Radio Nowy Świat

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
witt2100
Posty: 8
Rejestracja: 26-12-2014 12:55

Radio Nowy Świat

Post autor: witt2100 » 05-08-2020 08:25

To już prawie miesiąc jak nadaje radio Nowy Świat . Czy ktoś słucha w Tarnobrzegu ? Jakie są wasze opinie o tym nowym medium ?

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Radio Nowy Świat

Post autor: andriu81 » 05-08-2020 09:30

Pierwsze słyszę, ale właśnie sprawdzam i leci publicystyka, a stacja należy do grupy open.fm
https://nowyswiat.online/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Radio_Nowy_%C5%9Awiat

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Radio Nowy Świat

Post autor: Antea » 05-08-2020 12:04

witt2100 pisze:
05-08-2020 08:25
To już prawie miesiąc jak nadaje radio Nowy Świat . Czy ktoś słucha w Tarnobrzegu ? Jakie są wasze opinie o tym nowym medium ?
Słucham codziennie na lapku.
Bardzo pozytywny mam odbiór.
Uwielbiam Wojtka Manna, poza gustem muzycznym ma niesamowity talent dziennikarski.
Lubię też próbny lot, jestem zaskoczona, choć raz zaskoczyła mnie negatywnie bodajże Marysia Zamachowska.
Podoba mi się strona internetowa i możliwość podgląd Miecia playlisty.
Radia słucham codziennie, najczęściej trafiam na duet kwiatkowska -Markowski i też ok.

Naprawdę świetną robotę robią dziennikarze. Nie mam natomiast czasu wieczorem posłuchać Sosnowskiego czy Poniedzielskiego.
Ostatnio mam wyłączony tv, a włączone radio. I taka publicystyka mi wystarczy. Staram się omijać dyskusje o polityce. Tyle

A tobie jak się podoba?

Awatar użytkownika
witt2100
Posty: 8
Rejestracja: 26-12-2014 12:55

Re: Radio Nowy Świat

Post autor: witt2100 » 05-08-2020 15:21

Radia słucham od samego początku nadawania czyli od 10 lipca (Ferguson i500s) . Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć , że Nowy Świat jest najbardziej odpowiadające mojej interpretacji radia .Kiedyś słuchałem Trójkę .

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Radio Nowy Świat

Post autor: admin » 05-08-2020 22:31

Przyznam szczerze, że liczyłem na Kaczkowskiego i Niedźwiedzkiego, szkoda że tymczasem nie udało się ich nigdzie zaczepić.
Na necie rzadko słucham radia, a w samochodzie czasem wciąż Trójkę, w której właściwie oprócz piątkowego wieczoru wiele mi nie brakuje, nawet w obecnej formie. Na Nowym Świecie słuchałem kiedyś wiadomości i wypadły całkiem przyzwoicie.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Radio Nowy Świat

Post autor: karas » 06-08-2020 01:21

Dobrze muzycznie przygotowane audycje. Dużo mniej publicystyki, więcej muzyki. W wiadomościach usłyszymy więcej niż w trójce.
No i nie ma reklam. Nie wyskakuje Zenek z Media Markt zza każdego rogu :)
Nawet w samochodzie na dłuższych trasach odpalam NŚ, polecam.
Karaś

djkynek
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Radio Nowy Świat

Post autor: djkynek » 06-08-2020 08:01

andriu81 pisze:
05-08-2020 09:30
Pierwsze słyszę, ale właśnie sprawdzam i leci publicystyka, a stacja należy do grupy open.fm
https://nowyswiat.online/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Radio_Nowy_%C5%9Awiat
Nie pisz bzdur.
RNŚ nie należy do żadnej grupy. To projekt sfinansowany na zasadzie crowdfundingu.
Nadawcą została spółka „Ratujmy Trójkę”, której udziałowcami są m.in. Magdalena Jethon, Jan Chojnacki, Wojciech Mann, Patrycja Macjon i Piotr Jedliński.
Open FM to jedna (z kilku) z platform, za pośrednictwem której można słuchać RNŚ.
12. lipca, w piątek ustawiłem budzik na 5.55 i słuchałem początku RNŚ.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Radio Nowy Świat

Post autor: admin » 12-08-2020 09:12

Popatrz jak wszystko szybko się zmienia.
Jest prezes założyciel, a później (mimo złożonej samokrytyki) tego prezesa nie ma.

Gość szuka pracy, bo o zadymiarzu Michale Sz. powiedział "aktywista".
Pewnie z TVPiS by było dokładnie na odwrót, tzn. można wylecieć za "aktywistkę".
A gdzie można mówić co się myśli?

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Radio Nowy Świat

Post autor: zbyry » 12-08-2020 15:00

Ciekawy jestem, jak miał go nazwać. W dowodzie mam płeć, w moim przypadku to M - mężczyzna. K to naturalnie kobieta. To teraz wprowadzimy ND - niezdecydowany, czy NB - niebinarny :-D ? Jeśli tak, szkoda uczyć biologii w szkołach a Jung, Adler, Freud i inni piszący w rozróżnieniu płci byli...no właśnie.

