Czy pan prezydent Bożek posiada też ....? Czyli o drzewach na cmentarzu

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też ....? Czyli o drzewach na cmentarzu

Post autor: admin » 19-05-2019 12:45

andriu81 pisze:
19-05-2019 04:03
Jestem świeżo po lekturze pewnego profilu na facebooku znanej osoby z Tarnobrzega o tym że 40% osób oskarżonych o pedofilie(w całej Europie) było LGBT. I tak go znajomi zbesztali że broni kleru i inne prymitywne komentarze i wszyscy hurtem że aż usunął wpis i tam były znane osoby na stanowiskach,czyli grupa reprezentacyjna cierpi na taką obsesję,ale jak im zarzucić,to skądże znowu, no gdzie tam.
No to jednak o tytułowych jajach coś się można dowiedzieć, jak nie tu, to gdzie indziej.
I z jednej strony - lepiej takich tematów nie wrzucać na fejsa. Ja nie wrzucam i staram się nie komentować. Jak niektórych czytam to głowa mała, ale taka dyskusja nie ma najmniejszego sensu.
A z drugiej strony, zawsze się znajdą tacy, do których nie docierają najprostsze sprawy, które są dla większości oczywiste.

Cmentarz Rakowicki...
Cena wywoławcza w przetargu za miejscówkę to 53000 zł :)

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też ....? Czyli o drzewach na cmentarzu

Post autor: iv » 19-05-2019 15:14

admin pisze:
17-05-2019 21:52
Zatem jako praktykujący miłośnik drzew, życzę sobie żeby właściciel lub zarządca terenu miał prawo gospodarować swoimi drzewami, a urząd nie powinien w tej sprawie stawiać ograniczeń, poza naprawdę wyjątkowymi sytuacjami.
Myślę, że najlepiej by było, gdyby właściciel mógł postępować z drzewami tak, jak ze swoimi budynkami - czyli zgłasza do urzędu, robi, co chce z zachowaniem procedur, nie płaci odszkodowań, ale są nieliczne wyjątki, których niszczyć nie może (tak jak to jest z zabytkami).

Poza tym odnosząc się do tej sytuacji i do tego wątku - jak właściciel terenu ma jaja (w gniazdach), to powinien użyć swojego mózgu i serca, czekając na to, aż z jaja zrobi się usamodzielniony ptak. No chyba że coś już bezpośrednio i realnie zagraża ludziom, o wtedy rozumiem, że jaja i zwierzaki można poświęcić - dla dobra o większym znaczeniu.
A tu być może właściciel terenu poświęca, choć nie musi. Nie wiem, może z przyzwyczajenia do czynności poświęcania ;-)

[/quote]
leonardo pisze:
19-05-2019 11:47
Zapraszam wszystkich: dyletantów i fachowców od drzew do obejrzenia pięknych zdjęć Cmentarza Rakowickiego w Krakowie: h
Jak to możliwe, że te drzewa im nie przeszkadzają?
Osoby z mojej bliskiej rodziny są pochowane gdzieś indziej, na niewielkim starym cmentarzu. Był pełen drzew, zwłaszcza dookoła, ale i pośród grobów. Pięknie współgrały z licznymi kamiennymi pomnikami sprzed wieku, ale i z tymi młodszymi. Kilka lat temu chyba wszystkie drzewa wycięto. Nie niektóre, ale wszystkie. Urokliwy stary cmentarz stał się mała nieciekawą pustką na tyłach nieciekawej rzeczywistości - tory, wiadukt, plac targowy, parking centrum handlowego. To otoczenie kiedyś nie było obecne, były pomniki, drzewa i cisza, z gwarem gdzieś dalej. Zabili to miejsce.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też ....? Czyli o drzewach na cmentarzu

