Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
sąsiad
Posty: 179
Rejestracja: 10-09-2014 20:14

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: sąsiad » 16-03-2017 21:36

"
kikol pisze:
sąsiad pisze:
kikol pisze: Do wyborów lepiej nie wracajmy, bo się może okazać, że obecny prezydent nie miał nic w swoim programie dla niepełnosprawnych. Jako jedyny! To już o czymś świadczy. I dlatego teraz musimy ratować niepełnosprawnych."
Ostatnio zmieniony 16-03-2017 21:36 przez sąsiad, łącznie zmieniany 1 raz.

adela
Posty: 87
Rejestracja: 11-08-2016 16:59

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: adela » 16-03-2017 21:59

""sąsiad" - czy chcesz przez to powiedzieć że nasz Prezydent nie lubi niepełnosprawnych ?"
Ostatnio zmieniony 16-03-2017 21:59 przez adela, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: inn » 16-03-2017 22:06

"
kikol pisze:
sąsiad pisze:
kikol pisze: Kikol co ty masz za kompleks z tym nagleczepianiem?
Tu chodzi o życie ludzi, którym jest trudniej - to też Polacy w tym tarnobrzezanie
A nie chodzi o prezydenta - tego ani tamtego
Może pomysła wrzucisz ?"
Ostatnio zmieniony 16-03-2017 22:06 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

sąsiad
Posty: 179
Rejestracja: 10-09-2014 20:14

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: sąsiad » 16-03-2017 22:18

"
adela pisze:"sąsiad" - czy chcesz przez to powiedzieć że nasz Prezydent nie lubi niepełnosprawnych ?
Nie wiem, czy ich się boi czy tylko nie lubi. Ale fakty mówią same za siebie. W swoim programie nic dla nich nie proponował, pozbył się ich z rady. Tak samo było z pełnomocnikiem i konsultantem. W zamian wziął sobie samych ?specjalistów? a na osłodę zafundował wszystkim ?pełnomocnika ds. zdrowia?. Przecież to kpina, bo "niepełnosprawność" to nie choroba, którą się da wyleczyć, a seniorzy wiedzą to najlepiej. Dobrze, że chociaż nimi się trochę ktoś zajął, ale "starość" to też nie jest choroba."
Ostatnio zmieniony 16-03-2017 22:18 przez sąsiad, łącznie zmieniany 1 raz.

adela
Posty: 87
Rejestracja: 11-08-2016 16:59

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: adela » 16-03-2017 22:41

"
sąsiad pisze:
adela pisze:"sąsiad" - czy chcesz przez to powiedzieć że nasz Prezydent nie lubi niepełnosprawnych ?
Nie wiem, czy ich się boi czy tylko nie lubi. Ale fakty mówią same za siebie. W swoim programie nic dla nich nie proponował, pozbył się ich z rady. Tak samo było z pełnomocnikiem i konsultantem. W zamian wziął sobie samych ?specjalistów? a na osłodę zafundował wszystkim ?pełnomocnika ds. zdrowia?. Przecież to kpina, bo "niepełnosprawność" to nie choroba, którą się da wyleczyć, a seniorzy wiedzą to najlepiej. Dobrze, że chociaż nimi się trochę ktoś zajął, ale "starość" to też nie jest choroba.
Ja bym tak nie świrowała w tym temacie. Jeśli poprzednik już polikwidował bariery w mieście to co pozostawia swojemu następcy ? samych seniorów, dbanie o zdrowie i dostosowanie naszego zalewu. To przecież proste i po co zawracać ludziom głowę tym co jest już zrobione"
Ostatnio zmieniony 16-03-2017 22:41 przez adela, łącznie zmieniany 1 raz.

