Zmiana w Wodociągach

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Zmiana w Wodociągach

Post autor: admin » 30-06-2020 18:55

Obrazek

Decyzją Rady Nadzorczej Tarnobrzeskich Wodociągów Sp. z o.o. 30 czerwca br. prezesem zarządu spółki został Witold Wiśniewski. Antoni Sikoń po upływie pięcioletniej kadencji na stanowisku prezesa objął w Tarnobrzeskich Wodociągach zadania pełnomocnika ds. inwestycji i rozwoju.
Zmiana na stanowisku prezesa w Tarnobrzeskich Wodociągach Sp. z o.o. nastąpiła z dniem 30 czerwca br. Decyzją Rady Nadzorczej stery w spółce przejął Witold Wiśniewski. Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Inżynierii Lądowej, ukończył też Podyplomowe Studia Zarządzania i Doradztwa Finansowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Studia Podyplomowe Diploma in Management University of Central Lancashire w Lublin Business School, tam też uzyskał Dyplom MBA. Przez blisko dziewięć lat (04.2011 – 11.2019) był dyrektorem Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie jednocześnie (10.2016 – 04.2017) dyrektorem Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

Wcześniejsze doświadczenie Witolda Wiśniewskiego zawodowe związane było m.in. z Centralą PZU Życie (był koordynatorem w Biurze Zarządzania Siecią, zastępcą Dyrektora Biura Zarządzania Siecią, Dyrektorem Zarządzającym Informacją Biznesową, Dyrektorem Oddziału PZU Życie S.A. w Rzeszowie). Od marca tego roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Tarnobrzeskich Wodociągów Sp. z o.o. Od 30 czerwca objął funkcję prezesa zarządu spółki zastępując na tym miejscu Antoniego Sikonia.

Antoni Sikoń z branżą wodociągowo-kanalizacyjną w Tarnobrzegu związany jest od blisko czterdziestu lat. Był dyrektorem przedsiębiorstwa komunalnego, a od 23 lat, po przekształceniu przedsiębiorstwa w spółkę prawa handlowego, nieprzerwanie pełnił w niej funkcję prezesa zarządu, od 2005 roku (po jej restrukturyzacji) prezesa przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego. Jednocześnie pełnił od tego czasu także funkcję Pełnomocnika ds. Realizacji Projektu Funduszu Spójności pn. „Program gospodarki wodno-ściekowej w Tarnobrzegu”. Zarządzanie spółką Antoni Sikoń kończy z dniem 30 czerwca br. lipca, wraz z końcem pięcioletniej kadencji. Z Tarnobrzeskimi Wodociągami się jednak nie żegna, będzie nadzorował realizację unijnych inwestycji, a mianowicie modernizację Miejskiej Oczyszczalni Ścieków oraz Stacji Uzdatniania Wody obsługującej Tarnobrzeg, pełniąc zadania pełnomocnika ds. inwestycji i rozwoju.

Antoni Sikoń jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej na kierunku inżynieria środowiska, tam też ukończył studia doktoranckie, uzyskując tytuł doktora w dziedzinie nauk technicznych w dyscyplinie naukowej inżynieria środowiska. Na koncie ma także studia podyplomowe SGH w Warszawie na kierunku zarządzanie gospodarką komunalną.

Info/fot.: UM

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Zmiana w Wodociągach

Post autor: encore » 30-06-2020 19:53

Przeżył Dziubińskiego, przeżył Mastalerza, przeżył Kiełba. Ale nowej władzy już nie przeżył. Szkoda.

A kto to Pan Wiśniewski? To chociaż tarnobrzeżanin czy może po prostu czyjś kolega?
Czy za jego rządów jest szansa na dobrą wodę z kranu? Przekonamy się.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

pewnyswego
Posty: 135
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Zmiana w Wodociągach

Post autor: pewnyswego » 30-06-2020 21:03

Noo właśnie co to za zmiana? Tzn cóż takiego spartolil Pan Sikoń ze go odwołano i to dla niepozoru że niby wszystko jest ok to dali mu kwiaty. Mnie nasuwa się tylko jedno zmiana dla zmiany. Czyli w skrócie teraz My. Ja osobiście czekam już na te cholerne wybory samorządowe i poświece swoj czas aby ta władza odeszła. No niestety prócz pompowania pompką to ja nic nie widzę dobrego. Miasto dalej sie cofa.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Zmiana w Wodociągach

