Konto TTBS zajęte przez komornika?

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Konto TTBS zajęte przez komornika?

Post autor: admin » 07-11-2022 17:48

Wydawało mi się, że dopiero widziałem wątek poświęcony TTBS, ale gdzieś mi zniknął.

Mieszkańcy zasobów TTBS napisali list otwarty do ministra Webera z prośbą o kontrolę w spółce. Tematem oczywiście planowane ogromne podwyżki.
Pełna treść listu pod poniższym linkiem:
https://www.tarnobrzeg.info/2022/11/07/ ... -podwyzek/

Wydaje się, że tekst dostały tylko wybrane redakcje.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: TTBS - list otwarty mieszkańców do ministra Webera

Post autor: admin » 16-11-2022 19:27

Na spotkania prezesa nie chcieli chodzić mieszkańcy, ale pewnie prezes przyjdzie na spotkanie mieszkańców, które odbędzie się jutro o godz. 17:30 w TDK. Transmisja na żywo na NW24:
https://nadwisla24.pl/2022/11/16/live-s ... sje-video/

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: TTBS - list otwarty mieszkańców, aktualizacja 17.11.22

Post autor: admin » 17-11-2022 17:57

Poniżej nadesłany dzisiaj do mediów "list otwarty". Nie wiem realnie kto go napisał i czyje stanowisko reprezentuje. Przeklejam jak dostałem.
Tarnobrzeg, dnia 17.11.2022 r

Mieszkańcy zasobów Tarnobrzeskiego
Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
Media Tarnobrzeskie
d/w Prezydent Miasta Tarnobrzeg

Szanowni Państwo

Mieszkańcy TTBS stanowczo sprzeciwiają się kłamstwom, manipulacjom i arogancji Prezesa Spółki Łukasza Mędrykowskiego wyrażanych w komentarzach i wywiadach medialnych.

Po pierwsze: lokatorzy budownictwa wspieranego w ramach ustawy o SIM nie są najemcami identycznymi z osobami wynajmującymi lokale na rynku prywatnym. Jeśli Pan Mędrykowski nie wie w jakiej instytucji pracuje – nie powinien pełnić tego stanowiska.

Po drugie: bloki TTBS są w fatalnym stanie przez zaniedbania zarządzającego a nie jak sugeruje Pan Mędrykowski skutkiem dewastacji przez „niektórych mieszkańców”. Z ust Pana Mędrykowskiego usłyszeliśmy już pomówienia o kradzieże żarówek z piwnic. Mieszkańcy rozważają podjęcie przeciwko Panu Mędrykowskiem kroków na drodze cywilno-prawnej za oszczerstwa i pomówienia.

Po trzecie: Mieszkańcy Tarnobrzega nie dopłacają do funkcjonowania TTBS. Wysokie dochody jakie spółka uzyskuje z tytułu znacznie wyższych niż w innych spółdzielniach czynszów w zupełności wystarczają na utrzymanie naszych bloków. Jeśli jest inaczej – oczekujemy publicznego udowodnienia za pomocą dokumentów, rozliczeń i faktur przez Pana Medrykowskiego

Po czwarte: odmowa udostępnienia dokumentacji finansowej potwierdzającej rzekomą konieczność wprowadzenia tak horrendalnych podwyżek, pokazuje, że Pan Mędrykowski nie liczy się z prawem i mieszkańcami Tarnobrzega.

Po piąte: Pan Mędrykowski mija się z prawdą mówiąc, że wszelkie naprawy są dokonywane za darmo a bloki TTBS są zadbane. W chwili obecnej dysponujemy dokumentacją fotograficzną już kilkuset usterek i zaniedbań na naszych blokach. Ponadto m.in. wymiana zużytych zaworów grzejnikowych, piecyków gazowych realizowana była za pieniądze własne mieszkańców. Dodać należy, że przytłaczająca większość usterek w blokach zgłaszanych do TTBS w ogólnie nie została wykonana, a tym bardziej za darmo.

Po szóste: wobec takiego sposobu zarządzania spółką komunalną i wątpliwości w zakresie rzetelności i wiarygodności Pana Mędrykowskiego, mieszkańcy woleliby bardziej ogłoszenie upadłości i wejście syndyka niż trwanie dalej tej patologii.

Po siódme: Pan Mędrykowski wskazuje, ze wszyscy ponosimy koszty inflacji. Zapomina jednak dodać, że nikt z nas nie otrzymał podwyżki o 81% (z 8500 do ponad 15000 zł) tak jak w ciągu ostatniego roku wzrosła pensja Pana Mędrykowskiego, płacona z pieniędzy lokatorów i mieszkańców Tarnobrzega.

