Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 24-09-2021 17:17

Krystian2015 pisze:
24-09-2021 16:54
dino pisze:
24-09-2021 15:48
Krystian2015 pisze:
24-09-2021 14:54
To tylko wizualizację a kiedy rozpocznie się budowa ???
A gdzie się podział niedawno wzniesiony hangar?
Tzn ??
Tzn że projekt nanieśli na zdjęcia satelitarne gdy jeszcze nie było AuraParku

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 24-09-2021 17:37

Ależ się ta grafika szybko rozniosła po lokalnej sieci :)
Jak patrzymy na ścinek, który został przy krzyżówce, gdzie teraz jest Action i ME, to dopiero widać jakiej skali ma być ten budynek. Wydaje się, że niczego więcej nie będzie nam potrzeba, jeśli oczywiście najemcy dopiszą.

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 24-09-2021 17:50

admin pisze:
24-09-2021 17:37
Ależ się ta grafika szybko rozniosła po lokalnej sieci :)
Właśnie miałem pisać, wrzuciłem przed południem a już jest na TN i ND24 ;)

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dino » 24-09-2021 17:50

Dawid_tbg pisze:
24-09-2021 17:17
Krystian2015 pisze:
24-09-2021 16:54
dino pisze:
24-09-2021 15:48


A gdzie się podział niedawno wzniesiony hangar?
Tzn ??
Tzn że projekt nanieśli na zdjęcia satelitarne gdy jeszcze nie było AuraParku
No w którym miejscu jest sklep Action z Ekspertem? Będzie wchłonięty przez galerię czy go przebudują?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 24-09-2021 17:55

Dawid_tbg pisze:
24-09-2021 17:50
admin pisze:
24-09-2021 17:37
Ależ się ta grafika szybko rozniosła po lokalnej sieci :)
Właśnie miałem pisać, wrzuciłem przed południem a już jest na TN i ND24 ;)
Jeszcze co najmniej w Korso :)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 27-09-2021 17:32

Kolejne opóźnienie i dodatkowe koszty przy budowie ścianki wspinaczkowej

Obrazek

Za trzy dni miał minąć termin zakończenia prac wykończeniowych przy ściance wspinaczkowej, dodajmy termin przesunięty wcześniej z czerwca 2021. Niestety już wiemy, że także ten termin nie zostanie dotrzymany. Okazuje się również, że dodatkowe środki w wysokości 100 tys. zł przeznaczone decyzją Rady Miasta na wykończenie ścianki wspinaczkowej w lipcu tego roku, są wciąż niewystarczające do zrealizowania inwestycji. Na najbliższej sesji radni zdecydują o ewentualnym przekazaniu na wykończenie ścianki kolejnych 180 tys. zł.

Jednocześnie przewidziano zmniejszenie środków zaplanowanych na budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Litewskiej, wraz z oświetleniem, na taką samą kwotę.

O wyjaśnienie sytuacji poprosiłem rzecznika prasowego miasta Wojciecha Lisa, od którego otrzymałem następującą odpowiedź:

Środki jakie zostały zabezpieczone na poprzedniej Sesji Rady Miasta okazały się niewystarczające, aby dokończyć zadanie inwestycyjne związane z oddaniem ścianki wspinaczkowej do użytkowania. Na najbliższą Sesję Wydział Techniczno-Inwestycyjny i Drogownictwa złożył wniosek o zabezpieczenie środków w wysokości 180 tys. zł. Jest to kwota potrzebna na wykonanie instalacji p.poż., klimatyzacji, wentylacji, a także podwieszane sufity, które zabudują kanały wentylacyjne i inne instalacje.
Po podjęciu Uchwały zabezpieczającej środki finansowe na w/w roboty budowlane Wykonawca potrzebuje ok. 3 tygodni, aby zakończyć prace wraz z odbiorami przez Państwową Straż Pożarną, Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i Nadzór Budowlany.


>>>>>>>>>>>>>>>
Zbliżamy się do 3 mln zł.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 27-09-2021 19:24

Może dadzą radę na kolejne igrzyska jak dołożą jeszcze ze 2 miliony.

