co z WOŚP'em?

Forum Tarnobrzeskiego Sztabu WOŚP - program imprezy, Fundacja, Przystanek Woodstock i inne.
grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

co z WOŚP'em?

Post autor: grassownik » 19-01-2015 13:57

"nie jest tajemnicą dla nikogo,że pospieszalski najbardziej niezależny jest od rozumu i plecie bzdury i dyrdymały.szczęśliwie żyje w wolnym kraju to nikt mu w potylicę nie strzeli."
Ostatnio zmieniony 19-01-2015 13:57 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

co z WOŚP'em?

Post autor: grassownik » 19-01-2015 13:58

"
msk pisze:czyli co? Jak psiocze na aktualny (nie)rząd [skojarzenie z koorestve'm w pełni zasadne) to wogóle powinienem podpisać zrzeczenie się wszelkich praw?
ja się z tezą Ochojskiej nie zgodziłem.polecam swój wpis."
Ostatnio zmieniony 19-01-2015 13:58 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

dzieńziemi
Posty: 310
Rejestracja: 17-04-2014 19:18

co z WOŚP'em?

Post autor: dzieńziemi » 19-01-2015 14:14

"8 marca 2012 roku na konferencji Jerzego Owsiaka komentuje on rozmaite wydarzenia, rozdaje śpioszki dla dzieci urodzonych w wyjątkowym czasie, pokazuje albumy z pięknymi zdjęciami, wspomina coś o motocyklu specjalnie wykonanym dla sekty.
Konferencja odbywa się w nowej siedzibie sekty i było zadane ciekawe pytanie...

?Na co idzie 1% podatku??

Pojęcia nie mam czy dziennikarka zadająca tak niewygodne pytanie była odważna, czy też miała rozładować jeszcze bardziej niewygodne pytania, w każdym razie mniej więcej od 17 minuty i 55 sekundy Owsiak na jednym pewnym oddechu opowiada, że 1% podatku to dodatkowe programy zdrowotne i cele statutowe, na przykład nowa siedziba, na którą poszło ponad 1 000 000 (milion) złotych.

Cała prawda i tylko prawda, na nową siedzibę w 2011 roku rzeczywiście poszło ponad milion złotych, ponieważ poszło 8 milionów z hakiem (8.094.258,00), natomiast z 1% podatku przychód wynosił 3.589.534,52 i na nic więcej poza śmiesznymi programami za 90 tysięcy...

Trochę znów brakuje tu pieniędzy. Gdzie wyparowało prawie 5 milionów złotych?"
Ostatnio zmieniony 19-01-2015 14:14 przez dzieńziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

co z WOŚP'em?

Post autor: grassownik » 19-01-2015 14:18

"no jak gdzie ?
połowę wziął kapelmistrz a drugą przeznaczy na festiwal i skrzynkę rozśmieszaczy dla brudasów ;-) :lol:"
Ostatnio zmieniony 19-01-2015 14:18 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1269
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

co z WOŚP'em?

Post autor: jazet » 19-01-2015 19:33

"
dzieńziem napisał pisze:Jan Pospieszalski ujawnia nieznane fakty z przeszłości szefa WOŚP.
Zgodnie z relacją publicysty, Jerzy Owsiak, w czasach PRL pracował w firmie polonijnej ?Carpatia? Jana Załuski, która była przykrywką dla wojskowego wywiadu.
Sam Załuska, jak twierdzą eksperci, był wieloletnim konfidentem komunistycznego wywiadu, a w III RP pracował dla WSI.
To są pierdoły z przeszłości - popytajcie starsze pokolenie o początki "Jurusia" na
festiwalach , które organizował przed "wudstokiem"
Jego przeszłość mnie nie interesuje - ale dawał już tam niezłe popisy .
Już się dobrze zapowiadał w Jarocinie !
Dużo , dużo przed wośp .



Edytowany przez jazet o 19-01-2015 - 18:49. "
Ostatnio zmieniony 19-01-2015 19:33 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

dzieńziemi
Posty: 310
Rejestracja: 17-04-2014 19:18

co z WOŚP'em?

Post autor: dzieńziemi » 20-01-2015 16:42

"59 mln złotych - tyle w 2011 roku wyniosły przychody Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tego sporo ponad milion złotych poszło na pensje. Ile przypadło samemu Owsiakowi i jego pracującej w WOŚP żonie?

