Przystanek WOODSTOCK

Forum Tarnobrzeskiego Sztabu WOŚP - program imprezy, Fundacja, Przystanek Woodstock i inne.
Sztab_WOŚP
Posty: 54
Rejestracja: 19-10-2004 13:21

Przystanek WOODSTOCK

Post autor: Sztab_WOŚP » 01-12-2004 20:19

"Na WOODSTOCKU nie każdy miał okazje być, ale każdy z tych czy innych źródeł o nim słyszał. Jakie jest Wasze zdanie? Wspaniały Festiwal łączący w przyjaźni, miłości i muzyce młodych ludzi czy "Przystanek do piekła" wg TV Trwam? Zapraszamy do dyskusji!"
Ostatnio zmieniony 01-12-2004 20:19 przez Sztab_WOŚP, łącznie zmieniany 1 raz.

Jakub
Posty: 79
Rejestracja: 20-04-2004 23:07

Przystanek WOODSTOCK

Post autor: Jakub » 01-12-2004 20:35

"no coz, by cokolwiek o nim powiedziec trzeba tam byc, jak wiadomosc zycie to sztuka wyboru, i doskonale to pojecie wiaze sie z atmosfera imprezy. Jest tam duzo alkoholu latwy dostep do niego itd, na kazdym kroku jest ktos pijany i to normalka, mowie to dlatego ze doskonale wykozystuja to przeciwnicy imprezy. Ale fenomenem calego przystanku jest to ze bedac tam cale 3 dni nie widzialem by ktos kogos zaczepil, popchal, uderzyl i stosowal jakakolwiek przemoc. Przedewszystkim kazdy robi to na co ma ochote, chce sie dobrze bawic to bedzie sie dobrze bawic :), chce sie napic piwa to sie napije, chce zjesc u Krysznowcow to zje itd itd.. :). Impreza jest rewelacyjna warto byc poczuc klimat pobawic sie, a no i co najwazniejsze, nigdzie nikt nie przezyje takiej atmosfery koncertu na ktorym jest 200tys osob bawiacych sie, to cos fantastycznego :).
Serdecznie pozdrawiam wszystkich ktorzy byli busikiem ktory sam zorganizowalem :)"
Ostatnio zmieniony 01-12-2004 20:35 przez Jakub, łącznie zmieniany 1 raz.

Khufu
Posty: 138
Rejestracja: 23-08-2004 11:18

Przystanek WOODSTOCK

Post autor: Khufu » 02-12-2004 11:43

"szkoda tylko że w tym roku koncerty były raczej marne... kiedyś to była jazda jak grywał Vader, Acid Drinkers... teraz to już nie to, ale zobaczymy co za rok..."
Ostatnio zmieniony 02-12-2004 11:43 przez Khufu, łącznie zmieniany 1 raz.

Jakub
Posty: 79
Rejestracja: 20-04-2004 23:07

Przystanek WOODSTOCK

Post autor: Jakub » 02-12-2004 12:58

"nieprawda, kazdy ma odmienny gust muzyczny, a zespolu na festiwalu sa tak dobrane by sprostaly wymaganiom, gustom mlodych i starszych sluchaczy :). Ty lubisz ciezka muzyke, fakt bylo jej mniej w tym roku, ale ogolnie bylo super :)"
Ostatnio zmieniony 02-12-2004 12:58 przez Jakub, łącznie zmieniany 1 raz.

Khufu
Posty: 138
Rejestracja: 23-08-2004 11:18

Przystanek WOODSTOCK

Post autor: Khufu » 02-12-2004 14:05

"nie koniecznie ciężką muzykę, mój zestaw na przystanek mógłby być taki: akurat, t.love, hunter, maleo, paprika korps, hey, gentleman, vader, acid drinkers plus kilka mniej lub bardziej znanych kapel z typu cięższych, lżejszych, od ska po death metal :]

mówiąc marne mówie o kapelach grających "heavy hip hop" czyli coś co raczej nie jest muzyką najbardziej wartościową a było kilka takich..."
Ostatnio zmieniony 02-12-2004 14:05 przez Khufu, łącznie zmieniany 1 raz.