MN
Posty: 460
Rejestracja: 17-12-2007 00:05

Re: Radio Nowy Świat

Post autor: MN » 13-08-2020 01:04

Żeby odpocząc od tej naszej ... leliwy, obecnie słucham RekordFM 89.6
Od jakiegoś czasu w naszym powiecie można złapać to radio. Bardzo ciekawa muzyka, coś na zasadzie słynnego już VOXfm. Ciekawe reportaze i wywiady, jakby nie patrzec z niedalekiej okolicy.

KasiaPelasia
Posty: 1
Rejestracja: 13-08-2020 12:29

Re: Radio Nowy Świat

Post autor: KasiaPelasia » 13-08-2020 12:34

Słucham w pracy i jest ok. Fajna muzyka, zero reklam. Nie pasuje mi tam kompletnie Maciej Orłoś jakiś taki drętwy. Bardzo mi się podoba audycja "Dzieci bluesa" z Janem Chojnackim, szkoda tylko że raz w tygodniu :(

Innn
Posty: 151
Rejestracja: 04-01-2019 20:19

Re: Radio Nowy Świat

Post autor: Innn » 13-08-2020 16:18

admin pisze:
12-08-2020 09:12
Popatrz jak wszystko szybko się zmienia.
Jest prezes założyciel, a później (mimo złożonej samokrytyki) tego prezesa nie ma.

Gość szuka pracy, bo o zadymiarzu Michale Sz. powiedział "aktywista".
Pewnie z TVPiS by było dokładnie na odwrót, tzn. można wylecieć za "aktywistkę".
A gdzie można mówić co się myśli?
Od niedawna słucham halo.radio (internetowe). Mówią o sobie, że są radiem obywatelskim i pozapartyjnym - skoro tak, to wolność intelektualną i wolność słowa powinni gwarantować. Dużo publicystyki, mało muzyki. Tematy różne, teraz akurat o elektrycznych hulajnogach, było o sytuacji Libanie i rosyjskiej szczepionce. Wg mnie radio lewicujące. Zobaczymy - usłyszymy jak to pójdzie dalej.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Radio Nowy Świat

Post autor: admin » 13-08-2020 19:02

Okazuje się, że z perspektywy światopoglądowej to bardziej radio "Nowy Wspaniały Świat", albo Stary Świat.
"Jedliński nie był zmuszany do dymisji. Przeciwnie, gdy podjął taką decyzję, prosiliśmy, żeby tego nie robił, ale on nie chciał ustąpić. Prosiłam go o to osobiście, wiem, że robili to jeszcze inni. Sprawa nadal jest otwarta" - powiedziała Magdalena Jethon w rozmowie z Wojciechem Czuchnowskim z "Gazety Wyborczej". Po publikacji tekstu z tym cytatem Jedliński zaprzeczył temu we wpisie na Facebooku. Podkreśla, że decyzję na nim wymuszono, a redaktor naczelna stacji "mataczy". Krytycznie wypowiedział się też o medium, które pomagał zakładać.
https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114 ... #s=BoxOpMT

I były już prezes o szczegółach swojej "dobrowolnej dymisji", z którego dowiadujemy się, że Jethon "bezczelnie kłamie".
Sytuacja w Radio Nowy Świat jest taka, że z medium jakie wam obiecywałem, prosząc o sfinansowanie tego pomysłu, mającym być niezależnym, obiektywnym, prezentującym różnorodny obraz świata i otaczającej nas rzeczywistości, zapraszających komentatorów o różnych poglądach, staliśmy się skrzywionym ideologicznie medium, którego udziałowcy, zamiast sikać pod wiatr, robią pod siebie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Radio Nowy Świat

Post autor: admin » 05-10-2020 17:27

I zapowiada się, że będzie jedna kolejna alternatywa dla zniechęconych obecną Trójką, a jednocześnie nie zachwyconych radiem Nowy Świat, gdzie dużo szybciej można wylecieć za jedno słowo nawet niż w pisowskim PR.



W planach Radio 357, a w nim Niedźwiecki, Strzyczkowski, Kaczkowski, Stelmach, Olszański, Michniewicz, Rożek i parę innych nazwisk.
Wygląda na to, że nie ma tego złego jeśli chodzi o miejsca do słuchania, natomiast, finansowo nie koniecznie ma to sens dla kogokolwiek.

