Konto bankowe

Godni polecenia lub wręcz przeciwnie.
artur_wsp
Posty: 338
Rejestracja: 11-09-2009 20:53

Konto bankowe

Post autor: artur_wsp » 17-12-2011 16:25

"Interesuje mnie założenie nowego konta bankowego. W reklamach wszędzie podają, że wszystko jest za darmo ale jak dobrze wiemy wcale tak nie jest, chciałbym usłyszeć Wasze opinie na ten temat. Mam teraz konto w pko i za każdy przelew internetowy płacę oraz za każde wybranie pieniędzy z innego bankomatu. Jakie konto polecacie żebym te opłaty były nieco mniejsze?"
Ostatnio zmieniony 17-12-2011 16:25 przez artur_wsp, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Konto bankowe

Post autor: rakkauslaulu » 17-12-2011 16:37

"Ja mam w ING, rzadko ogólnie korzystam, płacę właściwie jedynie za używanie karty 7 zł miesięcznie, chyba że zapłacę nią na kwotę 100 zł to wtedy wszystko free."
Ostatnio zmieniony 17-12-2011 16:37 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

urszulatbg
Posty: 49
Rejestracja: 21-05-2010 02:38

Konto bankowe

Post autor: urszulatbg » 17-12-2011 16:52

"Ja mam w Alior Banku a z Pko już dawno uciekłam od tych złodziei:)
mam konto z lokatą nocną póki co bez podatku.. a opłaty miesięcznie płace 5 zł za kartę (tyle wynosi jeśli środki na koncie wynoszą min,2000zł)lub 9zł jeśli środków jest mniej. Przelewy wszystkie za darmo jak również wszystkie bankomaty i płatności kartą. w sumie jeszcze zarabiam na tym koncie bo z odsetek z lokaty odejmując te 5 zł jeszcze zostaje:)



Edytowany przez urszulatbg o 17-12-2011 - 15:59. "
Ostatnio zmieniony 17-12-2011 16:52 przez urszulatbg, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Konto bankowe

Post autor: marcin85tbg » 17-12-2011 17:04

"Ja również jestem w Aliorze, jest to mój "główny bank" więc płace tylko 5 zł za kartę miesięcznie. Jestem bardzo zadowolony. Przede wszystkim dlatego, że wszystkie bankomaty i przelewy internetowe są za free.

Z tą lokatą over night to na dwoje babka wróżyła, jeżeli masz ją aktywną to co noc (w jakich godzinach trzeba doczytać) zabierają Ci połowę środków i od nich liczą Ci % na plus. Zdarzyło mi się raz, że potrzebowałem nocną porą podjąć większą kwotę w bankomacie, a tu zonk - mało. Ale można bez problemu wyłączyć.

Nie wiem co proponuje konkurencja, ale w bankowości internetowej w jednym miejscu mam również otworzone darmowe konto walutowe i brokerskie. Bank, a właściwie biuro maklerskie daje możliwość również korzystania z darmowego (w wersji standardowej) programu do notowań (NOL) GPW, NewConnect itd. Z poziomu programu mamy możliwość składanie zleceń dostępne są wszelkie wykresy, analizy i profile spółek.

Ja jestem zadowolony i z czystym sumieniem mogę polecić."
Ostatnio zmieniony 17-12-2011 17:04 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Konto bankowe

Post autor: marcin85tbg » 17-12-2011 17:08

Ostatnio zmieniony 17-12-2011 17:08 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

looxoos
Posty: 134
Rejestracja: 26-09-2009 00:21

Konto bankowe

Post autor: looxoos » 17-12-2011 17:23

"... polecam mBank albo Open Finance (www.openonline.pl) ... w tym ostatnim rachunek fizycznie prowadzi getin noble, wszystko masz za free, wszystkie bankomaty, przelewy, karta kredytowa wydanie i wznowienie ... kasę możesz wpłacać w placówkach getinu ,,,"
Ostatnio zmieniony 17-12-2011 17:23 przez looxoos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Konto bankowe

Post autor: admin » 17-12-2011 19:16

"mBank, bez zastrzeżeń. Darmowe konto, darmowe przelewy (wszystko płacę w ten sposób sobie i babciom), płatność 2 zł za kartę, chyba że wyda się 100 zł miesięcznie, czyli praktycznie zawsze za darmo. Do tego supermarket funduszy, można sprząc z tym konto maklerskie i konto firmowe.

Wady: kiepskie oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych, dobre warunki dają od... 200 tys zł nowych środków :-)
Nie ma w Tarnobrzegu placówki, kiedyś był mPunkt, ale i tak nigdy nie potrzebowałem placówki.

