Czego się w mieście nie buduje?

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: andriu81 » 28-09-2020 21:50

Nie widze potrzeby wymyślania głupot, wystarczy zajrzeć co zbudowano w Gorzycach, takie piękne boisko z bierznią dokoła i tyle w temacie. Nie wiem czy da się to zbudować wokół euroboiska na SP10,bo tam stoi wielka siatka dokoła no i nie już ma miejsca, bo stoi siłownia. Sprawa ewidentnie przespana i nikt z rządzących na to nie wpadł , dopiero teraz się wszyscy obudzili ,bo zobaczyli że sąsiedzi wybudowali!
Szczerze nie wiem co to boule i nie chcę wiedzieć i naprawdę nie mam pojęcia skąd nasze władze czerpią pomysły, czy byli na wycieczkach w egzotycznych krajach , ale wolałbym żeby tu było normalnie i żeby Tarnobrzeg nie odstawał standardem od sąsiadów co obecnie ma niestety miejsce.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: Dzanek » 29-09-2020 12:41

norweski_leśny pisze:
27-09-2020 10:16
ktoś wie swoją drogą jak wygląda obecnie sytuacja ze szlabanem na Kopernika?
Ostatnie informacje są z czerwca w odpowiedzi na interpelację radnego Kalinki: http://umtarnobrzeg.home.pl/ideo/uchwal ... .106.1.pdf

Jest informacja o wezwaniu TSM do zwrotu blisko 160 tysięcy złotych i chyba na razie tyle wiadomo. Pewnie trzeba poczekać na kolejną interpelację żeby dowiedzieć się więcej.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: andriu81 » 29-09-2020 22:09

Na portalu nadwisla24 ponownie odżył temat basenu odkrytego. Pamietam że ostatnio 2 lata temu była burzliwa dyskusja w tym temacie, już wtedy pisałem o fatalnym stanie, zaraz potem go zamknęli dla ciekawskich na kłódkę
https://nadwisla24.pl/2020/09/29/tarnob ... -krzewami/

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: admin » 29-09-2020 22:25

Mam wrażenie, że aż takich "blokad informacyjnych" i ukrywania niewygodnych wiadomości do tej pory nie było.
Żebyśmy o bardzo istotnych dla miasta sprawach dowiadywali się po wielu miesiącach i to nie z bezpośrednich źródeł, tylko na około?

Przykłady:
- podwyżki cen śmieci - informacja wiele miesięcy po podpisaniu umowy, wypłynęła szerzej na forum
- podwyżki cen wody od września - wrzuciłem na forum - cisza
- nieudany budżet obywatelski 2020 - info o RIO i procesach dopiero po wielu miesiącach, \wrzuciłem jako pierwszy po wpisie Witolda Zycha
- "współpraca" ze spółdzielniami - choćby to o czym piszesz, też chyba tylko na forum było o tej interpelacji
- nieprawidłowości finansowe w niepublicznej edukacji, info tylko z interpelacji, chyba tylko tu na forum się pojawiło
- plany reformy oświaty - info tylko z interpelacji, jw
- nieprawidłowości w uchwałach o płatnym parkowaniu- info znów chyba tylko tutaj
- analizy radnej Łagowskiej-Cebuli - jak wzrosła liczba nauczycieli przy spadku ilości uczniów w ostatnich latach, tylko z interpelacji - kto jeszcze o tym pisał?

RAFI
Posty: 46
Rejestracja: 07-06-2019 14:10

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: RAFI » 30-09-2020 10:31

Trzeba budować zakłady pracy,a nie jakieś głupie pomysły,np. scianka wspinaczkowa,wc,czy prace nad jeziorem za pieniądze podatników,a chołota zza Wisły nic nie dokłada do jeziora,a korzysta.My mieszkancy za to wszystko płacimy np.ceną wody kilkanaście procent w ciągu 3 miesięcy.Wychodzi na to,że MIESZKAŃCY tARNOBRZEGA SPONSORUJą WYPOCZYNEK NAD JEZIOREM PARASOLOM!

RAFI
Posty: 46
Rejestracja: 07-06-2019 14:10

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: RAFI » 30-09-2020 10:38

I jeszcze jedno,opłata za wjazd nad jezioro powinna być np.mieszkańcy TBG 6 zł .reszta np.15 zł.tak jak jest ze śmieciami,mieszkańcy Stalowej placą za wywóz śmieci 13zł od osoby,a my płacimy 29 zł!

