Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 17-10-2020 09:09

To w Stalowej wreszcie ruszy inwestycja polegająca na budowie żłobko-przedszkola z basenem. Złożone oferty mieszczą się poniżej zakładanego budżetu (20 mln).

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 24-11-2020 17:08

Ciekawostka z Mielca. Wysokość nowobudowanej hali pozwala na rozgrywanie w niej mistrzostw Polski, ale jest o kilkadziesiąt centymetrów za niska na mistrzostwa Europy.


Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 29-01-2021 13:04

W poniedziałek w Stalowej, ma pojawić się pan Gowin i ogłosić wspólny program Stalowej oraz KZN (Krajowy Zasób Nieruchomości). Czytać to należy w taki sposób, iż prawie "za darmo", Stalowa zbuduje sobie całkowicie nowe osiedle mieszkaniowe wielorodzinne. Chodzi o te osiedle Leśna, o którym dłuższy czas się mówi ale nic się nie działo (bo kredytów dla Stalowej już zabrakło w bankach). Szkoda, że u Nas od długiego czasu nic się nie mówi o terenach pod tego typu budownictwo (ani nie prowadzi wykupu nieruchomości pod takie inwestycje).

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: TSS » 29-01-2021 18:27

norweski_leśny pisze:
29-01-2021 13:04
W poniedziałek w Stalowej, ma pojawić się pan Gowin i ogłosić wspólny program Stalowej oraz KZN (Krajowy Zasób Nieruchomości). Czytać to należy w taki sposób, iż prawie "za darmo", Stalowa zbuduje sobie całkowicie nowe osiedle mieszkaniowe wielorodzinne. Chodzi o te osiedle Leśna, o którym dłuższy czas się mówi ale nic się nie działo (bo kredytów dla Stalowej już zabrakło w bankach). Szkoda, że u Nas od długiego czasu nic się nie mówi o terenach pod tego typu budownictwo (ani nie prowadzi wykupu nieruchomości pod takie inwestycje).
Tarnobrzeg ma potencjał dużo większy niż Stalowa Wola, a zapotrzebowanie na nowe mieszkania w budynkach wielorodzinnych na pewno jest. Możliwa jest budowa osiedla za torami na osiedlu Mokrzyszów na wprost os. Siarkowca lub na os. Sielec. Na os. Sielec można by stworzyć osiedle dla Tarnobrzega i Sandomierza i wykorzystać tańsze nieruchomości dla deweloperów niż w Sandomierzu - ruch po stronie miasta Tarnobrzeg, aby dobrze uzbroić te tereny i uchwalić MPZP pod inwestycje budownictwa wielorodzinnego. Wszystko zależy od chęci.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 01-02-2021 13:44

I mamy szczegóły odnośnie inwestycji w Stalowej. Zbudują całkowicie nowe osiedle na 1 250 mieszkań! Lokalizacja to Charzewice. Oczywiście do tego dojdzie pełna infrastruktura. Koszt inwestycji to ok. 300 mln złotych. Biedna Stalowa 60% z tej sumy dostanie. Pozostała kwota to preferencyjny kredyt z BGK, który się będzie sam spłacał poprzez osoby mieszkające w tych mieszkaniach. Nic tylko budować.

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: ja_30 » 02-02-2021 11:37

TSS pisze:
02-02-2021 11:29
Jedyne tereny pod duże osiedla wielorodzinne to Mokrzyszów lub Sielec ewentualnie jezioro (Hartbex). Jeżeli chodzi o scalanie gruntów to nie zajęłoby ono dwadzieścia lat jak pisał Anioł, no chyba ze obibokom. Nowa obwodówka daje nowe możliwości w różnej zabudowie wokół niej, bo tak na pewno się stanie. Najwięcej skorzystają ci którzy mają tam grunty (Kamionka, Sobów i Zakrzów). Tylko pozazdrościć należy Stalowej Woli prezydenta i urzędników UM, którzy działają na rzecz rozwoju miasta, bo u nas czekają na cuda typu manna z nieba.
Możesz podać przykład na czym polega ten rozwój mojego miasta? Bo ja widzę olbrzymią konsumpcję przez ostatnie lata