Kolejna "wada" to właściciel, czyli Commerzbank, który jest w bardzo kiepskiej sytuacji. Nadzieja taka, że ma być wkrótce znacjonalizowany (w Niemczech). Pod to konto mam podpięte BGŻOptima do oszczędzania. Oprocentowanie dobre, wysokie bezpieczeństwo, wygoda użytkowania średnia, problemem może być właściciel - holenderski Rabobank, też może być w podejrzanej sytuacji.

Być może w obecnej sytuacji PKO BP, BGK, SKOKi i Banki Spółdzielcze są bezpieczniejsze.
Ciekawy wywiad z głównym ekonomistą SKOKów:
http://vod.gazetapolska.pl/843-rozmowa- ... bcie-zapas"
Ostatnio zmieniony 17-12-2011 19:16 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

waldzio71
Posty: 63
Rejestracja: 11-04-2010 21:58

Konto bankowe

Post autor: waldzio71 » 17-12-2011 21:19

"Ja mam w "BPH" 15zł za obsługę karty, poza tym przelewy za darmo i wypłaty z każdego bankomatu również."
Ostatnio zmieniony 17-12-2011 21:19 przez waldzio71, łącznie zmieniany 1 raz.

looxoos
Posty: 134
Rejestracja: 26-09-2009 00:21

Konto bankowe

Post autor: looxoos » 17-12-2011 22:24

"
Admin pisze:mBank, bez zastrzeżeń. Darmowe konto, darmowe przelewy (wszystko płacę w ten sposób sobie i babciom), płatność 2 zł za kartę, chyba że wyda się 100 zł miesięcznie, czyli praktycznie zawsze za darmo. Do tego supermarket funduszy, można sprząc z tym konto maklerskie i konto firmowe.

Wady: kiepskie oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych, dobre warunki dają od... 200 tys zł nowych środków :-)
Nie ma w Tarnobrzegu placówki, kiedyś był mPunkt, ale i tak nigdy nie potrzebowałem placówki.

Kolejna "wada" to właściciel, czyli Commerzbank, który jest w bardzo kiepskiej sytuacji. Nadzieja taka, że ma być wkrótce znacjonalizowany (w Niemczech). Pod to konto mam podpięte BGŻOptima do oszczędzania. Oprocentowanie dobre, wysokie bezpieczeństwo, wygoda użytkowania średnia, problemem może być właściciel - holenderski Rabobank, też może być w podejrzanej sytuacji.

Być może w obecnej sytuacji PKO BP, BGK, SKOKi i Banki Spółdzielcze są bezpieczniejsze.
Ciekawy wywiad z głównym ekonomistą SKOKów:
http://vod.gazetapolska.pl/843-rozmowa- ... bcie-zapas
... Rabobank (właciciel BGŻ) ma jednen z najwyższych ratingów albo i najwyższy, oprocenowanie lokat ok, tylko ten token mnie dobija. Nie maniej jednak... darmowemu rachunkowi nie zagląda się w zęby :-).
Układ mbank+bgżOptima to bardzo dobre zestawienie na dzień dzisiejszy."
Ostatnio zmieniony 17-12-2011 22:24 przez looxoos, łącznie zmieniany 1 raz.

looxoos
Posty: 134
Rejestracja: 26-09-2009 00:21

Konto bankowe

Post autor: looxoos » 17-12-2011 22:28

"
waldzio71 pisze:Ja mam w "BPH" 15zł za obsługę karty, poza tym przelewy za darmo i wypłaty z każdego bankomatu również.
180 zł rocznie ... z jednej strony nie pieniądze, z drugiej..."w imię zasad" - ja bym nie płacił! Bank obraca twoimy środkami, dostaje wynagrodzenie za każdą twoją płatność wykonaną kartą płątniczą...dlatego rachunki powinny być free."
Ostatnio zmieniony 17-12-2011 22:28 przez looxoos, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Konto bankowe

Post autor: grassownik » 17-12-2011 22:33

"banki to złodziejstwo :-P"
Ostatnio zmieniony 17-12-2011 22:33 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Konto bankowe

Post autor: admin » 17-12-2011 23:08

"Szerzej - pieniądz fiducjarny to złodziejstwo."
Ostatnio zmieniony 17-12-2011 23:08 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

jaras
Posty: 40
Rejestracja: 11-06-2010 01:16

Konto bankowe

Post autor: jaras » 18-12-2011 10:11

"a ja polecam Multibank, mam konto "Jestem" płacę tylko 1 zł miesięcznie za kartę, mam sporą liczbę bankomatów darmowych. Tylko, że to konto jest dla uczniów i studentów do 26 roku życia. Bardzo sobie chwale ten bank ponieważ prawie nigdy nie ma kolejek, a jeszcze od niedawna jest wpłatomat, więc można wpłacić gotówkę w kilka minut o dowolnej porze."
Ostatnio zmieniony 18-12-2011 10:11 przez jaras, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Konto bankowe

