Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
pikin
Posty: 84
Rejestracja: 27-02-2017 19:45

Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Post autor: pikin » 25-07-2020 15:05

Jak łatwo można ostatnio dostrzec w naszym mieście, intensywnie kosi się trawy i prowadzi odkomarzanie. I to, jak widać jest dobre i pożądane. Dlatego nie rozumiem zupełnie dlaczego nie przycina się nisko wiszących i wystających na chodniki gałęzi drzew. Są przecież niebezpieczne! Wystarczy tylko chwila nieuwagi albo zwykłe zagapienie, żeby sobie można powybijać oczy!!! Nie chcę być złośliwy, ale w tym kontekście nagroda "Idola" dla naszego magistratu za "przewodnik dla niewidomych" przedstawia się jako raczej makabryczny żart.
Najgorzej jest zaraz po każdym deszczu, kiedy gałęzie opadają niżej niż zwykle i to niezależnie od tego czy idzie się na nogach czy jedzie na rowerze. Dodatkowo na liściach mogą się znajdować różne pasożyty czy też bakterie. O ile mi już wiadomo, sprawa była zgłaszana w naszym magistracie parę razy. Urzędnicy , jak zwykle uprzejmi i mili, zgłoszenie przyjęli, ale dalej nie zrobili nic. Jak to zwykle.Sprawa dotyczy całego miasta i wszystkich osiedli.
I co Wy na to?

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Post autor: Ballandtines » 25-07-2020 20:23

Idziesz chodnikiem - nie gap się w smartfona. ;)

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Post autor: andriu81 » 25-07-2020 21:57

Z tego co widziałem, to często podcinają gałęzie drzew. Niestety jak to w Tarnobrzegu bywa, brakuje sprzętu. Niektórzy nie mają drabiny, czasem brak sekatorów, brak piły ręcznej nie mówiąc o spalinowej, więc panowie męczą się tnąc na specjalnym wysięgniku ... z ziemi. Efekt jest jaki jest, robota ciągnie się godzinami. Widziałem na własne oczy taką scenkę i było potwierdzone od innej osoby

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Post autor: Ballandtines » 25-07-2020 22:42

więc panowie męczą się tnąc na specjalnym wysięgniku ... z ziemi

Fakt. Bez sensu, ale. Tnąc z poziomu ziemi, tną i tak powyżej poziomu oczu (są jeszcze koszykarze w TBG?) ;)

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Post autor: encore » 26-07-2020 20:12

andriu81 pisze:
25-07-2020 21:57
Z tego co widziałem, to często podcinają gałęzie drzew.
Może i tną aby nikt nie zarzucił, że nie tną, ale raczej nie tam gdzie chodzą ludzie a już na pewno nie we wszystkich miejscach, gdzie znaki drogowe są zasłonięte przez drzewa czy krzewy od kilku dobrych lat. Od czego są władze osiedli, jeśli straż miejska nie potrafi przy bieżących patrolach takich zdarzeń raportować. Strażnicy dla przyzwoitości raz do roku powinni przejść albo przejechać na rowerach co czasem też widuję każdą, naprawdę każdą ulicę i sprawdzać wszystko - od dziur w drogach, poprzez oznakowania numerami domów do właśnie stanu zieleni. W jednym roku w jedna stronę, w drugim roku w drugą, tak aby niczego nie przeoczyć. Ale czego się spodziewać po strażnikach, skoro jak już raz czy dwa razy do roku zdarza mi się zgłosić jakąś interwencję to słyszę, że np. przyjadą za 2 godziny bo teraz są na spotkaniu z dziećmi w szkole albo obstawiają mecz tenisa stołowego.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

mantanago
Posty: 71
Rejestracja: 08-09-2014 20:49

Re: Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Post autor: mantanago » 27-07-2020 12:36

Macie rację i popieram!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jakoś wcześniej nie zwracałem na to uwagi, ale dzisiaj i wczoraj jak najbardziej. Takich gałęzi jest jednak sporo i wwydaje mi się że są utrudnieniem dla seniorów, o których tak bardzo stara się troszczyć nasz pan prezydent.
Bardzo dobrym pomysłem wydaje mi się, że są "lotne" patrole straży miejskiej i to nie tylko raz do roku ale raz na kwartał. Patrole piesze i rowerowe, a sprawdzane byłyby chodniki, drzewa i inne jeszcze rzeczy wpływające na bezpieczeństwo.
Tak więc jestem za!!!!!!!!!!!!!!!!
Tra la la!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Post autor: olsen* » 27-07-2020 13:31

