Tarnobrzeg - info z tygodnia

Podziel się uwagami. Co można zrobić lepiej, czego tu brakuje?
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 31-01-2021 21:50

Nie chciało mi się dzisiaj, ale jednak się udało. Podsumowanie 4 tygodnia roku:
https://www.tarnobrzeg.info/2021/01/31/ ... roku-2021/

Mam nadzieję, że nie widać za bardzo, że mi się nie chciało ;)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 07-02-2021 19:35

Przemieliłem krótkie podsumowanie 5 tygodnia roku:
https://www.tarnobrzeg.info/2021/02/07/ ... roku-2021/

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 14-02-2021 18:24

Mamy podsumowanie 6 tygodnia roku. Ależ ten czas.
https://www.tarnobrzeg.info/2021/02/14/ ... roku-2021/

A przy okazji: wiecie, że Interia też odpaliła swój tygodnik?
https://tygodnik.interia.pl/

tomek
Posty: 135
Rejestracja: 18-10-2005 00:35

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: tomek » 14-02-2021 20:01

Mea culpa Admin ;) Gdzieś w domyśle miałem na myśli te ogólnopolskie serwisy ogłoszeniowe, co w sumie i tak nie jest prawdą, bo liderem jest FB i jest bezpłatny.

Z innych tematów najbardziej chyba cieszą ruchy przy budowie obwodnicy. Czy szczegóły zażaleń mieszkańców na galerię są publicznie dostępne?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 14-02-2021 20:11

Spox. Rzeczywiście wygląda na to, że ruszyło z kopyta, a inna sprawa, że na wycinkę też jest ograniczony czas, chociaż nie wiem, czy w inwestycjach drogowych też jest takie ograniczenie, przed np. gniazdowaniem ptaków. Widziałem na fb zdjęcia drzew do wycięcia. Pewnie niektórzy powiedzą, że to część prastarej Puszczy Sandomierskiej, ale na zdjęciach widziałem przemysłową uprawę sosny od linijki. Po prostu żniwa przyjdą trochę wcześniej.

Co do protestów, TN miał to na pierwszej stronie, ale co pisali więcej - nie wiem. W sumie nie dziwię się, że nie ma "twarzy protestów", że to co było na okładce TN to też była anonimowa opinia niezadowolonej osoby.

kuna
Posty: 132
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: kuna » 15-02-2021 01:17

Bądźmy precyzyjni.W lipcu radni zdjęli ochronę z 15 dębów pomnikowych z uwagi na zmianę projektu przebiegu obwodnicy.Nagle pomnikowe dęby stanęły na drodze wielkiej obwodnicy. Nikt nawet ne zadał sobie trudu, żeby się zastanowić czy nie da się inaczej.Więc 15 dębów pomnikowych do wycięcia. Ale w tym pasie gdzie będzie rzeź jest ich dużo więcej, choć nie były pomnikami. Starych potężnych drzew. Nie plantacji. Tak, to pozostałości naszego Zwierzyńca Adminie. Serce pęka.
W tym miejscu Zwierzyniec jest bardzo wąski. To zniszczenie naszego lasu, który już nigdy nie będzie taki sam.A najlepsze, że ta wielka obwodnica dołączy do wąskiego gardła cienkiej drogowej nitki w Zakrzowie.Gdzie sens , gdzie logika? A jakie koszty środowiskowe? W Tbg. są też mieszkańcy, którzy nie cieszą się z budowy obwodnicy, bo straty przewyższają korzyści. Ja się nie cieszę, Ja płaczę.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 15-02-2021 07:14

Ten przebieg wzdłuż torów był planowany od dość dawna, nie przychodzi mi do głowy lepsza trasa na tym odcinku.

