Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
djkynek
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: djkynek » 14-02-2022 11:49

globo spadaj

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: ja_30 » 14-02-2022 13:16

djkynek pisze:
14-02-2022 11:49
globo spadaj
A to nie temu służy ten wątek? Jeśli Was to nie interesuje, to proponuję Adminowi zamknąć temat

megi68
Posty: 46
Rejestracja: 28-09-2021 10:15

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: megi68 » 14-02-2022 16:45

Ruszyła przebudowa zabytkowego dworca kolejowego w Stalowej Woli - Rozwadowie. Będzie perełką!
Przywrócenie historycznego piękna elewacji, połączenie elementów dawnego wystroju z nowoczesnością i podniesienie standardu obsługi podróżnych – to główne cele rozpoczętej przebudowy dworca Stalowa Wola Rozwadów. PKP S.A. przekazały poniedziałek 14 lutego wykonawcy plac budowy.
Renowacji zostanie poddana elewacja wraz ze znajdującymi się na niej detalami architektonicznymi, gzymsami czy opaskami dookoła okien i drzwi. Kolorem dominującym będzie beż. Detale zostaną utrzymane w odcieniu starej bieli, a odtworzona na wzór historycznej stolarka okienna i drzwiowa będzie ciemnobrązowa. Kolorystka elewacji będzie współgrała z nowym, wykonanym z dachówki karpiówki dachem o kolorze wypalanej gliny. Na elewacji pojawią się przestrzenne, podświetlane napisy „dworzec kolejowy” (od strony miasta) oraz Stalowa Wola Rozwadów z logotypem Polskich Kolei Państwowych S.A. (od strony peronów). Ciekawostką jest odtworzenie na elewacji południowo-wschodniej historycznego napisu „Rozwadów”. Całość osiągniętego w ten sposób efektu estetycznego podkreśli nocna iluminacja dworca.
Olbrzymią metamorfozę z poszanowaniem przejdzie przestrzeń obsługi podróżnych. Hol pełniący funkcję poczekalni będzie mieścił się na parterze północnej części budynku. W wystroju wnętrza postawiono na połączenie elementów historycznych z nowoczesnością. Zaplanowano rekonstrukcję historycznej posadzki złożonej z kwadratowych beżowych płytek, którą uzupełnią ornamentalne płytki w kolorze beżowym i czerwonym. Ma ona współgrać z nowoczesną szarością ścian oraz bielą stolarki okiennej i drzwiowej. W holu podróżni znajdą ergonomiczne ławki, kosze, gabloty z rozkładem jazdy pociągów oraz elektronicznie tablice przyjazdów i odjazdów pociągów. W jego sąsiedztwie zaprojektowano pomieszczenie kasy biletowej, toalety oraz niewielki lokal komercyjny. Tuż nad przestrzenią obsługi podróżnych, na pierwszym piętrze, zaplanowano pomieszczenia dla spółek kolejowych oraz posterunek Straży Ochrony Kolei. Pozostałe przestrzenie, zarówno na parterze i piętrze zajmą lokale na wynajem.
Planowany termin otwarcia dworca dla podróżnych to lato 2023 rok.