Post autor: grassownik » 18-12-2011 10:37

"a spróbuj u nich wpłacić gotówkę bilonem :-) okaże się,że takich pieniędzy nikt nie potrzebuje a prowizja od kilku sztuk bilonu to jakieś 20 zł :-)
na początku wszystkie konta są za darmo,karty za darmo,mija okres promocji i trzeba płacić,ale za co skoro wypłat dokonujesz w bankomacie,wpłat w wpłatomacie a przelewy robisz sam przez internet ? :-P
ja się z kolejkami w Multibanku spotkałem,ale nie chcę wcale udowadniać,że są gorsi niż inni-zupełnie nie ! są tacy sami jak inne banki.
zresztą wystarczy zapytać o kredyt czy kartę kredytową-wszystko jest za darmo a później okazuje się,że to jak sobie bank zaksięguje wpłatę zależy tylko od niego,że możesz wysłać przelew i dwa dni wcześniej a oni i tak wyślą ci monit i doliczą jego koszt w wysokości 40 zł.
bank to perpetuum mobile kapitalizmu,zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę,że ich niegospodarność pod wpływem nacisków i szantaży finansują rządy z pieniędzy oszukiwanych przez te banki obywateli."
Ostatnio zmieniony 18-12-2011 10:37 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

looxoos
Posty: 134
Rejestracja: 26-09-2009 00:21

Konto bankowe

Post autor: looxoos » 18-12-2011 11:11

"
grassownik pisze:a spróbuj u nich wpłacić gotówkę bilonem :-) okaże się,że takich pieniędzy nikt nie potrzebuje a prowizja od kilku sztuk bilonu to jakieś 20 zł :-)
na początku wszystkie konta są za darmo,karty za darmo,mija okres promocji i trzeba płacić,ale za co skoro wypłat dokonujesz w bankomacie,wpłat w wpłatomacie a przelewy robisz sam przez internet ? :-P
ja się z kolejkami w Multibanku spotkałem,ale nie chcę wcale udowadniać,że są gorsi niż inni-zupełnie nie ! są tacy sami jak inne banki.
zresztą wystarczy zapytać o kredyt czy kartę kredytową-wszystko jest za darmo a później okazuje się,że to jak sobie bank zaksięguje wpłatę zależy tylko od niego,że możesz wysłać przelew i dwa dni wcześniej a oni i tak wyślą ci monit i doliczą jego koszt w wysokości 40 zł.
bank to perpetuum mobile kapitalizmu,zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę,że ich niegospodarność pod wpływem nacisków i szantaży finansują rządy z pieniędzy oszukiwanych przez te banki obywateli.
Z tym oszustwem to moim zdaniem trochę przesadzasz. Należy zrozumieć, że banki nie są instytucjami charytatywnymi. To podmioty stricte komercyjne podobnie jak np. piekarnie czy sklepy z butami. Jedni zarabiają na sprzedaży chleba, inni butów, a bank na sprzedaży pieniądza i usług finansowych. To czy skorzystamy z usług danej instytucji (i czy w ogóle skorzystamy) zależy tylko od nas - konsumentów. Mamy wybór, możemy korzystać z tych najtańszych, możemy też nie korzystać wcale i zbierać samodzielnie na mieszkanie przez następne 20 lat ... albo właśnie skorzystamy - zaciągając np. kredyt i kupimy mieszkanie "już dziś" ,a nie za 100 lat.
Inna kwestia to pomoc dla banków, które "umoczyły na różnego typu inwestycjach, a teraz MY mamy ich ratować. Z tym mi się ciężko zgodzić. Banki powinny upadać tak samo jak inne przedsiębiorstwa, bo działają na zwój rachunek i swoje ryzyko. Skoro ktoś je źle oszacował to niech idzie sprzedawać ziemniaki na targu, a nie zajmuje się zarządzaniem bankiem."
Ostatnio zmieniony 18-12-2011 11:11 przez looxoos, łącznie zmieniany 1 raz.