Bardziej obawiam się dalszego wpływu drogi obwodowej na Zwierzyniec niż samej wycinki, tzn. na ile później przez lata będzie uciążliwa i szkodliwa. Bardzo lubię drzewa. Mam spokojnie ponad setkę, na niewielkim terenie, na którym nie było nigdy żadnego. Początkowo sadził tato, ale to przejąłem w młodości. Sadzę nowe, niektóre już same się sadzą, przycinam, ale tam gdzie mi przeszkadzają względem bieżących planów to wycinam, bardziej traktując jako organizm zbiorowisko drzew niż pojedyncze drzewo. Wycięcie standardowego drzewa w ramach gospodarki nie robi na mnie dużego wrażenia. Jak przycięcie psu pazurów, czy zbyt długiej sierści. Ale ogona już bym nie obciął. Dla mnie stary naturalny las, to nie jest las sadzony przez człowieka. Zwierzyniec od dość dawna jest lasem uprawowym. Nie wiem jak konkretnie te dęby.

Jest szansa, że nasza obwodnica połączy się jakoś z S74, nie będzie zatem drogą donikąd i nie będzie wąskiego gardła, bo nie wszyscy pojadą na Sandomierz na most. Będzie nasz most i możemy myśleć powoli o tej perspektywie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 21-02-2021 21:09


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 28-02-2021 20:56

Tym razem skromnie o 8 tygodniu, ale z podsumowaniem jak będzie wyglądał Tarnobrzeg w 2023 roku na koniec kadencji obecnych władz. Akurat jesteśmy na półmetku, ale już wiemy że zmiany będą bardzo znaczące.

https://www.tarnobrzeg.info/2021/02/28/ ... rzeg-2023/

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 07-03-2021 18:13

Podsumowanie 9 tygodnia roku 2021:
https://www.tarnobrzeg.info/2021/03/07/ ... dnia-roku/

Takie zwyczajne, bez wizji przyszłości, bez nowego wspaniałego tarnobrzeskiego świata. Przyznaję, że wizja sprzed tygodnia była dość chwytliwa, bo zapoznało się z nią ponad 1000 osób. Ale przecież byłoby nudno gdybym zawsze pisał w tym stylu.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 14-03-2021 17:42

Minął kolejny tydzień, zatem mamy kolejne niedzielne podsumowanie:
https://www.tarnobrzeg.info/2021/03/14/ ... roku-2021/

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 21-03-2021 15:42

Wiosna!
I kolejne podsumowanie tygodnia:

https://www.tarnobrzeg.info/2021/03/21/ ... dnia-roku/

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 28-03-2021 20:25


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 11-04-2021 17:15

A tak napisałem cokolwiek, żeby nie robić 3 tygodni przerwy. Tłumaczę się przy okazji

https://www.tarnobrzeg.info/2021/04/11/ ... dnia-roku/

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 18-04-2021 19:56

Niedzielny wieczór, czas na podsumowanie tygodnia. Widać że skończyła mi się izolacja ;)

https://www.tarnobrzeg.info/2021/04/18/ ... 2021-roku/

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: encore » 18-04-2021 21:44

Po raz kolejny dziękuje i proszę o regularność w dostępie do zsyntetyzowanych wiadomości bieżących. :)
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 25-04-2021 19:46

I mamy kolejne podsumowanie tygodnia.
https://www.tarnobrzeg.info/2021/04/25/ ... roku-2021/

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 02-05-2021 22:39

Planowałem przeciągnąć termin do jutra, ale jednak się udało.
Zapraszam na podsumowanie 18 tygodnia roku 2021

https://www.tarnobrzeg.info/2021/05/02/ ... 2021-roku/

MałgorzataZych
Posty: 1
Rejestracja: 04-05-2021 05:35

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: MałgorzataZych » 04-05-2021 20:09