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: encore » 30-09-2020 12:13

Jestem za takim rozgraniczeniem. Poszedł bym dalej nieco nawet i gratis wpuszczał pojazdy z kartą dużej rodziny. Oczywiście tylko rodziców i dzieci.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: andriu81 » 30-09-2020 12:51

A kto jest temu winny że Tarnobrzeg, chyba jako jedyne miasto w Polsce ustanowiło granicę miasta oraz powiatu na rzece do której przylega,a do czego przyczynił się brak postawionego wcześniej mostu? Nigdzie tak nie ma, miasta się rozrastają we wszystkie strony i ludzie płacą podatki z okolicznych gmin czy to Sandomierz, czy Stalowa Wola, Mielec i tak dalej. Poza tym, to ja wcale nie jestem pewien czy oni to otworzą w przyszłym sezonie i czy ktokolwiek będzie coś płacił, czas pokaże

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: norweski_leśny » 30-09-2020 13:31

Podejrzewam, że takie rozdzielenie osób korzystających z jeziora, skończyłoby się sprawą w sądzie, gdzie regulamin zostałby uchylony ze względu na "dyskryminację" przyjezdnych. W takich czasach żyjemy, że wszystko o wszystko można zaskarżyć i jeszcze wygrać.
Teren dawnego basenu to dawno już powinien mieć złożony wniosek polegający na zabudowaniu i połączeniu ze starym basenem. Kurcze szkoda, że wcześniej człowiek o tym nie pomyślał, to złożyłby projekt w ramach ankiety prowadzonej przez ministerstwo a związanej z planem odbudowy. Takie marzenie to właśnie dwie niecki basenowe, dwie sauny (+ewentualnie 3 na podczerwień), duże jacuzzi (minimum ze 3 sztuki). Martwią mnie te minimalistyczne plany władz miasta w postaci remontu tego co jest obecnie... Absolutnie nic to nie zmieni bo basen nie urośnie, ani się więcej miejsca nie zrobi.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: admin » 30-09-2020 18:55

Parę lat temu proponowałem system karnetów, pisałem nawet w tej sprawie z propozycją do UM.
Bilety jednorazowe równe dla wszystkich, ale dodatkowo możliwość zakupu karnetu w rozsądnej cenie. Ostatnie ceny były zupełnie nierozsądne.
Karnet można skalkulować tak, że opłaca się ludziom co są nad Jeziorem np. 3 razy na miesiąc, a okazyjnym odwiedzającym już mniej.
Proponowałem karnet w formie naklejki reklamowej na tył samochodu, np. na tylną szybę, dla aut z taką naklejką wjazd byłby szybką ścieżką bez stania w kolejce. Dodatkowo byłaby to jeżdżąca po całej Europie reklama.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: Dzanek » 30-09-2020 22:30

admin pisze:
30-09-2020 18:55
Parę lat temu proponowałem system karnetów, pisałem nawet w tej sprawie z propozycją do UM.
Bilety jednorazowe równe dla wszystkich, ale dodatkowo możliwość zakupu karnetu w rozsądnej cenie. Ostatnie ceny były zupełnie nierozsądne.
Karnet kupowaliśmy bodajże za 50zł na miesiąc czasu. Czy to dużo ? Karnet był przypisany do numeru rejestracyjnego samochodu. Wiedząc, że pojedziesz X razy w tygodniu podczas wakacji to była atrakcyjna propozycja. Można było przyjechać z rodzinką i nawet ich zostawić tam wracając po coś zapomnianego albo coś załatwić i wrócić.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: admin » 30-09-2020 23:12

Czyli 3 razy na miesiąc się nie opłaci? W poprzednich latach bywałem mniej więcej z tą częstotliwością samochodem, a czasem jeszcze rowerkiem, albo na piechtę. 50 zł za sezon z naklejką na szybę, za taką stawkę bym kupił. Druga sprawa, że w takim rozwiązaniu, niezależnie od pogody, pieniądze trafiają do kasy na początek sezonu, co daje większą swobodę, chociażby planowania wydatków.