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: TSS » 02-02-2021 12:03

Budowa infrastruktury z dużymi dofinansowaniami państwa i UE
- mosty
- remonty budynków i budowy nowych przystanków PKP,
- remonty i budowy nowych dróg - drogi o lepszych parametrach niż w TBG-u,
- remonty budynków kultury i sportu (jest tego sporo w porównaniu do TBG))
- itd...(w planach m.in.: spalarnia na kredyt, za którą zapłacą m.in. mieszkańcy TBG, więc zejdź na ziemię, gdzie my a gdzie wy, a startowaliście z gorszego pułapu niż my).
To wszystko w najbliższym czasie zacznie procentować.
Zgodzę się, że dużo kredytów pobrało miasto Stalowa Wola na te inwestycje, ale i tak stoi lepiej niż Tarnobrzeg bo ma co sprzedawać lub zastawiać .
A Tarnobrzeg może co najwyżej sprzedać resztkę udziałów w WT i RDM za pół wartości ot tyle i aż tyle. Przypomnę ci tylko, że to Tarnobrzeg sponsoruje wam tańsze śmieci i będzie tak dalej dopóki, ktoś w TBG-u nie zacznie myśleć.

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: ja_30 » 02-02-2021 12:18

Ile mostów zbudowano?
W jaki sposób remont budnkow kultury wpływa na rozwój miasta? (Nie neguję potrzeby takich remontów).
Stalowa gospodarczo rozwijała się za poprzedniego prezydenta, cała masa firm lokowała się w stalowej. Nie wiem na jakim pułapie jest Tarnobrzeg, ale brak galerii nie jest dla mnie wyznacznikiem.
Jeśli byś mnie spytał jakie firmy zostały ściągnięte przez ostatnie 5lat do Stalowej, to jedyne co mi przychodzi do głowy to KFC. I to też świadczy na jakim pułapie jesteśmy skoro prezydent miasta jest obecny na otwarciu lokalu z kurczakiem...
Nie neguję parku liniowego, wodnego placu zabaw, stadionu, itd.
Tylko nas na to nie stać.
A wierz mi najlepsze place zabaw nie zatrzymają ludzi, jeśli nie będzie pracy.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 03-02-2021 08:57

Tylko nie możemy zapominać o tym, że poza kontrowersyjnymi inwestycjami, zrobionymi w Stalowej, idą również takie, których naprawdę możemy pozazdrościć. Dla przykładu: nowa droga na strefę pod torami, czy podobne rozwiązanie (czyli poprowadzenie drogi pod torami), które ruszy w tym roku pomiędzy Okulickiego a Przemysłową (mam nadzieję, że nie pomyliłem nazw). Takich rozwiązań w twardą i potrzebną infrastrukturę możemy zazdrościć. Zwłaszcza tego drugiego rozwiązania, które dopiero ruszy. U nas w przypadku powstania parku handlowego na Mokrzyszowie, okolice wiaduktu będą w niektórych momentach korkować się zupełnie. Jedynie sensowne rozwiązanie musiałoby polegać na zrobieniu jakiegoś przejazdu pod torami jak w Stalowej, tak aby chociaż częściowo rozładować ruch.
Tak, że inwestycji w drogi, można Stalowej jak najbardziej zazdrościć. Plus tego, że planując jakiekolwiek główne ciągi komunikacyjne przez północ naszego województwa, od razu zaczyna się od Stalowej. Nawet jeżeli nie do końca jest to logiczne.

manukun
Posty: 21
Rejestracja: 30-08-2017 23:53

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: manukun » 04-02-2021 19:01

Poczekaj na koniec kadencji, może w końcu zaczną budowę mostu na Sanie jako łącznik z S74 i modernizację linii kolejowej do Łętowni. Odcinek Łętownia-Rzeszów według zapewnień powstaje jako pierwszy w ramach szprychy podkarpackiej. Zakres będzie niemały, skoro prezydent wygadał się o opóźnieniu remontu ul. Sosnowej spowodowanym budową bezkolizyjnego przejazdu kolejowego. Przy czym ul. Sosnowa to 2 albo 3 garnitur strategiczny dla miasta, więc pozostałe w centrum 2 przejazdy kolizyjne pewnie też zostaną zrobione.

