Dostawcy internetu ?

Godni polecenia lub wręcz przeciwnie.
Awatar użytkownika
karpik
Posty: 4319
Rejestracja: 25-02-2005 22:54

Dostawcy internetu ?

Post autor: karpik » 03-07-2006 18:18

"[quote:f5ab229356]Flash Netowi mówimy nie!, ten człowiek który odbiera telefon 609 603 503 jest MEGA nieodpowiedzialy, niesłowny, i traktuje klienta jak śmiecia![/quote:f5ab229356]

fakt"
Ostatnio zmieniony 03-07-2006 18:18 przez karpik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mensir67
Posty: 279
Rejestracja: 23-05-2004 08:52

Dostawcy internetu ?

Post autor: mensir67 » 04-07-2006 15:14

"od dzis nowe taryfy do nowo przystepujacych

http://www.tp.pl/prt/pl/o_tp/serwis_pra ... ?_a=552204"
Ostatnio zmieniony 04-07-2006 15:14 przez mensir67, łącznie zmieniany 1 raz.

chudy
Posty: 10
Rejestracja: 24-04-2005 14:08

Dostawcy internetu ?

Post autor: chudy » 04-07-2006 17:32

"no to zaczynam ;)

W ubiegłą środę będąc w akademiku postanowiłem załatwić mojej dziewczynie Internet na okres wakacji. Sama nie zna się na tych sprawach więc zdecydowałem że na weekend poje do niej by pomóc /tylko w weekendy mam wolne/.

Pierwsze co zrobiłem to poszukałem informacji na temat dostawców w Internecie, no i dowiedziałem się że firma Eter.net już nie istnieje (w ubiegłym roku miałem Internet z tej firmy) szukając dalej dowiedziałem się o firmie Flash-Net która wykupiła Eter.net od pana Sąsieli, oraz o firmie Zum. Oczywiście stron internetowych tych firm nie znalazłem, ale na forum dostałem numery gg i tel.
Ze względu na to że od ubiegłego roku antenę miałem ustawioną na były Ether.net czyli Flash.net odezwałem się na gg do Flash-netu, rozmowa była niemożliwa, gdyż wysyłając zapytanie uzyskiwałem odpowiedz po kilku godzinach, więc pozostała rozmowa telefoniczna. Podczas rozmowy dogadałem się z właścicielem /chyba/ że będąc w piątek wieczorem już na miejscu, mogę bez problemu wysłać MAC-ka karty najlepiej sms-em po czym pan zobowiązał się do odesłania adresów IP, i przez piątkowy wieczór mógł bym sobie przetestować działanie sieci, jeżeli było by wszystko OK cyt. "zapraszam w sobotę do firmy aby podpisać umowę". Po tej rozmowie zadowolony, z ciekawości odezwałem się na gg do pana z "Zum-u", tutaj mile mnie pan zaskoczył gdyż błyskawicznie odpisywał i zgodził się na przetestowanie sieci tak samo jak pan z Flash-Netu-.

Nadszedł piątkowy wieczór, podłączyłem komputer, sprawdziłem czy widać Flash.net, po czym zgodnie z umową wysłałem sms-a z MAC-kiem, po kilkunastu minutach zadzwoniłem i cisza -. nikt nie odbiera - prób miałem kilka, niestety bezskutecznych, raz zajęte, raz nikt nie odbiera. Jak widać nasza umowa była jedynie fikcją. Nie zrażając się poszedłem spać. W sobotę czekałem na odzew z flash-netu -. mija 12:00 i nic, a więc telefon w rękę, kilkanaście prób połączeń w ciągu 2h i nic !! nikt nie odbiera, w międzyczasie zadzwoniłem na numer stacjonarny który ukazał się moim oczom podczas podłączenia do sieci Flash.net (screen poniżej) niestety odebrała jakaś starsza kobieta która nic z firmą flash-net nie ma wspólnego !!!! ten numer nie należy do tej firmy !!!!