Post autor: admin » 30-06-2020 22:40

W marcu 2020 Wodociągi tłumaczyły, że podnoszą ceny wody w związku z rosnącymi kosztami, w tym m.in. z utworzeniem stanowiska wiceprezesa, które to stanowisko objął p. Wiśniewski. Ciekaw jestem, czy teraz, kiedy jest już prezesem, to dalej będziemy mieć wiceprezesa na jego miejsce, czy to była tylko sytuacja przejściowa.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Zmiana w Wodociągach

Post autor: Jacek » 30-06-2020 23:00

Oczywiście, że przejściowa. Pan Antoni tyle lat radził sobie bez vicka. Wsadzili mu w marcu konia trojańskiego i tyle. Pan Antoni niekoniecznie był świetnym mówcą (kto oglądał sesje rady - wie o czym mowa). Ale był bez reszty oddany swojej firmie. I dlatego żaden z prezydentów się go nie pozbył. A ten nowy? No cóż. Nie znam człowieka. Ale jeśli zaczął swoje wiceprezesowanie od wymiany szafy w gabinecie, by zmieściło się tam kilka garniturów i koszul, a w szafkach hantle do ćwiczeń, to już wiemy, co dla niego jest ważne. Na pewno w prezencji będzie bił swojego poprzednika na głowę. Za ten ruch należą się gratulacje dla prezydenta Tarnobrzega - pana Mirosława Pluty. I tyle w temacie.

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Zmiana w Wodociągach

Post autor: 1967 » 30-06-2020 23:25

Podziwiam ludzi, którzy potrafią z taką łatwością się przebranżawiać. Ubezpieczenia, służba zdrowia, a teraz branża komunalna. Ale jak się zostawia w firmie do roboty takiego fachowca jak Pan Antoni Sikoń to się nie dziwię, że nie przykłada się wymogu do zatrudniania ludzi z wykształceniem kierunkowym i doświadczeniem w danej branży. Przykro mi, że tak potraktowano Pana Prezesa Sikonia. Dyrektor z takim stażem, który całe swoje życie zawodowe poświęcił jednej firmie, mimo licznych zawirowań, podziałów, który zrealizował w ostatnich latach projekty unijne o wartości ponad 150 milionów złotych powinien mieć możliwość zakończenia kariery zawodowej na dotychczasowym stanowisku Prezesa Spółki. Życzę wszystkim, którzy uczestniczyli w tej zmianie dobrego samopoczucia i aby kiedyś osobiście w swoim życiu zawodowym doświadczyli osobiście takiej sytuacji.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Zmiana w Wodociągach

Post autor: dino » 01-07-2020 07:04

Witold Wiśniewski:
1. Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Inżynierii Lądowej,
2. Podyplomowe Studia Zarządzania i Doradztwa Finansowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie,
3. Studia Podyplomowe Diploma in Management University of Central Lancashire w Lublin Business School, tam też uzyskał Dyplom MBA.

Antoni Sikoń:
1. absolwent Politechniki Rzeszowskiej na kierunku Inżynieria Środowiska,
2. ukończył studia doktoranckie na Politechnice Rzeszowskiej uzyskując tytuł doktora w dziedzinie nauk technicznych w dyscyplinie naukowej Inżynieria Środowiska.
3. Ukończył studia podyplomowe Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku zarządzanie gospodarką komunalną.

Hmmm, powody tego ruchu są zastanawiające biorąc pod uwagę przygotowanie zawodowe dotychczasowego szefa firmy.


Ta Lublin Business School w dużym stopniu żyje z projektów unijnych realizowanych daleko poza województwem lubelskim:
https://lbs.pl/projekty/w-realizacji

Jest to instytucja KULu na który dwa razy w roku leci składka w kościołach. Nawet nie wiedziałem ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
eston
Posty: 168
Rejestracja: 21-04-2005 16:14

Re: Zmiana w Wodociągach

Post autor: eston » 01-07-2020 09:57

Czyżby ujawniali się kolejni sponsorzy wyborczego sukcesu DB? ;-)

Przy całym szacunku dla dorobku dyrektorsko-kierowniczo-embiejowego nowego prezesa, jest to po prostu kolejna zmiana w mieście polegająca na zastępowaniu osób kompetentnych, "swoimi".

