Radio LELIWA - oddaj głos

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Radio LELIWA - oddaj głos

Post autor: TSS » 22-05-2020 13:01

Głosuj na Radio Leliwa - to nic nie kosztuje


http://idol.szansadlaniewidomych.org/vote/1784

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Radio LELIWA - oddaj głos

Post autor: TSS » 22-05-2020 13:12

wiadomość przychodzi nieraz na spam - dlatego trzeba tez tam sparwdzić, klikajcie - pomagaj swoim.

mantanago
Posty: 71
Rejestracja: 08-09-2014 20:49

Re: Radio LELIWA - oddaj głos

Post autor: mantanago » 22-05-2020 18:25

Ten wątek i temat może być ciekawy. Nie mam tu na myśli Radia leliwa, ale niewidomych i ich sytuację w naszym mieście. Zawsze mnie korciło, żeby zacząć taki wątek i jakąś dyskusję na ten temat. Wspominam o tym dlatego, że było już kilka wątków o sytuacji niepełnosprawnych, ale żaden z nich nie dotyczył osób niewidomych. Może tylko jeden, ale nie pamiętam już gdzie go widziałem. Było to przy okazji książki o Tarnobrzegu wydanej w brajlu. To nawet było chyba niedawno, ale tyle. Więc może nim oddamy głos na Leliwę, pogadajmy trochę o niewidomych w naszym mieście. Może to w jakiś sposób pomoże im polikwidować bariery i ułatwić życie. Co Wy na to?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Radio LELIWA - oddaj głos

Post autor: admin » 22-05-2020 22:33

Dorzucę przy okazji info z UM, bo nie tylko Leliwa została nominowana, ale również Tarnobrzeg jako miasto.

Tarnobrzeski magistrat został nominowany w konkursie Idol Województwa Podkarpackiego 2020 w kategorii Urząd Otwarty dla Niewidomych. Tarnobrzeg został doceniony m.in. za brajlowski przewodnik po mieście. Powalczmy teraz o przejście do etapu krajowego konkursu!

Dobrą wiadomość o nominowaniu Urzędu Miasta Tarnobrzega w konkursie Idol Województwa Podkarpackiego 2020 przekazał jego organizator, Fundacja Szansa dla Niewidomych.

Celem konkursu jest między innymi wyróżnienie osób, firm i instytucji, które w najznakomitszy sposób zasłużyły się w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niewidomych i słabowidzących, promocją zaangażowania społecznego oraz dzieleniem się pozytywnymi doświadczeniami, które wpływają na integrację wewnątrzśrodowiskową. Konkurs jest podzielony na dwa etapy: wojewódzki i krajowy. Laureaci pierwszego etapu wezmą udział w konkursie krajowym.

Głosowanie jest dostępne na stronie internetowej Fundacji Szansa dla Niewidomych pod adresem: http://idol.szansadlaniewidomych.org/p/9
Informacja o konkursie zamieszczona poniżej umożliwia dostęp do niej również osobom z dysfunkcją wzroku, którzy używają programu udźwiękawiającego z syntezatorem mowy:

„Konkurs IDOL WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO 2020. W Kategorii URZĄD OTWARTY DLA NIEWIDOMYCH prosimy o głosy na URZĄD MIASTA W TARNOBRZEGU. Wystarczy wejść na stronę http://idol.szansadlaniewidomych.org/p/9, wpisać adres e-mail, kliknąć oddaj głos i potwierdzić link otrzymany na maila. Głosowanie jest bezpłatne. Trwa do 7 czerwca 2020 roku. Organizatorem Konkursu jest Fundacja Szansa dla Niewidomych. Regionalni zwycięzcy wybrani poprzez głosowanie internetowe zostaną kandydatami w Konkursie Krajowym. Ostateczne wyniki zostają ogłoszone podczas krajowej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND w Warszawie.”