Anonymous

Przystanek WOODSTOCK

Post autor: Anonymous » 02-12-2004 14:49

"no dobry zestaw chodz ja niestety nie gustuje w niczym mocnym :), ja na przystanku milo bym widzial T.Love Hey no i Myslovitz :) i takie softowy gatunek :), rockowo - popowy"
Ostatnio zmieniony 02-12-2004 14:49 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

Anonymous

Przystanek WOODSTOCK

Post autor: Anonymous » 02-12-2004 16:37

"Oj Khufu marudzisz;) tegoroczny Woodstock był boski, moze dlatego bo był moim pierwszym. Przystanek to nie koncert życzeń i tam jedzie się dla atmosfery a nie dla samych koncertów, ale z drugiej strony jestem stanowczo na nie dla popu na woodstockowej scenie. Ja tyż pozdrawiam wszytskich, którzy jechali tymże busikiem i tych co jechali tym drugim także:)"
Ostatnio zmieniony 02-12-2004 16:37 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

Aniołkowa
Posty: 69
Rejestracja: 01-12-2004 23:41

Przystanek WOODSTOCK

Post autor: Aniołkowa » 02-12-2004 16:39

"Powyżej to ja się wpisałam:) ale zapomniałam się zalogować;P"
Ostatnio zmieniony 02-12-2004 16:39 przez Aniołkowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Jaroszewicz
Posty: 544
Rejestracja: 08-10-2004 15:51

Przystanek WOODSTOCK

Post autor: Jaroszewicz » 03-12-2004 11:35

"Na Przystanku Woodstock nie byłem, żałuję, ale powiem szczerze ze niezależnie od tego jakie kapele grają i tak zabawa będzie przednia jeżeli masz odpowiednie towarzystwo a to co propaguje tv Trwam to po prostu doszukiwanie się pierdół, na pielgrzymkach i tak jest o wiele gorzej ale o tym sie nie pisze bo Tadzio R. jest czysty jak sama Dziewica Maryja...
A teraz wszyscy "prawdziwi" katolicy się na mnie rzucą... jak ja to kocham :D"
Ostatnio zmieniony 03-12-2004 11:35 przez Jaroszewicz, łącznie zmieniany 1 raz.

calafior
Posty: 27
Rejestracja: 01-12-2004 21:09

Przystanek WOODSTOCK

Post autor: calafior » 06-12-2004 20:34

"Telewizornia, co ją Trwam zwią nadaje ponoć z, dużą ostatnio (czyżby propaganda przed zbliżającym się Finałem?), częstotliwością reportaże z ostatniego Przystanku WOODSTOCK. Me oczy miały ten zaszczyt obejrzeć tylko niechlubny koniec tego nieprofesjalnego pod każdym względem materiału. O relacjach TV Trwam - WOODSTOCK długo nie trzeba opowiadać. W reportażu, co wydaje się normalne, dla tego typu zaślepionych redakcji, znalazła się m.in. informacja o symbolach spotykanych na kostrzyńskim polu, i tak były to: pentagramy (świadczące o wszechobecnym sataniźmie), znak szatana w postaci wystawionych dwóch palców ręki, jakiś tam kozioł, marihuana, co to o dealerach narkotyków mówi i ...pacyfka, podobno również satanistyczny symbol. Ileż to się człowiek nauczyć może. Redaktorom chętnie osobiście przekazałbym gratulację. Ale nad tym nie ma się co rozmyślać. Jedna rzecz mnie zaskoczyła. W końcowych napisach poszła informacja, że WOODSTOCK finansowany jest z pieniędzy zebranych podczas kolejnych Finałów. Po części to prawda. Ale tylko po części. Przecież ostatni był dofinasowywany nawet z funduszy UE, nie mówiąc o mnóstwie innych źródeł. Ale.. Zachęcam serdecznie do przeczytania jednej z fundacyjnych nowinek co do wydawania pieniędzy z puszek..

http://www.wosp.org.pl/fundacja/news.php?id=2003"
Ostatnio zmieniony 06-12-2004 20:34 przez calafior, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Przystanek WOODSTOCK

