Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: admin » 02-03-2020 20:38

Obrazek

Na placu Bartosza Głowackiego pod samym pomnikiem stanął czerwony śmietnik z obrysem o kształcie serca i gustowną kratką z prętów, dzięki którym wszystkie śmieci są na wierzchu. To finał akcji "Nakręcamy EKO" zorganizowanej przez czwórkę uczniów tarnobrzeskiego Hetmana. Wcześniejsze etapy to m.in. cykl pogadanek w tarnobrzeskich szkołach i przedszkolach.

Segregacja plastików zwykle nie na wiele się zdaje, bo większość z nich i tak nie jest ponownie przetwarzana. Stąd zalecane jest ograniczanie zużycia plastiku, a sama segregacja nie wystarczy. Trochę inaczej trzeba spojrzeć na same zakrętki, które bardziej niż inne plastiki nadają się do ponownego wykorzystania i mają swoją wartość. Wykorzystali to pomysłodawcy akcji, planując przekazanie środków ze zbiórki nakrętek na cel charytatywny. I wszystko by było super, gdyby nie nieszczęsna lokalizacja finałowego śmietnika.

Pewnie znów usłyszę, że jestem malkontentem i marudą (jak bodajże przedwczoraj), ale czerwona blaszano-kratkowa konstrukcja na śmieci nijak nie pasuje mi do centralnego punktu miasta i naszego symbolicznego pomnika. Pamiętam, że kontrowersje w tym miejscu budził nawet maszt na flagę narodową. Ażurowy śmietnik idzie nie o krok, ale najmniej o kilkanaście wiorst dalej.

Znów marudzę i się czepiam? Niech.

Obrazek

Obrazek

Więcej o akcji choćby na Leliwie:
http://leliwa.pl/tarnobrzeg-serce-eko-s ... owackiego/

George_WW
Posty: 67
Rejestracja: 26-12-2019 09:06

Re: Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: George_WW » 02-03-2020 22:02

Tak Tak adminie jesteś malkontentem i marudą dokładnie tak jak to wczoraj zostało napisane.
Świetna inicjatywa młodzieży z Liceum i chwała im za to że chce się coś robić a przede wszystkim szczytny cel !

Miejsce jak najbardziej trafne, duży ruch, ludzie też często przechodzą z butelkami wody i zawsze można tą nakrętkę wrzucić. No ale jak widać Panu adminowi nawet to nie pasuję. Najwidoczniej nie rozumie celu akcji charytatywnych i pomocy ludziom naprawdę tego potrzebującym. Przykre to..

jamWilhelm
Posty: 1091
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: jamWilhelm » 02-03-2020 22:14

pomysł fajny ale miejsce rzeczywiście z czapy, ciekawe co na to konserwator zabytków, zdecydowanie lepiej, moim zdaniem, było by to ustawić w okolicach fontanny, ogródków piwnych, drogiego wozu

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: admin » 02-03-2020 23:36

Dokładnie o to mi chodzi. Rynek jak najbardziej, ale czy musi być śmietnik pod samym Bartoszem? Miejsca mamy dosyć.

George_WW ;)
Jak najbardziej mi akcja pasuje, zabieram jutro z domu nakrętki do uzupełnienia, bo zbieramy od lat na różne cele.
Doceniam nawet sam kosz, bo jest naprawdę ładnie zrobiony, a zwracam uwagę na takie technikalia.
Nie pasuje mi wyłącznie zestawienie lokalizacyjno-estetyczne.
Maruda... dobrze że nie hejter.

Fresca
Posty: 146
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Re: Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: Fresca » 03-03-2020 07:16

Będę marudzić :)
Kosz ładny, miejsce nie ładne :D
No ale młodzi, starsi o większym wyczuciu estetyki niż ja, wiedzą lepiej.
Plac Bartosza dobre miejsce, ale bliżej fontanny, tak jak ozdoba świąteczna bombki :).
To tylko taka jednostkowa, cicha opinia, kogoś anonimowego. Marudzę?, tak wiem, że inni, mniej anonimowi wiedzą lepiej i już 🙂.
Inicjatywa fajna.
Jednak marudzę, ale pewnie jestem w błędzie, mam złą wolę, a może jestem zwyczajnie głupia i w wielkich miastach nie bywałam, nie wiem :( , a i pisać poprawnie nie umiem, ehhh.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: orange » 03-03-2020 16:57

Myślę, że lepiej by się sprawdziło i napełniło nakrętkami przy każdej szkole :)

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: Ballandtines » 03-03-2020 21:40

Jeśli to jest przytwierdzone do podłoża to chyba wymaga pozwoleń/zezwoleń/papierów/dokumentacji - i czy zysk z zakrętek pokryje koszt naprawy kostki? Jeśli nie jest - to byle do piątku. Stabilnie toto nie wygląda...
A wszystkim chwalącym urodę tego dzieła - czy ktoś z Was, mając włąsną posesję, postawiłby na niej takie coś? Cel ofkors szlachetny.

skunaskun
Posty: 130
Rejestracja: 22-02-2018 23:59

Re: Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: skunaskun » 03-03-2020 22:05

