Czego się w mieście nie buduje?

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
marabut
Posty: 81
Rejestracja: 17-03-2016 16:08

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: marabut » 02-10-2020 10:11

RAFI - napisałeś, że Twoim zdaniem auta z rejestracją RT powinny mieć wjazd za darmo, z inną płacić. Chodzi mi o to, że mieszkając tu już dłuższy czas mój samochód nie posiada takiej rejestracji, choć już 8 lat jestem mieszkanką Tbg - więc wychodzi na to, że jestem gorszym mieszkańcem (to nie są żadne złośliwości ani próba wywołania agresywnej rozmowy, tylko komentuję).

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: jamWilhelm » 02-10-2020 10:47

no gdzież na podstawie blach wpuszczać taniej czy drożej?! Przecież masa ludzi ma auta w leasingu, firmowe czy jak koleżanka wyżej. W nowych dowodach chyba już nie ma adresu, to chyba pozostaje jedynie "deklaracja". A jakby kolega policzył auto w którym jest dwóch tarnobrzeżan i dwóch zamiejscowych? :) Wystarczy użyć minimum wyobraźni aby dostrzec, że takie coś jest trudne lub też niemożliwe do zrobienia.
Już kiedyś pewien prezydent, podniósł ceny biletów przyjezdnym kibicom spodziewając się sporej grupy. Bilety mieli 6 zł droższe niż my. I co? Kibice przyjechali, postali pod bramą i z tego co pamiętam to klub jeszcze dostał kare bo bilety na sektor gości nie mogą być droższe niż na trybuny gospodarzy :)

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: XYZ » 02-10-2020 12:23

Większych bzdur dawno nie czytałem.Ile ludzi z blachami TSA mieszka w Tarnobrzegu lub RT za Wisłą lub w powiecie tarnobrzeskim np.Chmielów,Stale itp. ( w tym i ja) i z jakiej racji opłaty za wjazd dla "obcych" miały by być wyższe? Niech wprowadzą karnety wakacyjne i będzie ok.

RAFI
Posty: 46
Rejestracja: 07-06-2019 14:10

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: RAFI » 02-10-2020 15:47

marabut jeśli twój samochód nieposiada rejestracji RT,a jesteś tu zameldowany to informuję cię ,ze taki myk jest niezgodny z prawem

RAFI
Posty: 46
Rejestracja: 07-06-2019 14:10

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: RAFI » 02-10-2020 15:51

xyz,jesli ja pisze bzdury to idz na policje zapytaj

olekko
Posty: 1728
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: olekko » 02-10-2020 17:07

olekko pisze:
27-09-2020 00:25
Ja zapytam od siebie - już kilka lat temu była mowa o tym, i chyba nawet ogłoszony przetarg. Teren za siedzibami TSM i UM - okolice bloków Mickiewicza 5, 5A i 5B. Czy tam coś w końcu się zadzieje? O tym jeszcze jakiś czas temu PDB wspominał, ostatnio cisza. Nie jest to teren straszący, ale z pewnością wymagający modernizacji.
Coś się dzieje! Zajmie się tym terenem RDM.
https://leliwa.pl/tarnobrzeg-latami-cze ... en-remont/

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: andriu81 » 03-10-2020 01:17

Ta dyskusja jest chora. Nie dosć że Tarnobrzeg jest skrajnie odcięty od świata, to znaczy od dróg krajowych jak i sąsiedniech powiatów, to na dodatek jakieś oderwane od rzeczywistości pomysły o opłatach za wjazd do miasta. Polecam chwilę otrzeźwienia co dla niektórych.

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: XYZ » 03-10-2020 13:03

RAFI pisze:
02-10-2020 15:51
xyz,jesli ja pisze bzdury to idz na policje zapytaj
Jak już coś piszesz to pisz jaśniej bo wychodzi z tego tragikomedia.

japko
Posty: 7
Rejestracja: 22-01-2015 00:30

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: japko » 04-10-2020 03:24

Trzy odpowiedzi:
- czy naprawdę uważacie, źe Jezioro Tarnobrzeskie to drugi Wojków i jedyny na tym biznes to bilet wstępu. Czy ktoś z Was kiedyś płacił na rogatkach z wjazd np. do Sopotu? Chyba nie. Jezioro to inwestycja w nowe miasto za prawie 2 mld( sąsiednie miasta nie miały takiej szansy). Można tu zbudować handel, usługi czy mieszkania w miejskiej formie. Tworzyć nowoczesne miasto dające godnie żyć, nie budować wioskę źyjącą z odpustu.