Post autor: admin » 06-12-2004 21:09

"Wiesz calafior...
Spojrzenie na Woodstock i okolice często zależy od przynależności do pokolenia "dzieci" lub "rodziców". Jestem akurat pomiędzy tymi pokoleniami i ciągle pozostało wspomnienie hasła "Róbta co chceta" i wspomnienia po różnych młodzieńczych zabawach. Z drugiej strony wiem, że za parenaście lat będę miał wątpliwości czy puścić córkę na taką imprezę. Na pewno TV Trwam przedstawia rzeczywistość nieobiektywnie (delikatnie mówiąc), ale prezentowane materiały jednak pochodzą z Woodstocka..."
Ostatnio zmieniony 06-12-2004 21:09 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Jakub
Posty: 79
Rejestracja: 20-04-2004 23:07

Przystanek WOODSTOCK

Post autor: Jakub » 06-12-2004 23:03

"pisalem juz wyzej i wczesniej, ze woodstock to sumienny wybor, naprawde nikt tam do niczego nie naklania, owszem jest duzo alkoholu, ale to nie znaczy ze ja tam mam tez byc pijany, przez cala impreze wypilem raptem 2 piwa, i doskonale bez alkoholu sie bawilem.. :)"
Ostatnio zmieniony 06-12-2004 23:03 przez Jakub, łącznie zmieniany 1 raz.

Aniołkowa
Posty: 69
Rejestracja: 01-12-2004 23:41

Przystanek WOODSTOCK

Post autor: Aniołkowa » 07-12-2004 08:36

"[quote:ccfee27e29="Admin"]...
Spojrzenie na Woodstock i okolice często zależy od przynależności do pokolenia "dzieci" lub "rodziców". Jestem akurat pomiędzy tymi pokoleniami i ciągle pozostało wspomnienie hasła "Róbta co chceta" i wspomnienia po różnych młodzieńczych zabawach. Z drugiej strony wiem, że za parenaście lat będę miał wątpliwości czy puścić córkę na taką imprezę. .[/quote:ccfee27e29]
Ano wcale nie chodzi od przynależności do pokolenia. Zależy od zaufania i spojrzenia na świat. Moja mama była na filmie "Przystanek Woodstock. Najgłośniejszy Film Polski" i choć klimat wcale jej nie odpowiadał cieszyła się, że może zobaczyć jak wygląda mój świat. Gdy przyszło do wyjazdu do Kostrzyna rzecz jasna były pewne wątpliwości, ale dotyczyły one jak to biedne małe dziecko sobie poradzi w czasie tej kilkunastogodzinnej drogi, co ona jak dojedzie jeść będzie i gdzie się umyje, a nie tego czy ktoś mnie zamorduje, poćwiartuje i jeszcze zgwałci. Obok nas "zakwaterowane" było małżeństwo (około 45 lat) razem z 7-8 letnim synkiem i drugim 13 letnim. Wszyscy w woodstockowych chuligańskich koszulkach i nie byli to jacyś podstarzali hipisi,ale najzupełniej normalni ludzie. Za to gdy wróciłam do tbg i opowiadałam gdzie byłam, widziałam reakcje ludzi, którzy mieli ochotę uszczypnąć mnie i sprawdzić czy przypadkiem trupem nie jestem, bo to przecież niemożliwe, że wróciłam z takiej imprezy cała.

[quote:ccfee27e29="Admin"]Na pewno TV Trwam przedstawia rzeczywistość nieobiektywnie (delikatnie mówiąc), ale prezentowane materiały jednak pochodzą z Woodstocka...[/quote:ccfee27e29] a pikuś. może i jedna część tych obrazków pochodzi, ale za to druga to zmontowane fragmenty innych imprez. Co zostało nawet zapisane w orzeczniu sądu. Też jedna z ostatnich wośp-owych nowinek, jednak szukać mi się nie chce;p"
Ostatnio zmieniony 07-12-2004 08:36 przez Aniołkowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Khufu
Posty: 138
Rejestracja: 23-08-2004 11:18

