażnik Straży Miejskiej
- st. Insp. Straży Miejskiej
- Kazimierz Mazur – Przewodniczący Zarządu Osiedla Stare Miasto
- Jakub Sudoł – Członek Zarządu Osiedla Stare Miasto
- Ryszard Mortka - Członek Zarządu Osiedla Stare Miasto
Niestety z przyczyn niezależnych w spotkaniu nie uczestniczył Konserwator Zabytków.
Przybyłych na spotkanie powitał Pan Mirosław Pluta Z-ca Prezydenta Miasta Tarnobrzega przedstawiając cel spotkania i przekazując głos Przewodniczącemu Zarządu Osiedla Stare Miasto Panu Kazimierzowi Mazurowi.
Pan Kazimierz Mazur stwierdził, że jest to kolejne spotkanie i przegląd osiedla w temacie złego stanu technicznego budynków zlokalizowanych na terenie Osiedla Stare Miasto. Podejmowane od wielu lat przez służby Urzędu Miasta i PINB Miasta Tarnobrzeg próby wyegzekwowania od właścicieli nieruchomości przeprowadzenia niezbędnych prac remontowych, zabezpieczających budynki przed dewastacją nie przynoszą skutku. Następnie głos zabrał Pan Jakub Sudoł, który stwierdził, że stan techniczny budynków z roku na rok ulega pogorszeniu, a klika z tych nieruchomości zlokalizowanych jest przy głównych ciągach komunikacyjnych i stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców. Podkreślił, że obecne przepisy pozwalają łatwiej wyegzekwować przeprowadzenie naprawy przez instytucje - firmy niż przez osoby prywatne, jednak należy wykorzystać wszystkie dostępne możliwości administracyjne i prawne aby zabezpieczyć budynki i nie dopuścić do wypadku.
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oświadczył, że od wielu lat prowadzi wobec właścicieli budynków postępowania jednak są to sprawy trudne. W czasie tych postępowań zmianie ulegają właściciele nieruchomości, którzy przebywają po za Tarnobrzegiem oraz zagranicą. PINB ma również bardzo ograniczone środki prawne umożliwiające wyegzekwowanie od właścicieli przeprowadzenia prac zabezpieczających.
Podsumowując pierwszą część spotkania Pan Mirosław Pluta - Z-ca Prezydenta Miasta Tarnobrzega wskazał, że niezbędne są zmiany w przepisach prawnych umożliwiające Gminom wszczynanie procedury wykonawstwa zastępczego celem zabezpieczenia nieruchomości. Koszty wykonawstwa zastępczego ostatecznie obciążyłyby hipoteką remontowanej nieruchomości.
W dalszej kolejności zebrani przystąpili do przeglądu osiedla:
• Budynek Kościuszki 20, parterowy, bezpośrednio przy chodniku , nieużytkowany. Odpadające tynki elewacji frontowej, ( główne zastrzeżenie dot. estetyki budynku)
• Budynek Kościuszki 16, róg Kościuszki i Szkolnej, parterowy w poddaszem, bezpośrednio przy chodniku, nieużytkowany. Odpadające tynki elewacji frontowej, rozpoczęty a nie dokończony remont budynku ( główne zastrzeżenie dot. estetyki budynku)
• Budynek Szkolna 2, róg Szkolnej i Pl. Bartosza Głowackiego dwukondygnacyjny, bezpośrednio przy chodniku, lokal użytkowany lodziarnia na parterze od strony Pl. Bartosza Głowackiego i pusty lokal do wynajęcia. Odpadające tynki, luźne fragmenty muru betonowego, konstrukcji betonowej balkonów. Bezpośrednie narażenie dla przechodniów i poruszających się pojazdów. Zalecenie wykonanie zadaszonego przejścia wzdłuż obu elewacji frotowych - od Pl. B. Głowackiego i od ul. Szkolnej.
• Garaż róg Szerokiej i Pl. Bartosza Głowackiego, bezpośrednie narażenie dla przechodniów, parterowy . Odpadające tynki elewacji frontowej, ( główne zastrzeżenie dot. estetyki budynku)