https://echodnia.eu/podkarpackie/ruszyl ... 1-16048561

https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=25682

https://stalowemiasto.pl/artykuly/artyk ... z&id=53142

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: TSS » 14-02-2022 18:42

megi68 pisze:
14-02-2022 16:45
Ruszyła przebudowa zabytkowego dworca kolejowego w Stalowej Woli - Rozwadowie. Będzie perełką!
Przywrócenie historycznego piękna elewacji, połączenie elementów dawnego wystroju z nowoczesnością i podniesienie standardu obsługi podróżnych – to główne cele rozpoczętej przebudowy dworca Stalowa Wola Rozwadów. PKP S.A. przekazały poniedziałek 14 lutego wykonawcy plac budowy.
Renowacji zostanie poddana elewacja wraz ze znajdującymi się na niej detalami architektonicznymi, gzymsami czy opaskami dookoła okien i drzwi. Kolorem dominującym będzie beż. Detale zostaną utrzymane w odcieniu starej bieli, a odtworzona na wzór historycznej stolarka okienna i drzwiowa będzie ciemnobrązowa. Kolorystka elewacji będzie współgrała z nowym, wykonanym z dachówki karpiówki dachem o kolorze wypalanej gliny. Na elewacji pojawią się przestrzenne, podświetlane napisy „dworzec kolejowy” (od strony miasta) oraz Stalowa Wola Rozwadów z logotypem Polskich Kolei Państwowych S.A. (od strony peronów). Ciekawostką jest odtworzenie na elewacji południowo-wschodniej historycznego napisu „Rozwadów”. Całość osiągniętego w ten sposób efektu estetycznego podkreśli nocna iluminacja dworca.
Olbrzymią metamorfozę z poszanowaniem przejdzie przestrzeń obsługi podróżnych. Hol pełniący funkcję poczekalni będzie mieścił się na parterze północnej części budynku. W wystroju wnętrza postawiono na połączenie elementów historycznych z nowoczesnością. Zaplanowano rekonstrukcję historycznej posadzki złożonej z kwadratowych beżowych płytek, którą uzupełnią ornamentalne płytki w kolorze beżowym i czerwonym. Ma ona współgrać z nowoczesną szarością ścian oraz bielą stolarki okiennej i drzwiowej. W holu podróżni znajdą ergonomiczne ławki, kosze, gabloty z rozkładem jazdy pociągów oraz elektronicznie tablice przyjazdów i odjazdów pociągów. W jego sąsiedztwie zaprojektowano pomieszczenie kasy biletowej, toalety oraz niewielki lokal komercyjny. Tuż nad przestrzenią obsługi podróżnych, na pierwszym piętrze, zaplanowano pomieszczenia dla spółek kolejowych oraz posterunek Straży Ochrony Kolei. Pozostałe przestrzenie, zarówno na parterze i piętrze zajmą lokale na wynajem.
Planowany termin otwarcia dworca dla podróżnych to lato 2023 rok.

https://echodnia.eu/podkarpackie/ruszyl ... 1-16048561

https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=25682

https://stalowemiasto.pl/artykuly/artyk ... z&id=53142
fajnie, a u nas w TBG-u odłożone w czasie, kiedyś coś tam zrobią pewnie po najmniejszej linii oporu i tanio, czyli tak se.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 14-02-2022 20:06

ja_30 pisze:
14-02-2022 13:16
djkynek pisze:
14-02-2022 11:49
globo spadaj
A to nie temu służy ten wątek? Jeśli Was to nie interesuje, to proponuję Adminowi zamknąć temat
Interesuje. Może mniej jaki punkt handlowy się otwiera, ale co się buduje jak najbardziej.
Mamy tu pewne (jedni mniej, drudzy bardziej) przewrażliwienie, po założycielu tego wątku - globo, który zaczynał normalnie, by coraz bardziej trollować, rejestrując się w końcu pod wieloma nickami. Wypowiedzi megi68 tymczasem mieszczą się w granicach mojej szerokiej tolerancji, a przynajmniej wypowiedzi z tego forum.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: Jacek » 14-02-2022 23:40

megi68 pisze:
14-02-2022 16:45
Ruszyła przebudowa zabytkowego dworca kolejowego w Stalowej Woli - Rozwadowie. Będzie perełką!
Tak się składa, że byłem na tym dworcu kilka miesięcy temu. Szok. Budynek był, jak był, obskurny. Ale nowe perony i ich wyposażenie (nawierzchnia, tablice, nagłośnienie, wyświetlacze, ławeczki, zadaszenia, tory z nowym tłuczniem, itp) - to XXI wiek. Myślę, że było to o wiele droższe i sensowniejsze niż prace remontowe durnego (choć wiekowego), nikomu do podróży dziś niepotrzebnego budynku. Taka refleksja...