Po ósme: wobec skandalicznego zachowania Pana Mędrykowskiego – publicznych kłamstw (vide sprawa kontroli radnych), arogancji w relacjach z lokatorami, manipulacji i odmowy udzielania rzetelnych informacji mieszkańcom – STANOWCZO DOMAGAMY SIĘ NATYCHMIASTOWEGO ODWOŁANIA PRZEZ ORGAN WŁAŚCICIELSKI Pana Mędrykowskiego z funkcji Prezesa TTBS

Sp. z o.o.
Z poważaniem
Mieszkańcy zasobów Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o

Spotkanie w TDK trwa


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Podwyżki w TTBS

Post autor: admin » 18-11-2022 17:18

No i nie obejrzałem całości, ale było dość ciekawie i stosunkowo spokojnie. Widać było, że obie strony się przygotowały do spotkania.

Główny pomysł rozwiązania na przyszłość, to sprzedaż działki i domu należących do TTBS, dzięki czemu uzyskane środki będzie można przeznaczyć na spłatę części kredytu, co zmniejszy raty i stałe koszty. Trudno jednak było uzgodnić jak to się ma rozbić na poszczególne bloki, tzn. czyj kredyt i dlaczego ma być spłacony w pierwszej kolejności.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Podwyżki w TTBS

Post autor: zbyry » 18-11-2022 18:09

No i nie obejrzałem całości
A ja obejrzałem. Wczoraj/dzisiaj w nocy. Konkluzje? Jazda bez trzymanki. Po krótce.

Na początku PDB moim zdaniem chciał skraść show, ale mieszkaniec na początku zbił z tropu, pani Monika też, mieszkańcy - i dobrze. Ruszyło mnie właśnie na początku stwierdzenie skierowane w stronę mieszkańców TBS, tj. "Wy". W Tarnobrzegu wraca podział, o którym pisała śp. Torańska na "My i Oni? Ruszyło i to mocno, ale to jest wymowne, niby nie istotne, ale wymowne.

Przewodniczący Potański w roli mediatora, raczej nie zwracał się do PDB i innych zasiadających za stołem "prezydialnym" charakterem słów modlitwy "Anioł pański". Czyli będzie kandydatem, albo to zjawisko "zasłony dymnej". Miłość się skończyła? Ciekawe zadał pytanie na koniec, czy są zabezpieczone środki na poczet ewentualnej przegranej w toczącej się sprawie sądowej...To raczej osoba piastująca stanowisko przewodniczącego RM powinna wiedzieć, w mojej ocenie nawet musi. Pytanie nie powinno brzmieć czy, tylko skąd na to pieniądze? I wskazać mieszkańcom, z jakiego źródła one pochodzą, bo chyba nie z czynszu? :)

Radny KK pytał o 2 kredyty, czemu jednym rosną czynsze tak mocno, a drugim o parę groszy. 2 kredyty, jeden z WIBOR, drugi bez, więc logiczne, że tam gdzie jest WIBOR, to decyzje RPP mają bezpośredni wpływ na wysokość czynszu i teraz "jaja" - przez masę czasu spotkania toczyła się dyskusja o to, co jest częściami składowymi czynszu i czy mieszkańcy spłacają kredyt w czynszu, więc skoro jest WIBOR i "dzięki" temu czynsz rośnie, no to? :-) A Ci, co mieszkają w bloku wybudowanym kredytem bez WIBOR mają mniejszy czynsz, bo raty nie rosną, więc? :-)

Straszenie, że TBS upadnie jak mieszkańcy będą "wojować". Symptomatyczne. A niech upadnie, płakał po nim nie będę i płacić mi się za niego nie chce choćby w postaci kapitalizacji spółki z podatków nas, mieszkańców. Stalowa Wola, Boguchwała, Przemyśl, inne miasta mają SIM i budżety. Da się? To nie jest tak do końca, że TBS funkcjonuje jak SIM, SIM'y bowiem funkcjonują od 2 lat. Syndyk mieszkań z mieszkańcami nie sprzeda, a znając postępowania upadłościowe, to ho ho z 10 lat zejdzie jak nie dłużej. I nawet jak TBS padnie to mieszkańcy mają problem? Nie. Banki.

Cięcie kosztów w postaci "przenoszenia" pracowników do piwnic jest po prostu bez sensu, to są marginalne koszty.