lutek
Posty: 161
Rejestracja: 24-03-2016 14:08

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: lutek » 16-03-2017 23:22

"
adela pisze:
sąsiad pisze:
adela pisze:"sąsiad" - czy chcesz przez to powiedzieć że nasz Prezydent nie lubi niepełnosprawnych ?
Nie wiem, czy ich się boi czy tylko nie lubi. Ale fakty mówią same za siebie. W swoim programie nic dla nich nie proponował, pozbył się ich z rady. Tak samo było z pełnomocnikiem i konsultantem. W zamian wziął sobie samych ?specjalistów? a na osłodę zafundował wszystkim ?pełnomocnika ds. zdrowia?. Przecież to kpina, bo "niepełnosprawność" to nie choroba, którą się da wyleczyć, a seniorzy wiedzą to najlepiej. Dobrze, że chociaż nimi się trochę ktoś zajął, ale "starość" to też nie jest choroba.
Ja bym tak nie świrowała w tym temacie. Jeśli poprzednik już polikwidował bariery w mieście to co pozostawia swojemu następcy ? samych seniorów, dbanie o zdrowie i dostosowanie naszego zalewu. To przecież proste i po co zawracać ludziom głowę tym co jest już zrobione
?i dodatkowo utrzymywać niepełnosprawnych na urzędniczym etacie:-(:-(:-("
Ostatnio zmieniony 16-03-2017 23:22 przez lutek, łącznie zmieniany 1 raz.

kanka
Posty: 47
Rejestracja: 11-10-2010 10:12

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: kanka » 17-03-2017 09:38

"
lutek pisze:
adela pisze:
sąsiad pisze: Nie wiem, czy ich się boi czy tylko nie lubi. Ale fakty mówią same za siebie. W swoim programie nic dla nich nie proponował, pozbył się ich z rady. Tak samo było z pełnomocnikiem i konsultantem. W zamian wziął sobie samych ?specjalistów? a na osłodę zafundował wszystkim ?pełnomocnika ds. zdrowia?. Przecież to kpina, bo "niepełnosprawność" to nie choroba, którą się da wyleczyć, a seniorzy wiedzą to najlepiej. Dobrze, że chociaż nimi się trochę ktoś zajął, ale "starość" to też nie jest choroba.
Ja bym tak nie świrowała w tym temacie. Jeśli poprzednik już polikwidował bariery w mieście to co pozostawia swojemu następcy ? samych seniorów, dbanie o zdrowie i dostosowanie naszego zalewu. To przecież proste i po co zawracać ludziom głowę tym co jest już zrobione
?i dodatkowo utrzymywać niepełnosprawnych na urzędniczym etacie:-(:-(:-(
Jeśli to tylko ironia, to ma wyjątkowo gorzki smak."
Ostatnio zmieniony 17-03-2017 09:38 przez kanka, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1148
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: jamWilhelm » 17-03-2017 10:40

"przecież niepełnosprawni zasiadają w naszej radzie miasta, tylko że niepełnosprawni umysłowo a to jest ponoć najgorsze. Jeden jest nawet panem dyrektorem."
Ostatnio zmieniony 17-03-2017 10:40 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: rav » 17-03-2017 14:48

"Odnoszę wrażenie, że rozmawiacie tylko o niepełnosprawnych dorosłych, a czy widzicie przy tych wszystkich problem niepełnosprawnych dzieci?
Niepełnosprawni umysłowo, to też niepełnosprawność, o tym też pamiętacie?

Ironia jamWilhelm pokazuje bardzo dobrze od czego należy ratować niepełnosprawnych - od wyśmiewania!

Jeżeli założyliście ten temat, żeby tylko sobie pogadać i ponarzekać, to nie ma sensu.
Albo weźcie sprawy w swoje ręce, albo dajcie sobie spokój, bo od samego narzekania nic nie będzie nikomu lepiej."
Ostatnio zmieniony 17-03-2017 14:48 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1148
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: jamWilhelm » 17-03-2017 15:22

"Nigdy nie wyśmiewałem niepełnosprawnych, poza tym wg mnie zdrowo jest jak każdy ma do siebie jakiś dystans i potrafi czasem zażartować ze swoich wad i ułomności. Świat pokazuje, że niepełnosprawni potrafią czasem więcej niż okazy zdrowia, trzeba jednak przede wszystkim chcieć, nie bać się poprosić kogoś o pomoc bo niepełnosprawność to też czasem stan umysłu. Jednak nie ma się co dziwić skoro co poniektórzy "pełnosprawni" ciągle tylko biadolą, że nic się nie dzieje, brak rozrywki, to za daleko, tamto za blisko itp i kiszą w domu.

