Ogłoszenia: jakość kosztem ilości i szybkości

Podziel się uwagami. Co można zrobić lepiej, czego tu brakuje?
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Ogłoszenia: jakość kosztem ilości i szybkości

Post autor: admin » 18-09-2011 16:57

"Ogłoszenia na Tarnobrzeg.info dojrzały do zmiany zasad. W przeciwieństwie do nielicznych co prawda, ale uciążliwych korzystających, którzy do tej formy dodawania ogłoszeń nie dojrzeli :-)

Każde ogłoszenie będzie moderowane przed publikacją, w związku z tym będą pojawiać się z opóźnieniem. Czasem będzie to kilka razy w ciągu dnia, czasem raz na kilka dni. Sorki.

Powody zmian są następujące:
- rosnąca liczba ogłoszeń służących wyłącznie pomawianiu innych, głównie różnych firm budowlanych i wykończeniowych, przekształcające się nawet w dyskusje za pomocą ogłoszeń
- duża liczba ogłoszeń natrętnych, np. ostatnio gość od skutera po tuningu, dosłownie s....trzelający ogłoszeniami
- ogłoszenia zwielokrotnione, z nieprawidłowym tytułem, bez danych kontaktowych, przypisane do niewłaściwej kategorii lub zbyt wielu kategorii jednocześnie
- ogłoszenia towarzyskie, czasem nawet ze zdjęciami. Nie mam nic przeciw ogłoszeniom matrymonialnym.
- ogłoszenia niekonkretne obiecujące niezwykłe zyski lub "pracę" przez Internet. Nie chodzi o zasadę, czy nawet niechęć do MLM. Z ogłoszenia musi jednak wynikać o co chodzi i czego się oczekuje.
- ogłoszenia nie związane w żaden sposób z naszą okolicą. www.ogloszenia.tarnobrzeg.info to serwis lokalny i przede wszystkim takie ogłoszenia będą publikowane

O skuteczności serwisu ogłoszeniowego przekonałem się sam wielokrotnie. Mam nadzieję, że zmiany przyczynią się do lepszego odbioru serwisu.
Myślę że mimo wszystko będzie to opcja bez porównania atrakcyjniejsza niż płatne ogłoszenia w prasie lub ogłoszenia wymagające rejestracji i logowania. Tutejsze ogłoszenia mają już na tyle silną pozycję, że ilość i funkcjonowanie "na żywo" spada na dalszy plan. Ważniejsza staje się jakość i wiarygodność ogłoszeń, odpowiednio zatytułowanych i zamieszczonych we właściwych kategoriach.

Dyskusja mile widziana. Może za jakiś czas będą inne zmiany."
Ostatnio zmieniony 18-09-2011 16:57 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Paweł88
Posty: 503
Rejestracja: 05-10-2005 21:22

Ogłoszenia: jakość kosztem ilości i szybkości

Post autor: Paweł88 » 18-09-2011 17:17

"Miło, jak najbardziej popieram takie zmiany jeśli faktycznie będzie się to odbywało tak jak piszesz."
Ostatnio zmieniony 18-09-2011 17:17 przez Paweł88, łącznie zmieniany 1 raz.

lament
Posty: 159
Rejestracja: 22-05-2004 17:01

Ogłoszenia: jakość kosztem ilości i szybkości

Post autor: lament » 18-09-2011 21:15

"Popieram takie działanie jak najbardziej. Często przeglądam ogłoszenia i rzeczywiście ostatnimi czasy sporo syfu jest."
Ostatnio zmieniony 18-09-2011 21:15 przez lament, łącznie zmieniany 1 raz.

felicita
Posty: 117
Rejestracja: 08-04-2005 23:31

Ogłoszenia: jakość kosztem ilości i szybkości

Post autor: felicita » 19-09-2011 01:27

"Zawsze można zrobić dwie kategorie - dla normalnych użytkowników szanujących swój czas -moderowane oraz pozostały chłam wrzucany jak leci. Czasem faktycznie trzeba coś szybko przekazać. Wchodzący w takie miejsce musiałby być informowany że tam syfu może dużo znaleźć."
Ostatnio zmieniony 19-09-2011 01:27 przez felicita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Ogłoszenia: jakość kosztem ilości i szybkości

Post autor: admin » 19-09-2011 02:02

"Zbyt skomplikowane, nie bardzo to widzę...
Nie mówię że to rozwiązanie na stałe. Ale niektórzy spamerzy (im dziękować) przekroczyli już wszelkie granice.
W tym tygodniu ogłoszenia mogą pojawiać się z wyjątkowo dużym opóźnieniem. A później zobaczymy.
Dziś się starałem, z prawidłowym podziałem na kategorie włącznie. Ale np. uparciuch od tuningowanego skutera dalej rzuca seriami co pół godziny. Szkoda miejsca na spam, miałem ostatnio trochę uwag również w sprawie licznych bezwartościowych ogłoszeń o "pracy" przez Internet. I znów - nie żebym miał coś do pracy przez Internet. Wiem że można - napisałem tu nawet kiedyś duży artykuł na ten temat.

W bardzo pilnych i ważnych sprawach można pisać na forum. Najwyżej się wymoderuje :-)"
Ostatnio zmieniony 19-09-2011 02:02 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

lament
Posty: 159
Rejestracja: 22-05-2004 17:01

Ogłoszenia: jakość kosztem ilości i szybkości

Post autor: lament » 19-09-2011 10:00

"
Admin pisze: I znów - nie żebym miał coś do pracy przez Internet. Wiem że można - napisałem tu nawet kiedyś duży artykuł na ten temat.
Pamiętam ten artykuł o pracy. Bardzo fajnie był napisany, kilka osób nawet na jego podstawie przekonywałem do tego typu działań. W przeciwieństwie do MLM tego typu forma to realny pieniądz i to nie mały.



Edytowany przez lament o 19-09-2011 - 08:01. "
Ostatnio zmieniony 19-09-2011 10:00 przez lament, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Ogłoszenia: jakość kosztem ilości i szybkości

Post autor: admin » 17-11-2011 20:36

"Wydaje mi się, że moderacja była dobrym pomysłem.
Ogłoszeń nie starszych niż 2 miesiące jest w tym momencie ponad 2800, przy czym wiele anonsów jest odrzucanych. Przede wszystkim niejasne oferty "pracy", linki z refami do programów partnerskich, ogłoszenia zwielokrotnione itd.

Ale nie o tym miałem pisać.
Miałem kilka uwag, że w dziale "Nieruchomości" ciężko się przebić osobom prywatnym. Problem znany jest w każdym większym mieście, gdzie zdecydowana większość publikowanych ogłoszeń pochodzi od agencji. Reagując na te uwagi utworzyłem podkategorię "Bezpośrednio" w kategorii "Nieruchomości". Osoby prywatne sprzedające własną nieruchomość lub takowej poszukujące mogą zamieszczać ogłoszenie w tej podkategorii.
Agencje nie mogą. Oczywiście osoby prywatne mogą zamieszczać ogłoszenia również w ogólnej kategorii "Nieruchomości".

Rozwiązanie wprowadzone testowo, zobaczymy jak się przyjmie."
Ostatnio zmieniony 17-11-2011 20:36 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Ogłoszenia: jakość kosztem ilości i szybkości

Post autor: admin » 24-11-2011 18:04

"Nie przyjęło się, niestety.
Wracam do tego co było - jest jedna kategoria "Nieruchomości"."

ODPOWIEDZ