Czego się w mieście nie buduje?

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: A1313 » 01-08-2023 21:28

admin pisze:
01-08-2023 21:19
A1313 pisze:
01-08-2023 20:47
Gdzie w Tarnobrzegu znajduje sie słowackie cygańskie osiedle.
Ten specyficzny klimat, oczywiście z wyłączeniem bloków i domów.
O co chodzi? Nie wiem. Ale nad Jeziorem wyraźnie więcej niż kiedyś.
Bar muszelka i cały przyległy plac miedzy blokami aż do zwierzynieckiej, rozpadające sie chodniki, zarośnięte wszystko na maksa plus boiska do koszykówki.
I wszystkie śmietniki wyładowane na ful,reszta na ziemi ,walające sie kanapy,części mebli i prawie kompletna kuchnia, gazówki brakowało.
Chyba na Dabrowkiej śmietniki pod chmurka , wszytko fruwa po parkingu, smród, jak chcesz mieć miejsce parkingowe przepychasz kontener-sprytne.
Jak cygańskie osiedle na Słowacji.

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: dino » 01-08-2023 22:38

A1313 pisze:
01-08-2023 21:28
admin pisze:
01-08-2023 21:19
A1313 pisze:
01-08-2023 20:47
Gdzie w Tarnobrzegu znajduje sie słowackie cygańskie osiedle.
Ten specyficzny klimat, oczywiście z wyłączeniem bloków i domów.
O co chodzi? Nie wiem. Ale nad Jeziorem wyraźnie więcej niż kiedyś.
Bar muszelka i cały przyległy plac miedzy blokami aż do zwierzynieckiej, rozpadające sie chodniki, zarośnięte wszystko na maksa plus boiska do koszykówki.
I wszystkie śmietniki wyładowane na ful,reszta na ziemi ,walające sie kanapy,części mebli i prawie kompletna kuchnia, gazówki brakowało.
Chyba na Dabrowkiej śmietniki pod chmurka , wszytko fruwa po parkingu, smród, jak chcesz mieć miejsce parkingowe przepychasz kontener-sprytne.
Jak cygańskie osiedle na Słowacji.
Największe osiedle w mieście.
Z największą liczbą mieszkańców.
Osiedle trzech prezydentów.
Osiedle z którego startowali Kiełb, Bożek i... Kalinka.
Brakuje
koszy na śmieci odpowiedniej do liczby mieszkańców
miejsc parkingowych
odpowiedniego zagospodarowania terenu.

5-letnia kadencja widać to za krótko.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19396
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: admin » 02-08-2023 18:17

Kto dłużej jest na forum, ten wie, że to nie pierwsza taka sytuacja.

Kiedy można pożartować to się żartuje, a kiedy trzeba pochwalić, to się chwali. Przejeżdżałem dzisiaj obok kilku punktów z wczorajszych zdjęć i jest super uporządkowane. I miejsca dla niepełnosprawnych i kratki ściekowe, również takie, których zdjęć nie zamieszczałem np. w okolicy Media Expert.
Dobra robota!

janektbg
Posty: 92
Rejestracja: 05-03-2020 12:48

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: janektbg » 02-08-2023 19:40

Co do Media Expert to by w końcu postawili lustro przy wyjeździe na ulicę Sienkiewicza... Wczoraj znowu (od strony sądu) rozpędzona rowerzystka mi wyjechała przed maskę. Na szczęście wyjeżdżałem powoli bo wiem jak niebezpieczne jest to miejsce... Ale potrzebujemy kolejnych wypadków i tragedii żeby ktoś o tym pomyślał? Albo usunąć blachę, albo postawić lustro...

alek
Posty: 1523
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: alek » 04-08-2023 22:15

Na obwodnicy w miejscu gdzie w minioną niedzielę spalił się samochód że względu na uszkodzenie asfaltu zostały postawione cztery słupki. Pięć dni było za mało żeby wymienić 6m2 warstwy ścieralnej. Chyba czekają aż dojdzie do wypadku, bo miejsce na łuku, brak oświetlenia ulicznego a słupki bez jakiegokolwiek oświetlenia sygnalizacyjnego.
Kilka lat temu w miejscowości w której mieszkałem w Niemczech zdarzył się wypadek i zapaliła się naczepa-cysterna z olejem. Zdarzenie miało miejsce rano i do wieczora było posprzątane łącznie z wymianą nawierzchni na ok 200m2.