George_WW
Posty: 67
Rejestracja: 26-12-2019 09:06

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: George_WW » 15-02-2022 19:58

Może troche nie w temacie ale widzisz Adminie ostatnio tak sie zachwycałeś nad Stalową Wolą a tu proszę:
https://echodnia.eu/podkarpackie/stalow ... 1-16049857

megi68
Posty: 46
Rejestracja: 28-09-2021 10:15

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: megi68 » 15-02-2022 20:10

Fakt ze Stalowa Wola sie wyludnia.Ale....tak samo wyludnia sie Ostrowiec Świętokrzyski.....

https://www.lokalnatelewizja.pl/wiadomo ... ncow-ubylo

Tarnów.....

https://tarnow.naszemiasto.pl/tarnow-wy ... 15-8658429

Lublin....

https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/ ... 02288.html

i setki innych miast w Polsce.Tarnobrzeg również.

https://nadwisla24.pl/2022/01/04/ubylo- ... tystykach/

...także jest to problem ogólnopolski.Ale wracając do tematyki wątku .........SK Nexilis. Koreańska firma, która niedługo rusza z budową fabryki w Stalowej Woli.SK Nexilis zaczęło rekrutacje do zakładu w Stalowej Woli.Ofert pracy na LinkedIn. Może takie inwestycje poprawia liczebność Stalowej Woli a także Tarnobrzega i innych miejscowości

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 15-02-2022 20:51

George_WW pisze:
15-02-2022 19:58
Może troche nie w temacie ale widzisz Adminie ostatnio tak sie zachwycałeś nad Stalową Wolą a tu proszę
Nie mogę sobie przypomnieć. W którym to miejscu zachwycałem się "nad Stalową Wolą"?

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: ja_30 » 15-02-2022 22:35

Czy tylko ja mam takie wrażenie, czy ten wątek zmierza w złą stronę. Admin nigdy nie optował za Stalową. Pozwala pisać co się w niej dzieje.
Jeszcze raz. Jeśli większość ma to w ... nosie, to Adminie trzeba rozważyć zasadność kontynuowania tego wątku.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 15-02-2022 23:11

Wiadomo, że w Stalowej Woli buduje się, szczególnie w ostatnich latach, wyraźnie więcej niż w Tarnobrzegu.
Według wielu komentarzy decyzje o przydziale środków często są polityczne. Gorąca atmosfera polityczna, w połączeniu z tradycyjną rywalizacją naszych miast na różnych polach powoduje, że całkiem obiektywne informacje mogą być przez niektórych odbierane jako celowa prowokacja. Czasem to zresztą bywała świadoma prowokacja, co dodatkowo wzmaga czujność i wrażliwość.

Przyznam, że sporadycznie zaglądam na stalowowolskie portale, a o tym co się buduje po sąsiedzku dowiaduję się głównie z tego wątku.
Chętnie wątek zostawię, licząc na to, że pozostanie wątkiem głównie informacyjnym. Poza tym okolice wokół Tarnobrzega to nie tylko Stalowa Wola.

Szczerze się cieszę, że Castoramę będę miał o połowę bliżej niż do tej pory, ale oczywiście wolałbym ją w Tarnobrzegu :)

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: spit » 16-02-2022 11:08

a co tym admin w budowlance robisz,ze ta Castorama tak na wagę złota?? ;)
żart,pewnie i ja czasem skorzystam

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 16-02-2022 18:30

Bardzo lubię budowlankę! Trudno o coś bardziej realnego i twórczego niż budowanie, chociażby w porównaniu z takim pisaniem w Internecie.