Wygląda na to, że nie jest przytwierdzone do podłoża. Chyba, że od podstawy jakiś pręt zacementowano. Natomiast żadnych śrub, nakrętek nie widziałem.
Zgadzam się z większością. Inicjatywa oki, miejsce koło Bartosza niekoniecznie.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: encore » 03-03-2020 22:09

Przyłączam się do przedpiśców. Pomysł świetny i wart poparcia, sam mimo wszystko podejdę i wrzucę moją kolekcję nakrętek. Niemniej lokalizacja tego jak by nie było kosza na odpady uwłaczająca godności pomnika i flag, które mają miejsce na sąsiadujących masztach.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Re: Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: iv » 03-03-2020 23:22

admin pisze:
02-03-2020 23:36
Maruda... dobrze że nie hejter.
Zwrócenie uwagi na aspekt estetyczny moim zdaniem nie jest objawem marudzenia – co najwyżej hejtu w rozumieniu prezydenckim :-)

Co do meritum uwaga jest moim zdaniem słuszna. Miejsce jest rzeczywiście reprezentacyjne, choć Plac jest i tak jednocześnie pusty i upstrzony różnym czymś, że mu serduszko nie zaszkodzi. Choć można było koło Drogiego Wozu lub Kaprysu.
orange pisze:
03-03-2020 16:57
Myślę, że lepiej by się sprawdziło i napełniło nakrętkami przy każdej szkole :)
Pojemniki na zakrętki są już w szkołach, w przedszkolach – nie wiem, czy we wszystkich, ale w tych, w których bywam są. Ponadto sporo osób zbiera prywatnie od znajomych i przekazuje dalej. Ale nie każdy ma dziecko w szkole czy przedszkolu lub znajomego zbieracza.

@orange, jako forumowego wielbiciela Rady Kobiet zapewne zainteresuje, że pomysł postawienia takiego pojemnika dokładnie w tej samej formie pojawił się także na zebraniu Rady Kobiet - zostało to podglądnięte w innym mieście. Zanim Rada zdążyła się tym zajęć, dzieciaki z Hetmana już miały zrobione. Brawo!

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: orange » 04-03-2020 16:00

"@orange, jako forumowego wielbiciela Rady Kobiet..."

Zakres działalności Rady Kobiet niestety powiela się z innymi instytucjami działającymi już w naszym mieście, poza tym mam nadzieję, że ta orientacja seksualna nie będzie wprowadzić patologi...jeszcze tylko tęczy gdzieś brakuje na tarnobrzeskim rondzie lub na Placu Bartosza Głowackiego.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: encore » 04-03-2020 16:12

Tęczę mamy. Na Serbinowie ozdabia budynek przedszkola prowadzonego przez parafię. Masz ochotę wystąpić z wnioskiem o jej usunięcie, nieprawdaż?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: Dzanek » 05-03-2020 09:10

encore pisze:
04-03-2020 16:12
Tęczę mamy. Na Serbinowie ozdabia budynek przedszkola prowadzonego przez parafię. Masz ochotę wystąpić z wnioskiem o jej usunięcie, nieprawdaż?
Czuję, że @orange jak pojawia się tęcza na niebie to dzieci do piwnicy chowa .........

jamWilhelm
Posty: 1091
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: jamWilhelm » 05-03-2020 09:18

stachu, podobnie jak jego guru z Nowogrodzkiej, dzieci nie posiada

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: DonBeck » 05-03-2020 13:33

orange pisze:
04-03-2020 16:00
poza tym mam nadzieję, że ta orientacja seksualna nie będzie wprowadzić patologi...
Ta orientacja to kobiety? Seniorki? A Ciebie kto wychował? Zordon?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: admin » 07-06-2020 20:23

Widziałem taki nakrętkomat na ul. Kwiatkowskiego, między bazarem a parkiem handlowym. Czy to kolejny, czy ten sam, tylko wybrano dla niego lepsze miejsce niż za pierwszym razem?

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: andriu81 » 14-06-2020 00:04

Jeśli ludzie nie będą tam wrzucać wszystkich plastików i śmieci a jedynie nakrętki, to wcale nie wygląda brzydko. Mi akurat się podoba ten obiekt, lokalizacja też nie ma się czego przyczepić. Zawsze coś kolorowego w centrum.
Chociaż wiem że niektórzy wolą monotonię

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: admin » 14-06-2020 09:06

Byłem w międzyczasie na rynku i wydaje się, że po czasie przyznano mi rację. Kosza nie ma już pod pomnikiem, tylko jest przy bazarze/parku handlowym, co jest zdecydowanie bardziej odpowiednim miejscem. A trochę się naczytałem na fejsie, jak to nie umiem docenić pięknej inicjatywy młodych ludzi i się czepiam.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: andriu81 » 14-06-2020 23:28

Sprawa tak małej wagi ,że nie warto się nad tym rozwodzić ,tu czy gdzieś indziej. Park handlowy to peryferia miasta ,więc nakrętek mniej się uzbiera niż gdyby stał na placu. Ale to nieistotne, ważne że gdzieś stoi

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Fajny pomysł, cenna inicjatywa, ale chyba niefortunna lokalizacja

Post autor: admin » 15-06-2020 06:58

Wręcz przeciwnie. Pod bazarem i parkiem handlowym chodzi bez porównania więcej ludzi niż pod Bartoszem.

ODPOWIEDZ