Tarnobrzeg - info z tygodnia

Podziel się uwagami. Co można zrobić lepiej, czego tu brakuje?
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 05-06-2023 00:22

Maniana. Wiecie co. Tzn. w poniedziałek będzie tygodniówka, jak się uda.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 05-06-2023 20:33

Tekst pewnie wymaga korekty, nie wyrabiam się z tym. Ale coś tam napisane. Zapraszam na podsumowanie zeszłego tygodnia.
https://www.tarnobrzeg.info/2023/06/05/ ... roku-2023/

janektbg
Posty: 90
Rejestracja: 05-03-2020 12:48

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: janektbg » 07-06-2023 15:24

Dzisiaj podpisano umowę o dokapitalizowanie HSW na kwotę 600 mln zł... Decyzja bardzo dobra, szkoda że znowu mamy rozwój Stalowej a dla Tbg dalej cisza. Kurcze, taka okazja jest marnowana...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 07-06-2023 17:25

Posiadanie przemysłu zbrojeniowego ma swoje zalety, może nie tyle w czasie pokoju, co na zapleczu wojny.
Ma jednak również niezaprzeczalne wady, szczególnie na wypadek wojny.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: zbyry » 07-06-2023 21:25

Z innej beczki, posłuchałem "deszczowej konferencji". Mam nadzieję, że architekt Sz. P. Andrzej Garstka się nie obrazi, jeżeli tak, przeproszę, ale wiem, że to mega mózg, jak przytoczę właśnie jego nazwisko, w końcu się znamy ;) . Zgasił PDB i urzędników na potęgę. Moim zdaniem oczywiście. Ale skoro ludzkości już drzewa przeszkadzają tam, gdzie one mogą być (pomijam autostrady czy eski), to już jest naprawdę źle. Osobiście zabrakło mi tam tylko wykonania Franka Sinatry "Singin' in the Rain".

Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: Serio » 08-06-2023 14:19

admin pisze:
05-06-2023 20:33
Tekst pewnie wymaga korekty, nie wyrabiam się z tym. Ale coś tam napisane. Zapraszam na podsumowanie zeszłego tygodnia.
https://www.tarnobrzeg.info/2023/06/05/ ... roku-2023/
"Witold Zych skarży wojewodzie na Radę Miasta
Wracając na szczebel tarnobrzeski: wystąpić na sesji to 1 punkt, bo kto ogląda sesję? Większość relacji medialnych jest mocno ograniczona, zresztą i tak mało kto je czyta. Okrzyki „hańba!” i walka o prawo do głosu, wobec prześladowań, to już 2 punkty. Skarżenie do wojewody na radnych Rady Miasta to już 3 punkty? Niekoniecznie. Kto o tym napisze? Chyba że wojewoda ostro zareaguje. Zareaguje? Skarga poniżej. I jaki może być efekt skargi?
Radni opamiętają się, zmienią zdanie i zagłosują za uzdrowiskiem? No przecież nie".

Jaki efekt skargi? Złożenie skargi to był przecież obowiązek wobec mieszkańców miasta popierający projekt, całkowicie ich zlekceważono. Nie po to ustawodawca wprowadził do porządku prawnego przepisy, art. 41a ustawy o samorządzie gminnym dotyczące obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej, aby samorządy powołując się na swoje statuty wykorzystywały go do walki wobec mieszkańców mających inne poglądy na wiele spraw i ograniczania prawa głosu ich przedstawicielom podczas procedowania popieranych przez nich inicjatyw. Przecież z jaskrawym przykładem braku przestrzegania prawa i ograniczania prawa głosu przedstawicielowi tarnobrzeżan popierających przedłożoną pod obrady uchwalę mieliśmy do czynienia na ostatniej sesji Rady Miasta Tarnobrzega.
To ciekawe, że ironizuje się z osoby, wobec której dopuszczono się takich działań, która przecież reprezentowała tak wielu mieszkańców, a nie krytykuje się postawy radnych, którzy nawet nie chcieli poznać merytorycznego uzasadnienia projektu uchwały.
Załączniki
skarga-1536x1253.jpg
skarga-1536x1253.jpg (166.52 KiB) Przejrzano 4994 razy