p.s.
wcześniejszy post nie był ironią :)"
Ostatnio zmieniony 17-03-2017 15:22 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1804
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: andriu81 » 17-03-2017 17:06

"@rav ,dzieci mają się świetnie,system dba można powiedziec tylko o dzieci. W społeczeństwie niepowiązanych jednostek,przy jednoczesnym braku środków i braku wsparcia systemowego niepełnosprawni są zepchnięci na margines. Jałowa dyskusja trwa i szukanie problemu nie tam gdzie trzeba .System jest bezlitosny:brak stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych,jedyna opcja to założenie własnej działalności.Sztywne myślenie nie pozwala na zorganizowanie nowych form wsparcia,no bo mamy już wszystko tak świetnie zorganizowane ,to nie ma co zmieniać.
@jamWilhelm Pełnosprawni owszem ponarzekają,ale prędzej czy później dojdą do czegoś,znajdą ścieżkę ,coś osiągną i mają szanse na zmiane w swoim życiu.Taka jest różnica."
Ostatnio zmieniony 17-03-2017 17:06 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

czr
Posty: 67
Rejestracja: 29-03-2016 12:19

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: czr » 17-03-2017 21:35

"
inn pisze:
kikol pisze:
sąsiad pisze: Inn, pozwól, że trochę inaczej odpowiem kikolowi na zadane pytanie.
Dlaczego teraz? - bo nikt inny tym się nie zainteresował!!! Nawet szacowna miejska rada ds osób niepełnosprawnych, a tym bardziej pracownicy urzędu miasta czy prezydent."
Ostatnio zmieniony 17-03-2017 21:35 przez czr, łącznie zmieniany 1 raz.

adela
Posty: 87
Rejestracja: 11-08-2016 16:59

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: adela » 05-04-2017 00:17

"mam taką ciekawą sprawę. w końcu w tym wątku piszemy o ratowaniu niepełnosprawnych. może to nic wielkiego, ale zawsze coś. dlatego zastanawia mnie takie coś, że w Tarnobrzegu rusza akcja promocyjna tenisa stołowego organizowana przez kts. myślę, że to ciekawy pomysł, bo są tym objęci seniorzy i także osoby niepełnosprawne, jak te z śds. trochę przypomina to odkrywanie ameryki, dlatego zastanawia mnie dlaczego w tej akcji nie biorą udziału osoby z iksu? przecież mają długoletnie i ważne osiągnięcia, bo nawet o ostatnim sukcesie jest informacja . moim zdaniem najlepsze byłoby połączenie sil i wspólne promowanie tego sportu i kibicowanie wszystkim zawodnikom. dlaczego więc tak się nie stało? i kto kogo z tego wyklucza???"
Ostatnio zmieniony 05-04-2017 00:17 przez adela, łącznie zmieniany 1 raz.

janszu
Posty: 69
Rejestracja: 11-10-2010 10:16

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: janszu » 05-04-2017 12:55

"Ostatni post mnie bardzo zaskoczył. Do tej pory bylo dużo uwag do naszego prezydenta i samego magistratu, a tu nagle głos krytyczny w stronę organizacji osób niepełnosprawnych. Coś w tym jest, bo to one mogą najwięcej w tej sprawie zrobić. Najlepszy przykład to sami seniorzy, zorganizowali sobie radę i naciskają na prezydenta i już mają swój przewodnik. czy jakiś poradnik. A niepełnosprawni też nie mogą sobie zorganizować takiej "rady nacisku"? Wtedy od razu byłoby lepiej. Pomysł z tenisem te ż mi się podoba, żeby niepełnosprawni mogli sobie poskakać trochę przy stole z rakietką."
Ostatnio zmieniony 05-04-2017 12:55 przez janszu, łącznie zmieniany 1 raz.