Ciężko w tym kraju znaleźć człowieka z większą wiedzą i doświadczeniem w obszarze gospodarki wodno-ściekowej niż Antoni Sikoń. A przy tym niezwykle skromnego. Jak słusznie zauważono "przeżył" trzech prezydentów - z czego jednemu szczególnie mocno zależało na jego odsunięciu z uwagi na osobistą, nieskrywaną zresztą niechęć.

Panu Antoniemu pozostaje podziękować za tytaniczny wkład pracy w doprowadzeniu tarnobrzeskiej wody do obecnej jakości i niezwykle sprawnych zrealizowaniu największej jak dotąd inwestycji miejskiej.

Nowemu prezesowi... cóż. Gratuluję ciepłej posadki i proponuję pokornie uczyć się od wybitnego fachowca.
Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód

George_WW
Posty: 67
Rejestracja: 26-12-2019 09:06

Re: Zmiana w Wodociągach

Post autor: George_WW » 01-07-2020 12:09

Eston jaki Ty jestes przeiwdywalny i przewidujący...
Oceniasz ludzi ich nie znając albo znając i mają lepszą wiedze ?.
Za nikim nie lobbuje nikomu nie sprzyjam, ale czasami zmiany są potrzebne. W Twojej ocenie ( już z góry założonej ) nowy prezes nie ma żadnych kompetencji. Przyznam że jestem ciekaw Twojego dossier, i oczywisćie gdy by to Tobie zaproponowano taką funkcję odmówił byś automatycznie na poczet kogoś z większym i zasłużonym doświadczeniem.
A co do dossier to z pewnością mimo że Ciebie nie znam to doświadczenie w ocenie ludzi masz wybitnę!

Awatar użytkownika
eston
Posty: 168
Rejestracja: 21-04-2005 16:14

Re: Zmiana w Wodociągach

Post autor: eston » 01-07-2020 13:08

Zachęcam do ponownego przeczytania mojego postu. Tym razem ze zrozumieniem.

Nie oceniam człowieka i jego kompetencji ogólnych (co zaznaczyłem na wstępie) tylko DECYZJĘ o zmianie na stanowisku prezesa WODOCIĄGÓW w obszarze których odchodzący prezes ma z całą pewnością większe doświadczenie niż nachodzący.

I nie, nie przyjąłbym funkcji prezesa wodociągów, bo się na tym po prostu nie znam.

PS: A ocenę mojej osoby i wycieczki osobiste pod moim adresem proszę kierować mi w twarz a nie anonimowo pluć na forum :-)
A odnośnie mojego dossier to wyszukanie go w internetach zajmuje inteligentnemu człowiekowi ledwie chwilkę ;-)
Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Zmiana w Wodociągach

Post autor: admin » 01-07-2020 17:53

To chyba nie problem, że uczelnia z Lublina? Sam robiłem podyplomowe zarządzanie i marketing w Lublinie :)
MBA to jednak jest jakiś wyznacznik poziomu. Jeśli podchodzić do sprawy zawodowo-finansowo, to ocena będzie stosunkowo prosta - zobaczymy skuteczność po wynikach, szczególnie po zbyciu udziałów.

A propos - udziały wciąż nie są zastawione.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Zmiana w Wodociągach

Post autor: encore » 01-07-2020 20:30

Admin, uczelnia z Lublina, Krakowa czy Warszawy to naprawdę żaden problem.

Widzę, że nie tylko ja dostrzegam w CV brak kwalifikacji branżowych i brak doświadczenia w branży. Doceniam podyplomówkę MBA.

Wiem, że może niektórzy sądzą, że na prezesa można wybrać tzw. BMW i że człowiek taki ma być jedynie batem nad podległymi pracownikami. Nie twierdzę, że tu mieliśmy do czynienia z taką sytuacją. Bardziej spodziewam się, że zmieniono prezesa na "świeżego", który będzie wizjonerem i będzie wytyczał strategie rozwoju. Po zmianie mam nadzieję na wreszcie porządną wodę z kranu i zatrzymanie wzrostu cen wody i ścieków. Jeśli te 2 elementy nie zostaną podczas kadencji spełnione to jak dla mnie sens zmiany będzie się sprowadzał do tezy z pierwszego zdania w tym akapicie.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Zmiana w Wodociągach

Post autor: dino » 01-07-2020 21:43

Wszelkie podwyżki zostaną odważnie wzięte na klatę ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Zmiana w Wodociągach