Swoją drogą ile razy włączę obecną Trójkę leci tam muzyka, której nie słyszę nigdzie indziej. Muzycznie nie jest źle, ale nie słucham cały dzień, tylko czasem w przelocie w samochodzie, albo weekendowo.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Radio Nowy Świat

Post autor: admin » 06-02-2021 11:07

Wydaje się, że 357 sobie radzi nieźle, a Radio Nowy Świat wręcz przeciwnie:
https://natemat.pl/336961,co-sie-dzieje ... je-udzialy

Problemem wydaje się nie tylko patologiczne funkcjonowanie mediów państwowych, ale sama międzyludzka współpraca części dawnej ekipy Trójki.
Z kolei inna część potrafi się dogadać. I dobrze.

infonauta
Posty: 123
Rejestracja: 12-05-2016 00:21

Re: Radio Nowy Świat

Post autor: infonauta » 06-02-2021 18:44

Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale już raz WMann już swoje radio stworzyl. Było to radio color, tak szybko jak je stworzył, tak szybko przestał być jego właścicielem i po jakimś czasie powrócił do "Trojki". Fakt, że wtedy zabrał ze sobą parudobrych redaktorów, ale nie wszyscy już z nim powrócili.
Pozatym, jak mu się ostatnio bacznie przyglądam, to coraz mocniej utwierdzam się w przekonaniu, że pod maską dobrodusznego i rubasznego człowieka, kryje się cwany i wyrachowany gość.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Radio Nowy Świat

Post autor: karas » 06-02-2021 20:29

admin pisze:
06-02-2021 11:07
Wydaje się, że 357 sobie radzi nieźle, a Radio Nowy Świat wręcz przeciwnie:
https://natemat.pl/336961,co-sie-dzieje ... je-udzialy

Problemem wydaje się nie tylko patologiczne funkcjonowanie mediów państwowych, ale sama międzyludzka współpraca części dawnej ekipy Trójki.
Z kolei inna część potrafi się dogadać. I dobrze.
Tylko trzeba się zastanowić, czy słuchamy audycji, czy czytamy o kondycji i zarządzaniu. Programowo Nowy Świat pasuje mi bardzo i nie przesiadam się na 357.
Największym plusem obu jest brak reklam.
Karaś

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Radio Nowy Świat

Post autor: encore » 06-02-2021 21:56

karas: A właśnie mi programowo i muzycznie bardziej leży 357 choć RNŚ też się da słuchać. Ideałem byłoby połączenie się tych 2 platform. W sumie dziwię się dlaczego z tego rozłamu w Trujce powstały aż 2 platformy. Czyżby podziały były aż tak istotne?
Co do reklam to pełna zgoda. Nie potrafię już słuchać nawet Kielc, Rzeszowa czy Leliwy bo co chwilę reklamy leków to na erekcję to na świąd w pochwie.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Radio Nowy Świat

Post autor: karas » 07-02-2021 00:59

encore pisze:
06-02-2021 21:56
karas: A właśnie mi programowo i muzycznie bardziej leży 357 choć RNŚ też się da słuchać. Ideałem byłoby połączenie się tych 2 platform. W sumie dziwię się dlaczego z tego rozłamu w Trujce powstały aż 2 platformy. Czyżby podziały były aż tak istotne?.
Wszędzie były, są i będą podziały. I dobrze, że powstały dwa radia bo dało to możliwość odświeżenia ekip nowymi osobami.
W 357 chyba nie ma jeszcze serwisów informacyjnych, rado bez serwisów kiedy słuchasz przez 8 godzin pracując, to nie radio.
Karaś

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Radio Nowy Świat

Post autor: Antea » 07-02-2021 12:31

infonauta pisze:
06-02-2021 18:44
Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale już raz WMann już swoje radio stworzyl. Było to radio color, tak szybko jak je stworzył, tak szybko przestał być jego właścicielem i po jakimś czasie powrócił do "Trojki". Fakt, że wtedy zabrał ze sobą parudobrych redaktorów, ale nie wszyscy już z nim powrócili.
Pozatym, jak mu się ostatnio bacznie przyglądam, to coraz mocniej utwierdzam się w przekonaniu, że pod maską dobrodusznego i rubasznego człowieka, kryje się cwany i wyrachowany gość.
Hmn. Dobroduszny i rubaszny.

Też myślałam w ubiegłym roku na temat Manna i jego motywacji, szczególnie że mimo wszystko wyraził swoje poglądy polityczne w jasny sposób i opowiedział się po jednej że stron. Zdziwiło mnie to szczerze mówiąc, bo chcąc nie chcąc mamy RNS wątek polityczny. Już samo bycie przeciw czemuś jest polityczną motywacja. Nie trzeba być za a Mann jest i przeciw i za ( poparł Trzaskowskiego)
Mimo tego nie uważam go za dobrodusznego i rubasznego. Zawsze był dla mnie bardzo inteligentnym człowiekiem i takim jest do tej pory. Jego poczucie humoru nie wydaje mi się rubaszne. A wstępy do audycji próbny lot, gdzie "testował" Nowych pokazują że potrafi być złośliwy :-)
Tak sobie myślę, że jednak dobrze że ma swoje zdanie. Mogę się z nim nie zgadzać ale mimo wszystko bardzo go szanuje. Na jakiej podstawie uważasz że jest wyrachowany i cwany? Co ma do zyskania? Przecież on więcej traci niż zyskuje na przejściu więc motywacja jak najbardziej osobista.
Ps. Ja z kolej nie lubię Niedzwieckiego :-)

ODPOWIEDZ