Przystanek WOODSTOCK

Post autor: Khufu » 07-12-2004 08:42

"sprawa jest prosta... wszystko zależy od człowieka, jak jest inteligentny to nie zaćpa się, nie obrzyga z przepicia itp. jak jest głupi to właśnie tak się stanie... a czy zrobi to na przystanku woodstock, czy też na pielgrzymce na audiencje papieża w rzymie to nie ma różnicy bo to poprostu zależy od osobowości... end"
Ostatnio zmieniony 07-12-2004 08:42 przez Khufu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Przystanek WOODSTOCK

Post autor: admin » 07-12-2004 11:39

"[quote:59eabea0e2]
Moja mama była na filmie "Przystanek Woodstock. Najgłośniejszy Film Polski" i choć klimat wcale jej nie odpowiadał cieszyła się, że może zobaczyć jak wygląda mój świat. Gdy przyszło do wyjazdu do Kostrzyna rzecz jasna były pewne wątpliwości, ale dotyczyły one jak to biedne małe dziecko sobie poradzi w czasie tej kilkunastogodzinnej drogi, co ona jak dojedzie jeść będzie i gdzie się umyje,
[/quote:59eabea0e2]
Czy większość rodziców podchodzi do sprawy podobnie?
[quote:59eabea0e2]
a nie tego czy ktoś mnie zamorduje, poćwiartuje i jeszcze zgwałci. Obok nas "zakwaterowane" było małżeństwo (około 45 lat) razem z 7-8 letnim synkiem i drugim 13 letnim.
[/quote:59eabea0e2]
Oczywiście nie chodzi mi o mordowanie, ćwiartowanie, a nawet gwałcenie. Chodzi np. o okoliczności sprzyjające kontaktowi z różnymi substancjami odurzającymi, czy kontaktowi z sektami.
Na tego typu wielkie zgromadzenie przybywają często ludzie korzystający z okazji do działalności destrukcyjnej. Wykorzystywana jest otwartość i często niedoświadczenie młodzieży.

A wspólne wyjazdy na Woodstock z dziećmi to jak najbardziej dobry pomysł. :) Zresztą kojarzy mi się, że Owsiak też do tego namawiał.

Khufu: zachowanie jednostki zależy nie tylko od inteligencji, ale w poważny sposób od otoczenia - z kim się akurat stykniemy. Oczywiście można się upić na pielgrzymce - ale okoliczności pielgrzymki temu nie sprzyjają.

Na koniec: moje wypowiedzi nie są atakiem na Woodstock, Owsiaka, czy WOŚP - nie musicie więc stawać na pozycjach obrońców. Próbuję przedstawić spojrzenie wielu odpowiedzialnych rodziców i je uzasadnić. Spójrzcie na to "zewnętrznie", nie jako jedna z walczących stron w konflikcjie WOŚP/TRWAM, czy jakimś innym."
Ostatnio zmieniony 07-12-2004 11:39 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Khufu
Posty: 138
Rejestracja: 23-08-2004 11:18

Przystanek WOODSTOCK

Post autor: Khufu » 07-12-2004 13:24

"[quote:b9f4802930]
Khufu: zachowanie jednostki zależy nie tylko od inteligencji, ale w poważny sposób od otoczenia - z kim się akurat stykniemy. Oczywiście można się upić na pielgrzymce - ale okoliczności pielgrzymki temu nie sprzyjają.
[/quote:b9f4802930]
tak, wiem, "teoria tłumu". ale nie można zapominać że jednostka kreuje tłum a tłum jednostkę. z pielgrzymką to był tylko przykład, a poza tym ile ludzi znam którzy byli na pielgrzymkach, wszyscy wypowiadają się tak samo - ludzie poprostu piją po drodze... potwierdziły to osoby które szły właśnie pić jak i takie które szły w celu modlitwy."
Ostatnio zmieniony 07-12-2004 13:24 przez Khufu, łącznie zmieniany 1 raz.