Ogólnie tłumaczenia prezesa do mnie nie przemawiają w ogóle. Na koniec PDB w swoim stylu: siądźmy, rozmawiajmy, wypracujmy konsensus, itd. Chyba sobie włączę na patefonie zdartą płytę The Beatles, lepiej brzmi.

pewnyswego
Posty: 135
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Podwyżki w TTBS

Post autor: pewnyswego » 18-11-2022 22:16

Widziałem oglądałem kilka subiektywnych wniosków. Ten "prezes " gdzieś coś jakoś pobierał jakieś nauki u jakiegoś speca odnośnie komunikacji albo sam sie douczał na np YouTube. Dlaczegóż a no dlatego iż często przewijało sie " to nie jest ani pani wina ani prezydenta ani moja wina" ten schemat powtarzał się co najmniej kilka razy. Sprawa druga jak mnie pamięć nie myli odnosił sie również do pań słowami " droga pani" jak ja bym był taką panią i tak by się do mnie zwracał to bym mu powiedział że dla niego nie jestem ani droga ani tania. To było słabe!! A te wycieczki tegoż" szefa "TTBS personalne do uczestników to już świadczą o jego niestety/ stety ( zależy dla kogo) chłopowości- czytaj wyszła naturalna postawa taka jaka jest na co dzień w luźnych rozmowach ze znajomymi. Idziemy dalej fakt coś tam odpowiadał czasem na temat a czasem bez sensu ale no właśnie jak ktoś już gdzieś napisał i sam przewinąłem sobie później tę relację zobaczycie na końcu spotkania uśmiech do pana Prezydenta!! Czy to czas i miejsce na te uśmiechy? I tu znów wracamy do punktu wyjścia wychodzą naturalne instynkty tegoż "szefa "TTBS. No patrząc na to, to naprawdę było żenujące. Ale tak sobie teraz myślę a może ten uśmiech był właśnie dlatego że jednak udało sie rozbić tę duża liczbę mieszkańców na dwie trzy osoby które mają się kontaktować z szefem TTBS?? O ktore tak prosił ten " szef" jak i prezydent a mieszkańcy nie zgadzali sie na to a koniec końców przystali na to!!. I tu błąd mieszkańców że przynajmniej na tym spotkaniu dali sie podzielić na podgrupy!!! Słowa szef itd specjalne są wzięty w cudzysłów bo jaki to szef to wyjaśnił już Pan chyba mieszkaniec który podsumował go generalnie na samym początku. Prezydent sam sobie strzela w kolano mając takich współpracowników a dziwię sie mieszkańcom iż chcą rozmawiać z tym " szefem" a wcześniej twierdząc w oświadczeniu iż ich pomawia. Szanowni mieszkańcy TTBS jeśli ktoś was pomawia, dyskredytuje itp itd to najpierw należałoby kierować sprawę do sądu a następnie stanowczo sprawę postawić inny szef TTBS a później możemy rozmawiać.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Podwyżki w TTBS

Post autor: zbyry » 18-11-2022 23:00

Nie widziałem na transmisji, ale są zdjęcia na NW24. A jako, że lubię detale zauważam, że prezes miał naprawdę świetny krawat, to trzeba przyznać. Bardzo elegancki. Ale w kompozycji z dżinsami...i tu się powstrzymam.

Pozytyw - PDB jedynym sensownie i z gustem ubranym człowiekiem z pośród mężczyzn zasiadających za stołem. Ogólnie jakby nie patrzeć, styl ma dobry i praktycznie zawsze dopasowany do okazji.

Edit: wpis powstał z myślą o tym, że szukałem jakichś pozytywów wśród całej tej akcji :)

thededus
Posty: 2
Rejestracja: 07-11-2022 09:31

Re: Podwyżki w TTBS

Post autor: thededus » 19-11-2022 13:07

Dużym minusem jak dla mnie było skupienie się na ciągłym powtarzaniu co wchodzi w skład czynszu. Była zapowiedź że zostanie przedstawiony plan remontowy dla każdego z bloków i niestety nie doczekałem się ważnych dla mnie informacji. Dlatego uważam że słabo wyszło całe to spotkanie bo w pewnych momentach przypominało to polityczną potyczkę aniżeli próba dotarcia do jak największej ilości mieszkańców poprzez jakikolwiek dialog. Była nadzieja przy tym jak pierwszy z mieszkańców zgłosił problemy, opowiedział o problemach bloku, głupia moja nadzieja była w tym że całe to spotkanie będzie wypełnione podobnymi problemami zgłaszanymi przez kolejnych mieszkańców, być może zbyt młody jestem i za dużą nadzieją żyje że liczyłem na spotkanie które poruszy nie tylko sprawy finansowe.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Konto TTBS zajęte przez komornika?

Post autor: admin » 06-12-2022 18:26

Czyżby potwierdzały się krążące po mieście od tygodnia plotki?