Pochwalę się co robiłem w ostatnich kilku latach: wykopy, gładzie, malowanie, płytki, panele, sufity podwieszanie i suche tynki, ocieplanie wełną, podłoga na legarach, biały montaż, meble, elewacje drewniane, łacenie, proste szkielety i więźby, krycie blachą, rynny, montaż stolarki, tarasy na legarach, ogrodzenia panelowe, montaż kominka, a z instalacji wentylacja z odzyskiem, elektryka bez rozdzielni, woda i kanalizacja wewnętrzne.
Nie znam się za to nic m.in. na murarce, tynkowaniu, elewacjach i spawaniu :)

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: spit » 17-02-2022 13:00

kurna a ja szukałem ekipy do remontu,a tu proszę

megi68
Posty: 46
Rejestracja: 28-09-2021 10:15

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: megi68 » 19-02-2022 20:55

Wiem ze wielu a na pewno admin ucieszy sie z tej informacji.Otóż 27 kwietnia - oficjalne otwarcie CASTORAMY w Stalowej Woli.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: karas » 20-02-2022 12:20

ja_30 pisze:
15-02-2022 22:35
Czy tylko ja mam takie wrażenie, czy ten wątek zmierza w złą stronę. Admin nigdy nie optował za Stalową. Pozwala pisać co się w niej dzieje.
Jeszcze raz. Jeśli większość ma to w ... nosie, to Adminie trzeba rozważyć zasadność kontynuowania tego wątku.
Prosciej jest nie obserwować, jeżeli kogoś nie interesuje. Po to fora mają wątki, żeby każdy wybrał te, które go interesują.
Karaś

megi68
Posty: 46
Rejestracja: 28-09-2021 10:15

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: megi68 » 21-02-2022 17:32

21 lutego br. wiceminister infrastruktury Rafał Weber wręczył samorządowcom z terenu powiatu stalowowolskiego symboliczne bony z kwotą dotacji przyznanej na inwestycje drogowe w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Do powiatu i gmin z terenu powiatu stalowowolskiego trafi blisko 14 mln zł.Między innymi powstanie całkowicie nowy okład wjazdu do Stalowej Woli od strony Niska w okolicy ul.Spacerowej i mleczarni z turbo rondem oraz otwarcie terenów pod inwestycje od mleczarni do torów i Mc Donalds.

https://sztafeta.pl/2022/02/21/fundusz-rozwoju-drog/

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: Dawid_tbg » 21-02-2022 17:54

megi68 pisze:
21-02-2022 17:32
21 ul.Spacerowej i mleczarni z turbo rondem
https://sztafeta.pl/2022/02/21/fundusz-rozwoju-drog/
Turbo ronden, podoba mi się że myślą o upłynnieniu ruchu, podobne rondo ostatnio zostało oddane do użytku w stalowej na nowo wyremontowanej ul. Popiełuszki. Gdzie wszystkie pasy są kieunkowe, eliminuje to zatory i poprawia bezpieczeństwo.
A u nas na głównej arterii miasta (mam na myśli wjazd na obwodnicę ul Sikorskiego) małe rondko. Kolejny bubel buduje się na naszych oczach.

megi68
Posty: 46
Rejestracja: 28-09-2021 10:15

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: megi68 » 22-02-2022 10:05

Jest szansa, że w tym roku ruszy od lat zapowiadana w Stalowej Woli budowa galerii z funkcją dworca.10 lat temu teren dworca został sprzedany firmie z Tarnobrzega p.Kolek za kwotę 5,1. Na nowym dworcu autobusowym ma powstać 9 stanowisk, w tym 7 odjazdowych dla autobusów oraz 2 przelotowe. Dodatkowo ma powstać powierzchnia z poczekalnią, biurem obsługi podróżnych, kasami biletowymi oraz stanowiskiem dla dyspozytora.

https://leliwa.pl/stalowa-wola-czy-w-ty ... z-dworcem/

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 22-02-2022 17:33

Niezła umowa jeśli dobrze rozumiem - 10 lat odroczenia na 20% płatności, bez odsetek?
A tam nie ma już jakiejś galerii na tej samej ulicy, po sąsiedzku?

ODPOWIEDZ