Choć znając jego, znalazł sobie wygodną wymówkę na kilka lat.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: TSS » 09-02-2021 13:04

To mi się podoba

https://tyna.info.pl/stalowa-wola-stawi ... ke-ciepla/

współpraca z developerami i prywatnymi podmiotami, a u nas jakieś plany w ogóle są na przebudzenie miasta.

Spalarnię to my im chyba wybudujemy, bo z 13 zł opłaty niewiele zostaje, natomiast z 26 zł to już niezły zysk mają, no ale mają ludzi którzy myślą do przodu bez uszczerbku dla swoich mieszkańców.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 16-03-2021 21:51

Do tej pory fabryka w Stalowej Woli nie wyprodukowała ani jednej użytkowej maseczki.
Nazwa "szwalnia" chyba też mocno nieadekwatna, podobnie jak zdjęcie. Nikt nie szyje 30 milionów maseczek miesięcznie.


olekko
Posty: 1728
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: olekko » 17-03-2021 14:03

https://leliwa.pl/stalowa-wola-konsorcj ... worca-pkp/

Może by tak za tę drugą połowę...? ;)

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: TSS » 17-03-2021 14:37

Może by tak, z oszczędności z przetargu dotyczącego remontu dworca PKP w Rozwadowie, PKP wyremontowało dworzec w TBG, tylko kto z władz miasta napisze pismo do PKP jak prezydentowi nie zależy, aby ten budynek wyglądał estetycznie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 17-03-2021 18:18

Dworzec w Tarnobrzegu z siedzibą w Rozwadowie. Pamiętam ten dworzec sprzed 25 lat, bo tam były przesiadki do Lublina. Wolałem zwykle siedzieć w nieogrzewanym pociągu niż na tym dworcu :)

malgorzata68
Posty: 1
Rejestracja: 15-04-2021 20:27

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: malgorzata68 » 15-04-2021 20:40

Takie info.Nie wiem czy prawdziwe ale wygląda wiarygodnie.Castorama w miejsce Tesco w Stalowej Woli.Podpisano umowę.W maju zacznie sie rozbiórka wewnątrz ,wyprzedaż towaru i przeróbka dla Castoramy.Przynajmniej tak twierdzi pracownik ktory w tym wszystkim uczestniczy.Wiec Castorama w Stalowej Woli a w Tarnobrzegu z tego co slyszalam Leroy Merlin.Mam nadzieje ze powstanie.

https://stalowemiasto.pl/forum/forum.ph ... &id=955529

https://tyna.info.pl/leroy-merlin-w-tar ... tora-roku/

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 15-04-2021 21:15

Świetne wieści.
Wolę Casto, bardziej... męska? ;)
Nie żebym jeździł specjalnie, ale przy okazji jak najbardziej.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 16-04-2021 08:39

Tej Castoramy można się tam spodziewać z jednego powodu. Miała wchodzić u nas na parku. Jeżeli już nie chce to znaczy, że znalazła sobie inną lokalizację w miarę blisko. Teraz skończy się pewnie jak to często bywa. W Stalowej powstanie duży sklep budowlany, a u nas się wycofa ze względu na "nasycenie" okolicznego rynku. (Trochę narzekania).

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 16-04-2021 11:26

A nie jest tak, że każda sieć patrzy po swojemu? Przecież czasem markety budowlane różnych sieci są prawie po sąsiedzku.
Merlin w Mielcu, ale kolejne już daleko: Rzeszów, Radom, Lublin.
Castoramę mamy w Ostrowcu, Rzeszowie, Kielcach, jakby była w Stalowej, to rzeczywiście u nas już niekoniecznie.

Roman90
Posty: 96
Rejestracja: 19-10-2020 09:37

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: Roman90 » 18-05-2021 09:57

Zapowiedziano powstanie Lwowskiej -bis to dla nas również bardzo dobra informacja, będzie można pojechać na giełdę bez korków ;)

ODPOWIEDZ