[img:dbee2fd838]http://www.wkop.pl/chudy/Flash_Net.gif[/img:dbee2fd838]

Zrezygnowany, wszedłem na dach i poszukałem innych sieci, jedyny przyzwoity sygnał był z firmy ZUM, zadzwoniłem do właściciela, porozmawiałem, przedstawił mi raz jeszcze parametry sieci, zaproponował pomiar (bo sygnał jednak był za słaby) i ewentualna zamianę karty radiowej na AP aby polepszyć jakość sygnału. Usatysfakcjonowany taką rozmową, powiedziałem że musze się skonsultować z dziewczyną i że jeszcze się odezwę.

Po powrocie dziewczyny z zakupów przedstawiłem jej sytuacje, zdenerwowana wzięła swój telefon, wykręciła numer iiii jaśnie pan z Flash-netu odebrał : ) /oczywiście inny numer bo mojego nie chciał/ dziewczyna przekazała mi słuchawkę, przedstawiłem się, przypomniałem o naszej umowie, i dowiedziałem się że pan, dopiero rano odebrał sms-a (przypomnę około 14:00 się dodzwoniliśmy), oczywiście powiedział ze bez problemu za chwile dopisze macka i wyśle sms-em adresy, zapytałem czy będzie możliwość podpisania umowy wieczorem, pan oświadczył że w weekend nie pracuje i umowę jak coś dopiero w poniedziałek.

Zadowoleni czekamy na telefon-.

Mijają 2h .. i nic -.więc znowu telefon w rękę-.nie odbiera, telefon dziewczyny- nie odbiera-. /i tu zaświtało mi że może tylko od nas nie odbiera/ - a więc telefon siostry - ODEBRAŁ OD RAZU !! nie odbieranie telefonu tłumaczył tym że może nie usłyszał bo pracuje na wysokościach /ciekawe co- niektóre numery słychać, a niektóre nie/ /jak pamiętacie ten pan nie pracuje w weekendy xD - a jednak xD/ po tym telefonie dostaliśmy zapewnienie że raz jeszcze zadzwoni do pracownika aby wysłał nam sms-em dane i w ciągu 15 min je dostaniemy.

I tak te 15 min przeciągnęło się do 20:00 !!!! NIC NIE DOSTALIŚMY !! po 20:00 próbowaliśmy się dodzwonić i jaśniepan nie odbierał !! Tak się traktuje klientów !?!?!?!!? Czy nie mógł powiedzieć że nie ma czasu, i dopiero po niedzieli będzie możliwość podłączenia Internetu!?!?!? a nie przez 2 dni zwodzić i OKŁAMYWAĆ klienta !!?!?!?!

Tym bardziej że wystarczyło dopisać macka i podać nam IP ! to jest max 3min roboty !! i to z każdego miejsca gdzie jest dostęp do netu !!

Oczywiście do tego czasu łaskawca się nie odezwał ! nawet z głupim "przepraszam" !

Nie wiem jak działa sieć Flash-Net, ale za takie tratowanie klienta nie chciał bym za nic mieć z nią cokolwiek wspólnego, przyszłym klienta też radze się dobrze zastanowić, bo jak Wam padnie net, to co ?! możecie się nie doczekać na interwencje!!



[b:dbee2fd838]Happy End. = ZUM[/b:dbee2fd838]

W niedziele po obiedzie wysłałem sms-a do ZUM-u, w sms-ie przeprosiłem że przeszkadzam w niedziele i prosiłem o sygnał jeżeli była by możliwość zadzwonienia w sprawie Internetu.

Mijają niecałe dwie godzinki i dzwoni telefon, oczywiście z ZUM-u, bezproblemowo umówiłem się na pomiar sygnału i ewentualną instalację. Po godzinie pan z ZUMu był u mnie. Sprawdziliśmy sygnał, niestety był za szłaby, więc trzeba było założyć AP i nową antenę, w sumie pan z ZUMu spędził u nas 3h, założył wszystko co trzeba, skonfigurował komputer i Internet hula!!!! Do tego stary sprzęt został zabrany, a za AP i nową antenę dopłaciłem jedynie 100 zł !! Pan z ZUMu nie policzył NIC za te kilka godzin pracy i to w NIEDZIELĘ !!, to samo za dojazd, a wielkiego interesu w tym nie ma bo przecież Internet jedynie na wakacje!