Dobrych wiadomości nie koniec. W swoich kategoriach nominowani są także: Radio Leliwa, TVL Telewizja Lokalna Tarnobrzeg, Państwowa Uczelnia Zawodowa w Tarnobrzegu, a także Teresa Biało z powiatowego koła Polskiego Związku Niewidomych w Tarnobrzegu oraz jej czworonożny przewodnik Nefi. Głosujmy!

janszu
Posty: 69
Rejestracja: 11-10-2010 10:16

Re: Radio LELIWA - oddaj głos

Post autor: janszu » 23-05-2020 14:43

Przyznam, że mam mieszane uczucia kiedy to czytam. Z jednej strony to może cieszyć, a z drugiej obawiam się wielkiej kpiny i obciachu. Pani Teresy i jej sympatycznego psa nie miałem możliwości poznać, ale wydaje się być bardzo sympatyczną osobą. Widziałem ją kilka razy w telewizji rzeszowskiej i tarnobrzeskiej. Życzę jej wszystkiego najlepszego z całego serca. Ale pani Teresa to jeszcze nie wszyscy niewidomi w Tarnobrzegu. A co dla wszystkich pozostałych? Można by powiedzieć, że mają już przewodnik - to niech teraz nauczą się latać,, a co z barierami? Całość wygląda na zwykłą pijar-owską zagrywkę i tyle.
Co do Leliwy i TVL, to ciekaw jestem ile materiałów interwencyjnych przygotowały te redakcje i czego dotyczyły oraz jaki byl tego wynik. Dziwi mnie to, że akurat zgłoszone zostały te dwie redakcje, ale najwięcej chyba dla niewidomych zrobiła redakcja Echa Dnia i redaktor \Klaudia Tajs. Owszem relacje z imprez były, ale interwencji żadnej. No i tyle w tej sprawie dzisiaj.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Radio LELIWA - oddaj głos

Post autor: andriu81 » 27-05-2020 00:45

Jeśli chodzi o niewidomych, głosu nie zabieram, jednak myślę że lepszą promocję uzyskaliby na antenie Polskiego Radia, są takie audycje,z dużą słuchalnością i odzewem.
A teraz kilka słów o samym radiu ,ktoś jeszcze słucha tej stacji? W ostatnich 4 latach pojawiło się kilka nowych stacji w okolicach, nowoczesnych, z dobrymi audycjami, porządną muzyką , dużo się dzieje w mediach,możnaby sporo napisać na ten temat. Konkurencja nie śpi, ciągle coś się pojawia, coś się zmienia. Ta stacja to już prehistoria ,od prawie 30 lat stoi w miejscu, to samo dzień w dzień. Jest jakaś grupa stałych słuchaczy, ale jednak ludzie tak samo się rozwijają i idą z duchem czasu a takie przestarzałe twory idą po równi pochyłej w dół. Młodzież to już w ogóle tego nie słucha, zresztą radia FM też coraz mniej ludzi słucha,bo raz że słaby wybór,ogólnie słaba dostępność i jakość odbioru jeśli chodzi o polskie warunki.