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 08-06-2023 16:46

Serio pisze:
08-06-2023 14:19
To ciekawe, że ironizuje się z osoby, wobec której dopuszczono się takich działań, która przecież reprezentowała tak wielu mieszkańców, a nie krytykuje się postawy radnych, którzy nawet nie chcieli poznać merytorycznego uzasadnienia projektu uchwały.
A co to za bezpodstawne sugestie? Akurat krytyki nie żałuję nikomu :)
Raptem tydzień wcześniej w podsumowaniu pisałem jak poniżej:
Radni zajęli się drugą w historii miasta obywatelską inicjatywą uchwałodawczą. Projekt uchwały miał przedstawić radnym Witold Zych, ale nie tylko nie pozwolono mu wystąpić jako pierwszemu, ale również mocno ograniczono czas wypowiedzi. Nie miał również okazji do wzięcia udziału w dalszej dyskusji, bo radni zdecydowali demokratycznie o zakończeniu debaty nad uchwałą. Wydaje mi się, że w przypadku inicjatyw mieszkańców, które zebrały wymaganą ilość podpisów z poparciem, powinno być chociaż te pół godziny na przedstawienie założeń i uzasadnienie. Wydaje mi się też oczywiste, że w takich przypadkach najpierw powinna być prezentacja uchwały przez inicjatorów, a później dyskusja nad nią. Tutaj było na odwrót.
Przyjmijmy, że wojewoda uzna, że nie tak to powinno wyglądać. Czy efektem będzie zmuszenie Rady Miasta to wysłuchania dowolnie długiego wystąpienia? I co dalej? Drugie głosowanie? Żeby znów przegrać do zera?

Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: Serio » 08-06-2023 17:48

"Przyjmijmy, że wojewoda uzna, że nie tak to powinno wyglądać. Czy efektem będzie zmuszenie Rady Miasta to wysłuchania dowolnie długiego wystąpienia? I co dalej? Drugie głosowanie? Żeby znów przegrać do zera?"
Chodzi o to, żeby mieszkańcy mieli pełną świadomość, że powstanie strefy a potem uzdrowiska, to realna szansa dla miasta. Zamiast tego na sesji i w mediach mogli usłyszeć tylko absurdalne niepodarte żadnymi merytorycznymi przesłankami ataki radnych na tę inicjatywę. W TN można było przeczytać, że na Miechocinie nie chcą uzdrowiska bo" przez dekady żyliśmy w strefie ochrony kopalni siarki Machów nie mogąc praktycznie nic robić, bo zabraniały nam obostrzenia związane ze strefą kopalnianą. Teraz znów ktoś chce nas skazać na taki los, tym razem „uzdrowiskiem”. To powiedział radny Stępak z Miechocina. Większego absurdu nie słyszałem, ale te słowa świadczą o tym do jakiego stopnia ludzie są przez nich manipulowani. Kolejny manipulant radny Kalinka "Mamy na szali coś, co dzisiaj jest jedynie pomysłem, będącym przykładem tego, jak można daleko pójść na szkodę mieszkańców i miasta....Tylko co za tym idzie, jakie szkody możemy tym wyrządzić? Idąc w uzdrowisko, zamykamy się na bardzo wiele innych rozwiązań dla miasta. Nawet funkcjonowanie nad jeziorem byłoby utrudnione. Nie mówię już nawet o podmiotach gospodarczych, tylko rzeczach typu namiot, camping itd. " Jakim trzeba być ignorantem, aby twierdzić, że nad jeziorem nie będzie mógł powstać camping. Można dodać radnego Nowaka, który twierdzi, że imprezy nad jeziorem nie będą mogły się też odbywać. Takie właśnie bzdury przedstawia się ludziom jako fakty.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 08-06-2023 20:01

Ok, niech będzie idealnie według planu, czy według marzeń.
Wojewoda nakaże ponowne wystąpienie. Inicjator będzie mógł mówić 3 godziny. Radni nie zmienią zdania.
Sesję obejrzy 300 osób, przy czym dłuższą przemowę pewnie przewiną. I główne pytanie: czy TN napisze po sesji coś innego?
Zresztą - ile osób z Tarnobrzega jeszcze kupuje tygodnik?

W jaki sposób mieszkańcy mieliby zmienić po tym swoją świadomość?

Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: Serio » 08-06-2023 21:14

admin pisze:
08-06-2023 20:01
Ok, niech będzie idealnie według planu, czy według marzeń.
Wojewoda nakaże ponowne wystąpienie. Inicjator będzie mógł mówić 3 godziny. Radni nie zmienią zdania.
Sesję obejrzy 300 osób, przy czym dłuższą przemowę pewnie przewiną. I główne pytanie: czy TN napisze po sesji coś innego?
Zresztą - ile osób z Tarnobrzega jeszcze kupuje tygodnik?

W jaki sposób mieszkańcy mieliby zmienić po tym swoją świadomość?
Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym spadaniem- Owidiusz. Długie i wytrwałe działania przynoszą w końcu oczekiwane wyniki

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: zbyry » 09-06-2023 14:37

Jeżeli w przyszłości będziemy w strefie "A" i to akurat radny Nowak wyczytał w ustawie to: "Art. 38a. Ograniczenia obowiązujące w poszczególnych strefach ochrony uzdrowiskowej stanowi w pkt 8, że zabrania się organizowania imprez masowych w rozumieniu ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1466 i 1700), zakłócających proces leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej, i działalności o charakterze rozrywkowym zakłócającej ciszę nocną w godz. 22 :00-6:00, z wyjątkiem imprez masowych znajdujących się w harmonogramie imprez gminnych. Może to miał na myśli? Nie wiem.

Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: Serio » 09-06-2023 17:39

zbyry pisze:
09-06-2023 14:37
Jeżeli w przyszłości będziemy w strefie "A" i to akurat radny Nowak wyczytał w ustawie to: "Art. 38a. Ograniczenia obowiązujące w poszczególnych strefach ochrony uzdrowiskowej stanowi w pkt 8, że zabrania się organizowania imprez masowych w rozumieniu ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1466 i 1700), zakłócających proces leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej, i działalności o charakterze rozrywkowym zakłócającej ciszę nocną w godz. 22 :00-6:00, z wyjątkiem imprez masowych znajdujących się w harmonogramie imprez gminnych. Może to miał na myśli? Nie wiem.
Strefa A to niewielki fragment terenu nad jeziorem, w strefach B i C takie ograniczenia nie obowiązują. Podobnie jest z biwakami i campingami.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: zbyry » 10-06-2023 00:13

Ok, ale może komuś tylko to rzuciło się w oczy. Natomiast pomijając różne dywagacje, a nie wiem, czy o tym już nie pisałem. Pomijam też kwestie finansowania, bo sam sobie na nie odpowiedziałem a nie wiem, czy państwo będzie tak skore inwestować w "Uzdrowisko Tbg"...listę popierającą podpisałem, choć na jednym z forów zarzucono mi, że tego nie zrobiłem, są listy w UM, można sprawdzić, więc się wkur...i forum opuściłem, bo nie lubię jak mi ktoś zarzuca czegoś co nie uczyniłem, mniejsza z tym.

Jak patrzę na Wysową, Horyniec, Rabkę i wiele innych, to ja nie wiem, czy bym chciał przyjechać do Tbg jako kuracjusz patrząc na bloki na Skalnej, na komin, na zakłady, na hordy ludzi na plaży, Wisłostradę, ryk samochodów itd. Ludzie mają dostęp do google maps i widzą jak wygląda teren. Jestem za np termami z wodami siarczkowymi, są rewelacyjne. Uczęszczałbym, ale czy emerytów będzie na to stać? Z czego dotować? Z budżetu miasta, który jest zarżnięty? Z bidnego NFZ? Bo nie wiem, czy istnieją dotacje celowe li tylko na prowadzenie takiego ośrodka. Ale kto wie.

A co do tego, co napisał Admin, w pełni się zgadzam, wojewoda nakaże, a radni i tak swoje.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: dino » 10-06-2023 09:30

Wczoraj w TV Rzeszów w audycji "Kopisto 6" nasz zalew był nazwany perełką północnego Podkarpacia.
Podziwiano przekształcenie terenów pokopalnianych.
Co więcej - został porównany do Soliny.
I określono go jako nie mającego alternatywy w znacznym promieniu.

Proponuję więcej optymizmu!
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: zbyry » 10-06-2023 16:26

Dino nie oglądam TV.
Nie piszę tego w tonie pesymizmu, tylko z mojego punktu widzenia. Chyba jeszcze wolno, prawda?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 11-06-2023 17:08

To może paradoks, ale mam jeszcze mniej czasu niż zwykle, zatem tygodniówka jest wcześniej.

https://www.tarnobrzeg.info/2023/06/11/ ... roku-2023/

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 18-06-2023 17:36

I jest kolejna tarnobrzeska tygodniówka:
https://www.tarnobrzeg.info/2023/06/18/ ... roku-2023/

Przepraszam, jak ktoś nie lubi polityki :)

Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: Serio » 18-06-2023 19:59

admin pisze:
18-06-2023 17:36
I jest kolejna tarnobrzeska tygodniówka:
https://www.tarnobrzeg.info/2023/06/18/ ... roku-2023/

Przepraszam, jak ktoś nie lubi polityki :)
"Komitet Obrony Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu donosi do prokuratury
Pozostając przy donosach, Komitet Obrony Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu donosi do prokuratury w sprawie zaniedbań. W tym przypadku od zapowiedzi minął tydzień, a nie rok, ale termin wyborów ten sam. Teraz wszystko staje się kampanią."
Jak można działania społecznego Komitetu ( zgłoszenie do prokuratury) , który walczy o zaprzestanie degradacji naszego szpitala łączyć z kampanią wyborczą ? Niepojęte.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 18-06-2023 20:27

Pojęte. Teraz wszystko jest kampanią wyborczą.
No chyba, że nikt z występujących na konferencjach nie będzie nigdzie kandydował w najbliższym szeregu zmagań. Nie będę miał żadnego problemu żeby przeprosić.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: jamWilhelm » 18-06-2023 22:59

Wydaje mi się, że z każdym wpisem usera Serio, wyborców Pani Zych raczej ubywa niż przybywa. Takie to dosyć doktorskie wpisy

ODPOWIEDZ