Do tego bez problemu dogadałem się z płatnością, i nawet dostałem propozycje włączania Internetu w święta, jeśli tylko będziemy w domu.

Z ZUM-em załatwiłem sprawę w kilka h i to w niedzielę! Wzorowe traktowanie klienta !! nie to co w Flash-net w którym NIC nie załatwiłem, tylko straciłem kasę na telefony, nerwy, i czas !!

A transfery jakie osiągnąłem podczas kilkugodzinnego testu to ściąganie w dzień na poziomie 18,5KB/s a z rana (5:00 - musiałem zbierać się na autobus ;) ) 370KB/s !! Radyjko internetowe nie tnie się i można w między czsie spokojnie przeglądać www.

[img:dbee2fd838]http://www.wkop.pl/chudy/transfer-noc.jpg[/img:dbee2fd838]


Pozdrawiam Was, sorki za tak długi tekst, ale z takim CHAMSTWEM nigdy się nie spotkałem i musiałem to napisać.

[b:dbee2fd838]Wystrzegajcie się FLASH-NETu !! i sprawdźcie czy macie dobry numer telefonu, by nie nękać niepotrzebnie starszej pani -.[/b:dbee2fd838]

jeszcze raz dzwoniłem pod nr 0-15 823 - 78 - 15 i upewniłem się - tym razem jakiś starszy pan odebrał !!"
Ostatnio zmieniony 04-07-2006 17:32 przez chudy, łącznie zmieniany 1 raz.

ph4
Posty: 1
Rejestracja: 05-07-2006 05:25

Dostawcy internetu ?

Post autor: ph4 » 05-07-2006 05:38

"Oferta: http://www.anetconnect.net/oferta.php chyba najlepsza w Polsce hehe(lepsza od tpsy itp.)
Zasięgu nieznam ..."
Ostatnio zmieniony 05-07-2006 05:38 przez ph4, łącznie zmieniany 1 raz.

dominick
Posty: 591
Rejestracja: 25-07-2004 23:56

Dostawcy internetu ?

Post autor: dominick » 05-07-2006 16:22

"Wątpię czy ta oferta dotyczy Tarnobrzega. Raczej rejony Sandomierza. Niestety nie podają zasięgu na swojej stronie ale jest kontakt telefoniczny, osobisty i GG można zapytać."
Ostatnio zmieniony 05-07-2006 16:22 przez dominick, łącznie zmieniany 1 raz.

Jaroszewicz
Posty: 544
Rejestracja: 08-10-2004 15:51

Dostawcy internetu ?

Post autor: Jaroszewicz » 05-07-2006 18:11

"Poza tym, wcale nie jest taka konkurencyjna, różnice rzędu złotówek."
Ostatnio zmieniony 05-07-2006 18:11 przez Jaroszewicz, łącznie zmieniany 1 raz.

ZB
Posty: 23
Rejestracja: 05-04-2005 21:19

Dostawcy internetu ?

Post autor: ZB » 17-07-2006 01:09

"[quote:2065d5df50="karpik"]Ja tam na flashnet nie narzekam, czasem mam problem z brakiem sygnalu ale mam dostep do 3 nadajnikow i nie zdarza sie zeby wszystkie byly niedostepne. A wczoraj wieczorem chyba mialem rekord predkosci:
[img:2065d5df50]http://img160.imageshack.us/img160/2097/120kbss7vy.jpg[/img:2065d5df50][/quote:2065d5df50]

co z tego skoro masz wew ip i jestes za NATem, ja np chce uzywac internetu do czegos wiecej niz tylko przegladnie stron z predkoscia 1024Kb. Nadniu mozna zapomniec o takich rzeczach jak sluchanie radia czy zabawa w jakas gre online. Ta predkosc od 23 do 8 wcale tego nierekompensuje. ZENADA!
Pozatym wczesniej transfer wynosil 128Kb ale od kiedy podskaczyl wat i cena dostawca powiadomil ekrnikiem ze z tym zwiazku zostal zwiekszony transfer do 192Kb. O dziwo mialem tyle samo co wczesniej musialem sam sie prosic o zwiekszenie."
Ostatnio zmieniony 17-07-2006 01:09 przez ZB, łącznie zmieniany 1 raz.

lizarg
Posty: 1
Rejestracja: 17-07-2006 15:26

Dostawcy internetu ?