TSS
Posty: 942
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: TSS » 05-08-2023 09:01

A ul. Rusinowskiego zaorana i tyle, proponuje coś tam posadzić, szybciej coś urośnie niż zobaczymy koniec robót.

thededus
Posty: 2
Rejestracja: 07-11-2022 09:31

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: thededus » 05-08-2023 17:54

@alek wczoraj wracając w godzinach ok. 15-16 już dwa słupki były skoszone przez jakieś auto, nawet o ile dobrze widziałem ostał się fragment dolnej części zderzaka samochodu który w owe słupki przywalił.

Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 229
Rejestracja: 21-06-2005 04:08

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: Zielony » 10-03-2024 20:35

Tak wygląda ulica przy dworcu PKP w Naszym mieście, po ponad pięciu latach władzy obecnego prezydenta.
Dodam tylko że na tygodniu jest problem z zaparkowaniem samochodu, bo jak widać nie ma w ogóle parkingu a sporo osób korzysta z transportu kolejowego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: zbyry » 10-03-2024 22:31

Zdaje się, że to właśnie PDB rzekł, że coraz mniej osób korzysta z pociągów. Byłem, widziałem, jechałem. Szynobus do samego Rzeszowa na full w obie strony. A to było zaledwie kilka miesięcy temu....i z tego co wiem, na tygodniu jest tak od poniedziałku do piątku.

Kiedyś napisałem, że zakup Skody Kodiaq do UM to dobry pomysł. Przepraszam, myliłem się. Multipla względnie nowe Tipo (żeby nie było, lubię Fiaty, dobre auta i super mi się nimi jeździło), a może drezyna zupełnie by wystarczyła/wystarczył.

@Zielony podzielam Twoje zdanie, naprawdę nie było gdzie stanąć. Park&Ride po prostu nie istnieje. A mogło.

Dawid_tbg
Posty: 625
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: Dawid_tbg » 10-03-2024 22:58

Zielony pisze:
10-03-2024 20:35
Tak wygląda ulica przy dworcu PKP w Naszym mieście, po ponad pięciu latach władzy obecnego prezydenta.
Dodam tylko że na tygodniu jest problem z zaparkowaniem samochodu, bo jak widać nie ma w ogóle parkingu a sporo osób korzysta z transportu kolejowego.
Masz dużo racji i każdy widzi jak to wygląda, ale mogę Ci już zacytować co odpowie PDB "tak widzimy problem i jesteśmy jego świadomi, jednak teren przyległy do dworca jest własnością PKP i mimo szczerych chęci nie możemy ingerować w ten obszar" bo taka jest prawda to teren PKP, lecz inne samorządy potrafiły sobie z tym poradzić i dogadać się wzajemnie odnośnie remontów, a u nas przez ponad 5 lat zrobiono kompletnie - NIC. Kompletny brak dialogu na link miasto - pkp. Czego każdy z nas odczuwa skutki.