Ile to miało pierwotnie kosztować? 400 tysięcy? To się do Teleexpressu nadaje łącznie z umieszczeniem decydentów w loży zakręconych.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 27-09-2021 20:19

500.000 zł miał kosztować pierwszy etap, ale wyszło niemal 650.000 zł. Ile będzie kosztować całość, to chyba nikt nie podejmował się szacować, a przydałyby się takie przymiarki ze strony pomysłodawców i promotorów inicjatywy. Swoją drogą tak realizowania inwestycja zupełnie nie pasuje mi do budżetu obywatelskiego. Przyznaję się jednocześnie, że głosowałem na ten projekt, a z naszej drogiej ścianki (jak już powstanie) chętnie skorzystam.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 27-09-2021 20:20

Mamy dofinansowanie 13,6 mln zł na parkingi nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Obrazek

Jednym z częściej podnoszonych tematów po pierwszym etapie inwestycji nad Jeziorem Tarnobrzeskim był brak odpowiedniej ilości miejsc parkingowych. Miasto od początku zdawało sobie z tego sprawę, stąd przede wszystkim parkingi pojawiły się w planach etapu drugiego. Mamy dobre wieści z Ministerstwa Finansów! Tarnobrzeg otrzymał zapewnienie finansowania wydatków na zadanie „Budowa parkingów przy Jeziorze Tarnobrzeskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą” o łącznej kwocie 13,6 mln zł. Cała wartość zdania, które ma być realizowane w latach 2021-2023 wyniesie ponad 17 mln zł.

Już w tym roku mamy otrzymać 1,6 mln zł dotacji na ten cel, a planowane na ten rok łączne wydatki przekroczą 2 mln zł. Środki na wkład własny mamy uzyskać z przesunięcia z zadania budowy drogi wewnętrznej między ul. Sienkiewicza i Dominikańską.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 27-09-2021 20:45

Za ścianką nie głosowałem. Z prostej przyczyny. Zapytałem rodzinę czy chcą się wspinać - nikt nie potwierdził. Zapytałem sporą ilość znajomych. Też nie znalazłem nikogo zainteresowanego tematem. Sam też nie zamierzam. Uważam to za rozrywkę jeszcze bardziej niszową niż gra w tenisa. Już obiekt lekkoatletyczny będzie miał większą klientelę.Budować coś za miejskie pieniądze z czego niewielu mieszkańców będzie chciało korzystać tylko po to by to mieć. Delikatnie mówiąc ambitne. Z miejskiej kasy za nieco ponad milion złotych to Sandomierz ostatnio kupił 6 nowych autobusów, które mieszkańcom przysłużą się zdecydowanie bardziej niż nam ścianka. No ale lud tak chciał i niech głosującym za tym się to przysłuży. Nikomu nie żałuję.

W temacie parkingów - pełne poparcie dla tematu. Brawo, że się udało pozyskać promesy. Jeszcze bardziej pogratuluję jak w przyszłym sezonie będę mógł tam zaparkować.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

megi68
Posty: 46
Rejestracja: 28-09-2021 10:15

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: megi68 » 28-09-2021 10:31

Dawid_tbg pisze:
24-09-2021 10:37
Jeśli kogoś interesuje ten temat, na stronie generalnego wykonawcy Galerii Tarnobrzeg, pojawił się nasz projekt, kilka szczegółów pod poniższym linkiem, niestety termin ewentualnego rozpoczęcia budowy jeszcze nie podany:
https://pkbbudowa.pl/inwestycje/galeria-tarnobrzeg/
Jestem rozczarowana .Galeryjka Tarnobrzeg to tak naprawdę 16 tys 2 taki większy dom towarowy w porównaniu z Vivo Stalowa Wola. Z opisu w google....VIVO Stalowa Wola plasuje się w czołówce najchętniej odwiedzanych centrów handlowych w regionie. Jest to jednopoziomowy budynek, znajdujący się na ul. Chopina 42 i posiadający 30 tys. mkw. powierzchni najmu. Obecnie skupia ponad 80 lokali handlowo-usługowych, kawiarni oraz restauracji.
Mysle ze to bedzie cos podobnego do galerii w Sandomierzu czyli słabo.Nie liczę nawet na polowe marek które znajdują sie w Vivo w Stalowej Woli.Z drogiej strony nie dziwie sie bo w starciu z VIVO tarnobrzeska galeryjka nie ma za bardzo startu i inwestor zdaje sie ze o tym wie.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 28-09-2021 10:34