Proszę też dopisać ścieżki rowerowe w mieście,ja+rower nie damy rady,ale widzę np.na Kopernika bo tam często bywam- (Relacje rodzinne)to widzę jakie karkołomne sytuacje tutaj bywają,rowerzyści mają trzy wyjścia zejść z roweru,wjechać na chodnik gdzie idą ludzie(oni mają pierwszeństwo nawet na ścieżce rowerowej),opcja trzecia nie pozostawia złudzeń,dostać po pysku! od gałęzi oczywiście!

kuna
Posty: 132
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Re: Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Post autor: kuna » 27-07-2020 15:41

Też się zgadzam z punktu widzenia i pieszego i rowerzysty. I dodatkowo offtopik ale jednak dalej w temacie - ilości potłuczonego szkła na chodnikach i ścieżkach rowerowych w mieście przez nikogo niezamiatanego, to jakaś masakra.
Notorycznie koło muru i górki ale też w innych miejscach. Kiedyś chodził gość z miotłą i sprzątał. Teraz jest pewnie akcyjny przelot np. raz na kwartał albo raz na nie wiadomo ile i to jest "sprzątanie" miasta.
Nie wiem czy firmy odpowiedzialne same niczego nie monitorują, czy też tak rzadko, że prędzej wiatr zmiecie to szkło niż oni. Szkoda gadać...Niby proste czynności - obcinanie gałęzi, zamiatanie,a okazuje się, że to też jest problem.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Post autor: jamWilhelm » 27-07-2020 16:07

coś mi się kojarzy, że chyba miał być "jakiś pomysł" aby stworzyć jakąś platformę, facebook czy cuś, gdzie mieszkańcy mogli by zgłaszać takie przypadki ze zdjęciami

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Post autor: andriu81 » 27-07-2020 22:09

@olsen, jeśli idą ludzie to nie masz prawa wjechać ani na chodnik ani na ścieżkę, możesz tylko na trawnik, na szosę(jeśli nic nie jedzie),ostatecznie stop i zsiadka z roweru. Chodnikiem pojedziesz jeśli jest całkowicie pusty, ale z ograniczoną prędkością,a jazda szosą jest w danym momencie niemożliwa, bo jest zajęta przez auta. O tych faktach nie wiedzą ci co jeżdżą tylko ścieżkami rowerowymi, bo skąd mogą wiedzieć, za miastem też nigdy nie byli ani w terenie. Tak zwani niedzielni rowerzyści

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Post autor: olsen* » 28-07-2020 14:35

andriu81 pisze:
27-07-2020 22:09
@olsen, jeśli idą ludzie to nie masz prawa wjechać ani na chodnik ani na ścieżkę, możesz tylko na trawnik, na szosę(jeśli nic nie jedzie),ostatecznie stop i zsiadka z roweru. Chodnikiem pojedziesz jeśli jest całkowicie pusty, ale z ograniczoną prędkością,a jazda szosą jest w danym momencie niemożliwa, bo jest zajęta przez auta. O tych faktach nie wiedzą ci co jeżdżą tylko ścieżkami rowerowymi, bo skąd mogą wiedzieć, za miastem też nigdy nie byli ani w terenie. Tak zwani niedzielni rowerzyści
A co ja innego napisałem ,,nawiasując'' -pieszy ma zawsze pierwszeństwo nawet na ścieżce rowerowej tak stanowi prawo,dodam może że jazda ulicą kiedy obok jest ścieżka rowerowa odpowiednio oznakowana jest wykroczeniem i chyba jest stówa za taki wyczyn-pozdrawiam!

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Post autor: encore » 28-07-2020 18:13

Trzeba pamiętać także o tym, że część DDR jest jednokierunkowa i chamem jest ten kto jeździ pod prąd.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Post autor: andriu81 » 29-07-2020 16:57

Oczywiste że jeśli stoi znak nakazu jazdy ścieżką dla rowerów to oznacza zakaz jazdy rowerem. Toteż nie dopisałem że wjazd na szosę w ostateczności, ale nie w przypadku jeśli biegnie ścieżka rowerowa. Mi się jeszcze nie zdarzyło wjeżdżać na szosę w takich miejscach, ale widzę jak młodzież często łamie przepisy i zwracam uwagę

tosieko
Posty: 22
Rejestracja: 27-08-2017 00:29

Re: Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Post autor: tosieko » 30-07-2020 20:28