Odpowiedz Małgorzaty Zych na komentarz dotyczący Konfederacji na portalu tarnobrzeg.info
Niektóre lokalne media tarnobrzeskie w związku z ich uwikłaniem w bliskie związki z grupami politycznymi i biznesowymi, które doprowadziły do wyboru na prezydenta miasta Pana Dariusza Bożka i M. Pluty nie odpuszczają w walce z Konfederacją poprzez szerzenie w mediach na nasz temat jawnej nieprawdy lub półprawd oraz częste pomijanie jej w swoich głównych przekazach medialnych. Demokracja nie polega na tym, że robimy, co chcemy i nie obowiązuje nas respektowanie w życiu publicznym prawdy, bo inaczej taka demokracja przekształci się w jawny bądź ukryty totalitaryzm jak powiedział nasz wielki Polak Papież Jan Paweł II. Dobrze by się stało gdybyśmy, jako Polacy wzięli sobie te słowa do serca. Sprawnie funkcjonujące media są podstawą demokratycznego ładu, jak powiedziałam w czasie ostatniej konferencji. Niestety niewielu redaktorów je zauważyło odnotowało oraz przekazało mieszkańcom, co to oznacza. Obawiam się, że admin z Tarnobrzeg info podobnie nie zrozumiał mojego przekazu wiec śpieszę go wyjaśnić , bo jego ostatni wpis wybiórczo informuje o naszej ostatniej konferencji oraz wmawia mieszkańcom jakoby Konfederacja miała problemy wizerunkowe z powodu „nieudolnie prowadzonej polityki medialnej”. Jakie ma Pan na to dowody? Prawdomówność, bowiem wymaga podania dowodów, co do tego, że te zjawiska, o których Pan mówi istnieją. Sądzę natomiast, że to nie tylko jest nie prawda, ale zaadresował Pan opinię pod nie właściwy adres. To właśnie niektóre tarnobrzeskie media oraz powiązane z nimi władze miasta mają problem z nadszarpniętą reputacją np. prezydenci Bożek i Pluta po przegranych rozprawach sądowych w NSA, przez niezrealizowanie BO 2020, po tym jak ujawniłam ich przekłamania np. w sprawie dworca PKP i kolekcji Dzikowskiej czy przemilczenia naszych inicjatyw, które stosują media a które dzisiaj są widoczne dla przeciętnego mieszkańca Tarnobrzega. Tak się dziwnie składa, że w Pana komentarzach na próżno można szukać krytyki polityki informacyjnej obu prezydentów Bożka i Pluty, ale za to nie szczędzi Pan krytyki Konfederacji a zwłaszcza mnie, jako lokalnej liderce. Mieszkańcy niech sami sobie odpowiedzą, dlaczego tak się dzieje na Pana portalu. Pragnę zauważyć również to ze 80 % czasu mojej konferencji dotyczyło ustawy przekształceniowej o przekazaniu środków z OFE na IKE, która zostanie wkrótce ustanowiona przez Sejm, co istotnie negatywnie wpłynie na poziom zabezpieczenia emerytalnego Polaków, Pan natomiast w swoim komentarzu tygodnia nie raczył przekazać o tym informacji mieszkańcom. Czy nie warto było przekazać obiektywnej wiedzy w tym temacie oraz moich poglądów, jako liderki lokalnej Konfederacji w tej dziedzinie? Podobnie jak nie chciał Pan, aby mieszkańcy dowiedzieli się o tym, że gmina Bojanów otrzymała pieniądze na odwiert wód siarczkowych co stawia w negatywnym swietle dotychczas uprawianą rękami TN propagandę władz miasta a także lokalnego PiSu jakoby cytuję „zatopimy się w wodach siarkowych” Pominął Pan informację o tym, że to PiS i jego lokalne struktury tarnobrzeskie oraz posłowie blokowali dofinansowanie odwiertu, podczas gdy było poparcie na wyższym, ministerialnym szczeblu dla tej inwestycji. W normalnym systemie medialnym byłby to news, ale nie u nas. Bo to pokazuje prywatę polityczną , którą kierują się partie polityczne w naszym kraju nade wszystko ponad interes publiczny. Stanowczo dementuję także nie tylko w/w przekłamania i próby podkopywania mojego wizerunku poprzez takie stwierdzenia , ale także sprzeciwiam się wmawianiu mieszkańcom wbrew faktom ze wody siarczkowe, jako projekt nie mają poparcia społecznego i przegrały z kretesem - TN luty 2021. Przypomnę w 2019 roku zajęły 2 miejsce w BO (po ferowanym i wprowadzonym z naruszeniami kilku ustaw „Widno i bezpiecznie”) a w bieżącym roku podwoiły swoje poparcie w stosunku do poprzedniego z 270 do 400 oddanych głosów i nie przegrały z kretesem, jak by chciał red. P. Welanyk (inne