Boski
Posty: 59
Rejestracja: 23-09-2020 14:09

Post autor: Boski » 11-03-2024 13:40

Mówi się ogólnie o dworcu i jego sąsiedztwie. Pokusiłem się sprawdzić jaka właściwie jest definicja "dworca" wg Wikipedii. Niestety informacja w tym źródle jest mdla. Ja stawiam pytanie czy częścią dworca kolejowego są również perony i torowiska? Czy to już właściwie jest stacja kolejowa? Skąd to pytanie? A no stąd, że mam obawy, czy przejście pomiędzy peronami i budynkiem dworca będzie wykonane jako podziemne czyli bezkolizyjne czy zostanie powielony gniot, gdzie użytkownicy będą przechodzić przez tory. Czy też ewentualnie nie zostanie wykonana bylejaka kładka nad torami bo uważam, że powinno się walczyć aby powstało przejście podziemne i tyko podziemne. Kładki to przeżytek...mamy choćby przykład Rzeszowa. Ale o to trzeba walczyć, zabiegać raz po raz ..... a nie cieszyć się, że Tarnobrzeg jako jeden z 150 znalazł się na jakiejś tam liście. Interesować się planami PKP .... mówiąc krótko drążyć temat. Ale czy ma kto to robić z ramienia władz miasta ?

Antea
Posty: 140
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: Antea » 11-03-2024 14:24

Ja natomiast mam pytanie kiedy w Tarnobrzegu powstanie miejsce podobne do Parku Jordanowskiego w STW.
Tereny zielone nad Wisłą miały być miejscem odpoczynku, rekreacji.
Za Zamkiem Tarnowskich terenu niewykorzystanego dużo.

Znowu się nie da?!?
Czyli żeby udać się na lodu, tężnie, połączona z nowoczesnym placem zabaw muszę jechać do STW?

Tarnobrzeg jest miastem zaniedbanym pod każdym względem

kuna
Posty: 136
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: kuna » 11-03-2024 15:25

To fakt. I do tego jeszcze niemiłosiernie brudnym.
Takiego brudu, zwykłego zaśmiecenia, to jeszcze chyba nie było nigdy. Aż oczy bolą.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19396
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: admin » 11-03-2024 17:50

Tężnie akurat są w planie, na osiedlu Przywiśle, ale chyba dopiero w kolejnym etapie. Tymczasem powstaje okrągły kibelek, boisko, schody itd. Miał być też ogród różany i sensoryczny plac zabaw, ale to chyba też docelowo.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: pejoelka » 11-03-2024 18:39

Zielony pisze:
10-03-2024 20:35
Tak wygląda ulica przy dworcu PKP w Naszym mieście, po ponad pięciu latach władzy obecnego prezydenta.
Dodam tylko że na tygodniu jest problem z zaparkowaniem samochodu, bo jak widać nie ma w ogóle parkingu a sporo osób korzysta z transportu kolejowego.
To zamknięte koło. PKP: nie uruchamiamy połączeń i nie remontujemy peronów oraz budynku dworca bo jest niewielkie zainteresowanie podróżami. Pasażerowie: nic nie jeździ to jeździmy autobusami oraz dworzec jest do d... i nawet normalnego parkingu nie ma i dojazd do dworca jest do d...

Ja bym zaczął od pierwszego kroku czyli remontu ulicy Dworcowej i pierwszy etap budowy ludzkiej jakości parkingów pod docelowo budowę centrum przesiadkowego. Ze strony PKP bym odwrotnie oczekiwał remontu peronu i uruchomienia choć trochę większej ilości połączeń. Później jedno drugie będzie się już samo nakręcało. Drugiej Dębicy czy Rozwadowa się nie ma co spodziewać. Ale chciałbym aby rozkład jazdy się trochę mocniej zapełnił i by można było bez przesiadek dojechać i wrócić np do/z Wrocławia (w tym Kraków, Katowice), Warszawy czy Łodzi w więcej niż 2 połączenia dziennie. Te 30 pociągów na dzień wyjeżdżających i przyjeżdżających to takie minimum przyzwoitości jak dla naszego miasta. 9 składów do-z Rzeszowa niby wygląda nieźle na pierwszy rzut oka, ale to moim zdaniem o połowę za mało. Nawet nie marzę by dojeżdżać bezpośrednio do np Szczecina (choć i były takie połączenia w historii naszego miasta) czy Gdańska.

olekko
Posty: 1780
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: olekko » 11-03-2024 18:44