Druga odpowiedź:
- Miasto ma od ćwierć wieku strefę i ARP w d.. to i ARP ma miasto w d... Tyle lat a dopiero teraz zaczęto co kolwiek remontować w strefie i uchwalać plany MPZP pozwalające co kolwiek budować. Mieszkańcy do tej pory woleli kolejny chodniczek na wsi lub ławkę na osiedlu więc do kogo pretensje? Zły? Popatrz na Mielec...

Trzecia odpowiedź:
- co się nie buduje? Nie buduje się nowoczesna powierzchnia biurowa np. w Machowie choćby w ramach programu Fabryka. Idealne miejsce na biznes dla nowego pokolenia. Blisko największych stref w tej części kraju jednocześnie perspektywa biura z widokiem na jezioro z możliwością serfowania w przerwie w pracy i mieszkania obok w apartamencie przy plaży to może być praca marzeń a dla miasta konkretna złotówa.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: TSS » 04-10-2020 08:49

Jeżeli chodzi o jezioro to mam odmienne zdanie, bo miasto nie ma tam terenów. Tereny wokół jeziora to tereny osób prywatnych dlatego nie widzę tej perspektywy rozwojowej dla miasta co Ty. Wpompowanie dużych pieniędzy nad jezioro kosztem mieszkańców jest nie fair tej władzy i może rodzić różnego rodzaju podejrzenia: po co, dla kogo itp itd.

RAFI
Posty: 46
Rejestracja: 07-06-2019 14:10

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: RAFI » 04-10-2020 11:30

Chodzi o to xyz ,że auto ma być zarejestrowane ,tam gdzie jesteś zameldowany,a nie np.8 lat mieszkasz w TBG,a auto ma blachy TSA,tak jak to napisała marabut,auto należy do niej ,mieszka 8 lat w TBG,a blachy ma TSA.Mam pytanie;dlaczego przez 8 lat marabut nie przerejestrowała auta,skoro ustawowy termin to 30 dni?

RAFI
Posty: 46
Rejestracja: 07-06-2019 14:10

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: RAFI » 04-10-2020 11:33

andriu81 ,nikt nie napisał o opłaach za wjazd do miasta,tylko za wjazd nad jezioro,które jest modernizowane za nasze pieniądze,tzn. opłaty za wodę,podatki.itp.

marabut
Posty: 81
Rejestracja: 17-03-2016 16:08

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: marabut » 04-10-2020 16:36

marabut jeśli twój samochód nieposiada rejestracji RT,a jesteś tu zameldowany to informuję cię ,ze taki myk jest niezgodny z prawem
RAFI nie masz racji. Moge mieć rejestrację np. TSA majac nieruchomosc tam, a być zameldowana w Tarnobrzegu.
Ale moge miec wiele powodów dlaczego takiej rejestracji nie mam, np. z powodu tego ze nie mam tu swojego mieszkania i jestem zmuszona na wynajmowanie mieszkania, moge byc tylko wspolwlascicielem samochodu? Generalnie nie musze sie tlumaczyc z jakich powodow tak jest. Ale np. ludzie ktorzy tu wynajmują mieszkania i nie maja blach RT to dla Ciebie drugi sort? Ale nie o to chodzi w tym wątku, więc skończmy. Pozdrawiam

RAFI
Posty: 46
Rejestracja: 07-06-2019 14:10

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: RAFI » 05-10-2020 16:00

sory,jeśli Cię uraziłem

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: norweski_leśny » 10-10-2020 17:17

Myślę, że ten wątek jest ku temu najlepszy bo po konferencji prezydenta, mamy szumne zapowiedzi w jakim to kierunku chce podążać miasto. Jednak nikt nigdzie jeszcze łopaty nie wbił a jak to zrobi, relacje i informacje należy wrzucać do innego, poświęconego temu tematowi. Natomiast wracając. Nie podoba się mi to o czym już pisałem w innych miejscach. Brak działań zmierzających do przebudowy i rozbudowy naszego basenu. Nie spełnia on swoich funkcji bo najzwyczajniej w świecie jest za mocno obłożony.
Druga sprawa to brak planów na działanie na największym osiedlu - Serbinowie. Fajnie, że planuje się ruszyć tereny zielone na Przywiślu, tylko chyba ktoś zapomniał o naturalnych terenach zielonych w postaci ciągu Zwierzyniecka-Sienkiewicza. Szczerze to jak patrzyłem kolejne reportaże odnośnie naszego slynnego kija, to aż żal było patrzeć na tło. Po prostu jakaś Kambodża. Rozumiem ciągnięcie całego rozwoju miasta w kierunku jeziora, jednak są pewne granice. A to w samym mieście mamy problem z brzydotą. Uważam również, że pilniejsza od rozbudowy domu kultury jest rozbudowa basenu. Tym bardziej , że taka kasa na projekty raczej się już nie powtórzy.