Post autor: lizarg » 17-07-2006 16:29

"Mielismy sieć blokową , jedną z pierwszych jakie założył SIS . A kosztowało nas na te czasy 2000 zł , czyli załozenie antenny i podpiecie do swicza , kable sami podpinaliśmy , z perspektywy czasu na to patrząc to bardzo drogo. Ale nie narzekam chodziło przecietnie , nie najgorzej , a w ostanim czasie bardzo sie polepszyło , chodzby połaczenia pppoe z zewnętrznym IP.
W tym roku , sąsiad który trzymał to wszystko u siebie , (anntena , radio , swicze ) zlożył rezygnacje poniewaz sie wyprowadza i sprzedaje mieszkanie .
Mieli miesiąc czasu na to , aby przenieść sprzęt i pozałatwiać stosowne formalności . Firma SIS lekko podeszła do tematu . W ostani dzień przyjechali popatrzyli i nawet nie wiem kiedy przenieśli wszystko za drzwi sasiada na klatke , od tak.
Za kilka dni sprzet zniknoł , łacznie z antenną . Firma SiS zgłosiła sprawe na policje i nas też namawiał , abyś my zgłosili kradzież .
A co sie właściwie stało ..... Przyszli panowie ze Spóldzielni i zabrali sprzet , brak pozwolenia , a wystarczyło podanie napisać ... może . Do tego dochodzi zniszczenie elewacji na bloku (docieplany był steropianem ) , zniszczenie zabezpieczeń przed wejsciem na strych ( obcieli kłodke , a wystarczyło iść do spóldzielni po klucz).
Społdzielnia z tego co wiem , przed zabraniem sprzetu wysłała pismo do firmy SIS .
Firma SIS na każdy mój telefon " co w sprawie internetu ?" stawia wielki znak zapytania , sprawa w toku, jest zgłoszona na policji.
"A kiedy będę miał dostęp do internetu ?" nie jest mi wstanie pomóc , rozmowa sie urywa . Ja przestałem płacić abonament i szukam nowego dostepu .........Musiałem to opisać , jak zostaliśmy na lodzie , , cześć sasiadów założyła neta w kablówce , inni wzieli neostarde .
Pamietam jak SiS zaczynał , starym maluchem parzyjezdzało dwóch małolatów , którzy nie mieli pojęcia co robili , motali sie i niepotrafili skonfiguraować połaczenia .
A teraz takie firma SIS , wspieła sie na wyżyny i traktuje wszystkich z góry po macoszemu i robi co sie jej żywnie podoba , najlepszy przykład nasz sieć .
Do tak długiego postu zmobilizował mnie chudy, któremu dziekuje za wypowiedź na temat FlashNetu.
A ja żegnam firme SiS , szkoda tylko że w takich okolicznosciach ."
Ostatnio zmieniony 17-07-2006 16:29 przez lizarg, łącznie zmieniany 1 raz.

Bułek
Posty: 7
Rejestracja: 22-10-2005 23:06

Dostawcy internetu ?

Post autor: Bułek » 30-07-2006 11:57

"Yo.

SiS'a zawsze opuszcza się w podobnych okolicznościach - z niesmakiem. Lepiej z nimi wogóle nie zaczynać, no chyba że chce się wtopić trochę kasy, a co gorsza sporo nerwów.
Ale firma ta nie jest odosobniona w aprofesjonalnym podejściu do klienta (niestety).
A tak na marginesie to sieci bezprzewodowe są w samym założeniu stresogenne, no ale w niektórych przypadkach - konieczne.
Ja polecałbym zakładającym sieć korzystanie z np. neta ze spółdzielni, neo ($$$) itp. - w zależności od potrzeb oczywiście.