Radny Kamil Kalinka pyta w interpelacji czy prawdą jest, że konto TTBS zostało zajęte przez komornika, a jeśli tak, to z jakiego powodu.
https://bip.tarnobrzeg.pl/attachments/download/7312

Z podobną interpelacją wystąpiła również Monika Łagowska-Cebula, pytając:
Czy TTS uczestniczy obecnie w sporach sądowych, jakich i ilu?
Czy w przypadku zobowiązania do zapłaty zasądzonych należności TTBS posiada środki pieniężne na wywiązanie się z nałożonego obowiązku?
Czy są lub były prowadzone czynności przez komornika sądowego w TTBS?
Jeśli tak, jakie postępowanie jest podstawą tych czynności?
Czy mienie spółki zostało zajęte, jeżeli tak, to jakie?
https://bip.tarnobrzeg.pl/attachments/download/7308

Kamil Kalinka pyta również o rachunek zysków i strat w ostatnich dwóch latach:
https://bip.tarnobrzeg.pl/attachments/download/7309

A Monika Łagowska-Cebula o to czy umowa z deweloperem została zawarta przez TTBS zgodnie z prawem:
https://bip.tarnobrzeg.pl/attachments/download/7307

Już miałem napisać, że robi się ciekawie, ale w sumie jest dokładnie na odwrót. Robi się nieciekawie.

marazel
Posty: 31
Rejestracja: 23-01-2019 11:46

Re: Konto TTBS zajęte przez komornika?

Post autor: marazel » 07-12-2022 10:30

Świetne pytania Pani Radnej! Ta sprawa z wyprowadzeniem działki z majątku miasta śmierdzi na kilometr.

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Konto TTBS zajęte przez komornika?

Post autor: olekko » 07-12-2022 23:07

Na stronie tytułowej Tygodnika Nadwiślańskiego nie ma znaku zapytania. Komornik zajął konto TTBS.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konto TTBS zajęte przez komornika?

Post autor: admin » 07-12-2022 23:18

No dokładnie takiej informacje krążyły jakieś 8 dni temu, a pytajnik, bo radni też pytali, a nie miałem 100% oficjalnego potwierdzenia.
Ale, że prezydent straszył lokatorów syndykiem, a nie wspomniał ani słowem o komorniku?
Albo, że prezes robił dopiero co obiegówkę po mediach, a teraz w ważnej sprawie nagle cisza zapadła...
Tajemnice bolesne.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Konto TTBS zajęte przez komornika?

Post autor: zbyry » 10-03-2023 15:36

Obsługa jeziora odpadła TTBS na rzecz Santa-Eko. Przegrał bowiem tegoroczny przetarg. Jeden kawałek tortu się odłamał. I zdaje się mówią, że odpadnie/odpadną inne tortu kawałki. Ciekawym zatem, kto zapłaci wszystkie zobowiązania dotychczas zaciągnięte? Lokatorzy w czynszach, czy też ogół mieszkańców/podatknikow Tarnobrzega będących jak i niebędących lokatorami TTBS?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konto TTBS zajęte przez komornika?

Post autor: admin » 01-08-2023 21:07

Znów pojawiają się kontrowersje wokół TTBS, a to za sprawą nowego regulaminu porządkowego.

Zaczęło się od dokarmiania zwierząt, temat wziął na tapet DiM Team:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100082569604587

Ale to nie jedyna reakcja:
https://www.facebook.com/eston77/posts/ ... K7r6F6MVNl

Zwraca uwagę straszenie sprawą przed kolegium do spraw wykroczeń, które to kolegia nie istnieją od ponad 20 lat.
W publikowanym przez DiM Team "upomnieniu" nie obyło się bez błędów we fleksji (zanieczyszczenie terenu, które jest naszą własnością :) ) i ortograficznych (nie dostosowanie).

djkynek
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Konto TTBS zajęte przez komornika?

Post autor: djkynek » 02-08-2023 09:46

Mędrykowski - ksywka kolegium

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kampania wyborcza 2023 - Małgorzata Zych z paktu senackiego opozycji zamiast Ryszarda Petru

Post autor: admin » 23-08-2023 21:06

Znów głośno o TTBS. Tym razem za sprawą opisanej przez DiM Team eksmisji za dokarmianie kotów i gołębi.

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 2569604587

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Kampania wyborcza 2023 - Małgorzata Zych z paktu senackiego opozycji zamiast Ryszarda Petru

Post autor: A1313 » 23-08-2023 21:18

Pójdzie w kraj z przytupem, geniusze intelektu.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konto TTBS zajęte przez komornika?

Post autor: admin » 24-08-2023 18:40

Czara mara, trochę nagłośnienia medialnego i problem dało się rozwiązać. I nie było tak od razu?

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 2569604587

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konto TTBS zajęte przez komornika?

Post autor: admin » 25-08-2023 20:50

Problem rozwiązany, a na koniec oświadczenie prezesa TTBS:
https://www.tarnobrzeg.info/2023/08/25/ ... zwierzeta/

Chociaż dla niektórych to wciąż nie jest koniec.

ODPOWIEDZ