Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
sąsiad
Posty: 179
Rejestracja: 10-09-2014 20:14

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: sąsiad » 20-02-2018 09:36

"Ta dyskusja jest coraz ciekawsza. Ale jakie dla nas są z tego wnioski?"
Ostatnio zmieniony 20-02-2018 09:36 przez sąsiad, łącznie zmieniany 1 raz.

tarnobrzezanin1234
Posty: 299
Rejestracja: 21-12-2015 15:41

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: tarnobrzezanin1234 » 20-02-2018 10:37

"
sąsiad pisze:Ta dyskusja jest coraz ciekawsza. Ale jakie dla nas są z tego wnioski?
Skończyć dyskusję i wziąć się do roboty!"
Ostatnio zmieniony 20-02-2018 10:37 przez tarnobrzezanin1234, łącznie zmieniany 1 raz.

bigi
Posty: 77
Rejestracja: 28-03-2016 19:20

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: bigi » 21-02-2018 09:34

"
tarnobrzezanin1234 pisze:
sąsiad pisze:Ta dyskusja jest coraz ciekawsza. Ale jakie dla nas są z tego wnioski?
Skończyć dyskusję i wziąć się do roboty!
Masz rację!!! Ale co tu robić???"
Ostatnio zmieniony 21-02-2018 09:34 przez bigi, łącznie zmieniany 1 raz.

tarnobrzezanin1234
Posty: 299
Rejestracja: 21-12-2015 15:41

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: tarnobrzezanin1234 » 21-02-2018 14:14

"
bigi pisze:
tarnobrzezanin1234 pisze:
sąsiad pisze:Ta dyskusja jest coraz ciekawsza. Ale jakie dla nas są z tego wnioski?
Skończyć dyskusję i wziąć się do roboty!
Masz rację!!! Ale co tu robić???
Skontaktuj się z niepełnosprawnymi i zacznij konkretnie działać, a nie tylko pisać!"
Ostatnio zmieniony 21-02-2018 14:14 przez tarnobrzezanin1234, łącznie zmieniany 1 raz.

kikol
Posty: 73
Rejestracja: 04-02-2017 22:49

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: kikol » 22-02-2018 11:41

"
tarnobrzezanin1234 pisze:
bigi pisze:
tarnobrzezanin1234 pisze: Skończyć dyskusję i wziąć się do roboty!
Masz rację!!! Ale co tu robić???
Skontaktuj się z niepełnosprawnymi i zacznij konkretnie działać, a nie tylko pisać!
A TY tY CO KONKRETNIE ROBISZ OPRÓCZ PUSTEGO GADANIA?"
Ostatnio zmieniony 22-02-2018 11:41 przez kikol, łącznie zmieniany 1 raz.

tarnobrzezanin1234
Posty: 299
Rejestracja: 21-12-2015 15:41

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: tarnobrzezanin1234 » 22-02-2018 14:54

"Zacznijmy od tego, że nie uprawiam pustego gadania, że niby w Tbgu niepełnosprawni mają gorzej niż w innych miastach. Jeżeli ktoś to zauważa i się mu to nie podoba, to niech konkretnie działa w tym temacie a nie tylko pisze o tym. Tyle co mam do powiedzenia!"
Ostatnio zmieniony 22-02-2018 14:54 przez tarnobrzezanin1234, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: andriu81 » 23-02-2018 00:58

"Żeby w ogóle mówić o działaniu na rzecz niepełnosprawnych,to najpierw należałoby wyjść z domu ,udać się do stowarzyszeń,instytucji,ośrodka pomocy społecznej i zapytać czy nie potrzebują pomocy,bo mam taki i taki pomysł na pomoc niepełnosprawnych,czyli na wolontariat. Oni znają potrzeby,wiedzą gdzie potrzebna pomoc. W Tarnobrzegu bardzo kiepsko wygląda sprawa pomagania poprzez działanie.Natomiast odwrotnie jest z pomocą materialną ,akcje charytatywne ,zbiórki mają się dobrze. No ale pieniądze wszystkiego nie załatwią,bo tu jednak potrzeba rąk do pracy. Coś o tym wiem,bo działam obecnie w trzech stowarzyszeniach,nie wymienię na forum.
Można robić wiele,tylko że niewielu ma siłę i chęć na jakieś działanie."

infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: infoludek » 08-08-2021 15:09

UWAGA!!! UWAGA!!! UWAGA!!!
CZY ZNOWU MUSIMY RATOWAĆ
NIEPEŁNOSPRAWNYCH w TARNOBRZEGU?!!!



W tej historii jest jednak coś optymistycznego, bo to czternastoletnie dziecko zwróciło uwagę na ciekawą rzecz, zadając naiwne  pytanie: „Tato, dlaczego w gazecie piszą o dwóch Idolach, a na stronie pana prezydenta tylko o jednym?”.

Niby nic takiego, a jednak! Niedawno zakończył się plebiscyt na Idola Podkarpacia. W dwóch kategoriach wygrała dwójka tarnobrzeżan. Jednakże prezydent miasta na swojej oficjalnej stronie internetowej bardzo dokładnie wylicza sukcesy i osiągnięcia tylko jednej z nich. Dodatkowo przedstawił organizatora i patronów, a o drugim laureacie zaledwie zasygnalizował tylko jednym zdaniem,  jakby było to jakieś „zero”, o którym  tylko „warto wspomnieć”, że jest.  Czyż nie jest to dobitny przykład wykluczania i  pozbawiania godności i dyskryminacji?

Dlaczego prezydent potraktował w tak   upokarzający sposób drugiego zdobywcę tytułu Idola Podkarpacia? To jest także mieszkaniec naszego miasta. Czy nie lubi  nasz Prezydent środowiska osób niepełnosprawnych? A może się ich wstydzi? To przecież nie ich wina, że tacy są, ale nasza że właśnie tak lekceważąco ich traktujemy – wspominając o  ich sukcesie dokładnie w jednym zdaniu. Przecież to zwykła kpina! Przykro nam, że Teraz musimy się za Prezydenta wstydzić! Bo kto, jeśli nie Prezydent miasta powinien dbać o równe traktowanie mieszkańców naszego miasta, nawet jeśli są niewidomi zwyciężają w swojej kategorii, mobilizując i aktywizując innych do działania. To właśnie takie osoby powinniśmy wspierać i promować, a nie chować pod dywan i udawać, że ich nie ma.Obawiamy się, że naszych paraolimpijczyków pan prezydent potraktuje podobnie?

eo
Posty: 62
Rejestracja: 13-09-2017 23:17

Re: Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: eo » 09-08-2021 09:08

Od razu widać, że to niewygodny temat. Szkoda, że tak się dzieje, bo myślę, że nie powinniśmy obok takich tematów przechodzic obojętnie.
Trochę nie bardzo wiem, na czym polega ta "optymistyczna wiadomość". Mogę jedynie przypuszczać, że na tym, iż nasza młodzież jest bardziej wrażliwa na niesprawiedliwość niż my sami.Jeśli tak, to raczej wróży coś dobrego na przyszłość.
A co do reakcji pana Prezydenta, no cóż, daje tym samym przykład innym i później nie ma sie co dziwić, że jego urzędnicy podobnie traktują niepełnosprawnych.

kikol
Posty: 73
Rejestracja: 04-02-2017 22:49

Re: Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: kikol » 09-08-2021 10:07

Jeśli jest tak, jak piszecie, to przyznam się, że się temu bardzo dziwię. Przecież każdy sukces niepełnosprawnego, to okazja do fotki i wycukrowanego artykułu, którórych naszemu PDB bardzo brakuje.

hermes32
Posty: 69
Rejestracja: 30-06-2018 22:43

Re: Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: hermes32 » 09-08-2021 15:58