KABEL - ponad wszystko (sam mam radiówkę).

P.S.: Na początku przyszłego roku szerokopasmowy dostęp do internetu odpala Tele2. Szef zapewnił mnie, że będzie konkurencją dla tepsy (co nie będzie trudne)."
Ostatnio zmieniony 30-07-2006 11:57 przez Bułek, łącznie zmieniany 1 raz.

szop
Posty: 165
Rejestracja: 27-10-2004 20:25

Dostawcy internetu ?

Post autor: szop » 31-07-2006 00:42

"kilka dni temu uwolnilem sie od sisu - neo 512 :D"
Ostatnio zmieniony 31-07-2006 00:42 przez szop, łącznie zmieniany 1 raz.

AvalancheX
Posty: 555
Rejestracja: 04-05-2005 02:21

Dostawcy internetu ?

Post autor: AvalancheX » 31-07-2006 02:45

"Taaaa, z Tele2 to dopiero będzie jazda ... miałem juz z nimi do czynienia 2 razy i więcej nie chce."
Ostatnio zmieniony 31-07-2006 02:45 przez AvalancheX, łącznie zmieniany 1 raz.

agunja
Posty: 326
Rejestracja: 06-10-2005 11:16

Dostawcy internetu ?

Post autor: agunja » 31-07-2006 09:59

"[quote:5f0c57e0a9="AvalancheX"]Taaaa, z Tele2 to dopiero będzie jazda ... miałem juz z nimi do czynienia 2 razy i więcej nie chce.[/quote:5f0c57e0a9]
Do trzech razy sztuka, masz więc jeszcze jedną szansę :wink:"
Ostatnio zmieniony 31-07-2006 09:59 przez agunja, łącznie zmieniany 1 raz.

Bułek
Posty: 7
Rejestracja: 22-10-2005 23:06

Dostawcy internetu ?

Post autor: Bułek » 31-07-2006 11:05

"A ma ktoś może jakieś doświadczenia odnośnie sieciuni z Telefonii Pilickiej ?"
Ostatnio zmieniony 31-07-2006 11:05 przez Bułek, łącznie zmieniany 1 raz.

Khufu
Posty: 138
Rejestracja: 23-08-2004 11:18

Dostawcy internetu ?

Post autor: Khufu » 31-07-2006 15:28

"ja od niedawna mam neta z kablówki siarkowej. jest to łącze podobno 128. niestety nie jestem zachwycony. jedyny plus to high ID na emule. transfer 24 KB/s to dla mnie żenada. wczesniej na sieci blokowej miałem 120-160 choć płaciłem koło 40 zł. teraz płace podobnie ale mam 24. nie wiem, może to u mnie coś nie gra albo 128 to ma mieć 24 KB ale dla mnie to mało. ale niestety wiem, że tylko kabel się opłaca, radiówki to dno... może ktoś mi poradzi co jest z tym moim łączem? to nie powinno śmigać szybciej?"
Ostatnio zmieniony 31-07-2006 15:28 przez Khufu, łącznie zmieniany 1 raz.

doktor
Posty: 140
Rejestracja: 15-05-2004 20:28

Dostawcy internetu ?

Post autor: doktor » 31-07-2006 15:44

"Jeśli masz 128 kb (jak twierdzisz) to powinieneś mieć 16 kB, a skoro masz 24 kB tzn, że realnie masz 196 kb. I tak jest od niedawna (spółdzielnia podniosła prędkość nikogo nie informując a co ważniejsze nie podnosząc ceny) tak samo jest z high ID, wcześnie dostęp z zewnątrz był niemożliwy a teraz i FTP'a można postawić. Twoje łącze jest w porządku."
Ostatnio zmieniony 31-07-2006 15:44 przez doktor, łącznie zmieniany 1 raz.

Khufu
Posty: 138
Rejestracja: 23-08-2004 11:18

Dostawcy internetu ?