Z analizy sprawozdania finansowego WOŚP wynika, że w 2011 roku przychody fundacji wyniosły 59 mln złotych, a złożyły się na nie następujące wpływy: 48,5 mln ze zbiórki, 7,5 mln z darowizn rzeczowych, 3,6 mln zł wpłat od osób przekazujących swój 1 proc. podatku dochodowego. Na zakup sprzętu, realizację programów medycznych, a także na działalność informacyjną wydano 49 mln złotych. Gdzie reszta?

W fundacji, poza wolontariuszami, zatrudnieni się także etatowi pracownicy. W sumie na pensje dla nich poszło w ciągu 2011 roku 1,150 mln zł. W przeliczeniu na liczbę 33 etatów etatów oznacza to, że u Owsiaka nie zarabia się kokosów - średnio - 3100 zł miesięcznie - czytamy na blogu dziennikarza "Wprost".

W zarządzie fundacji zasiadają trzy osoby - poza samym Owsiakiem, również jego żona Lidia Niedźwiedzka-Owsiak oraz dr Bohdan Maruszewski. Cała trójka zarabia rocznie niespełna 150 tysięcy złotych. A to oznacza pensję miesięczną w wysokości 4136 zł na osobę. Z tym, że sam Owsiak, jak mówił w rozmowie z dziennik.pl, nie bierze z tej sumy ani złotówki. Mam firmę produkującą programy telewizyjne. Z tego się utrzymuję, bo w fundacji jestem wolontariuszem - wyjaśniał. Wygląda więc na to, że suma dzielona jest na dwie osoby - żonę Owsiaka i dra Maruszewskiego."
Ostatnio zmieniony 20-01-2015 16:42 przez dzieńziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

co z WOŚP'em?

Post autor: nikanor » 21-01-2015 17:29

"sorry dzieńziemi ale ktoś ci płaci za te głupoty czy tak sama z siebie ? jak klechy cię sponsorują to ujawnią swoje dochody i "lewą kasę", jak nei to sorry.

nie jest tajemnicą dla nikogo,że pospieszalski najbardziej niezależny jest od rozumu i plecie bzdury i dyrdymały.szczęśliwie żyje w wolnym kraju to nikt mu w potylicę nie strzeli.
To jest prawda, gość jest tak opętany jak antek policmajster i jego guru jarosław"
Ostatnio zmieniony 21-01-2015 17:29 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

dzieńziemi
Posty: 310
Rejestracja: 17-04-2014 19:18

co z WOŚP'em?

Post autor: dzieńziemi » 22-01-2015 15:32

"Ja jestem tylko ziemią po której wszyscy stąpacie, aby nie wpaść w otchłanie piekielne...
A tak poważnie: żałuję, że mi nikt nie płaci ponieważ tracę drogi dla mnie czas na bezmyślne teksty nikanor
Nie wiem dlaczego jeśli człowiek ma pewne zdanie w temacie to tak bardzo nie podoba się ono nikanor
Nie sponsoruje mnie żaden ksiądz tylko umiem myśleć i patrzeć na świat za pomocą centralnej części układu nerwowego - czyli mózgu.

Dobrze, że nie ma już komuny bo pewnie bym siedział w więzieniu za prawdę.
Nie lubię jak człowiek oszukuje człowieka, a tak jest w przypadku WOŚP gdzie miliony złotych przepadają - nie trafiają do chorych dzieci.

Fundacja Owsiaka zapłaciła ponad półtora miliona złotych za wykupienie niewielkiego biznesu zajmującego się handlem gadżetami Orkiestry, wydawaniem płyt i organizowaniem zaplecza przystanku Woodstock.

Fundacja kupiła i wyremontowała obiekt w Szadowie koło Kwidzyna. Organizowane są tam prywatne, płatne imprezy.
W sprawozdaniach finansowych Orkiestry nie ma o tym wzmianki.

Sprawozdanie 2010
Nieruchomości ? budynki 7 mln zł
Zatrudnienie - 25 osób, wynagrodzenia 1,2 mln zł
Odsetki - 1,5 mln zł
Inne koszty finansowe ? 1,5 mln zł

Sprawozdanie 2011
Nieruchomości ? budynki 15,5 mln zł
Środki transportu ? wzrost z 150 tys. zł do 650 tys. zł
Odsetki - tym razem 2 mln zł
Zatrudnienie - 33 pracowników
Lokata w banku PKO SA ? 25 mln zł

Sprawozdanie 2012
Nieruchomości ? bz
Środki transportu - mniejsze
Odsetki rosną - 3 mln zł
Wynagrodzenia - już prawie 2 mln zł"
Ostatnio zmieniony 22-01-2015 15:32 przez dzieńziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

co z WOŚP'em?