projekty to 500, 430 i 18), pomimo tego, że nikt nie miał bezpośredniego interesu w oddaniu na nie głosu, jak to było w przypadku innego projektu przygotowanego i ferowanego przez prezydentów Plutę i Bożka i przygotowanego przez urzędników urzędu miasta w godzinach ich pracy. Niestety z przykrością stwierdzam, że redaktor Tarnobrzeg info dołącza swoim chybionymi jak kula w plot komentarzami i ocenami do Pana P. Welanyka. Dam Panu rade, aby Pan się raczej skupił na relacjonowaniu naszych konferencji a nie silił na chybione opinie podkreślone tłustym drukiem. Media, jako 4. władza będą podległy takiej samej kontroli z naszej strony, jak wszystkie inne elementy układu władzy wg jednego podstawowego kryterium, jakim jest prawda, bo kłamstwo niszczy życie publiczne. Formą kłamstwa jest także przemilczanie prawdy. Jeżeli Pan admin z tarobrzeg.info uważa, że przez to lokalna Konfederacja ma problemy wizerunkowe to nie rozumie, na czym polega ład demokratyczny. Polega on między innymi na tym, że sprawnie funkcjonujące media ułatwiają wspólnocie narodowej dostęp do rzetelnych nieprzekłamanych wiadomości a także wyraźnie oddzielonych od relacji, opiniotwórczych komentarzy, które są podstawą podejmowania właściwych i racjonalnych decyzji w różnych dziedzinach w tym wyborczych w przyszłości. Sprawnie funkcjonujące partie polityczne oraz grupy społeczne dbają o zachowanie tego mechanizmu. Przekładają się one na racjonalne a nie emocjonalne z punktu widzenia każdego obywatela oraz wspólnoty, do której on należy decyzje i wybory np. którym politykom powierzy przewodzenie swojej wspólnocie. Jeżeli w danej wspólnocie nie funkcjonuje ten mechanizm lub funkcjonuje w sposób bardzo ograniczony i kulawy mamy do czynienia z ograniczoną demokracją lub innymi formami jej wynaturzeń jak ochlokracja satrapia oraz inne. Zawsze, jako lider Konfederacji będę mówić prawdę a ta część systemu społecznego, jakim są media muszą się z tym pogodzić, bo tego wymaga interes publiczny. Tak, więc informuję admina tarnobrzeg.info, że wszystkie moje wpisy fb i wystąpienia, w których ujawniam prawdę o funkcjonowaniu mediów w Tarnobrzegu np. o bojkotach TVL-u były przemyślane i nieprzypadkowe. Tak jak chciałabym podkreślić, iż pomimo tego, że na każdą konferencję, wysyłam zaproszenia do wszystkich lokalnych mediów i dziennikarzy, relacjonuje je tylko dwie. Mógłby Pan się w związku z tym wysilić na jakieś socjologiczne wnioski w tym temacie. Oświadczam, że nie ustanę w mówieniu prawdy mieszkańcom Tarnobrzega w tym nie tylko o sprawach publicznych czy politycznych, ale również o odkrywaniu funkcjonowania niedemokratycznych mechanizmów wg, jakich działa na szczęście tylko część mediów w naszym mieście pomimo różnych płynących z różnych stron gróźb, zwykłych obmów propagandy szeptanej, szerzenia nieprawdy podważania mojego autorytetu wmawiania mieszkańcom o rzekomych kłopotach wizerunkowych bojkotowania, przemilczania lub nierzetelnych wybiórczych przekazów. Po to jesteśmy. Dla realizacji interesu wspólnego naszego miasta i Polski, bo mieszkańcy muszą mieć przede wszystkim dostęp do prawdy, aby nie być ciągle oszukiwanymi. Adminowi tarnobrzeg.info radzę przemyśleć czy aby w praktyce swojej działalności publicznej nie ma problemu z obowiązkami wynikającymi z podlegania regułom prowadzenia dziennikarstwa z pogodzeniem ich z własnymi poglądami i predylekcjami wg własnego świata wartości. Media nie służą do szerzenia własnych poglądów i widzimisię tylko do informowania mieszkańców - to jest swego rodzaju służba. To była moja krytyka a teraz czas na podziękowanie za to, co Pan zrobił dobrze, czyli za wszystkie Pana relacje wpisy, które obiektywnie relacjonują nasze ważne inicjatywy, bo takie też można znaleźć. Ale pan woli postępować wg zasady Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek. Tak, więc już zupełnie na koniec życzę Panu więcej odwagi w pełnionej misji dziennikarskiej w naszym mieście.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 04-05-2021 21:56