Post autor: Khufu » 31-07-2006 16:48

"ok, dzięki"
Ostatnio zmieniony 31-07-2006 16:48 przez Khufu, łącznie zmieniany 1 raz.

haker
Posty: 490
Rejestracja: 12-06-2004 00:43

Dostawcy internetu ?

Post autor: haker » 01-08-2006 00:31

"flash net - wracajac do starszych watkow miałem przyjemnosc rozmawiac z adminem i gosciu jest słowny, jka cos powie to zrobi , nie wiem jak inny ale mam zewnetrzny adres IP tylko to łacze jest słabe w dzien co z tego ze serwer mi chodzi jak 3- 8 kb/s w dzien to za mało :/ wr orietuje sie moze ktos jak mozna dokupic czy zwiekszyc przepustowosc?"
Ostatnio zmieniony 01-08-2006 00:31 przez haker, łącznie zmieniany 1 raz.

chudy
Posty: 10
Rejestracja: 24-04-2005 14:08

Dostawcy internetu ?

Post autor: chudy » 04-08-2006 02:28

"[quote:8f1d418a38="haker"]flash net - wracajac do starszych watkow miałem przyjemnosc rozmawiac z adminem i gosciu jest słowny, jka cos powie to zrobi[/quote:8f1d418a38] z mojego postu wynika jasno że tak nie jest, więc dziwny wniosek, skoro nawiązujesz do mojego wątku.

co do kabla - racja to jest najlepsze rozwiązanie, ale jest jeszcze jedna sprawa - administrator który ma pojęcie o tym co robi, i najlepiej gdyby to nie był właściciel, a pracownik który ma płacone za to żeby sieć działała, a nie od ilości klientów. Wiem to z doświadczenia, mam kablówke s SM, i wszystko śmiga stabilnie i elegancko, oczywiście siecią zajmuje się kompetentna osoba, która ma płacone właśnie za administrowanie siecią.
Co ciekawe - abonametn 36,6 z vat i prędkość downloadu 46-50 KB/s (zawsze) użytkowników ponad 200, i jakoś im się opłaca .....

Co do netu, w Waszych okolicach, sisu nie brałem pod uwage, chyba nie musze pisać dlaczego, flash-net - niestety chyba musiał bym błagać na kolanach gościa o podłaczenie, Zum - z tego korzysta moja kobieta, nie jest tragicznie, ale też często nie dochodzą mi od niej np wiadomości na gg, być może to przez dużą odległość od nadajnika ...., neostrada - brak cyfrowej centrali, Seal Net - działał najlepiej z tego co pamiętam (tamte wakacje) niestety seal netu już nie ma ...

jako ciekawostka, oferta dostępu via Radio w mojej okolicy
http://www.airnet.opole.pl/airconnect-p ... acyjna.php"
Ostatnio zmieniony 04-08-2006 02:28 przez chudy, łącznie zmieniany 1 raz.

maxvonogon
Posty: 9
Rejestracja: 21-07-2006 19:02

Dostawcy internetu ?

Post autor: maxvonogon » 04-08-2006 04:23

"Hmm, powiem szczerze że jestem zaskoczony. U mnie montaż netu (kabla) trwał 30 min. Facet podłączył kabel i już wszystko chulało. Montaż kosztował 1 zł i opłata za pierwszy miesiąc (54 zł). W najtańszej opcji firma zapewnia minimalny transfer 540 kb/s. Też byłem zaskoczony bo w nocy mam transfer sięgający nawet 2 MB/s. Aż dziw bierze. Wy żyjecie na Marsie ?"
Ostatnio zmieniony 04-08-2006 04:23 przez maxvonogon, łącznie zmieniany 1 raz.

Bułek
Posty: 7
Rejestracja: 22-10-2005 23:06

Dostawcy internetu ?

Post autor: Bułek » 06-08-2006 02:21

"Yo.
@maxvonogon - a skąd masz dostęp do sieci, bo jakoś nie kojarzę ?"
Ostatnio zmieniony 06-08-2006 02:21 przez Bułek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