Post autor: nikanor » 22-01-2015 19:01

"ty starasz się udowodnić jak zła jest wośp, a ja pokazuję, że wszelakie instytucje (również kościelne) deprawują pieniądze na prawo i lewo.
Że nie sponsorowane są twoje wywody przez kogokolwiek....to już lepiej, ale widać z nich, że jesteś całkowicie anty wośp i owsiak, ja nie odrzucam żadnej instytucji charytatywnej. Gdzieś, w którymś poście piszesz o caritasie, tak się składa, że byłem i wolontariuszem i pracownikiem. Ile tam kasy idzie na lewo to wośp to pikuś.
Chyba nie bardzo mogę to ujawnić tu i publicznie bo jeszcze ktoś mnie za to będzie ścigał.
PS. Nie podoba mi się to w jaki sposób piszesz na ten temat oraz jakie nieprawdziwe informacje przepisujesz z dziwnych źródeł. Jak wstawiasz np. ostatnie sprawozdania finansowe to podeprzyj to skąd takie kwoty.
PS.2. Będe bronił wośp bo tylko dzięki nim mam zdrowe dziecko, dzięki sprzętowi w jakie wyposażyli szpital by było zdrowe. Tak samo osoba z mojej rodziny, szukała pomocy w różnych instytucjach (również kościelnych) i gdyby nie wośp zapewne dziecko by odwiedzali na cmentarzu.
Nie bronię tego, że części kasy zebranej nie ma......pogódź się z tym, tak jest wszędzie.



Edytowany przez nikanor o 22-01-2015 - 18:06. "
Ostatnio zmieniony 22-01-2015 19:01 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

dzieńziemi
Posty: 310
Rejestracja: 17-04-2014 19:18

co z WOŚP'em?

Post autor: dzieńziemi » 23-01-2015 15:01

"nikanor ja piszę na ten temat bo chciałby, aby tarnobrzeżanie zobaczyli też drugą stronę WOŚP.

Bardzo dobrze, że WOŚP ratuje ludzi ciężko chorych...bardzo źle że nie mają przejrzystych ksiąg, sprawozdań finansowych i przez to pieniądze tak jak piszesz "deprawują pieniądze na prawo i lewo".

Jeśli nie kłamiesz i faktycznie byłeś wolontariuszem oraz pracownikiem Caritasu to nie powinieneś o nim źle pisać.
Ja przynajmniej źle się nie wypowiadam o swoich firmach, w których pracowałem ponieważ dzięki nim miałem niezłe zarobki.

O Jurku Owsiaku i WOŚP możesz sobie więcej tu poczytać:
http://www.kontrowersje.net/pracownik_o ... zy_na_wo_p"
Ostatnio zmieniony 23-01-2015 15:01 przez dzieńziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

msk
Posty: 543
Rejestracja: 20-10-2006 11:11

co z WOŚP'em?

Post autor: msk » 23-01-2015 23:01

"
nikanor pisze:[...]ja pokazuję, że wszelakie instytucje (również kościelne) deprawują pieniądze na prawo i lewo.
Biorąc znaczenia wprost zdanie jest bez sensu, ale "co autor miał na myśli" można się domyśleć. Wniosek? Jak najmniej instytucji (czyli podmiotów "pożytku") - jak najwięcej przedsiębiorstw - jednostek nastawionych na zysk. W tych drugich (o ile nie są państwowe lub uzależnione od "instytucji") marnotrastwo jest na dużo niższym poziomie.
nikanor pisze:[...] Gdzieś, w którymś poście piszesz o caritasie, tak się składa, że byłem i wolontariuszem i pracownikiem. Ile tam kasy idzie na lewo to wośp to pikuś.
[...]
nikanor pisze:Chyba nie bardzo mogę to ujawnić tu i publicznie bo jeszcze ktoś mnie za to będzie ścigał.
No Tak jak WOSP sciga tych, któzy ujawniają kulisy WOSP. Tyle tylko, ze te kulisy WOSP okazuja sie prawdziwe...
nikanor pisze: PS. Nie podoba mi się to w jaki sposób piszesz na ten temat oraz jakie nieprawdziwe informacje przepisujesz z dziwnych źródeł. Jak wstawiasz np. ostatnie sprawozdania finansowe to podeprzyj to skąd takie kwoty.
Aha, czyli interlokutor musi podawać pełne źródło skąd-co-jak wyliczone-etc., ale w niczym to nie przeszkadza, by napisać, że w Caritasie idzie kasa na lewo. wiem, bo tam, byłem, ale nic więcej nie mogepowiedzieć, bo mnie ktos ścignie.