Fajnie by było, gdy mielibyśmy link do tego artykułu. Wtedy można sobie wyrobić własne zdanie.
//sprawa druga - mamy wakacje i nie czas na takie poważne tematy.
A po trzecie - zgadzam się, że trzeba ratować niepełnosprawnych w naszym mieście. Sami sobie rady nie dadzą, tak jak chodników też sami sobie nie poprawią. Pamiętam w tej sprawie dyskusję o ulicy Sikorskiego po remoncie. Czy cokolwiek zostało poprawione? Nic! A czy ktoś z magistratu zrobił jakieś konsultacje w tej sprawie? Nawet nikt o tym nie pomyślał. I takich przykładów można podać więcej.

Innn
Posty: 151
Rejestracja: 04-01-2019 20:19

Re: Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: Innn » 09-08-2021 19:23

Przyznaję, że p. Roman Dąbrowski nie był mi znany - dlatego pozwolę sobie wkleić fragment z Echa, może inni też nie znali, to się dowiedzą
Gratuluję obu nagrodzonym
"W kategorii Idol Środowiska tytuł ten i pierwsze miejsce zdobył Roman Dąbrowski z Tarnobrzega - słabowidzący członek koła Polskiego Związku Niewidomych w Tarnobrzegu, filozof, były nauczyciel przedsiębiorczości, wykładowca akademicki oraz doradca i coach. Od 2001 roku aktywnie działa w Tarnobrzegu na rzecz osób z niepełnosprawnością. Dwukrotnie organizował i prowadził punkty informacyjno – doradcze dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół. Również dwukrotnie był członkiem i przewodniczącym Miejskiej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: admin » 09-08-2021 20:59

Bardzo pozytywna postać, chociaż akurat tej przedsiębiorczości to się za wiele nie nauczyłem ;)

eo
Posty: 62
Rejestracja: 13-09-2017 23:17

Re: Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: eo » 10-08-2021 11:58

Jak widać, zdobycie kilku dodatkowych informacji jest banalnie proste. Szkoda, że sam na to wcześniej nie wpadłem. Moim zdaniem nasz PDB się trochę ośmieszył, nawet jeśli to nie on pisał, ale ktoś z jego ludzi, a to może świadczyć,że jest gorzej niż można myśleć.

hermes32
Posty: 69
Rejestracja: 30-06-2018 22:43

Re: Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: hermes32 » 10-08-2021 17:17

Dzięki za wskazówkę, rzeczywiście jest to banalnie proste.
Dzisiaj sobie myślę, że nie ma co żałować róż, kiedy spłonął las. Trudno, stało się, może to był przypadek, a może i nie. Ważniejsze jest to, żeby się nie powtórzyło.
A swoją drogą to dziwie się PDB, że tak łatwo odstawia ludzi na margines. Przecież miał hasło wyborcze, żeby gromadzić ludzi i razem budować przyszłość miasta.

nemo
Posty: 53
Rejestracja: 28-05-2018 23:17

Re: Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: nemo » 11-08-2021 11:57

W istocie to bardzo CIEKAWY, WAŻNY i POTRZEBNY TEMAT!
Moim zdaniem nasz prezydent postąpił bardzo nie fair. Nie chodzi mi o jakieś specjalne traktowanie czy jakąś wyjątkową fetę, ale o coś zwykłego i normalnego. Jednak to "normalne traktowanie" oznacza dzisiaj kopniaka w tyłek i dobrą radę - "wracaj tam gdzie byłeś". Smutne to jest, ale musi upłynąć wiele czasu,nim to się zmieni. Może stąd się bierze ten optymizm po naiwnym pytaniu czternastolatka.

mantanago
Posty: 71
Rejestracja: 08-09-2014 20:49

Re: Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: mantanago » 14-12-2021 14:45

No już jestem, gdzie chciałem być. Może się trochę spóźniłem, ale musiałem po drodze trochę świata uratować z biedy i niemocy. Ale teraz do rzeczy!

