18 lat Tarnobrzeg.info!

Podziel się uwagami. Co można zrobić lepiej, czego tu brakuje?
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

18 lat Tarnobrzeg.info!

Post autor: admin » 04-03-2022 20:35

Obrazek

Trudno w to uwierzyć, bo 18 lat w przypadku Internetu to bardzo długa historia. Wystarczy wspomnieć, że taki facebook powstał równo miesiąc wcześniej niż Tinfo. Rzeczywiście pierwsza informacja pojawiła się na Tinfo w dniu 4 marca 2004 roku, co nie znaczy, że wcześniej pod tą domeną nic nie było.

Stosunkowo szybko rozwinęło się forum i różne wersje ogłoszeń. Zarówno strona, jak i forum działały przez te lata z różną intensywnością. Nie sposób nie zauważyć, że przez to pokolenie świat bardzo się zmienił, a Internet i media zmieniły się szczególnie. Jesteśmy w epoce informacji płytkiej ulotnej, ale i ulotnego odbiorcy. Dyskusje stały się angażujące i szybkie jak nigdy, by przepaść bez śladu po 3 dniach. Odbiorcy zostają często przy tytule, obrazku, ewentualnie podsumowaniu, nie sięgając głębiej, rośnie popularność video. Szybka sensacja z mocnym tytułem klika się lepiej, a oglądanie gadającej głowy jest mniej wymagające niż czytanie dłuższych tekstów. Już wiem, że nie dostosuję się do tych standardów, nawet jeśli odbędzie się to jakimś kosztem. Wszystko wskazuje na to, że dorosłe Tinfo nie stanie się samodzielne i nie będzie szukać własnej drogi w kontrze do taty, ale zostanie przy stylu retro, vintage, a pewnie i stylu małomiasteczkowym.

Co poradzić – po prostu lubię literki, nawet jeśli nie bardzo chce się komuś czytać. Literki mogę sobie łatwiej „przewinąć” i wybrać co mnie interesuje. Lepiej odnajduję się w wątkach, które budowane są od wielu lat i łatwo się w nich cofnąć, niż w szybkiej dyskusji, z której po 3 dniach nic nie zostaje, oprócz nerwów i paru obrażonych osób. Nie próbuję być dziennikarzem, nie umiem pisać bez zaangażowania i oceniania. Ale jeśli takie same słowa odnośnie mojego braku obiektywizmu czytam ze strony pewnych dwóch aktywnych Pań, przy czym jedna widzi we mnie bezkrytycznego zwolennika i piewcę sukcesów władzy, a druga bezrefleksyjnego złośliwego hejtera, to znaczy że nie jest źle! Mniej więcej o to chodzi.

W tekstach i dyskusjach wkraczającego w dorosłość serwisu widać chyba profil na którym się skupiam(y). Pozostawiam innym sport, kronikę wypadków i większość relacji z wydarzeń. Interesuje mnie życie codzienne, inwestycje, rozwój (zwój?), finanse, historia, polityka, zmiany społeczne, nieco kultury oraz rynki pracy, sklepów, gastronomii, usług itd. Tak zwyczajnie i często przyziemnie.

Krokiem w tę stronę, krokiem z którego jestem zadowolony, jest stosunkowo nowa, działająca od około 1,5 roku forma, czyli krótkie podsumowanie tygodnia. Forma powstała, bo mi jej brakowało, tak samo jak brakowało mi lokalnego serwisu 18 lat temu. A jak czegoś brakuje, to trzeba wziąć i zrobić. Widzę po statystykach i informacjach, że forma się przyjęła, chociaż zdaję sobie sprawę, że nigdy nie będzie to forma masowa, a raczej zestawienie dla zainteresowanych.

Podsumowując te 18 lat które razem tutaj spędziliśmy, rzeczywiście mamy inny świat, inny Internet, a przez to innych czytających i piszących. Przez te lata spora społeczność użytkowników odeszła, zmieniając często miejsce zamieszkania, czy też wybierając inną formę – czyli przenosząc aktywność w inne miejsca – czy to lokalne serwisy, czy światowe platformy. Wiem też, że wielu z Was – weteranów czyta, chociaż przestało pisać. Patrzę teraz z perspektywy dinozaura, wielu ludzi i zjawisk mi brakuje, ale wiem, że to nie wróci. Takie czasy, a forma, jak pisałem się nie dostosuje.

Na koniec wszystkie trzy magiczne słowa:

PRZEPRASZAM! Nazbierało się przez ten czas. Pewnie tradycyjny pas na 18tkę miałby uzasadnienie.

DZIĘKUJĘ! Za całość. Że to wciąż nie jest do końca blog osobisty. Bardzo się cieszę kiedy dzielicie się informacją i opinią. Dziękuję również za powściągliwość i rozsądek. Za pomoc, wsparcie i masę znajomości, które zaczęły się tutaj, ale przeniosły się do realu.

PROSZĘ! O wyrozumiałość. Kiedyś łatwiej mi się pisało, a czas wydawał się płynąć wolniej.

To nie czas na plany. Może być różnie, jak to z młodymi dorosłymi

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: 18 lat Tarnobrzeg.info!

Post autor: encore » 04-03-2022 22:05

Oby tak dalej. Bywały wpadki które zawsze się mogą zdarzyć, ale całokształt jak najbardziej w porządku,

100 lat! :D
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

frugo
Posty: 245
Rejestracja: 25-06-2004 00:12

Re: 18 lat Tarnobrzeg.info!

Post autor: frugo » 06-03-2022 17:18

Pięknie!:)
Sto lat !
Czasem jeszcze zaglądam poczytać ;)

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: 18 lat Tarnobrzeg.info!

Post autor: Jacek » 06-03-2022 18:05

Gratulacje Adminie! Dzięki, że jesteś.

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: 18 lat Tarnobrzeg.info!

Post autor: olsen* » 06-03-2022 20:06

Chyba gdzieś się tutaj zmieszczę---oby tak dalej, za wytrwałość,sumienność i przekaz ,za słowa krytyki i za wyrozumiałość,za całokształt pracy! teraz forum jest już pełnoletnie, życzę dobicia do sety! w zdrowiu i humorze!

Awatar użytkownika
pawel
Posty: 292
Rejestracja: 01-05-2004 19:17

Re: 18 lat Tarnobrzeg.info!

Post autor: pawel » 07-03-2022 00:07

Moje gratulacje! Podziwiam za ilość energii, czasu i pracy włożonej w rozwój tego portalu.

calineczka
Posty: 55
Rejestracja: 15-06-2020 11:37

Re: 18 lat Tarnobrzeg.info!

Post autor: calineczka » 09-03-2022 08:13

Gratulacje! Miło jest być tu - w tak zacnym gronie - i czerpać wiedzę o rzeczach ważnych (czasem mniej ;), czasem bardziej ;) ).
Dzięki Admin, że zwyczajnie Ci się chce, dzięki dla wszystkich udzielających się, bo bez Was nie miałoby to wszystko sensu ;).

ODPOWIEDZ