nikanor pisze:. Będe bronił wośp bo tylko dzięki nim mam zdrowe dziecko, dzięki sprzętowi w jakie wyposażyli szpital by było zdrowe.
Agument logiczny, ale... Gdyby się trzymać logiki każdy, kto skorzystał z publicznej służby zdrowia nie powinien mieć prawa do krytyki ZUSu (bo to on zbiera kassę na "SłużbęZdrowia"), NFZ (bo to on finansuje sprzęt), czy ministra zdrowia (bo to on jest "dyrygentem")."
Ostatnio zmieniony 23-01-2015 23:01 przez msk, łącznie zmieniany 1 raz.

dzieńziemi
Posty: 310
Rejestracja: 17-04-2014 19:18

co z WOŚP'em?

Post autor: dzieńziemi » 26-01-2015 16:21

"Zgodnie z relacją Jana Pospieszalskiego Jerzy Owsiak, w czasach PRL pracował w firmie polonijnej ?Carpatia? Jana Załuski, która była przykrywką dla wojskowego wywiadu.

"Z rzeczy, które dzisiaj z perspektywy czasu widzę jako pewne tajemnicze punkty w biografii Jurka, to był jego kontakt z firmą polonijną, która jeszcze w czasach PRL, w drugiej połowie lat 80-tych, zatrudniała Jurka - mówi Pospieszalski w programie Anity Gargas ?Zadanie Specjalne?.

"Myśmy wtedy ciułali na stare używane golfy diesle, a nagle się okazuje, że Jurek jeździ wielkim, wypasionym landroverem, ponieważ został zatrudniony w firmie polonijnej ?Carpatia?. Jak większość firm polonijnych, prawdopodobnie ta również była zakładana przez ludzi resortu MSW, czyli ludzi służb specjalnych..."

"Nie wiem co on tam robił w tej firmie polonijnej. Firma zajmowała się produkcją soku z aronii i czekolady...Jurka zdolności witrażownicze czy plastyczne były tam kompletnie ?ni priczom?. Wiem, że ta przyjaźń z firmą polonijną zakończyła się osadzeniem w więzieniu jej szefa, który już w latach 80., czy na przełomie lat 89/90 trafił do pudła - dodaje".

Eksperci przekonują, że Jan Załuska był wieloletnim konfidentem komunistycznego wywiadu, a w III RP pracował dla WSI."
Ostatnio zmieniony 26-01-2015 16:21 przez dzieńziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

co z WOŚP'em?

Post autor: nikanor » 26-01-2015 21:46

"
Aha, czyli interlokutor musi podawać pełne źródło skąd-co-jak wyliczone-etc., ale w niczym to nie przeszkadza, by napisać, że w Caritasie idzie kasa na lewo. wiem, bo tam, byłem, ale nic więcej nie mogepowiedzieć, bo mnie ktos ścignie.
Po 1. ze "skandali" lub innych podobnych uważasz, że wtedy dane są prawdziwe ? gratuluję, jak się podaje dane to wypadało by źródło ich podać, chyba wiarygodność ich by się zwiększyła.
Po 2. nie zdajesz sobie chyba sprawy jakie "macki" ma instytucja kościoła i jemu przyległe.
Po 3. twoja analiza mojego posta jest bynamniej infantylna"
Ostatnio zmieniony 26-01-2015 21:46 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

dzieńziemi
Posty: 310
Rejestracja: 17-04-2014 19:18

co z WOŚP'em?

Post autor: dzieńziemi » 27-01-2015 14:12

"nikanor piszesz niezbyt jasno...

Przypomina to pewne forum gdzie pewien człowiek zaczął pisać o czymś czego nikt nie zrozumiał, a brzmiało to tak:

"Mów za siebie. Co do mnie kolego to inna bajka, jest korba, jest charakter, są umiejętności, lata treningów, więc o mnie nie bój. A podobnych sytuacji miałem już wiele, uwierz mi. Pierwszy pada nawija się nogami a drugi odrazu zazwyczaj traci ochotę na dalszą zabawę.""
Ostatnio zmieniony 27-01-2015 14:12 przez dzieńziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

co z WOŚP'em?

