Płatne parkingi w Tarnobrzegu – informacje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Płatne parkingi w Tarnobrzegu – informacje

Post autor: Dzanek » 26-02-2020 21:55

admin pisze:
26-02-2020 17:32
Nigdzie nie widziałem takiej informacji. Nie wiemy też jak ma działać system elektroniczny i parkometry.
Jak np. przyjeżdżam na 15-tą przyjeżdżam do fryzjera to na ile mam wykupić parkowanie, skoro nie wiem jak szybko będzie szła kolejka? A jeśli będę dokupował czas, to od nowa jak za pierwszą godzinę, czy jak za trzecią?
Z tego co chwilkę oglądałem to padła liczba 500 miejsc objętych systemem płatnego parkowania. Sporo.

A co do płatności to ma być możliwość płacenia przez aplikację więc siedząc u fryzjera będziesz mógł przedłużyć czas jak będziesz widział, że się nie wyrobisz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Płatne parkingi w Tarnobrzegu – informacje

Post autor: admin » 26-02-2020 22:05

A to spoko. Chyba że z fotela pod pelerynką :)
Generalnie temat średnio mnie dotyczy, do urzędów nie jeździ się na szczęście zbyt często, a jak urzędy są czynne, to i tak pracuję. Będzie pewnie lekka zmiana zwyczajów, bo często robiłem zakupy po południu w okolicach hali targowej, czy w sklepach Społem przy Piłsudskiego. Teraz pewnie przerzucę się całkiem na Biedronkę.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Płatne parkingi w Tarnobrzegu – informacje

Post autor: encore » 26-02-2020 23:17

admin pisze:
26-02-2020 22:05
Będzie pewnie lekka zmiana zwyczajów, bo często robiłem zakupy po południu w okolicach hali targowej, czy w sklepach Społem przy Piłsudskiego. Teraz pewnie przerzucę się całkiem na Biedronkę.
To się wymienimy.

Ja znowu jeździłem do Biedronek z tego powodu, że przy Piłsudskiego, na Szerokiej czy hali targowej nie mogłem zaparkować. Teraz będę mógł kupić polskie owoce i warzywa, lepsze wędliny czy kosmetyki. Bo te biedronkowe to raczej kiepskiej jakości.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Płatne parkingi w Tarnobrzegu – informacje

Post autor: Dzanek » 26-02-2020 23:23

@encore po owoce i warzywa to można skoczyć do kilku warzywniaków nie płacąc za parking skoro nie możesz odwiedzić targu w środę albo sobotę :) Podobnie ma się sytuacja z wędlinami. Jest kilka sklepów z "darmowym" parkingiem gdzie takie zakupy zrobisz.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Płatne parkingi w Tarnobrzegu – informacje

Post autor: encore » 27-02-2020 07:40

Dzanek pisze:
26-02-2020 23:23
@encore po owoce i warzywa to można skoczyć do kilku warzywniaków nie płacąc za parking skoro nie możesz odwiedzić targu w środę albo sobotę :) Podobnie ma się sytuacja z wędlinami. Jest kilka sklepów z "darmowym" parkingiem gdzie takie zakupy zrobisz.
No właśnie ja mam ten problem, że mieszkam na uboczu i w pobliżu nie mam osiedlowego warzywniaka. Komunikacja miejska nie jest dla mnie atrakcyjna z powodu godzin kursowania, choć przystanek mam nawet niedaleko. Muszę więc w sezonie jesień-wiosna poruszać się samochodem. W okolice sądu już dawno nie jeździłem przed 17 ze względu na to że nie było gdzie się zatrzymać na 40 min do godziny różnych zakupów. Ostatnio kupiłem samochód i aby dokonać czynności związanych z rejestracją musiałem zaparkować na ul. Jachowicza koło szkoły 1. Chyba parkowałem nie do końca zgodnie z przepisami, ale inaczej się nie dało. Wierzę, że teraz osoby w mojej sytuacji będą miały łatwiej. Wszystko zależy od determinacji urzędników jeśli idzie o tempo implementacji tej uchwały.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Płatne parkingi w Tarnobrzegu – informacje

Post autor: spit » 27-02-2020 10:19

co się stanie jak kupie sobie karnet P przyjezdzam i nie ma żadnego wolnego miejsca..i tak 10-15 razy w miesiącu...co wtedy???????????..zwrot kasy??..jaki sens płacenia i kupowania karnetu P jak będę stawał na końcu miasta i szedł z buta do rynku..ciekawe czy ten temat poradni ogarnęli.
a tak wogole nie robiłbym zadnej galerii na tym ściernisku tylko parking właśnie(może i nawet wtedy płatny)kupa miejsca...blisko "centrum"..

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Płatne parkingi w Tarnobrzegu – informacje

Post autor: cenzor » 27-02-2020 20:21

i protesty mieszkańców wieżowców na smród, hałas gwarantowany, to jest teren prywatny wiec nic miastu do tego /parking/

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 676
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Płatne parkingi w Tarnobrzegu – informacje

Post autor: norweski_leśny » 28-02-2020 11:29

Przecież na wiosce jest już parking, że na dziko to już inna sprawa. Jednocześnie teren ten należy do miasta.
U nas to podejście większości jest następujące: Aby było tak jak było i nic się nie zmieniało.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Płatne parkingi w Tarnobrzegu – informacje

Post autor: admin » 28-02-2020 18:03

Jakoś sobie ludzie radzą, tylko przez błoto czasem się trzeba przedzierać. Podobny parking funkcjonował za obecnym hotelem EVVA i też bywało niebezpiecznie. Wyciągałem tam kiedyś auto, które zawisło na sporym kamieniu czy dziurze.

