Czy w Urzędzie Miasta pracuje jakiś polonista?

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
infonauta
Posty: 123
Rejestracja: 12-05-2016 00:21

Czy w Urzędzie Miasta pracuje jakiś polonista?

Post autor: infonauta » 22-05-2016 15:13

"Pewnie pomyślicie, że się czepiam:-) krzyczę:-) biję pianę:-) że znowu są winni niepełnosprawni:-) a wszystko jest inspirowane politycznie:-)

Przeczytałem właśnie dwie informacje o zaproszeniu niepełnosprawnych na spotkanie z Prezydentem i? znalazłem pięć błędów, w tym cztery ortograficzne, a pierwszy - w tytule. To już kolejny tekst, w którym są błędy ortograficzne, stylistyczne, gramatyczne albo literówki. Niby nic, a jednak o czymś to świadczy. Możecie ocenić to sami.

Wersja z strony UM

Zapraszamy osoby niepełnosprawne na spotkanie z prezydentem
Zapraszamy osoby niepełnosprawne oraz przedstawicieli środowiska osób z niepełnosprawnością na spotkanie z prezydentem miasta Grzegorzem Kiełbem. Spotkanie odbędzie się przy fontannie na pl. Surowieckiego, w pobliżu budynku Urzędu Miasta, w dniu 25 maja 2016 r. o godzinie 16.30. W przypadku problemów z pogodą spotkanie zostanie przeniesione do kawiarni Tarnobrzeskiego Domu Kultury.
Podczas spotkania będzie można wymienić spostrzeżenia oraz wskazać bariery utrudniające integrację osób niepełnosprawnych ze społecznością miasta.

Wersja z Tarnobrzeg.info
Prezydent zaprasza osoby niepełnosprawne na spotkanie
Opublikowano dnia 18-05-2016
Zapraszamy osoby niepełnosprawne oraz przedstawicieli środowiska osób z niepełnosprawnością na spotkanie z prezydentem miasta Grzegorzem Kiełbem. Spotkanie odbędzie się przy fontannie na pl. Surowieckiego, w pobliżu budynku Urzędu Miasta, w dniu 25 maja 2016 r. o godzinie 16.30. W przypadku problemów z pogodą spotkanie zostanie przeniesione do kawiarni Tarnobrzeskiego Domu Kultury.
Podczas spotkania będzie można wymienić spostrzeżenia oraz wskazać bariery utrudniających integrację osób niepełnosprawnych ze społecznością miasta.
Info: UM."
Ostatnio zmieniony 22-05-2016 15:13 przez infonauta, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Czy w Urzędzie Miasta pracuje jakiś polonista?

Post autor: inn » 23-05-2016 00:40

"nooo myślę, że się czepiasz :) mnie się nie podoba tylko "wskazać bariery utrudniających integrację osób"
tak obiektywnie - z UM nie mam nic wspólnego"
Ostatnio zmieniony 23-05-2016 00:40 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Czy w Urzędzie Miasta pracuje jakiś polonista?

Post autor: stachu » 23-05-2016 09:29

"wg mnie też się czepiasz, nic takiego tragicznego nie znalazłem - a jak zatrudnią dodatkowo polonistę do sprawdzania każdego ich tekstu, to wzrosną koszty UM."
Ostatnio zmieniony 23-05-2016 09:29 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

infonauta
Posty: 123
Rejestracja: 12-05-2016 00:21

Czy w Urzędzie Miasta pracuje jakiś polonista?

Post autor: infonauta » 23-05-2016 11:57

"Trochę się czepiam, to fakt :-) Bo inni powielają te błędy :-) Kolejny tekst i znowu ? już w samym tytule :-) Ale teraz sami policzcie ile :-)

Dzień godności i jubileusz tarnobrzeskiego koła PSOUU

Od 1999 roku każdego 5 maja w miastach całej Europy odbywają się marsze W ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Święto to połączone jest także z obchodami Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W tym majowym dniu przez Tarnobrzeg przeszedł wielobarwny korowód, w którym uczestniczyły nie tylko osoby z niepełnosprawnością, ale także terapeuci z licznych placówek rehabilitacyjnych oraz władze miasta Tarnobrzega z prezydentem miasta Grzegorzem Kiełbem i przewodniczącym Rady Miasta Kamilem Kalinką. Po mszy odprawionej przez ks. biskupa seniora Edwarda Frankowskiego, która odbyła się w kościele pw. Chrystusa Króla, pochód przeszedł pod pomnik Bartosza Głowackiego, gdzie przedstawiciele osób niepełnosprawnych oraz władz miasta złożyli okolicznościowe wiązanki.