Nie wiem czy to prawda, ale najwyżej mnie skorygujecie, bo dowiedziałem się wczoraj, że w ramach oszczędności budżetowych naszego miasta, siostra naszego PDB nieodpłatnie poprowadzi szkolenia dotyczące osób niepełnosprawnych . W związku z tym nie za bardzo wiem czy składać gratulacje za pomysł, inicjatywę i zaangażowanie czy ratować z opresji niczego nie świadomych niepełnosprawnych.

infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: infoludek » 14-12-2021 16:43

Siostra PDB i bezinteresowne szkolenia???

B o ż e,ratuj niepełnosprawnych!!!

Marcin.TBG
Posty: 37
Rejestracja: 25-06-2020 20:18

Re: Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: Marcin.TBG » 14-12-2021 19:02

Odnośnie osób niepełnosprawnych jest duża część która nawet nie ma pojęcia gdzie się zgłosić aby dostać pomoc która "należy się" i takich osób mi szkoda, często gęsto takie osoby nawet nie chcą pomocy i do takich osób powinna dotrzeć pomoc.
Istnieje też grupa osób która posiada daną niepełnosprawność i wykorzystuje to za bardzo i można powiedzieć że takie osoby powinny być ścigane i w stosunku do nich dodatkowo wyciągnięte konsekwencję.
Robienie wykładów lelum polelum bezpłatnie nie ma tu żadnego sensu. Powiem jeszcze że lubię pana Dariusza (pewnie poleje się na mnie jakaś fala nienawiści ale mam na to .....) lecz jego siostra swoją aktywnością na fb w postaci komentowania poszczególnych artykułów robi mu pod górę i zraża osoby które do tej pory były pozytywnie nastawione do pana Dariusza.
Pozdrawiam

bigi
Posty: 77
Rejestracja: 28-03-2016 19:20

Re: Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: bigi » 09-07-2023 17:28

UWAGA! UWAGA! UWAGA!!!
MUSIMY RATOWAĆ NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TARNOBRZEGU!!!


Nasi Tarnobrzescy radni jednogłośnie za bezzasadną uznali skargę mieszkańca na prezydenta miasta, dotyczącą nie dostosowania nawierzchni ciągów kostkowych na ulicach: Sienkiewicza, Sikorskiego, Kwiatkowskiego, oznakowanych jako drogi dla pieszych i rowerów (znak nakazu C-13/16 z kreską poziomą), w zakresie warstw ścieralnych z kostek brukowych fazowanych, do organizacji ruchu na wskazanych ciągach, lub na odwrót.
Jak czytamy w uchwale cyt:
W tym komunikacie najciekawsze jest to, czego tam nie ma. Konkretnie to chodzi o niepełnosprawnych inwalidów oraz seniorów. Bo to właśnie z myślą o tych osobach buduje się ciągi komunikacyjne o zróżnicowanej nawierzchni, po to aby mogli się spokojnie poruszać po mieście. A to wynika bezpośrednio z ustawy o dostępności. O takich ważnych rzeczach powinni wszyscy wiedzieć. Tak więc to nie skarga jest bez zasadna, tylko komisja jest niekompetentna. Podobnie jest z magistratem, w którym brak jest kompetentnej osoby która mogła by się tym profesjonalnie zająć. Tym bardziej dziwi fakt, że w tej sprawie do tej pory nie zabrały głosu organizacje niepełnosprawnych. Może nie chcą zabierać głosu bojąc się, że miasto nie przyzna im dotacji i będzie się mścić. Poza tym temat jest drażliwy i dotyczy też innych ulic – np. Mickiewicza czy Wyszyńskiego. Może też dotyczyć aktualnie i remontowanych ulic w mieście, które nie będą dostępne dla niepełnosprawnych.

ODPOWIEDZ