Makaron
Posty: 105
Rejestracja: 09-10-2004 12:23

Konto bankowe

Post autor: Makaron » 18-12-2011 11:48

"
artur_wsp pisze:Interesuje mnie założenie nowego konta bankowego. W reklamach wszędzie podają, że wszystko jest za darmo ale jak dobrze wiemy wcale tak nie jest, chciałbym usłyszeć Wasze opinie na ten temat. Mam teraz konto w pko i za każdy przelew internetowy płacę oraz za każde wybranie pieniędzy z innego bankomatu. Jakie konto polecacie żebym te opłaty były nieco mniejsze?
Ja korzystam z Inteligo. To całkowicie internetowy oddział PKO. Bankomatów jest wystarczająco dużo. Jak na moje potrzeby, to wystarczy zapłacić 100zł kartą i mam kartę i resztę usług za darmo.
W UK korzystałem z Barclays Bank. Tam nie ma nawet wymogu transakcji kartą, a bankomaty są wszystkie za darmo. Z ciekawostek przytoczę, że nawet nie mają czegoś takiego jak tabela opłat i prowizji :-D"
Ostatnio zmieniony 18-12-2011 11:48 przez Makaron, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Konto bankowe

Post autor: grassownik » 18-12-2011 11:57

"dla mnie są oszustami bo żerują na ludzkiej niewiedzy czy braku znajomości przepisów,dlatego umowy są cudowne a potem wysyłają "zmianę regulaminu" i takie tam haczyki.idę do banku i chcę spłacić wcześniej kredyt i co ? kara ! chcę spłacić kartę kredytową to trzeba dwa,trzy razy regulować bo w dobie komputerów nikt nawet w oddziale nie jest w stanie wyliczyć należności dokładnie (korzystałem z kart banku zachodniego,city banku czy lukasa,który wysłał mi kartę ot tak,bo kiedyś tam spłaciłem szybko pożyczkę,nawet jej nie aktywowałem ale rachunki mi przesyłali :-) oczywiście ani grosza im nie zapłaciłem,wiem jednak jak wielu ludzie daje się naciągać.
dla mnie to bez różnicy bo byłem klientem już wielu banków i o takim naszym pekao mogę mówić i pisać tylko jako o hochsztaplerach,zresztą kto próbował zlikwidować lokatę czy fundusz inwestycyjny ten wie o czym mówię,jak nagabują nawet dyrektorzy,że to pewna inwestycja,bezpieczny portfel i tak dalej i dalej.
jak likwidowałem konto osobiste to mnie na górę poproszono i nękano pytaniem : dlaczego ?
mam złe zdanie o bankach ale rozumiem,że ktoś ma o nich bardzo dobre :-) kwestia gustu."
Ostatnio zmieniony 18-12-2011 11:57 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

artur_wsp
Posty: 338
Rejestracja: 11-09-2009 20:53

Konto bankowe

Post autor: artur_wsp » 18-12-2011 14:39

"Najbardziej chyba zastanowię się nad Alior Bankiem, ponieważ podoba mi się ta opcja wieczorna. No i jeszcze takie pytanko czy jeśli chce zlikwidować konto w PKO to wystarczy, że pójdę do któregoś z oddziałów i powiem, że rezygnuję?"
Ostatnio zmieniony 18-12-2011 14:39 przez artur_wsp, łącznie zmieniany 1 raz.

urszulatbg
Posty: 49
Rejestracja: 21-05-2010 02:38

Konto bankowe

Post autor: urszulatbg » 18-12-2011 14:58

"
jaras pisze:a ja polecam Multibank, mam konto "Jestem" płacę tylko 1 zł miesięcznie za kartę, mam sporą liczbę bankomatów darmowych. Tylko, że to konto jest dla uczniów i studentów do 26 roku życia. Bardzo sobie chwale ten bank ponieważ prawie nigdy nie ma kolejek, a jeszcze od niedawna jest wpłatomat, więc można wpłacić gotówkę w kilka minut o dowolnej porze.
ja mam z kolei w multi banku konto walutowe zupełnie za darmo i nie pobierają prowizji przy wypłatach tak jak to jest w Pko."
Ostatnio zmieniony 18-12-2011 14:58 przez urszulatbg, łącznie zmieniany 1 raz.

urszulatbg
Posty: 49
Rejestracja: 21-05-2010 02:38

Konto bankowe

Post autor: urszulatbg » 18-12-2011 15:00

"
artur_wsp pisze:Najbardziej chyba zastanowię się nad Alior Bankiem, ponieważ podoba mi się ta opcja wieczorna. No i jeszcze takie pytanko czy jeśli chce zlikwidować konto w PKO to wystarczy, że pójdę do któregoś z oddziałów i powiem, że rezygnuję?
jak ja zamykałam to szłam do tych boksów i tam pani wypełniała wniosek a w kasie ci wyplacali to co miałes na koncie chyba, że wczesniej przelejesz na nowe konto"
Ostatnio zmieniony 18-12-2011 15:00 przez urszulatbg, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