• Na tej samej posesji od strony Pl. Bartosza Głowackiego, bezpośrednio przy chodniku , parterowy, odpadające tynki. Bezpośrednie narażenie dla przechodniów.
• Garaż wolnostojący, przy ul. Szerokiej, parterowy, pośrednio przy chodniku. Pęknięcia ścian zewnętrznych, odchylenie ściany frontowej od pionu. Bezpośrednie narażenie dla przechodniów,
• Budynek dwukondygnacyjny, Pl. Bartosza Głowackiego, w którym na parterze funkcjonuje bar „Bażant”. Uszkodzenie gzymsu nad wejściem do części mieszkalnej. Bezpośrednie narażenie dla klientów baru oraz zastrzeżenie dot. estetyki budynku)
• Budynek dwukondygnacyjny dawnej Restauracji Tarnobrzeska przy Pl. Bartosza Głowackiego. Stan techniczny budynku może skutkować katastrofą budowlaną.
• Budynek dziennego Domu Senior + przy ul. Sandomierskiej. (główne zastrzeżenie dot. estetyki budynku). Kierownictwo Domu prosi o wykonanie zamykanych wejść w wykuszu frontowym uniemożliwiających wejście na teren przy budynku osobom postronnym po godzinach funkcjonowania obiektu,
• Obiekty Parku Dzikowskiego:
- ogrodzenie Parku z wejściem głównym. Bardzo duży stopień dewastacji potrzebny natychmiastowy remont,
- pierwszy mostek nad fosą. Potrzeba interwencyjnego miejscowego remontu o niewielkim koszcie. W innym przypadku kolejna zima może radykalnie pogorszyć stan techniczny obiektu. Zgłaszana od wielu lat potrzeba uruchomienia 2-ch szt. lamp oświetlenia mostu. (Lampy zostały uruchomione przy wykonywaniu oświetlenia alejek w Parku)
- budynek dawnego internatu i kuchni. Uszkodzone tynki, stolarka okienna i drzwiowa, rury wody deszczowej. Potrzebne doraźne zabezpieczenie obiektu i ogrodzenia. Zagrożenia dla zdrowia i życia przebywającej tam młodzieży i bezdomnych.
- budynek tuczarni z spalonym dachem. Potrzebne doraźne zabezpieczenie obiektu. Zagrożenia dla zdrowia i życia przebywającej tam młodzieży i bezdomnych.
W tym miejscu zebrani poddają pod rozważenie możliwość przekazania tego terenu np. firmie utrzymującej zieleń w mieście pod potrzeby zaplecza na przechowywanie sprzętu w zamian za utrzymywanie budynku dawnej tuczarni i dozorowanie terenu.
- budynek dawnej elektrowni. Budynek o dużym stopniu dewastacji, zniszczonym ogrodzeniu. Potrzebne doraźne zabezpieczenie obiektu. Zagrożenia dla zdrowia i życia przebywającej tam młodzieży i bezdomnych.
- pomnik powstańców styczniowych. Niezbędny remont podstawy i zabezpieczenie przed przechyleniem na skutek osuwania się skarpy. ( pomnik został odnowiony inicjatywa społeczna)
- budynek dawnej wozowni – garaży . Spalony w 2015 roku. Konieczne doraźne zabezpieczenie. (Usunięto spaloną więźbe)
- plac przed budynkiem Sali Gimnastycznej i pomieszczeniami Natura 2000 . Z uwagi dużą na liczbę odwiedzjących Park Dzikowski i ilość zajęć dla dzieci i młodzieży prowadzonych w obiektach konieczne jest rozplanowanie i wykonanie miejsc postojowych dla samochodów. Obecnie samochody parkują w nieładzie rozjeżdżając tereny zieleni. (wysypano teren drobnym kruszywem)
Na tym komisja zakończyła przegląd, którego celem była ocena i wskazanie wytycznych do podejmowania przez odpowiednie służby dalszych intensywnych działań i zabezpieczenia środków celem doprowadzenia do poprawy stanu technicznego budynków, poprawy ich estetyki wraz z przyległym terenem, a w konsekwencji do wyeliminowania lub zminimalizowania ryzyka powstania wypadku.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: zbyry » 22-08-2022 20:01