Post autor: nikanor » 27-01-2015 17:14

"niejasno ? tam nie ma zbyt wiele do rozumienia. Dla mnie napisane jest dość prosto. No ale skoro tak, to będę już wypowiadał się jeszcze prościej i jaśniej.
"Mów za siebie. Co do mnie kolego to inna bajka, jest korba, jest charakter, są umiejętności, lata treningów, więc o mnie nie bój. A podobnych sytuacji miałem już wiele, uwierz mi. Pierwszy pada nawija się nogami a drugi odrazu zazwyczaj traci ochotę na dalszą zabawę."
hmm co tu jest niejasnego ?

Ale powracając do tematu. Cytujesz pospieszalskiego, wg mnie to jest tak jak by był cytowany antek policmajster, czyli wiem wszytstko, a nie mam na to dowodów



Edytowany przez nikanor o 27-01-2015 - 16:16. "
Ostatnio zmieniony 27-01-2015 17:14 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

msk
Posty: 543
Rejestracja: 20-10-2006 11:11

co z WOŚP'em?

Post autor: msk » 27-01-2015 20:56

"
nikanor pisze: wszelakie instytucje (również kościelne) deprawują pieniądze na prawo i lewo.
nikanor pisze:Gdzieś, w którymś poście piszesz o caritasie,[...]. Ile tam kasy idzie na lewo to wośp to pikuś. Chyba nie bardzo mogę to ujawnić tu i publicznie bo jeszcze ktoś mnie za to będzie ścigał.
nikanor pisze:nie zdajesz sobie chyba sprawy jakie "macki" ma instytucja kościoła i jemu przyległe
nikanor pisze:jak się podaje dane to wypadało by źródło ich podać, chyba wiarygodność ich by się zwiększyła.
nikanor pisze: Ale powracając do tematu. Cytujesz pospieszalskiego, wg mnie to jest tak jak by był cytowany antek policmajster, czyli wiem wszytstko, a nie mam na to dowodów
"
Ostatnio zmieniony 27-01-2015 20:56 przez msk, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

co z WOŚP'em?

Post autor: nikanor » 29-01-2015 11:06

"tak wiem, starasz się "zapiąć haczyk", być może i masz rację, z moich wypowiedzi wynika to samo co zarzucam innym, ale tylko ze sposobem jego zapięcia jest wszystko ok, tylko ze zrozumieniem sytuacji u Ciebie jest ciężko.
Dobrze odbiegamy coraz bardziej od tematu. "Co z WOŚP-em"?
mam nadzieję, że uzbierają jak najwięcej kasy i znów zamiast państwa pomogą tym, którym ta pomoc jest potrzebna.



Edytowany przez nikanor o 29-01-2015 - 10:11. "
Ostatnio zmieniony 29-01-2015 11:06 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

msk
Posty: 543
Rejestracja: 20-10-2006 11:11

co z WOŚP'em?

Post autor: msk » 29-01-2015 20:51

"
nikanor pisze: [...]skoro tak, to będę już wypowiadał się jeszcze prościej i jaśniej.
No. I tu jest postęp:
nikanor pisze:[...]z moich wypowiedzi wynika to samo co zarzucam innym[...]
Ale o co chodzi w tej sentencji?
nikanor pisze:tak wiem, starasz się "zapiąć haczyk", [...], ale tylko ze sposobem jego zapięcia jest wszystko ok, tylko ze zrozumieniem sytuacji u Ciebie jest ciężko.
Tak, wiem
nikanor pisze: analiza mojego posta jest bynamniej infantylna
Bynajmniej!



Edytowany przez msk o 29-01-2015 - 20:05. "
Ostatnio zmieniony 29-01-2015 20:51 przez msk, łącznie zmieniany 1 raz.

horse
Posty: 61
Rejestracja: 02-09-2012 22:40

co z WOŚP'em?

Post autor: horse » 31-01-2015 19:12

"https://www.youtube.com/watch?v=yqeAIlDIyV4
o Orkiestrze i nie tylko..."
Ostatnio zmieniony 31-01-2015 19:12 przez horse, łącznie zmieniany 1 raz.

Malyboss
Posty: 475
Rejestracja: 12-08-2007 04:31

co z WOŚP'em?

Post autor: Malyboss » 01-02-2015 02:43

"
mam nadzieję, że uzbierają jak najwięcej kasy i znów zamiast państwa pomogą tym, którym ta pomoc jest potrzebna
Ja też mam taką nadzieję. Że uzbierają, i że pomogą - nie pierwszy raz i pewnie nie ostatni. Chociaż wolałbym, żeby WOŚP nie pomagał "zamiast", bo za haracz który "państwo" ściąga co miesiąc, łaski nie robi. To jego zas...ny obowiązek."
Ostatnio zmieniony 01-02-2015 02:43 przez Malyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