RAFI
Posty: 46
Rejestracja: 07-06-2019 14:10

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: RAFI » 01-10-2020 00:08

W takim razie wjazd dla mieszkańców tbg powinien być darmowy,dlaczego? a no dlatego że to my mieszkańcy wszystko finansujemy oplatami za wodę!a reszta 20 zł bilet,przy okazji zmniejszyłyby się kolejki.to jest rozwiązanie,RT wjazd gratis ,reszta płaci tak jak my za wywóz smieci ,drozej niż w Madrycie,Berlinie i Rzymie!

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: Dzanek » 01-10-2020 11:34

admin pisze:
30-09-2020 23:12
Czyli 3 razy na miesiąc się nie opłaci? W poprzednich latach bywałem mniej więcej z tą częstotliwością samochodem, a czasem jeszcze rowerkiem, albo na piechtę. 50 zł za sezon z naklejką na szybę, za taką stawkę bym kupił. Druga sprawa, że w takim rozwiązaniu, niezależnie od pogody, pieniądze trafiają do kasy na początek sezonu, co daje większą swobodę, chociażby planowania wydatków.
Zgadzam się co do karnetów. Nad ceną można oczywiście dyskutować ale wg mnie to dobry kierunek.

Przykładowo:
- karnet miesięczny - 40zł
- karnet dwumiesięczny (wakacyjny) - 60zł
- karnet sezonowy (maj-wrzesień) - 100zł

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: andriu81 » 01-10-2020 11:52

Fajny temat do dyskusji ,a zaczyna się październik, a jezioro byćmoże otworzą chyba w maju albo czerwcu...

marabut
Posty: 81
Rejestracja: 17-03-2016 16:08

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: marabut » 01-10-2020 12:55

W takim razie wjazd dla mieszkańców tbg powinien być darmowy,dlaczego? a no dlatego że to my mieszkańcy wszystko finansujemy oplatami za wodę!a reszta 20 zł bilet,przy okazji zmniejszyłyby się kolejki.to jest rozwiązanie,RT wjazd gratis ,reszta płaci tak jak my za wywóz smieci ,drozej niż w Madrycie,Berlinie i Rzymie!
Takie podejście trochę mnie irytuje. Mieszkam w Tarnobrzegu od przeszło 8 lat, tu robię zakupy, tu płacę podatki, ale niestety nie mam samochodu z rejestracją RT. Czy to czyni mnie w czymś gorszym? Przerażająca jest ta zawiść... Może jeszcze mam płacić za to że oddycham powietrzem w Tarnobrzegu bo się tu nie urodziłam? Tak to można się o wszytko wszystkich czepiać, sorry...

RAFI
Posty: 46
Rejestracja: 07-06-2019 14:10

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: RAFI » 01-10-2020 16:37

marabut,opłaty są za wjazd autem,nie rozumiem o co ci chodzi?skoro niemasz auta to idz piechotą,piesi niepłacą!

Innn
Posty: 151
Rejestracja: 04-01-2019 20:19

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: Innn » 01-10-2020 17:44

Dyrektor Cąpała też się dziwi, że nie powstają firmy produkcyjne i przetwórcze , ponoć powszechnie znane są ułatwienia podatkowe - dla mnie to jednak nowość
https://nadwisla24.pl/2020/10/01/ulgi-p ... rnobrzegu/

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: TSS » 01-10-2020 20:18

Innn pisze:
01-10-2020 17:44
Dyrektor Cąpała też się dziwi, że nie powstają firmy produkcyjne i przetwórcze , ponoć powszechnie znane są ułatwienia podatkowe - dla mnie to jednak nowość
https://nadwisla24.pl/2020/10/01/ulgi-p ... rnobrzegu/
a co ARP zrobiła, żeby w Tarnobrzegu były lokowane w firmy? wszystko upychają pod Wrocław i Radom. Nawet halę, która miał powstać w Tarnobrzegu wybudowali w Stalowej Woli, dlatego wywiad traktuję z przymrużeniem oka.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Czego się w mieście nie buduje?

Post autor: norweski_leśny » 02-10-2020 00:28

U nas w lokalnym medium wypowiadał się zastępca dyrektora. W Stalowej na lokalnym medium wywiad jest z samym dyrektorem. Ot i wytłumaczenie dlaczego u nas się nic nie dzieje.
U nas nie może przejść projekt na budowę przez miasto altan i zakup śmieciarek, w Stalowej kolejne tereny zielone robią za wielomilionowe kwoty z dofinansowaniem.

ODPOWIEDZ