Post autor: 1967 » 01-07-2020 23:19

Jeżeli prowadzi się wielomilionowe inwestycje to ma to bezpośredni wpływ na ceny wody i ścieków. Inwestycje za 70 milionów. Sam podatek od nieruchomości to 2 % co daje do ceny wody i ścieków 1,4 miliona rocznie. Dotkliwsza jest amortyzacja najniższa 4,5% od budowli np. sieci ale będzie zapewne stawka 7, 10 i więcej procent bo mamy tam zamontowane specjalistyczne urządzenia ( armaturą, automatyka, popy ciepła, fotowoltaika itp.) Z tej amortyzacji musi Spółka spłacać zaciągniętą na wkład własny pożyczkę 25 milionów w NFOŚiGW resztę powinna odkładać na sukcesywną wymianę urządzeń i infrastruktury i uzbrajanie kolejnych terenów mieszkaniowych i inwestycyjnych. Niestety 20 milionów z tej amortyzacji zabiera miasto. Miejmy nadzieję, że te pieniądze nie zostaną przejedzone, a spożytkowane na inwestycje . Powinniśmy się temu bacznie przyglądać, a szczególnie nasi Radni, którzy wyrazili na to zgodę. Podsumowując cena wody i ścieków pójdzie do góry niezależnie jaki Prezes zasiądzie na Wiślnej 1 i Prezydent na Kościuszki 32.

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Zmiana w Wodociągach

Post autor: 1967 » 01-07-2020 23:34

Co do wizji to ujęcie we Wrzawach 1994 z Sandomierzem i Gorzycami nie wypaliło bo woda okazała się tej samej jakości co w Studzieńcu. Ujęcie w Nowej Dębie pomysł upad odkąd ujęcie ma problemy z zanieczyszczeniem związkami ropopochodnymi z byłych zakładów. Jest niezłe ujęcie w Baranowie Sandomierskim, którego właścicielem jest Skarb Państwa, a zarządzane przez Siarkopol Tarnobrzeg Sp. z o.o. ale przy obecnym układzie władzy jest to nierealne. Po za tym koło tego ujęcia kręci się od dłuższego czasu Gmina Baranów Sandomierski. Zainwestowaliśmy grube miliony w ujęcie w Studzieńcu i SUW w Jeziórku i nie ma odwrotu. Zastosowano obecnie najlepszą technologię uzdatniania wody filtry węglowe i najmniej inwazyjną technologię dezynfekcji wody lampy UV . Na chwilę obecną nic lepszego nie wymyślono. Na oczyszczalni również najlepsze technologie zagospodarowania osadu z wykorzystaniem dostępnych i odnawialnych źródeł energii (biogaz, popa ciepła, fotowoltaika) Suszymy osad. Do Machowa doprowadzono rurociągi wody i kanalizację. Mogą obsłużyć cały obszar byłych zakładów siarkopolu jak i zakładów Pilkington w Chmielowie. Myślę że dotychczasowy Prezes bardzo dobrze wyznaczał i wyznaczył długofalowo strategię dla Spółki przynajmniej do końca 2026 roku tj. okresu trwałości projektu.

Awatar użytkownika
eston
Posty: 168
Rejestracja: 21-04-2005 16:14

Re: Zmiana w Wodociągach

Post autor: eston » 02-07-2020 08:10

@1967
I to jest najlepsze podsumowanie kompetencji prezesa Antoniego Sikonia.
Jak sądzę, pozostawienie go w firmie i wyznaczenie takich a nie innych zadań ma swój prosty cel. Dalej będzie robił to co robił dotychczas, strategia którą wyznaczył będzie kontynuowana co najmniej do końca obecnej kadencji a nowy prezes będzie tylko od brania kasy. I to jest po prostu świństwo, które mu zrobiono.
No ale jak zaznaczyłem kilka postów wyżej w mieście trwa w najlepsze wymiana kadr z kompetentnych na swoich, więc i takie świństwo nie dziwi.
Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód

Awatar użytkownika
OCZYma2
Posty: 45
Rejestracja: 03-03-2018 19:16

Re: Zmiana w Wodociągach

Post autor: OCZYma2 » 19-10-2020 10:49

Świństwo......? Ile byly prezes swinstw zrobil przez swoja kadencje ludziom. Pewnie nadal czuje sie potrzebny,ważny. A moze pani kierownik pomoze mu. Chyba ze juz mysli jak męża wcisnac na jakis stolek. Nic sie nie zmienia..... Tylko pracownik traci na tym.

ODPOWIEDZ