mantanago
Posty: 71
Rejestracja: 08-09-2014 20:49

Re: Radio LELIWA - oddaj głos

Post autor: mantanago » 27-05-2020 14:43

Szczerze mówiąc liczyłem na większy odzew.Myślę też tak sobie, że jak to mało wiemy o niewidomych albo nie chcemy o nich mówić. Wiemy, że gdzieś tam są, ale nie chcemy ich widzieć. No cóż może być i tak, ale nie napawa to optymizmem.Jak zatem ich wspierać?
To przecież zwykli ludzie, tacy jak my, też mają swoje marzenia, uczą się, niektórzy może nawet studiują, a pewnie nieliczni mają jakąś tam pracę. Pewnie jest tak, że większość z nich siedzi w domach wegetuje w zamknięciu od świata. A przecież jak my wszyscy chcieliby normalnie żyć, cieszyć się życiem i chodzić po naszym mieście. Barier mają dużo a nikt nie nauczył ich latać, więc muszą siedzieć w tych domach i tyle. \\\\Z tego punktu widzenia, to nie wiem czy ten przewodnik po naszym mieście jest dla nich jakąś większą atrakcją czy też zwykłym szyderstwem i kpiną. Może to mocne słowa,ale sądzę, że bardzo adekwatne, bo w ciekawy dla nich sposób przedstawia się im miasto i jego zabytki, a jednocześnie zabiera możliwość bezpośredniego z nimi kontaktu, podkreślając tym samym ich kalectwo.
Co zatem robi nasze miasto i jego władze, żeby niewidomym ułatwić życie? Szczerze mówiąc to nie potrafię tego wskazać.Jakoś też nikt ich nie aktywizuje i nie wspiera, chyba tylko prezydent, żeby się później chwalić wydaniem takiego przewodnika. Smutne, ale co można jeszcze zrobić?

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Radio LELIWA - oddaj głos

Post autor: zbyry » 27-05-2020 15:46

Smutne, ale co można jeszcze zrobić?
Są projekty można rzecz dedykowane dla niewidomych w naszym RPO WP 2014 - 2020, "ósemki", czyli projekty z osi 8, działanie 8.1 Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, jest też 8.2 Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym
prowadzona przez ośrodki pomocy społecznej/powiatowe centra pomocy rodzinie. W tym roku nie przewiduje się naboru do 8.1 https://www.rpo.podkarpackie.pl/images/ ... _FINAL.pdf

Ale nie oznacza to, że nie można nic zrobić, bo można już zbierać dane celem ich usystematyzowania aby określić potrzeby osób niewidomych, czy słabowidzących, porozmawiać z pracodawcami i to zorganizować na rok przyszły. Potrzebny jest bodziec, który nada temu tor. Podpowiem, ze warto było by się skontaktować z Polskim Związkiem Niewidomych o. Podkarpacki i z nimi coś próbować sensownego skonstruować, a taki projekt realizują http://www.ariari.org/pl/component/cont ... Itemid=156

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Radio LELIWA - oddaj głos

Post autor: orange » 28-05-2020 11:49

mantanago pisze: "To przecież zwykli ludzie, tacy jak my, też mają swoje marzenia, uczą się, niektórzy może nawet studiują, a pewnie nieliczni mają jakąś tam pracę".

Dla osoby niewidzącej liczą się każde drobne, niby niepozorne czyny, które przecież każdy może zrobić. :)

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Radio LELIWA - oddaj głos

Post autor: encore » 28-05-2020 14:16

Nie oddam głosu na radio w którym wywiady z Prezydentem Miasta przeprowadza małżonka rzecznika prasowego Urzędu.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Radio LELIWA - oddaj głos

Post autor: p_atryk » 28-05-2020 22:05

Tylko gdyby nie powtarzali po każdej informacji że wspierają, informują i są z nami

I co drugą informację powtarzali nasz telefon twoja sprawa

I po kolejnej jeszcze informacji numer 1 nad Wisłą i Sanem

I po każdej piosence ,,do usłyszenia w Radiu Leliwa jeszcze wielokrotnie''

To może bym zagłosował :)

pikin
Posty: 84
Rejestracja: 27-02-2017 19:45

Re: Radio LELIWA - oddaj głos

Post autor: pikin » 29-05-2020 17:53

Stawiacie mocną tezę, ale myślę że nie bezpodstawnie. Chodzi mi oczywiście o niewidomych i słabowidzących a nie o radio Leliwa, bo go i ta nie słucham. Czasem mi się coś ,o uszy obije kiedy jestem w jakiejś poczekalni albo sklepie. Mają bezsensu redaktorów muzycznych bo jakoś nie potrafią klimatycznie ułożyć muzyki.
A co do właściwego tematu, to jak na patelni widać, że w sprawie niewidomych i słabowidzących to jesteśmy w zasadzie bezradni. Ale w tym wypadku to sobie myśle, że piłka jest po stronie prezydenta i władz miasta, bo powinni wyjść z jaką miejską inicjatywą w tym zakresie. Tym bardziej, że obecny prezydent w swoim programie wyborczym solennie obiecywał likwidację barier dla niepełnosprawnych.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Radio LELIWA - oddaj głos