ulala
Posty: 46
Rejestracja: 04-03-2015 19:42

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: ulala » 10-10-2020 19:48

Masz rację, Serbinów wygląda krótko mówiąc nędznie. Może to wina tego, że teren należy do spółdzielni, które nie są skore do większych przedsięwzięć? "Pigal" aż się prosi o plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Teren przy przychodni nr 3 wygląda tragicznie - dziurawe chodniki i parking, rozbebeszony śmietnik. Tak samo ulica Kwiatkowskiego i Curie-Skłodowskiej. Powstanie w tym miejscu parku handlowego oraz obecność placu targowego i chyba największej w mieście Biedronce sprawiło, że ten teren stał się strefą handlową miasta, która odwiedzają nie tylko tarnobrzeżanie. Trzeba zadbać o wygląd tego terenu i zwiększyć ilość miejsc parkingowych. Mamy dwóch radnych z tej części miasta. Żaden nie wyszedł z inicjatywą zrobienia czegokolwiek. Podkreślę, że 30 lat zajęło zrobienie chodnika od szkoły nr 10 do bloku Kwiatkowskiego 13 i dalej w kierunku targu. Przez 30 lat brodzono w błocie po deszczach. Czy ktoś wie jak wygląda parking przy łamańcu czy wieżowcu przy targu? Bez komentarza. Zapomniane osiedle.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: TSS » 10-10-2020 20:20

Rewitalizacja os. Serbinów jest bardziej potrzebna niż jakieś motorówki. Liczy się największy potencjał mieszkaniowy miasta!


Żałuje tylko, że redakcje TVN i Polsatu przy okazji ostatniej wizyty w Tarnobrzegu pod przychodnią nr 3 nie zajęły się stanem technicznym i "estetycznym" parkingu przy tej przychodni oraz stanem rozsypanych chodników na os. Serbinów w pobliżu tej przychodni i np. wzdłuż pigala koło dawnej muszli. Mam pytanie do władz miasta: Czy Serbinów jest gorszym dzieckiem Tarnobrzega?

olekko
Posty: 1728
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: olekko » 16-10-2020 13:39

Co się w mieście nie buduje? Na projekt Sowa, o którym debatowała Rada Miasta (miał polegać na wzięciu kredytu i kompleksową wymianę oświetlenia na LED-owe) nie została podpisana umowa, kredytu nie ma. Co z inwestycją? Bo o tym pani skarbnik na dzisiejszej sesji Rady Miasta nie wspomniała, czy ta inwestycja nadal jest w planie do realizacji.

George_WW
Posty: 67
Rejestracja: 26-12-2019 09:06

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: George_WW » 16-10-2020 14:28

TSS pisze:
10-10-2020 20:20
Rewitalizacja os. Serbinów jest bardziej potrzebna niż jakieś motorówki. Liczy się największy potencjał mieszkaniowy miasta!


Żałuje tylko, że redakcje TVN i Polsatu przy okazji ostatniej wizyty w Tarnobrzegu pod przychodnią nr 3 nie zajęły się stanem technicznym i "estetycznym" parkingu przy tej przychodni oraz stanem rozsypanych chodników na os. Serbinów w pobliżu tej przychodni i np. wzdłuż pigala koło dawnej muszli. Mam pytanie do władz miasta: Czy Serbinów jest gorszym dzieckiem Tarnobrzega?

Przecież te tereny należą do TSM a nie miasta warto posiadać jakąś fundamentalną wiedzę

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: TSS » 16-10-2020 18:23

George_WW pisze:
16-10-2020 14:28
TSS pisze:
10-10-2020 20:20
Rewitalizacja os. Serbinów jest bardziej potrzebna niż jakieś motorówki. Liczy się największy potencjał mieszkaniowy miasta!


Żałuje tylko, że redakcje TVN i Polsatu przy okazji ostatniej wizyty w Tarnobrzegu pod przychodnią nr 3 nie zajęły się stanem technicznym i "estetycznym" parkingu przy tej przychodni oraz stanem rozsypanych chodników na os. Serbinów w pobliżu tej przychodni i np. wzdłuż pigala koło dawnej muszli. Mam pytanie do władz miasta: Czy Serbinów jest gorszym dzieckiem Tarnobrzega?

Przecież te tereny należą do TSM a nie miasta warto posiadać jakąś fundamentalną wiedzę

Fundamentalny George_WW napisałem tylko to co znajduje się w pobliżu, a ulice Zwierzyniecka, Kwiatkowskiego, Dąbrowska otoczenie SP 10 to czyje to? Wizytówki w sam raz do TVN i Polsatu

ODPOWIEDZ