Aniołkowa
Posty: 69
Rejestracja: 01-12-2004 23:41

Przystanek WOODSTOCK

Post autor: Aniołkowa » 07-12-2004 16:44

"[quote:07cbb567f4="Admin"]
Czy większość rodziców podchodzi do sprawy podobnie?
[/quote:07cbb567f4] hmmm przyznać muszę, ze moja mama jest osobą bardzo że tak powiem konserwatywną i o Woodstocku zdanie innych zna. Ale tak jak powiedział Khufu wszytsko zależy od inteligencji człowieka. A ona najwyraźniej w moją wierzy:) Może nie chodzi tylko o podejście rodzica, ale konakty wewnatrz rodziny


[quote:07cbb567f4="Admin"]Oczywiście nie chodzi mi o mordowanie, ćwiartowanie, a nawet gwałcenie. Chodzi np. o okoliczności sprzyjające kontaktowi z różnymi substancjami odurzającymi, czy kontaktowi z sektami.
Na tego typu wielkie zgromadzenie przybywają często ludzie korzystający z okazji do działalności destrukcyjnej. Wykorzystywana jest otwartość i często niedoświadczenie młodzieży.[/quote:07cbb567f4]
Sunstancje odurzające można nabyć i w Tarnobrzegu i to bez zbytniego szukania. Sekty? Żadnej nie spotkałam, no oprócz uznawanych za sektę krisznowców. Ale ja tam ich bardzo lubię i jak najpozytywniejsze wrażenia odnisołam po kolejnym już spotkaniu z nimi (kto wie, może jestem juz w ich szaleńczych szponach). Nie przeczę, że na Woodstocku też dzieje się źle, że sa ludzie, którzy nie wiedzą po co tam przyjechali, którzy chcą tylko narobić zadymy, upić się czy cokolwiek innego. Ale jest to strasznie mały procent. Większość ludzi, która tam przyjeżdza jest zafascynowana filozofią miłości i przyjaźni, wbrew pozorom Ci wszyscy ludzie wiedzą czym jest dobro, a czym zło. I od tego zła stronią jak najdalej, wytykając je palcami. Woodstock to impreza naprawdę dobrze zoorganizowana i Fundacja cały czas dobrze wie co się na polu namiotowym dzieje i komu trzeba dać kopniaka i wyprosić z woodstockowego terenu. Poza tym nikt nie chce zawieść Jurka, nie chce zrobić czegoś co zaważy na jego opini, bo to jedna z nielicznych osób, która w nas wierzy.




[quote:07cbb567f4="Admin"]Na koniec: moje wypowiedzi nie są atakiem na Woodstock, Owsiaka, czy WOŚP - nie musicie więc stawać na pozycjach obrońców. Próbuję przedstawić spojrzenie wielu odpowiedzialnych rodziców i je uzasadnić. Spójrzcie na to "zewnętrznie", nie jako jedna z walczących stron w konflikcjie WOŚP/TRWAM, czy jakimś innym.[/quote:07cbb567f4]
hmm. chyba jednak nie potrafię stanać z boku, bo jestem częścią tego konfliktu, Jestem jednym z kilkuset tysięcy woodstockowych chuliganów, dla których woodstock jest całym światem:)"
Ostatnio zmieniony 07-12-2004 16:44 przez Aniołkowa, łącznie zmieniany 1 raz.

calafior
Posty: 27
Rejestracja: 01-12-2004 21:09

Przystanek WOODSTOCK

Post autor: calafior » 08-12-2004 20:27

"A propos reportażu TV Trwam o Przystanku WOODSTOCK:

http://www.wosp.org.pl/prasowka.php?id=91&p=1"
Ostatnio zmieniony 08-12-2004 20:27 przez calafior, łącznie zmieniany 1 raz.

Aniołkowa
Posty: 69
Rejestracja: 01-12-2004 23:41

Przystanek WOODSTOCK

Post autor: Aniołkowa » 09-12-2004 08:15

"a jakby ktoś chciał to mogę udostępnić filmik TV Trwam : "Woodstock 2004 okiem kamery" :)"
Ostatnio zmieniony 09-12-2004 08:15 przez Aniołkowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Khufu
Posty: 138
Rejestracja: 23-08-2004 11:18

Przystanek WOODSTOCK

Post autor: Khufu » 09-12-2004 10:04

"na avi, czy mpeg? czy jakoś inaczej?"
Ostatnio zmieniony 09-12-2004 10:04 przez Khufu, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