Post autor: andriu81 » 30-05-2020 14:12

Głos należy oddać ale organizacje wspierające niewidomych, na opiekunów, na program wsparcia dla nich. Można by się zastanowić ,czy niewidomi tego słuchają,mając do wyboru masę innych stacji FM w internecie i jak się można domyśleć są bardziej wymagający muzycznie od przeciętnych osób? I tak apropos ,jakim prawem ktoś w poczekalni podsuwa mi do słuchania coś czego nie mam ochoty słuchać?Nie można coś neutralnego,np z telefonu,z tv,z płyty,itp? Dziwne. Wiem, offtop, ale to pytanie bez odpowiedzi

tosieko
Posty: 22
Rejestracja: 27-08-2017 00:29

Re: Radio LELIWA - oddaj głos

Post autor: tosieko » 01-06-2020 17:39

Pomysł wydania przewodnika po Tarnobrzegu dla niewidomych uważam, żejest dobry. Ma na to wpływ wiele różnych czynników, ale nie będę ich tu podawał. Jednakże sam pomysl, żeby z tego powodu wuważać, że Tarnobrzeg i jego Prezydent są jakoś szczególnie zasłużeni dla niewidomych uważam za grubo przesadzony. Jakoś nic takiego w tej sferze nie słyszałem, żeby sobie na to zasłużyć, a raczej przeciwnie.
Jednak trzeba uczciwie przyznać, że jednak w mieście coś jednak dla niewidomych i słabowidzących się jednak zrobiło. Jednak nie jest to zasługą tej ekipy, ale poprzedników. weźcie sobie dla przykładu sygnalizację dźwiękową na skrzyżowaniach. Teraz jest to coś normalnego i traktowane jako standard z którego korzystają wszyscy i o niewidomych się w tej kwestii nie wspomina, no i słusznie bo wszyscy z tego możemy korzystać.
Drugi przykład to wypukła kostka na przejściach dla pieszych. Ma to ułatwić słabowidzącym i niewidomym przechodzenie przez ulicę. Jednak tu tak wesoło i dobrze nie jest, bo jak mówią sami niewidomi większość takich przejść jest dla nich nawet niebezpieczna!!! Główna przyczyna jest taka, że pasek takiej kodtki jest za wąski i trudno go wyczuć. Oznacza to , że większość takich przejść to zmarnowane pieniądze i żadna korzyść dla ich użytkowników. To, że tak jest wiadomo od dawna i nic nikt z tego sobie nie robi. A co na to nasze media- Leliwa i TVL? Nic, tylko udają, że tematu nie ma. Chyba tylko raz w Echu coś o tym było. Pewnie takich przykładów można wskazać więcej, ale konsultacji w tych sprawach się nie prowadzi. Dotyczy to także i tej ekipy obecnego Prezydenta. A przecież obiecywał w swojej kampanii, że za jego czasu będzie inaczej i lepiej.

mantanago
Posty: 71
Rejestracja: 08-09-2014 20:49

Re: Radio LELIWA - oddaj głos

Post autor: mantanago » 20-06-2020 08:01

Czy coś wiadomo już w tej sprawie, wie ktoś może?

sąsiad
Posty: 179
Rejestracja: 10-09-2014 20:14

Re: Radio LELIWA - oddaj głos

Post autor: sąsiad » 20-06-2020 12:48

Nie wiem, jak to się skończyło, bo dopiero teraz wychwyciłem ten wątek. Myślę, że przedstawia ciekawy problem i warto do niego wrócić, ale chyba nie teraz jeszcze.Problem ma duży potencjał i sądzę, że jest rozwojowy.

ODPOWIEDZ