Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16451
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: admin » 22-02-2021 17:59

Mamy kolejne serce na nakrętki, tym razem znów w bardzo odpowiednim miejscu, bo okolice bazaru, dworca PKS i biedronki na osiedlu są bardzo dobrymi lokalizacjami na tego typu ozdobne śmietniki, które jednocześnie ułatwiają nam czynienie dobra.

Rok temu krytykowałem w tym wątku lokalizację przy pomniku Bartosza Głowackiego, za co nawet nie tu, ale na fejsie trochę mi się oberwało. Cieszę się, że ktoś jednak poszedł po rozum do głowy i stawia kolejne serca w przemyślanych lokalizacjach, a to z rynku zniknęło.

Kolejne serce na nakrętki, tym razem na ul. Kopernika

Obrazek

Przy ulicy Kopernika w Tarnobrzegu stanęło serce na nakrętki. Jest to już trzeci punkt zbiórki nakrętek w mieście ustawiony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.

Spieniężone nakrętki to realna pomoc dla niepełnosprawnych dzieciaków z Tarnobrzega, nie tylko podopiecznych Stowarzyszenia – uczniów Zespołu Szkół Specjalnych. Aktualnie zbierane są nakrętki dla Emilki, następni w kolejce są bracia Rzepeccy. Pieniądze z nakrętek wspomagają leczenie oraz rehabilitację dzieci. – Czasami naprawdę niewiele potrzeba, by komuś pomóc. W drodze do pracy, szkoły można zabrać w kieszeń nakrętki i zamiast do śmieci wrzucić do serca. Te zbiórki nakrętek, prócz charytatywnego, mają jeszcze inny wymiar. Uczą nas, że dopiero współdziałanie przynosi wspaniałe efekty. Garść nakrętek nikomu nie pomoże, ale zapełnione nakrętkami serce, to już konkretna pomoc – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Włodarz bez wahania zgodził się więc na ustawienie w przestrzeni publicznej kolejnego serca.

Znane już doskonale z tarnobrzeskiego krajobrazu metalowe serce na nakrętki tym razem stanęło przy ul. Kopernika, w bardzo widocznym miejscu – w sąsiedztwie przystanku mks, oraz parkingu dyskontu spożywczego. Nie sposób go nie zauważyć. Jest szansa, że szybko zacznie zapełniać się plastikowymi nakrętkami. – To najlepsza lokalizacja – przyznaje przewodniczący osiedla Łukasz Nowak, który za namową mieszkańców zaproponował władzom miasta ten właśnie punkt. Zapewnił, że będzie promował wśród mieszkańców osiedla zbieranie nakrętek.

Wdzięczni prezydentowi za wkręcenie w nakrętkową pomoc są też sami inicjatorzy ustawiania w Tarnobrzegu serc, przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu – prezes, Paweł Gospoś oraz wiceprezes Agnieszka Homarowicz. Jak zaznaczają, przychylność władz miasta pozwala im planować kolejne lokalizacje, gdzie pojawią się czerwone serca.

Info/fot. UM

ODPOWIEDZ