Marsz Godności zbiegł się także z 35-leciem działalności tarnobrzeskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzesz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Uroczystości rocznicowe odbyły się w hali MOSiR. Zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć występy zaproszonych gości, zobaczyć wytwory wykonywane w trakcie realizowanej terapii zajęciowej w placówkach rehabilitacyjnych z powiatu. W trakcie obchodów jubileuszowych prezydent miasta Grzegorz Kiełb przekazał na ręce Zofii Trochimowicz-Wargi, szefowej stowarzyszenia, okolicznościowy grawerton z życzeniami dalszych sukcesów zawodowych, wytrwałości w realizacji zamierzeń oraz przede wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, dodając słowa: ?niech ten Jubileusz stanie się powodem do zadowolenia, jak również bodźcem do dalszego działania?.

Informacja ze strony UM"
Ostatnio zmieniony 23-05-2016 11:57 przez infonauta, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Czy w Urzędzie Miasta pracuje jakiś polonista?

Post autor: stachu » 23-05-2016 12:13

"
Zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć występy zaproszonych gości, zobaczyć wytwory wykonywane w trakcie realizowanej terapii ...
jeżeli już to ja bym się najbardziej tego czerwonego czepił 8-)

a jak już zarzucasz błędy, to podaj dokładnie gdzie je widzisz, bo nie każdy jest polonista jak być może Ty ...
w tym pierwszym tekście też podaj te pięć błędów."
Ostatnio zmieniony 23-05-2016 12:13 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

janszu
Posty: 69
Rejestracja: 11-10-2010 10:16

Czy w Urzędzie Miasta pracuje jakiś polonista?

Post autor: janszu » 23-05-2016 14:40

"Żeby zwracać uwagę na takie szczegóły to trzeba mieć dobrą pamięć fotograficzną. Tylko pozazdrościć."
Ostatnio zmieniony 23-05-2016 14:40 przez janszu, łącznie zmieniany 1 raz.

robin
Posty: 13
Rejestracja: 16-05-2016 22:50

Czy w Urzędzie Miasta pracuje jakiś polonista?

Post autor: robin » 23-05-2016 19:02

"Poloniści też robią błędy, patrz gazety. I korekta czasami puszcza "kwiatki". Tak z przymrużeniem oka, Andrzej Poniedzielski mawiał w swoim skeczu: "...mówię poszłem, aby być zrozumiałym przez wszystkie elektoraty"."
Ostatnio zmieniony 23-05-2016 19:02 przez robin, łącznie zmieniany 1 raz.

infonauta
Posty: 123
Rejestracja: 12-05-2016 00:21

Czy w Urzędzie Miasta pracuje jakiś polonista?

Post autor: infonauta » 24-05-2016 00:07

"No to jeszcze jeden przykład neutralny politycznie :-)

Pora na Serbinów

Tym razem z mieszkańcami Serbinowa, największego tarnobrzeskiego osiedla, spotka się prezydent miasta i miejscy urzędnicy. Spotkanie odbędzie się 23 maja o godzinie 18 w Szkole Podstawowej nr 10.


To już kolejne z cyklu spotkań prezydenta Grzegorza Kiełba z mieszkańcami tarnobrzeskich osiedli. Tradycyjnie, podczas spotkania poruszone zostaną najważniejsze sprawy dotyczące osiedla i jego mieszkańców. Tym razem włodarz wysłucha spraw, jakimi żyją mieszkańcy Serbinowa.


W spotkaniu uczestniczyć będzie też przewodniczący rady Miasta Kamil Kalinka, urzędnicy miejscy, radni, rada osiedla, prezesi spółdzielni mieszkaniowych, przedstawiciele policji i straży miejskiej, w roli gospodarza dyrektor SP nr 10.

Informacja ze strony UM"
Ostatnio zmieniony 24-05-2016 00:07 przez infonauta, łącznie zmieniany 1 raz.

kanka
Posty: 47
Rejestracja: 11-10-2010 10:12

Czy w Urzędzie Miasta pracuje jakiś polonista?

Post autor: kanka » 24-05-2016 00:15

"Przepraszam, że zapytam ? czy to jakiś otwarty konkurs na wole stanowisko urzędnicze polonisty w Urzędzie Miasta Tarnobrzega?"
Ostatnio zmieniony 24-05-2016 00:15 przez kanka, łącznie zmieniany 1 raz.

infonauta
Posty: 123
Rejestracja: 12-05-2016 00:21

Czy w Urzędzie Miasta pracuje jakiś polonista?