Trzeba przyznać, że to ciekawy problem. Trochę dziwi mnie, że żadna aktywistka TRK jeszcze się w tej sprawie nie wypowiedziała, ale o tym później.
Ciekawi mnie czy tę dyskusję śledzi ktoś z magistratu albo rady miasta, bo wtedy bylaby szansa na dużą poprawę w tej sprawie. Nie wiem, czy pamiętacie, jak kiedyś toczył się wątek o urzędniczej bezmyślności i parkingach dla niepełnosprawnych, który jakoś poprawił sytuację zainteresowanym, więc może się teraz tak zdarzy. W sprawie zwisających gałęzi nie mam w zasadzie nic do dodania i popieram zgłaszane postulaty, żeby je częściej podcinać. Mogę jedynie dodać uwagę co do znaków drogowych, których talerze umieszczane są za nisko i można sobie rozciąć głowę. Pamiętam, że takie znakie były ustawione gszieś w centrum miasta. Zauważyłem też, że w niektórych miejscach znaki drogowe ustawia się na specjalnych wysięgnikach. tak że nie są zakrywane przez drzewa i raczej dobrze przez to widoczne. Trochę mnie to śmieszy, bo wtedy jakaś osiedlowa uliczka zaczyna wyglądać jak droga szybkiego ruchu albo osiedlowa autostrada dla rowerzystów.
A teraz coś o aktywistkach TRK. Dziwi mnie, że nie ma żadnego głosu z tej strony, bo połowa mieszkańców miasta to kobiety. To po pierwsze.Drugie jest takie, że te zwisające i ostre gałęzie właśnie im mogą burzyć misternie układane fryzury i brudzić albo szarpać bluzeczki.A po trzecie jest to nasza wspólna sprawa, o którą można razem powalczyć.

pikin
Posty: 84
Rejestracja: 27-02-2017 19:45

Re: Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Post autor: pikin » 31-07-2020 16:27

Dzięki za wszystkie posty!!!
Można się wiele ciekawych informacji z nich dowiedzieć. Najbardziej podoba mi się ostatnie zdanie, że jest to nasza wspólna sprawa i dlatego zróbmy to razem, może coś się zmieni.

koleś
Posty: 33
Rejestracja: 28-06-2012 19:24

Re: Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Post autor: koleś » 01-08-2020 20:19

Moje drogie i szacowne Panie z TRK. Jak już wcześniej ktoś Was już prosił, pomóżcie ludziom w tej sprawie!!!
Myślę, że Wy same z pomocą małżonki prezydenta i przewodniczącego Rady Miasta zdziałacie najwięcej.
Pozdrawiam serdecznie!!!

pikin
Posty: 84
Rejestracja: 27-02-2017 19:45

Re: Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Post autor: pikin » 23-11-2020 20:38

No i coz tego wynikło?
Jak widać po wpisach nic! Dokładnie nic!

mantanago
Posty: 71
Rejestracja: 08-09-2014 20:49

Re: Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Post autor: mantanago » 06-12-2020 19:59

Z przykrością muszę napisać, że od mojego ostatniego wpisu niewiele się w tej sprawie zmieniło.

pikin
Posty: 84
Rejestracja: 27-02-2017 19:45

Re: Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Post autor: pikin » 17-12-2020 19:51

A jednak może coś udało się zmienić, ale pewności nie mam.
Otórz od czasu do czasu, a mnie zdarzyło się to już dwa razy, otóż można w naszym mieście spotkać grupy ludzi którzy przycinają drzewa, Tak jakoś głupio to robią, bo przycinają bez żadnego pomyślunku i tylko tam, gdzie trochę zwisają nad chodnikiem. Nie wiem, czy akurat grudzień to dobra pora na takie przycinki, a poza tym jak tylko trochę tak przytną, to zaraz gałęzie odrosną i będzie dokładnie to samo albo jeszcze gorzej.

czr
Posty: 67
Rejestracja: 29-03-2016 12:19

Re: Niebezpieczne gałęzie - uwaga na oczy!!!

Post autor: czr » 22-12-2020 14:44

Moim zdaniem to ważny temat i nie wiem zupełnie dlaczego tak lekceważąco został potraktowany. Nie wiem, jak tam na nieście, ale ostatnio o mało się nie nabiłem na solidną gałąź na Dominikańskiej. Trochę przez nieuwagą i też musiałem spiesząc się ominąć jedną osobę. Dlatego popieram tę sprawę i tyle!!!

ODPOWIEDZ