Bardzo dobra wiadomość z dotacją na parkingi!
Tylko niech nie zrobią ich w postaci betonowych pustyni! Zaplanować układ parkingów z głową oraz zielenią. Np. przy największym parkingu (na ponad 1 tys. aut) i tak potrzebna będzie jakaś ścieżka dla pieszych. To w jej obrębie wsadzić drzewa! Niech ślad ścieżki idzie razem z drzewami. Stworzyć również małe wysepki zieleni w obrębie parkingu. To jest działanie na przyszłość. Jak drzewa podrosną to będą dawać cień i ludzie będą chętniej korzystać z parkingów (dodatkowo mniejsze nagrzewanie się powierzchni a jednocześnie mniejsze jej zużywanie - przy nagrzewaniu w pełnym słońcu do kilkudziesięciu stopni Celsjusza parkowanie powoduje wtapianie się w powierzchnię).

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: jamWilhelm » 28-09-2021 11:39

megi68 pisze:
28-09-2021 10:31
Jestem rozczarowana .Galeryjka Tarnobrzeg to tak naprawdę 16 tys 2 taki większy dom towarowy w porównaniu z Vivo Stalowa Wola. Z opisu w google....VIVO Stalowa Wola plasuje się w czołówce najchętniej odwiedzanych centrów handlowych w regionie.
z opisu tarnobrzeskiej galeri też tak może wynikać bo to tylko opis:) Zbuduj większą galerię. Nikt nie broni jeździć do Stalowej/ nikt nie każe zaglądać do planowanej. Niektórzy jeżdżą do Rzeszowa, Krakowa na zakupy i też w tym nic złego. Lecz kompleksy na stw

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 28-09-2021 11:42

megi68 pisze:
28-09-2021 10:31
Dawid_tbg pisze:
24-09-2021 10:37
Jeśli kogoś interesuje ten temat, na stronie generalnego wykonawcy Galerii Tarnobrzeg, pojawił się nasz projekt, kilka szczegółów pod poniższym linkiem, niestety termin ewentualnego rozpoczęcia budowy jeszcze nie podany:
https://pkbbudowa.pl/inwestycje/galeria-tarnobrzeg/
Jestem rozczarowana .Galeryjka Tarnobrzeg to tak naprawdę 16 tys 2 taki większy dom towarowy w porównaniu z Vivo Stalowa Wola. Z opisu w google....VIVO Stalowa Wola plasuje się w czołówce najchętniej odwiedzanych centrów handlowych w regionie. Jest to jednopoziomowy budynek, znajdujący się na ul. Chopina 42 i posiadający 30 tys. mkw. powierzchni najmu. Obecnie skupia ponad 80 lokali handlowo-usługowych, kawiarni oraz restauracji.
Mysle ze to bedzie cos podobnego do galerii w Sandomierzu czyli słabo.Nie liczę nawet na polowe marek które znajdują sie w Vivo w Stalowej Woli.Z drogiej strony nie dziwie sie bo w starciu z VIVO tarnobrzeska galeryjka nie ma za bardzo startu i inwestor zdaje sie ze o tym wie.
Twoja wypowiedź pachnie mi trochę czysta propaganda, czy szanowny Pan/Pani nie dorabia sobie jako rzecznik stalowowolskiego vivo ;) ale jak coś w Tbg każdy wie że w stalowej jest wszystko najlepsze, największe, a prezydent tego miasta to manager najwyższej klasy.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: alek » 28-09-2021 12:31

megi68 pisze:
28-09-2021 10:31


Jestem rozczarowana .Galeryjka Tarnobrzeg to tak naprawdę 16 tys 2 taki większy dom towarowy w porównaniu z Vivo Stalowa Wola. Z opisu w google....VIVO Stalowa Wola plasuje się w czołówce najchętniej odwiedzanych centrów handlowych w regionie. Jest to jednopoziomowy budynek, znajdujący się na ul. Chopina 42 i posiadający 30 tys. mkw. powierzchni najmu. Obecnie skupia ponad 80 lokali handlowo-usługowych, kawiarni oraz restauracji.
Mysle ze to bedzie cos podobnego do galerii w Sandomierzu czyli słabo.Nie liczę nawet na polowe marek które znajdują sie w Vivo w Stalowej Woli.Z drogiej strony nie dziwie sie bo w starciu z VIVO tarnobrzeska galeryjka nie ma za bardzo startu i inwestor zdaje sie ze o tym wie.
Sama galeria Vivo bez przystawek typu Agata to ok 22000 m2, po wyłączeniu Media Ekspert który w Tarnobrzegu ma sklep obok przyszłej galerii różnica jest naprawdę mała . Galeria Królewska dla porównania to 5000m2

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 28-09-2021 16:06

@alek - patrząc w ten sposób (a jest to jak najbardziej uzasadnione), to obok planowanej galerii jest też Pepco, czyli ta przestrzeń w Vivo też nic dodatkowego nie wnosi. Nie wiem jak patrzeć na siłownię - działa jeszcze w Vivo? Nie byłem tam chyba ponad rok...