Post autor: infonauta » 24-05-2016 00:45

"
kanka pisze:Przepraszam, że zapytam ? czy to jakiś otwarty konkurs na wole stanowisko urzędnicze polonisty w Urzędzie Miasta Tarnobrzega?
Dlatego nie podaję wyników, żeby każdy miał równe szanse :-):-):-)"
Ostatnio zmieniony 24-05-2016 00:45 przez infonauta, łącznie zmieniany 1 raz.

mantanago
Posty: 71
Rejestracja: 08-09-2014 20:49

Czy w Urzędzie Miasta pracuje jakiś polonista?

Post autor: mantanago » 10-08-2016 15:16

" Ten kto wymyślił ten wątek miał jednak rację!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na początku myślałem, że to jakaś złośliwość albo polityczna prowokacja albo jedno i drugie razem, ale teraz myslę, że albo w naszym urzędzie zmienili zasady ortografii albo zatrudnili jakiegoś polonistę. Porównajcie sobie sami!!!!!!!
A tak w ogóle to nie wiem dlaczego, ale ten tekst przypomina mi nekrolog albo przemówienie na jakiejś stypie!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kto wie może to ostatni jarmark dominikański w Tarnobrzegu. Idzie przecież nowe, dlatego stare musi zniknąć!!!!!!!!
To informacja ze strony urzędu miasta.


Wspomnienie XVIII Jarmarku Dominikańskiego
Przez dwa weekendowe dni, 6-7 sierpnia, na tarnobrzeskim Placu B. Głowackiego odbywał się XVIII Jarmark Dominikański. Udział w nim wzięło ponad 150 wystawców z całej Polski. Goszczący na jarmarku rzemieślnicy nie tylko sprzedawali swoje wyroby, ale też prowadzili pokazy oraz warszat artystyczne. Licznie zgromadzone Koła Gospodyń Wiejskich częstowały tradycyjnymi potrawami, które można było spożywać wśród rozbrzmiewających wokoło ludowych przyspiewek. Na scenie, umieszczonej pośrodku jarmarcznego placu, prezentowały się zespoły i kapele ludowe. Natomiast wieczorami władały nią gwiazdy muzyki rozrywkowej. W sobotę wystąpił Marcin Wyrostek ze swoim zespołem. Laureat polskiej edycji 'Mam Talent", wirtuoz akordeonu, zaprezentował niezwykle ciekawy repertuar osadzony w konwencji etno-folku. Niedzielnym wieczorem rządził blues. Mieliśmy okazję posłuchać międzynarodowego duetu: Joe Colombo i Kasia Skoczek, by na koniec Jarmarku bawić się przy występie zespołu Shakin' Dudi.
Ponieważ była to już 18 edycja Jarmarku Dominikańskiego w Tarnobrzegu, to dla uczestników imprezy przygotowany został okolicznościowy tort. "Pełnoletność" jarmarku celebrowaliśmy razem z mieszkańcami, dla których przygotowano kilkaset słodkich porcji. Przy akompanamencie kapeli ludowej odśpiewano także gromkie sto lat. W imieniu prezydenta miasta, organizatora jarmarku, za życzenia serdecznie dziękujemy.
Kto był, z pewnością tego nie żałował. Kto nie mógł być z nami, za rok będzie miał szansę wszystko nadrobić. Zapraszamy do wspominania radosnych chwil ogladając poniższą fotogalerię."
Ostatnio zmieniony 10-08-2016 15:16 przez mantanago, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Czy w Urzędzie Miasta pracuje jakiś polonista?

Post autor: rav » 10-08-2016 16:29

"jeżeli błędami ortograficznymi nazywasz zjedzenie litery czy brak kreski nad literą "s" czy ogonka w literze "a", to sam taki błąd zrobiłeś w swoim tekście :-)"
Ostatnio zmieniony 10-08-2016 16:29 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

ami2
Posty: 158
Rejestracja: 21-09-2014 19:41

Czy w Urzędzie Miasta pracuje jakiś polonista?

Post autor: ami2 » 10-08-2016 20:45

"
rav pisze:jeżeli błędami ortograficznymi nazywasz zjedzenie litery czy brak kreski nad literą "s" czy ogonka w literze "a", to sam taki błąd zrobiłeś w swoim tekście :-)
To akurat świadczy o zwykłym NIECHLUJSTWIE i LEKCEWAŻENIU ze strony urzędników naszego magistratu. My na forum też popełniamy dużo błędów, ale nie piszemy na oficjalnej stronie , czyli nawet WIZYTÓWCE naszego miasta, bo nam wolno trochę więcej niż urzędnikom.
Jednym słowem uważam, że to WIELKI WSTYD!!! A jak nie stać urzędników na słownik ortograficzny to niech sobie znajdą jakiegoś korektora."
Ostatnio zmieniony 10-08-2016 20:45 przez ami2, łącznie zmieniany 1 raz.

infonauta
Posty: 123
Rejestracja: 12-05-2016 00:21

Czy w Urzędzie Miasta pracuje jakiś polonista?