Pejoelka, pociągu do Szczecina nie ma od ledwo 3 miesięcy - teraz jest gorszy, do Kołobrzegu (ale gorszy bo złe godziny). Niechaj skończą się remonty z Sandomierza do Skarżyska, a zaczną i skończą z Tarnobrzega do Padwi i powinno być coś lepiej. Tylko to pewnie perspektywa 2030 roku. Co nie znaczy że już teraz nie mogłoby być lepiej, szczególnie właśnie na tej linii do Dębicy. 80 km/h można jechać.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19396
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: admin » 11-03-2024 19:14

Sam nie jeżdżę, ale wożę na pociągi i powiem Wam, że zainteresowanie jest naprawdę spore. Parkować rzeczywiście nie bardzo jest gdzie, droga woła Dworcowa o pomstę do nieba.

A czy ktoś planował dokładnie jak miałoby to centrum komunikacyjne wyglądać? Byłoby za drogą obwodową, jeśli dobrze rozumiem? Tam byłby parking, zajezdnia dla autobusów, jakieś wiaty i co? Przejście podziemne pod obwodnicą? Gdzie byłoby wyjście? W budynku dworca, czy gdzieś obok? Jak to wszystko połączyć inwestycyjnie z miastem i PKP?
W planie remontu peronów nie było chyba mowy o przejściu podziemnym czy kładce nad torami.

Łatwo rzucić hasło, ale warto by było coś do niego dodać.

Serio
Posty: 692
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: Serio » 11-03-2024 19:20

admin pisze:
11-03-2024 19:14
Sam nie jeżdżę, ale wożę na pociągi i powiem Wam, że zainteresowanie jest naprawdę spore. Parkować rzeczywiście nie bardzo jest gdzie, droga woła Dworcowa o pomstę do nieba.

A czy ktoś planował dokładnie jak miałoby to centrum komunikacyjne wyglądać? Byłoby za drogą obwodową, jeśli dobrze rozumiem? Tam byłby parking, zajezdnia dla autobusów, jakieś wiaty i co? Przejście podziemne pod obwodnicą? Gdzie byłoby wyjście? W budynku dworca, czy gdzieś obok? Jak to wszystko połączyć inwestycyjnie z miastem i PKP?
W planie remontu peronów nie było chyba mowy o przejściu podziemnym czy kładce nad torami.

Łatwo rzucić hasło, ale warto by było coś do niego dodać.
Z profilu fb dra Witolda Zycha
Załączniki
TCK.jpg
TCK.jpg (251.4 KiB) Przejrzano 765 razy

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: pejoelka » 11-03-2024 19:23

W moich czasach studenckich jeździłem Hetmanem do Wrocławia i nim wracałem. To było dla mnie takie oczywiste. Teraz oczywistością są niezrozumiałe decyzje tak miasta (mniejsze zastrzeżenia) jak i PKP, które tnie co się da. Super rzeczą o której marzę było by połączenie przez Tarnobrzeg na Węgry, nawet niekoniecznie do samego Budapesztu, ale gdzieś w okolicach - nawet tylko w okresie tzw. urlopowym, maj-wrzesień. Tylu tarnobrzeżan ilu spotykam na Węgrzech w np. Egerze gdzie bywam raczej corocznie to nie mam okazji spotkać choćby w Olsztynie czy w Kołobrzegu, gdzie bywam raz na 2-3 lata. No i jak z nimi rozmawiam to przyjeżdżają tam autami, które przez czas pobytu stoją pod miejscem noclegowym. Przynajmniej moja pięcioosobowa rodzina by się przemieszczała pociągiem a nie samochodem. I więcej osób by było w stanie rozsądnie dojechać i wrócić do naszego miasta. Połączenie takie nawet weekendowe, jednodnowe , które by pozwoliło dojechać do Egeru lub ok 100km obok na godzinę 13 w sobotę i około 17 w sobotę wyruszyć w drogę powrotną było by ideałem.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: pejoelka » 11-03-2024 19:27

Serio pisze:
11-03-2024 19:20
Z profilu fb dra Witolda Zycha
Daj jakąś lepszą jakość. To co dodałeś to jak rycina z 18 wieku...

ODPOWIEDZ