adela
Posty: 87
Rejestracja: 11-08-2016 16:59

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: adela » 09-05-2017 20:36

"Trudna sprawa! Nie wiem czy ktoś pamięta, bo zaczęło się od ratowania niepełnosprawnych w Tarnobrzegu, a teraz okazuje się, że trzeba też ratować seniorów. Kilku osobom nie spodobała się ich aktywność i teraz ryją jak tylko mogą. Seniorzy mają swoje lata i autorytet, dlatego nie pozwolą sobie dmuchać w kaszę. Co innego nasi politycy, którzy buntują młodych, żeby tylko ubić swój polityczny interesik. Mlodzież jest fajna i rozumie seniorów, ale można nią łatwo sterować obiecując cuda niewidy. Jak tak dalej pójdzie to będziemy musieli ratować każdego. A co z tymi niepełnosprawnymi? Chyba trzeba sobie odpuścić, bo i tak nikt się już nimi nie interesuje."
Ostatnio zmieniony 09-05-2017 20:36 przez adela, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1804
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: andriu81 » 09-05-2017 23:34

"Przecież prezes IKS-u wielokrotnie i to na tym forum promował i zapraszał(przede wszystkim niepełnosprawnych) do zgłoszenia do sekcji tenisa stołowego.O proszę:
http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... opic=11116
No to jak jeszcze ma się promować?W końcu jest to reprezentatywne forum i medium w mieście i czy wszystko musi się odbywac poprzez magistrat i prezydenta?Seniorzy raczej nie pograją w tenisa.
Trzeba czytać i brać na na tacy to co jest a nie mówić że nic nie ma. Rady i stowarzyszenia można tworzyć,ale chyba lepiej skorzystać i wspierać te co już istnieją. No nie rozumiem waszej logiki (tarnobrzeskiej) ,to ciągłe odkrywanie ameryki,a omijanie gotowych rozwiązań



Edytowany przez andriu81 o 09-05-2017 - 21:37."
Ostatnio zmieniony 09-05-2017 23:34 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

lutek
Posty: 161
Rejestracja: 24-03-2016 14:08

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: lutek » 11-05-2017 14:53

"może jakiś tam prezes iks w tej sprawie coś już mówił. ale jak widać bez powodzenia. może jego też trzeba ratować?"
Ostatnio zmieniony 11-05-2017 14:53 przez lutek, łącznie zmieniany 1 raz.

mantanago
Posty: 71
Rejestracja: 08-09-2014 20:49

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: mantanago » 12-05-2017 22:35

"Ta dyskusja wydaje mi się najciekawsza. Chciałbym aby w końcu coś w tej sprawie mocno drgnęło. Może się jakoś uda.
A do grupy wykluczonych o której pisaliście dodałbym jeszcze bezdomnych. O nich też niewiele kto myśli."
Ostatnio zmieniony 12-05-2017 22:35 przez mantanago, łącznie zmieniany 1 raz.

bigi
Posty: 77
Rejestracja: 28-03-2016 19:20

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: bigi » 29-05-2017 18:36

"Nie wiem czy już o tym wiecie, ale rusza specjalny projekt. Nie wiem czy jest on tylko dla niepełnosprawnych czy też dla wszystkich wykluczonych. To może być dobry pomysł."
Ostatnio zmieniony 29-05-2017 18:36 przez bigi, łącznie zmieniany 1 raz.

sąsiad
Posty: 179
Rejestracja: 10-09-2014 20:14

Czy musimy ratować niepełnosprawnych w Tbg?

Post autor: sąsiad » 29-05-2017 18:45

"
bigi pisze:Nie wiem czy już o tym wiecie, ale rusza specjalny projekt. Nie wiem czy jest on tylko dla niepełnosprawnych czy też dla wszystkich wykluczonych. To może być dobry pomysł.
Jak wiecie coś o tym to napiszcie więcej, a nie taki okrągły okólnik:-)"
Ostatnio zmieniony 29-05-2017 18:45 przez sąsiad, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