Post autor: iv » 19-05-2019 15:39

andriu znowu odskoczył, rozum podpowiada: odpuść, a ręka świerzbi :-(
To odpiszę, a odpuszczę żydowskie korzenie dzisiejszych mieszkańców TBg, choć też by się chciał człowiek odnieść.
andriu81 pisze:
19-05-2019 04:03
Jestem świeżo po lekturze pewnego profilu na facebooku znanej osoby z Tarnobrzega o tym że 40% osób oskarżonych o pedofilie(w całej Europie) było LGBT. I tak go znajomi zbesztali że broni kleru i inne prymitywne komentarze i wszyscy hurtem że aż usunął wpis i tam były znane osoby na stanowiskach,czyli grupa reprezentacyjna cierpi na taką obsesję,ale jak im zarzucić,to skądże znowu, no gdzie tam.
Jak się udostępnia szerokiemu gronu fałszywe statystyki bez źródła i opisu, to nie ma się co dziwić, że w szerokim gronie znajdzie się kto rozumie liczby, a nie biernie je przyjmuje.
Podane liczby można było odczytać na dwa sposoby, ale jeśli chodziło o procent osób określonej kategorii wśród ogólnej liczby pedofili, to uznalibyśmy, że 17% pedofili to trenerzy personalni. Biorąc pod uwagę liczebność zawodu w całym społeczeństwie (może jakiś promil ludzi reprezentuje ten zawód) to po prostu ta liczba nie jest wiarygodna. Poza tym żadna metodologia nie obejmowałaby w jednym zestawieniu kategorii zawodu i orientacji seksualnej.
Nie wiem, czy o tej samej dyskusji mówimy, ale tam była także masa szydy z tego posta. W tych "europejskich" statystykach brakło murarzy - więc może Polska ma jakieś całkowicie inne proporcje, co zresztą podobno w jakimś filmie na YT można zobaczyć.

Więc uważajmy, co udostępniamy, bo wiele z tych rzeczy to fejki. Może nam pasują do jakiejś wizji, ale po co się kompromitować wrzucając jakieś bzdury.

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też ....? Czyli o drzewach na cmentarzu

Post autor: 1967 » 19-05-2019 17:39

W całej tej dyskusji pocieszające jest to, że drzewa mogą w nas wywołać spore emocje. Darwin zatem dobrze kombinował. Najbardziej zaciekawił mnie wpis stwierdzający, że lipa jest chwastem. Ktoś zatem grubo się pomylił doczepiajac tabliczkę Pomnik przyrody do ok. 200 letniej lipy w Parku Dzikowskim.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też ....? Czyli o drzewach na cmentarzu

Post autor: admin » 19-05-2019 18:24

To pewnie przez niewdzięczną nazwę, że to jakaś lipa.
Generalnie za drzewny chwast przeważnie uznaje się topolę osikę.

aghus
Posty: 107
Rejestracja: 02-02-2009 18:19

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też ....? Czyli o drzewach na cmentarzu

Post autor: aghus » 19-05-2019 20:07

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Nie wiem jak to zrobiłem ale chodziło o topolę. Mój błąd.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też ....? Czyli o drzewach na cmentarzu

Post autor: andriu81 » 19-05-2019 22:23

W całej tej dyskusji emocje wywołuje tylko u centrolewicowej opcji politycznej,bo na nich to działa jak płachta na byka. A tymczasem drzewa spokojnie będą wycięte ,zgodnie ze standardem, bo cmentarz to szczególne miejsce a las rośnie obok. Drzewa i przyrodę bardzo lubię,ale drzewa nie lubią tego co budują ludzie i gdyby tak przez 20 lat nic nie obcinać ,to byłaby tam puszcza ,a groby zostałyby zarośnięte ,a potem zburzone przez siły przyrody. Obejrzyjcie sobie na stopklatka tv serial "Życie po zagładzie", jak wyglądałby świat bez ludzi
@iv ,a może to jest na zasadzie "uderz w stół..." ? Czy to wina autora wpisu że komentujący nie rozumie co to są statystyki(prawdziwe) i rozumie na dwa sposoby zamiast na jeden ?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też ....? Czyli o drzewach na cmentarzu

Post autor: admin » 06-10-2021 18:03

Poprzedni przeor drzewa na cmentarzu wycinał, obecny ich broni:


ODPOWIEDZ