Awatar użytkownika
adriano
Posty: 142
Rejestracja: 10-04-2009 13:02

Re: Płatne parkingi w Tarnobrzegu – informacje

Post autor: adriano » 29-02-2020 17:12

A co jeśli wezmę bilecik z parkometru ale zamiast na parkingu to zaparkuję obok, np na chodniku ? Pewnie nie zawsze będą wolne miejsca a nieraz widać że chodniki też są oblegane przez kierowców.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Re: Płatne parkingi w Tarnobrzegu – informacje

Post autor: iv » 01-03-2020 00:39

Myślę, że skoro mówimy o parkingach, czas zapytać, jakie Panowie Prezydenci mają pomysł na zwiększenie liczby miejsc parkingowych, zarówno na osiedlach, jak i w centrum (a także na osiedlach w centrum :-)

Pośród festiwalu rozlicznych obietnic PDB obiecywał chyba także parking na Placu Czerwonym. Stosunkowo niewielkim kosztem można zyskać sporo miejsc. Kolejne miesiące mijają i nic się nie dzieje w tej kwestii. Tymczasem parking od kościoła do okolic pomnika plus trochę więcej zieleni w pozostałej części Planu tylko by ten teren bardziej ożywił.

A parkowanie przy blokach? To w większości miejsc masakra, potrzeby są o wiele większe niż liczba miejsc. Czy w tej materii chociaż „mamy pomysły, trwają rozmowy”, czy zupełnie nic?

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Płatne parkingi w Tarnobrzegu – informacje

Post autor: Antea » 01-03-2020 11:09

Już kiedyś pisałam i nie tylko ja, że problemem są między innymi parkingi na Serbinowie. Można byłoby przekształcic teren koło tzw muszelki bo i tak tam na dziko parkują mieszkańcy. Mam tam rodziców, zaparkować niekiedy naprawdę bardzo trudno, tym bardziej że jest tam sporo miejsc dla niepełnosprawnych (ciągle przybywają jak widzę). I mam obawy ze jak będzie strefa płatna w okolicach placu to ludzie będą parkowali właśnie na Serbinowie skąd 2 kroki do Centrum.
Swoją drogą stan niektórych parkingów jest okropny.
A zatem powinien być plan dotyczący modernizacji starych i tworzenia nowych parkingów. Nie tylko wprowadzenie opłat, których jak słyszę od mieszkańców nie chcą płacić i wola rRczywiscie dojsc te 10 minut.
Głupie nie głupie ale jak tak będą robić to będzie chaos.
Niestety ja nie jest za pargingiem na placu, za zielenią tak, wyprowadzeniem stamtąd sklepów i wprowadzeniem usług tak, ale jak parking to tylko za kaprysem i nie do pomnika.
iv pisze:
01-03-2020 00:39
Myślę, że skoro mówimy o parkingach, czas zapytać, jakie Panowie Prezydenci mają pomysł na zwiększenie liczby miejsc parkingowych, zarówno na osiedlach, jak i w centrum (a także na osiedlach w centrum :-)

Pośród festiwalu rozlicznych obietnic PDB obiecywał chyba także parking na Placu Czerwonym. Stosunkowo niewielkim kosztem można zyskać sporo miejsc. Kolejne miesiące mijają i nic się nie dzieje w tej kwestii. Tymczasem parking od kościoła do okolic pomnika plus trochę więcej zieleni w pozostałej części Planu tylko by ten teren bardziej ożywił.

A parkowanie przy blokach? To w większości miejsc masakra, potrzeby są o wiele większe niż liczba miejsc. Czy w tej materii chociaż „mamy pomysły, trwają rozmowy”, czy zupełnie nic?

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Płatne parkingi w Tarnobrzegu – informacje

Post autor: Dzanek » 05-03-2020 14:57

iv pisze:
01-03-2020 00:39
Pośród festiwalu rozlicznych obietnic PDB obiecywał chyba także parking na Placu Czerwonym. Stosunkowo niewielkim kosztem można zyskać sporo miejsc. Kolejne miesiące mijają i nic się nie dzieje w tej kwestii. Tymczasem parking od kościoła do okolic pomnika plus trochę więcej zieleni w pozostałej części Planu tylko by ten teren bardziej ożywił.
O ile dobrze zrozumiałem to kilka dodatkowych miejsc ma powstać po przeciwnej stronie Placu Bartosza Głowackiego. Przesunięte mają być te betonowe słupki z łańcuchami i tam kilka miejsc powstanie. Ma też być zmieniona organizacja ruchu na jednokierunkową w tym miejscu.
iv pisze:
01-03-2020 00:39
A parkowanie przy blokach? To w większości miejsc masakra, potrzeby są o wiele większe niż liczba miejsc. Czy w tej materii chociaż „mamy pomysły, trwają rozmowy”, czy zupełnie nic?
Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale przy bloku Kopernika 16 pojawił się szlaban i parking stał się parkingiem dla mieszkańców. Nie było by w tym nic dziwnego może ale te parking oraz przebicie drogi zostały wykonane w ramach remontu ulicy Kopernika oraz dróg/parkingów wewnętrznych czyli za pieniądze nie spółdzielni TSM tylko za pieniądze publiczne.

Jeszcze inna sprawa to pojawiające się przy blokach TTBS "zamknięte" miejsca parkingowe (koziołki na kłódkę). Jest ich już kilka przed blokami Kopernika 16A i 16B. Na jakiej podstawie takie miejsca są "wydawane" ??

janektbg
Posty: 89
Rejestracja: 05-03-2020 12:48

Re: Płatne parkingi w Tarnobrzegu – informacje

Post autor: janektbg » 05-03-2020 16:45

Były rozważane opcje parkingów wielopoziomowych? :)

ODPOWIEDZ