Nie jestem medium. Od początku staram się odróżniać od innych tytułów, chociażby przez to, że dzielę się opiniami, a nie tylko przekazuje informacje. Może właśnie dlatego ktoś to jeszcze po kilkunastu latach nadal chce czytać - tak sobie tłumaczę. Jestem wydawcą i redaktorem, bo takie wyszły wymagania prawne, ale nie uważam się za dziennikarza, nie wystawiłem sobie legitymacji, nie mam w tym kierunku wykształcenia i nie planuję go zdobywać. Może bardziej jestem blogerem, felietonistą, czy po prostu użytkownikiem forum, które tutaj od początku dominuje.

Treść którą publikuję stanowi pewną całość, obojętne w którym dziale witryny się pojawia. Pojawiła się zatem Pani ostatnia konferencja (tak jak i większość poprzednich), wspomniałem również, że większość dotyczy systemu emerytalnego. Pisałem też (chyba więcej niż raz) o tym, że znalazły się środki na odwierty do wód siarczkowych w gminie Bojanów. Nie przemilczam tego, nawet jeśli akurat nie wrzucam do któregoś podsumowania tygodnia. Tygodniówka Tinfo to stosunkowo nowa forma autorska, wybór informacji i komentarze są bardzo subiektywne i takie właśnie mają być. Na pewno są szczere.

Kiedy piszę o nieudolnej polityce medialnej, to nie po to żeby "wmówić coś mieszkańcom", ale po prostu wyrażam swoją opinię, na podstawie własnego doświadczenia w mediach. Nazwałem to bardzo ogólnie, świadomie nie wchodząc w szczegóły, ale swoimi opiniami chętnie podzielę się na priv. Jeśli czyta Pani forum, to pewnie zwróciła Pani uwagę, że wielokrotnie chwaliłem sam fakt organizowania regularnych konferencji, zwykle na tematy lokalne, co bardzo na plus wyróżnia Konfederację z lokalnego uśpionego środowiska partyjnego.

Wbrew zarzutom, nie przypominam sobie żebym Panią kiedykolwiek personalnie krytykował, chociaż krytyki lokalnemu środowisku nie szczędzę. Ale nawet gdy kogoś/coś krytykuję, nie robię tego ze złej woli, staram się też nie przyjmować postawy trwałej niechęci, nie dzielić lokalnego środowiska na "Panu Bogu i diabłu", na dwie części czy strony sporu. W każdym można dostrzec coś pozytywnego, chociaż czasem trzeba się postarać bardziej.

ODPOWIEDZ