O widzisz 1967, aż zapytam, skąd masz takie informacje? 😉

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 22-08-2022 21:12

1967 - chylę głowę, posypuję popiołem i bardzo przepraszam.
Nie przypisuję sobie zasług w tym temacie, broń Boże. Teraz patrzę na wczorajsze zdanie, rzeczywiście mi się wyjątkowo nie udało i brzmi bardzo niefortunnie, tak jakbym komisję odbierał jako reakcję na publikację zdjęć. Zaraz poprawiam, bo zupełnie nie to miałem na myśli.
Może czasem uda się coś nakręcić, bo niektórzy przejmują się bardziej płytkim zamieszaniem internetowym niż sumiennymi i pracochłonnymi staraniami, ale nie zakładam, że tak było tym razem.

Bardzo dziękuję za pojawiające się w temacie rzeczowe informacje. To ważne. Dziękuję też za detale, w tym zwrócenie uwagi nie tylko na rynek, ale i na własność miasta na terenie parku.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 28-08-2022 16:36

I już mamy podsumowanie 34 tygodnia roku 2022. A jak zaczynałem pisać, to mi się wydawało, że będzie krótko, bo tydzień bez większych wydarzeń.
Ostatecznie krótko nie wyszło:

https://www.tarnobrzeg.info/2022/08/28/ ... roku-2022/

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: spit » 29-08-2022 13:36

Coś mi sie zdaje ze tyle mieszkań na vistuli nie zostało-154 m sprzedane, zresztą ponoć wszystko juz poszło..po prostu admin strony nie ma czasu widocznie zaznaczyć na rysunku poglądowym ze mieszkań juz nie ma.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: encore » 29-08-2022 19:49

Coming out to wielkie słowo. Najbardziej mnie zadziwiła wypowiedź z mniej więcej 3-4 ostatnich zdań admina. Mam osobistą nadzieję, że będzie to taki nasz lokalny death kiss. :)
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 29-08-2022 20:23

Ale jak nie on, to kto?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: encore » 29-08-2022 21:35

Szczerze? Wolał bym już pana od jajecznicy mimo wszystkich jego wad i dotychczasowych dokonań. Lub człowieka z PiSu (tfu! dla tego ugrupowania), ale tylko pod warunkiem, że w skali kraju uda im się utrzymać władzę (oby nie). Naszą największą bolączką jako miasta i mieszkańców jest to, że nie uczymy się na własnych błędach. Nigdy nie byłem zwolennikiem dwóch wesołych panów i raczej nigdy nie zostanę ich fanem. W sumie oceniam dobrze chęć odroczenia wyborów samorządowych. Da to obraz tego, kto de facto "da więcej", mimo że nie lubię dotowania według widzimisię partyjnego Wybierając D.Bożka zamiast Kamila Kalinkę straciliśmy bardzo wiele, co dobitnie pokazuje nam sąsiadka spod Jamnicy..

Z argumentów za, które wymieniłeś tylko tzw. obwodnica będzie mogła być uznana za jakikolwiek jego sukces. Nie przyćmi to jednak mi wszystkich negatywnych ocen rządów obecnej ekipy. Tak jak poprzednik zostawił w pamięci mieszkańców jako swój pomnik szalet tak i tu nic szczególnego mi do głowy nie przychodzi co by mogło być argumentem "za". Jezioro po prostu trzeba było zrobić i tu bym nie przeceniał obecnej ekipy rządzącej. Pozostanie po nich podobny niesmak do "fana jajecznicy" i jego skazanego następcy.

Domyślam się, że chciałeś włożyć kij w mrowisko i podgrzać temat. Może to i dobrze, dla miasta? Zawsze warto rozmawiać i wymieniać się prywatnymi opiniami. :)
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

ODPOWIEDZ