Post autor: infonauta » 10-08-2016 23:38

"
mantanago pisze: Ten kto wymyślił ten wątek miał jednak rację!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzięki za uznanie i dobre słowo. Rzeczywiście w tej informacji widać wyraźną zmianę dotychczasowej polityki ortograficznej naszego magistratu. Może ktoś poszedł po rozum do głowy razem ze słownikiem ortograficznym albo jakiegoś polonisty. Miejmy nadzieję , że ta tendencja się utrzyma i różne literówki też wyeliminują, ale w tym najlepszy może być jakiś korektor. Zgadzam się, że to NIECHLUJSTWO, WSTYD i KOMPROMITACJA naszych urzędników, żeby na REPREZENTACYJNEJ STRONIE i WIZYTÓWCE MIASA pozwalać sobie na takie błędy i nieznajomość ortografii i jej zasad.
Ani teraz ani też wcześniej nie podawałem , jakie to były błędy, bo ich wyszukiwanie to zabawa dla ludzi myślących i spostrzegawczych, a chciałem też żeby wszyscy mieli w tym równe szanse. Zawsze można przecież zgłosić się do magistratu z ofertą korekty tekstów i trochę na tym pozarabiać.:-):-):-)"
Ostatnio zmieniony 10-08-2016 23:38 przez infonauta, łącznie zmieniany 1 raz.

olekko
Posty: 1728
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Czy w Urzędzie Miasta pracuje jakiś polonista?

Post autor: olekko » 11-08-2016 01:55

"infonauta, ami2, mantango, daruj sobie... ;)

Jako purysta i samozwańczy guru językowy dodam, że jedyne co mnie drażni, to czasem zbyt duża liczba wykrzykników, ale to głównie na facebookowym profilu prezydenta. Albo jeden, albo - w szczególnych sytuacjach - trzy. Nie inaczej.



Edytowany przez olekko o 10-08-2016 - 23:58. "
Ostatnio zmieniony 11-08-2016 01:55 przez olekko, łącznie zmieniany 1 raz.

ami2
Posty: 158
Rejestracja: 21-09-2014 19:41

Czy w Urzędzie Miasta pracuje jakiś polonista?

Post autor: ami2 » 11-08-2016 13:06

"Nie wiem jak inni, ale ja uwielbiam te wykrzykniki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Naciska się klawisz i samo leci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Purystą językowym nie jestem, ale znowu mieliśmy dyskusję w biurze, jak się powinno pisać nazwy własne, bo chyba o to w tym wszystkim chodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!."
Ostatnio zmieniony 11-08-2016 13:06 przez ami2, łącznie zmieniany 1 raz.

adela
Posty: 87
Rejestracja: 11-08-2016 16:59

Czy w Urzędzie Miasta pracuje jakiś polonista?

Post autor: adela » 11-08-2016 17:05

"Ta sprawa jest już nie aktualna. Dla wszystkich zainteresowanych - zobaczcie sobie na BIP."
Ostatnio zmieniony 11-08-2016 17:05 przez adela, łącznie zmieniany 1 raz.

robin
Posty: 13
Rejestracja: 16-05-2016 22:50

Czy w Urzędzie Miasta pracuje jakiś polonista?

Post autor: robin » 11-08-2016 20:54

"
adela pisze:Ta sprawa jest już nie aktualna.
Co myśleć o powyższym cytacie? Przyganiał kocioł garnkowi?



Edytowany przez robin o 11-08-2016 - 18:54. "
Ostatnio zmieniony 11-08-2016 20:54 przez robin, łącznie zmieniany 1 raz.

teb
Posty: 82
Rejestracja: 19-06-2016 19:28

Czy w Urzędzie Miasta pracuje jakiś polonista?

Post autor: teb » 11-08-2016 21:50

"w końcu nauczyciele mają wolne, to się robota przypomina ;) tęsknota za interpunkcją spędza sen z oczu, ortografia spada z nieba wraz z perseidami ;)



Edytowany przez teb o 11-08-2016 - 22:37. "
Ostatnio zmieniony 11-08-2016 21:50 przez teb, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