Wpis od razu skojarzył mi się z tonem "globo" lub niektórymi komentarzami na NW24.

Informacja o dofinansowaniu na parkingi i kolejnych problemach ze ścianką pojawiła się w pierwszej kolejności na Tarnobrzeg.info.t
Teraz parę słów z UM tytułem uzupełnienia.
Dzięki pozyskanemu wsparciu powstanie ponad 1,5 tysiąca kolejnych miejsc parkingowych. Zakres zadania, na które miasto otrzymało finansowanie rządowe, obejmuje budowę parkingów, które zostaną zlokalizowane w trzech punktach wzdłuż ulicy Plażowej oraz Żeglarskiej i będą stanowiły kolejny etap uzupełnienia brakującej infrastruktury:
- pierwsza strefa parkingowa została zaprojektowana na 174 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i 28 dla motocykli,
- druga strefa parkingowa została zaprojektowana na 1114 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i 40 dla motocykli,
- trzecia strefa parkingowa została zaprojektowana na 265 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i dla motocykli.
Łącznie powstanie 1553 miejsc postojowych. Przy każdym z parkingów zostanie wybudowany budynek toalet publicznych oraz elementy małej infrastruktury. W ramach zadania zostanie wykonany system monitoringu nad jeziorem i liczenia miejsc postojowych na parkingach. Inwestycja została zaplanowana na trzy lata. Jeszcze w tym roku, po wyłonieniu wykonawcy, ruszą roboty przygotowawcze.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 28-09-2021 19:56

Wreszcie jakieś przyszłościowe myślenie z tym systemem liczenia wolnych miejsc! Ja sobie to wyobrażam w taki sposób, że już na samym wjeździe stoją znaki i pokazują, że na prawo tyle miejsc wolnych, a na lewo tyle. Potem przy skręcie na każdy parking napis ile miejsc wolnych i czy są one na kolejnym parkingu.
Natomiast mam nadzieję dotyczące największego parkingu, o których pisałem wcześniej. Aby nie była to asfaltowa/betonowa pustynia. Bo 1500 aut to naprawdę duża powierzchnia. No i kwestia tego, że wstępne plany mówiły o dwóch budynkach toalet przy tym największym parkingu. To czy coś zmieniło się w tej kwestii?
Brakuje mi ze strony urzędu wyciągnięcia konkretnych planów jak ma to wyglądać, z podaniem szczegółowego opisu.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 28-09-2021 20:54

A są takie plany? Może właśnie powstają w ramach zleconej koncepcji?

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 29-09-2021 08:41

Co jest w koncepcji to nie wiadomo. Natomiast zgodnie z tym co kiedyś było ustalone i przyjęte, odnośnie wyglądu terenów nad jeziorem, to ten największy parking ma wyglądać tak jak na grafice.
Obrazek
Natomiast podejrzewam, że jakieś zmiany w ramach nowej koncepcji mogą się pojawić.
Ja liczę na to, iż w ramach zmian pojawi się więcej zieleni. Np. w tym pasie dla pieszych przebiegającym przez sam środek parkingu. Dlaczego tam zastosowano wysepki z kostki, zamiast terenu zielonego z zielenią (tak jak z lewej strony)? Kolejna to zieleń izolacyjna. Mamy ją od lewej, mamy od dołu, a czemu nie ma od prawej i od góry?
Jak ma wyglądać system liczenia aut to nie mam pojęcia, bo to jest zupełna nowość o której wcześniej nikt nie mówił.

Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Serio » 29-09-2021 09:17

Czy jest tam też parking dla autokarów? Sam widziałem autobusy kolonijne, gdzie dzieci wysiadały przy wjeździe nad jezioro. Koniecznie powinno tam znaleźć się kilka miejsc wydzielonych na autokary.

ODPOWIEDZ