Czego się w mieście nie buduje?

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: admin » 16-07-2021 19:11

Przypomnę, że we wcześniejszych wyborach jeden z kandydatów proponował jeszcze lewobrzeżny Tarnobrzeg.

A tymczasem pewien temat rozwojowy wydał mi się na tyle ważny, że wrzuciłem go w nowy, osobny wątek:
https://www.tarnobrzeg.info/forum/viewt ... 27&t=13783

nikto

Post autor: nikto » 16-07-2021 19:21

No, nie radziłbym iść zbrojnie Tarnobrzegowi po tereny Chmielowa. Sporo tam dobrze utrzymanej( sprawnej i zakonserwowanej) broni z czasów ostatniej wojny A ponadto 18 pułk artylerii :lol:

TSS

Post autor: TSS » 16-07-2021 22:04

Tereny dawnego KZPiS należą do Tarnobrzega, ale kolejni nieudolni doprowadzili do takiego precedensu, że tereny te leżą w dwóch różnych gminach. A Tarnobrzeg traci na tym bardzo, ale to bardzo. Dęba nie powinna mieć nic do gadania. Gdyby miastem rządził gość ze Stalowej Woli zmiana granic nastąpiłaby zwinnie i szybko.
Ostatnio zmieniony 22-07-2021 21:10 przez TSS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
norweski_leśny

Post autor: norweski_leśny » 21-07-2021 14:49

Jeżeli w ramach Polskiego Ładu składamy projekt no limit w postaci dróg, to pasuje tylko zapytać: dlaczego na liście nie znalazła się ulica Piłsudskiego, która aż woła o jej przebudowę?! Przecież jeżeli mamy robić takie fajne ciągi komunikacyjne i przyciągać turystów to warto poprawić otoczenie szaletów miejskich, z których to turyści oraz mieszkańcy mają korzystać. Obecne otoczenie lepiej pozostawić bez komentarza a sama droga jest w tragicznym stanie. Za niedługo będzie taka sama jak Moniuszki i Kochanowskiego.
Mówi się również o zazielenieniu Placu Bartosza Głowackiego a zapomina się o parku Dzikowskim, który wymaga ogromnych nakładów finansowych aby doprowadzić go do lepszego stanu.

Awatar użytkownika
encore

Post autor: encore » 21-07-2021 15:28

Może dlatego, że betonoza na placu jest bardziej pilna w rewaloryzacji niż park? Wydaje się, że są pewne priorytety. Też jestem za tym by uporządkować miejskie tereny jednak wiem, że wszystkiego na raz zrobić się nie uda.
"Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy. "

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 21-07-2021 18:09

Z parkiem sytuacja jak z zamkiem? Nie służył do produkcji rolnej, może zatem jego sytuacja prawna nie jest do końca wyjaśniona.
Rynek jest nasz. Chociaż z kamienicami wokół jeszcze może być różnie.

Awatar użytkownika
norweski_leśny

Post autor: norweski_leśny » 30-07-2021 13:07

Ciekawe czy miasto starło się w ogóle na przebudowę jakiegokolwiek przejścia dla pieszych. Bo właśnie ogłoszono wyniki konkursu w tym zakresie i próżno naszego miasta tam szukać. Nie ma natomiast informacji o jakiś listach rezerwowych dlatego nie wiadomo czy jakiś wniosek złożono. Ja bym się nie zdziwił jakby się nagle okazało, iż żaden wniosek nie trafił do urzędu. Oczywiście standardowo najwięcej pieniędzy dostała Stalowa (chyba nawet najwięcej w kraju) w ramach, których przebuduje ok. 20 przejść dla pieszych (chodzi głównie o doświetlenie takich miejsc, zmiana oznaczenia itp.).

ODPOWIEDZ